Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
18408. Mina1987
2016. okt. 17. 11:59

Átolvastam, köszi.


Ha jól értelmezem az ISA esetén az adókedvezményekkel próbálják rávenni a lakosságot a megtakarítésokra, viszont a CTF-nél egy minimál vagyont is adtak a számlákra.

18407. Yaweb (válaszként erre: 18406. - Mina1987)
2016. okt. 15. 22:38

Szia,


A CTF megszunt mint irtad. Akkor adott a kormany egy X osszeget. Az ISA-t te nyitod meg es raksz ra annyi penzt, amennyit akarsz. A kormany abszolut nem segit benne.

[link]


Ez a link leir bovebben mindent

18406. Mina1987
2016. okt. 13. 15:21

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Magyarázzátok el lécci nekem a CTF (Child Trust Fund) és a Junior ISA között mi a különbség? Értem, hogy 2011-ig volt a CTF és utána jött az ISA(bár még nem jöttünk rá, mi volt a váltás oka), de mi a kettő között a különbség, a támogatás összege? Ha jól olvastam az ISA-ból két fajta közül is lehet választani. Ezek között mi a különbség? Bocsánat, ha butaságokat kérdezek, de nekünk az első gyerkőc az itthoni Babakötvény konstrukció idején született, és próbáljuk átlátni, hogy a kistesónak miben lesz más, amit a brit rendszer nyújt?Itthon például az önkormányzatok is adtak támogatást pluszba a számlára, gondolom kint most ilyen nincs :(

Előre is köszi!

18405. Yaweb (válaszként erre: 18403. - Livilla)
2016. szept. 15. 14:42
Nem nehezebb, csak bonyolultabb de hat azert vannak ott, hogy kibogozzak ;)
18404. Yaweb
2016. szept. 15. 14:38

Sziasztok,


Meg kell lennie az 5 evnek a baba szuletese elott. Nem tudom ki irta, hogy csak anya utan lehet megkapni az allampolgarsagot, mert egy ismerosomek (mindketto magyar es hazasok) ok az apa utan igenyeltek meg, mert a feleseg kesobb jott ki a ferje utan.

Nagyon sajnalom, hogy igy alltok a baba apukajaval, de abban igazad van, hogy kell segitseg nemcsak anyagilag es ha ra nem lehet szamitani, akkor en is hazamennek.

Sok szerencset kivanok akarhogy is dontesz!

18403. Livilla (válaszként erre: 18402. - KAnett12)
2016. aug. 25. 01:00
Szia! Így már értheto, hogy haza szeretnél menni. A papírokat nagyon megnézik, ha minden rendben van, megkaphatja, de sok munkahellyel nyilván nehez 5 evet igazolni. A családi segítseg rengeteget számít egy kisbabával :)
18402. KAnett12
2016. aug. 24. 13:48

Sziasztok! Igen apukaval beszelunk, es o is nagyon varja a babat, csak sajnos nem lehet szamitani ra. Problemai vannak a munkaval. Itt el regota, tokeletesen beszel angolul. Valamilyen oknal fogva mindig elvesziti a munkait, nagyon hamar. Neha egy honap neha fel ev. En amiota itt elek ugyanott dolgozok. ( igaz ez csak kicsit tobb mint egy ev)Nem vagyok benne biztos , hogy megkapna a baba az allampolgarsagot utana, mivel nagyon sok munkahelye volt. Plusz 2 munka kozott a megszakitasok. Ami neha csak 3 nap , neha 1 honap. Viszont soha nem vett fel semmilyen segelyt. Szerintetek igy mennyi az esely ra?

Ez a helyzet miatt van hogy en vagyok a biztosabb anyagi forras. Na most ha itt szulom meg a babat, es neki veletlen nincs munkaja nem tud tamogatni, hogy fizessem az elso par honapban a dolgokat, amig a babaval haza koltozunk. Ha meg igy is ugy is kapom a maternity payt ( mivel rendesen dolgoztam), otthon tobbre megyek vele.aztan otthon van bolcsode fel ev utan, tudok menni dolgozni.

Persze engem is bant, hogy lehet lenne esely a baba kettos allampolgarsagara, meg mennyivel tobb lehetosege lenne ugy. Viszont fontosabb, hogy biztonsagban nevelhessem.

18401. Livilla
2016. aug. 22. 17:16

/www.gov.uk/government/publications/national-insurance-application-for-healthcare-cover-in-the-european-economic-area-ca8454 a link, ha NI-t fizettél és már régóta itt vagy.

Ha visszanézed a fórumot, emlékszem, hogy volt olyan, aki hazament szülni, mikor először voltam terhes.

Egy dolgot érdemes meggondolni, ha a baba apukájával rendben vannak a dolgok (beszéltek és támogat valamilyen szinten)és brit állampolgár vagy több, mint 5 éve legálisan itt él, akkor ha a baba itt születik, joga lesz brit állampolgárságra. (Ha Te itt élsz öt éve és papirjaid rendben voltak, akkor értelemszerűen utánad is megkaphatja.)

Korábban írták, hogy csak anya után lehet megkapni állampolgárságot, de ez nem így van, ha apa elmegy veled anyakönyveztetni illetve aláírja a papírokat, akkor utána is, akkor is ha nem vagytok házasok Ennek követelménye, hogy UK-ben szülessen a baba.

Bocs, hossú voltam, lehet, hogy nagy része nem is érdekes Neked. Sok sikert és írj! Én másodikat várom, és maradunk még egy kicsit.

18400. Livilla (válaszként erre: 18399. - KAnett12)
2016. aug. 22. 17:07

Szia!


Sajnálom, hogy egyedül maradtál.

Egészségügyi ellátás jár otthon az itteni national insurance alapján. Ha jogosult vagy, a statutory mat pay-t is megkapod, internetbankon magyar számlára tudod utalni, ehhez nem kell itt lakni, csak a bankszámládat megtartani. Repülni nagyon sokáig lehet, csak a GP-től kell egy letter, hogy rendben vagy, ezt általában minden további nélkül kiadják.

18399. KAnett12
2016. aug. 21. 21:58
Sziasztok ! Elgondolkodtam azon, hogy haza megyek szulni, es felnevelni a kisbabam. Sajnos ugy tunik egyedul fogok maradni a babammal. Szuksegem lesz a nagyszulok segitsegere. Ugy gondoltam, hogy dolgozok itt Londonban ameddig csak tudok, ami jo esetben 8. honap vegeig kivitelezheto. Csak az utolso honapra mennek haza. Szerintetek kivitelezheto?
18398. Yaweb
2016. aug. 17. 14:41

Kesz a megujitas. Kicsit tobb mint 3 hetbe telt, de pusztan a level moatt meg hogy uj kepet kertek. Ezen is tulvagyunk es nem kertek megint egy csomo papirt :)

Volt nem 1 ismerosom, akinek a gyerekenek anno megadtak es hosszabbitaskor visszavontak!

18397. Yaweb (válaszként erre: 18396. - Livilla)
2016. aug. 13. 21:20

Egy ismerosnek most szuletett babaja juliusban es bizony kertek tole a WRS kartyat! Akinek van annak szerintem erdemes bekuldeni biztos ami biztos alapon, mert igaz, hogy az en elso fiam 2011 decemberi de rengeteg mas papirt is bekertek akkor a counciltol, a dwp-tol es akkor meg nem volt Brexit sehol.

Szerintem most jobban rafekudnek erre mint valaha!

18396. Livilla
2016. aug. 11. 15:39
Csak annyi, hogy a WRS csak akkor kell, ha a baba 2011 május +5 éven belül született (2016 május -ig), ez utáni születésnél nem kell, de 5 év tartózkodást kell tudni igazolni baba születéséig- lehet így azért könnyebb lesz pár embernek. Nekünk pl első babánál kellett, másodiknál nem fog.
18395. Yaweb
2016. aug. 6. 09:00

Meg annyit hozzafuznek az angol utlevelhez allampolgarsag nelkul, hogy meg mindig kerik a WRS kartyat! hiaba jart az le 2011 majusaban. Ha olyan igyintezot kapsz ki, akkor az a legjobb ha minden be van kuldve. Szerintem most meg jobban megnezik ki js jogosult ra.


En most hosszabbitattam meg a nagyobbik misfiam utlevelet. Utanam kapta meg de most apa utan kertuk a meghosszabbitast, mert o ismer olyan magasabb beosztasu emberkeket, akik ala tudtak irni a nyomtatvanyt. Kuldtek egy levelet, hogy nekem mint anya irnom kell a levelet, hogy engedelyezem a kiallitast az apa reszere, pedig 9 eves hazasok vagyunk (gyerek 4 eves) sot kozben mindketten megszereztuk az allampolgarsagot is!


En a magyar kovetseghez mar 7 hobapos terhesen kertem papirt, hogy minel hamarabb meglegyen minden habar most ha jol tudom sokat egyszerusitettek rajta


Sok szerencset minden kismamanak es ugyintezonek!

18394. Livilla (válaszként erre: 18393. - KAnett12)
2016. aug. 4. 16:58
Közben megnéztem a szabályt ez az [link]
18393. KAnett12
2016. aug. 3. 01:30
Koszonom a linkeket, meg a tanacsokat, ahogy lesz egy szabad napom at nezem oket :)
18392. Livilla (válaszként erre: 18388. - KAnett12)
2016. aug. 2. 21:35
Szia, regen (Brexit előtt) könnyen megadták, 5 evet kellett igazolni. Ha egyik szülőnek megvan a permenent residence megadják. A perm. residence linkje: //www.gov.uk/government/publications/apply-for-a-document-certifying-permanent-residence-or-permanent-residence-card-form-eea-pr. Mostanaban hosszu idő az elbiralas, jó mihamarabb beadni. Ha nem szerzitek be a dokumentumot( a permanent residence kartyat), akkor estleg a baba brit utleveligenylesehez is be lehet kuldeni a felsorolt papirokat es úgy is megadják (megadták Brexit előtt).
18391. Livilla (válaszként erre: 18390. - Cirbolya2)
2016. aug. 2. 21:29
Hello, regen ez volt a törvény, de most már ha apuka rajta van a birth certificate-n ( ketten kell elmenni bejelenteni a születést), akkor ő utána is megkapja a gyermek. Majd megnezem, hogy melyik evben valtozott, fejből nem emlékszem.
18390. cirbolya2 (válaszként erre: 18388. - KAnett12)
2016. aug. 1. 22:21

baba angol allampolgarsagahoz ha apa utan keritek az kell hogy hazasok legyetek. ha nem vagytok hazasok csak anya utan kaphatja meg.

evek szama: 5 evet kell igazolni

18389. Zonne (válaszként erre: 18388. - KAnett12)
2016. aug. 1. 18:35

Elvileg megkaphatja az állampolgárságot, ha apuka tudja bizonyítani hogy itt élt a gyerek születését megelőző azt hiszem 5 vagy 6 évben. Az éveket illetően nem vagyok biztos, de ha valamelyik fórumozónak ebben van tapasztalata, biztosan meg tudja mondani :-)


Időpontot nem árt már most foglalni, sokszor már 4-5 hónappal korábban kell. Itt megtalálsz minden infót: [link]


Mi postai úton intéztük az útlevelet, de ez csak akkor lehetséges, ha házasok vagytok. Egyébként apai elismerő nyilatkozatot kell tenni, és azt muszáj személyesen, a konzulátuson intézni. Mindkettőtöknek jelen kell lenni.


Gerincsérvet illetően nem vagyok szakértő :-), csak annyit tudok, amennyit az említett barátnőm mondott. Ő mondjuk pont emiatt nem kaphatott epidurális érzéstelenítést.

18388. KAnett12
2016. aug. 1. 14:04

Koszonom az infokat. Mindenkepp utana nezek ennek a maternity pay and leavenek.

Mindenkepp probalok nyugodt maradni es rabizni a termeszetre es a rendszerre magam. Ugy sincs mas lehetosegem.

Kedves Zonne! Sajnos gerinc servem is van. Kb 3 eve csak a szimpla fajdalom okoz problamat, de elotte 4x is agynak estem miatta. Szimplan ossze csuklottam es nem tudtam jarni2 hetig. Ez sokaknak problemat jelent a szulesnel? Jeleztem az orvosnak ezt is, de erre is azt mondta rendben van, mivel nem volt mutet.


Estleg arrol tudtok infot, hogy ha az apuka 8 eve itt el en csak 1 , nincs angol allampolgarsagunk, mennyi esely van hogy a baba megkapja az angol allampolgarsagot?

Meg az is erdekelne, hogy ti mikor kezdtetek elkezdeni intezni az idopontokat a babanak. Mondtak hogy meg szules elott menjek idopontert a nagykovetsegre, igy akar 3 honaposan lehet utlevele.

Ti mikor kezdtetek el intezni a papirokat?

Valamint gondolkozunk azon, hogy osszehazasodunk mielott megszuletik. Jobb a helyzet ha hazastarsi viszonyban vagyunk, vagy ne kapkodjuk vele?

18387. Livilla (válaszként erre: 18382. - KAnett12)
2016. júl. 31. 14:54
Meg jotanacs: ha dolgozol, feltetlenul nezd meg a maternity leave es pay-t a munakhelyen. Van ahol extra penzt adnak (occupational maternity pay) nezd meg, hogy jogosult vagy-e ra illetve hogy mik a jogaid es kotelessegeid. Szerintem a jo tervezes az alap foleg mivel a childcare nagyon draga ha baba mellett dolgozni szeretnel. (maternity pay calculator for employers az allami mat pay ha beirod a google-ba)
18386. Livilla (válaszként erre: 18384. - KAnett12)
2016. júl. 31. 14:47

Hello, nekem ez a masodik terhessegem itt, Birminghamben elek. Csatlakozom az elottem szolohoz, Mo-n sokszor azert hivjak vissza a kismamakat, mert magan v. kvazi magan az orvos. Itt ha nincs baj, nem piszkalnak, ami az elso terhessegnel kicsit frusztralo, de a masodiknal nagyo ertekelem (nem kell munkabol kivenni idot, varni zsufolt varoteremben stb). A baba magatol no ugyis.

A nyitott gerinc az esetek nagy reszeben semmi problemat nem jelent, foleg, ha eddig sem volt bajod vele, nem operaltak vagy nem hordtal fuzot stb. Ha barmi gondod van, legkozelebb emlitsd meg a midwife-nak, ha olyan a problema, tovabbutal.

Nekem csak koraterhessegi privat UHm volt mindkettovel, nem birtam kivarni a 12 hetet.

Volt egy extra UH is a harmadik trimeszterben, mert a haskorfogatom nem volt nagy, de ez csak azert volt mert meg erosek voltak a hasizmaim- ez mara mar elmult....

Hamarosan jobban fogod erezni magad a masodik trimeszterben.

18385. Zonne (válaszként erre: 18384. - KAnett12)
2016. júl. 31. 09:22

Én meg Stratfordban éltem korábban :-) 1 év után költöztünk északra. Én csak a vidéki ellátásról tudok beszélni, de a vizsgálatok száma az ugyanaz. Mondjuk szerintem az itteninek is megvan az előnye, legalább nem rémisztgetnek feleslegesen. Azt meg azért ne felejtsük el, hogy Magyarországon nagyrészt magánrendelés van, igazából nem csoda, hogy havonta visszahív az orvos UH-ra, vagy valamilyen ellenőrzésre, hiszen fizetsz neki... :-/ Itt is megcsinálnak mindent, amit otthon, csak az ultrahang kevesebb. Bár magán UH itt is van.


Én itt maximálisan meg voltam elégedve mindennel, igaz, vidék. Egy barátnőm szült a Newham-i kórházban, gerincsérvvel, hát nem volt elragadtatva az élménytől. Mondjuk hozzátartozik az igazsághoz hogy ő allergia és egyéb miatt semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaphatott és 23 órát vajúdott. Én is megőrültem volna :-D Nálam sajnos 2x is volt vérzés terhesség alatt, és mindkétszer azonnal reagáltak, kórházba küldtek, ott soron kívül fogadtak, stb. Tehát ha gond volt, akkor megtettek minden tőlük telhetőt. Sokszor úgy éreztem én is a midwife-nál, hogy baromira nem érdekli ez az egész, de szerintem csak azért mert itt igencsak más a rendszer. És erre azt szoktam mondani, hogy nem rosszabb, csak más.


Amúgy szerintem a nyitott gerinc miatt nem biztos, hogy alacsony rizikó kategóriába kellett volna sorolni, sőt...

18384. KAnett12 (válaszként erre: 18383. - Zonne)
2016. júl. 30. 21:14

Szia! Leytonban elek es a Newham-i korhazban fogok szulni. Nagyon furcsa nekem ,hogy mindig mas midwife-al talalkozok. A leheto leggyorsabban lezavarnak( persze kedvesen) es mindenre azt mondjak nyugodjak meg rendben van. Most hogy alacsony riziko katagoriaba kerultem, meg annyira se foglalkoznak. Mondtak ,hogy szoljak ha baj van. Honnan kellene tudnom, hogy mikor van baj??? Amire eddig azt hittem problema(nyitott gerincem,az hogy surun vannak nogyogyaszati gondjaim, felfazas ilyenek, akkor hogy mindenhol fajok) az nem az...

Ti csinaltattatok barmilyen privat vizsgalatot?

18383. Zonne (válaszként erre: 18382. - KAnett12)
2016. júl. 30. 07:51
Szia. Udv itt :-) hat az NHS-el kulonbozoek a tapasztalatok, nekem nem volt bajom veluk, de en videken elek. Itt azert kisebb a tomeg es talan tobb ido jut a kismamakra. London melyik reszen elsz? Megvan mar a korhaz hol fogsz szulni?
18382. KAnett12
2016. júl. 28. 15:16

Sziasztok! :) Nagyon orulok, hogy vegre talaltam egy most is elo forumot. 15 hetes kismama vagyok. Londonban elek. Szivesen fogadok barmilyen jo tanacsot. Fogalmam sincs, hogyan veszeljuk at az itteni NHS rendszert. minden olyan nem torodomnek tunik. Sajnos nem sok baratom van itt, mert ejjel nappal dolgoztam miota itt elek.

Nem vagyok tul gyakorlott forumozo, de most nagyon jol esik megosztani veletek. Koszonom.

18381. Zonne
2016. júl. 25. 16:09
Kiderült végül mi volt a gond. Elbarmolták a nyugdíj levonásokat :-/
18380. Yaweb (válaszként erre: 18376. - Zonne)
2016. júl. 22. 20:52
Szerintem hivd fel az adoirodat es mondd el nekik mi van es ok segitenek minek is kellene ott lennie de ertelemszeruen annak az osszegnek amit megkaptal. Nrm pedig az alapfizudnak
18379. Yaweb (válaszként erre: 18369. - Dorcsi79)
2016. júl. 22. 20:50
Az allampolgarsaghoz kellett a wrs is meg ugye a 6 ev. A nagyobbik azert kapta meg, mert megvolt az 5 ev elotte. Egyebkent tobb is hiszen 2004-ben jottem ki es o 2011-ben szuletett, igaz au-pairkent voltam 2 evet de 2007 januarjatol mar meloztam, ugyhogy biztosan nem lesz gond. Egyebkent en ma adtam fel. Elvileg 3 ev. Na majd latjuk ;)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook