Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
18168. dorcsi79 (válaszként erre: 18167. - Mokus85)
2015. nov. 29. 23:17
Szia, elvileg nem lassulnak le csak más mozgást végeznek ahogy nőnek és egyre kevesebb hely van odabent. Az viszont teljesen normális hogy egyik nap többet másik nap pedig kevesebbet mozog. Ha aggódnál egyél csokit vagy igyál nagyon hideg vizet az általában beválik :-)
18167. Mokus85
2015. nov. 28. 19:37

Sziasztok! Hogy vagytok?

Ti babátok is szokta érezni az időjárás változást? Mert tegnap a manóm annyira aktív volt, estére már fájt a hasam. Furcsa, mert mindenhol azt írják, 30. hétre le szoktak lassulni a babák. Mi ma töltjük a 31. hetet és nagyon nagyon aktív a babám. Vannak pihi periódusai, gondolom olyankor alszik.. aztán mikor megébred, kezdődik elölről.. Ez normális amúgy?

18166. Mokus85 (válaszként erre: 18165. - Zonne)
2015. nov. 20. 16:51
Igen,nyilván ez is közrejátszik, meg a genetika.. két kisebb testű szülőből nem hiszem, hogy óriás baby lesz :)
18165. Zonne (válaszként erre: 18164. - Mokus85)
2015. nov. 19. 20:10

Álltítólag 2 centi a normális eltérés a pocak mérésnél. Volt nekem is nagyobb, azt hiszem a 28. hét környékén, a 4D-s uh-n is nagyobbnak látták a súlyát meg a hosszát is. Akkor kicsit elgondolkodtam én is ezen a vitamin dolgon, de a szonográfus elmagyarázta, hogy ez teljesen normális, van amelyik baba gyorsan nő az elején, utána lassít be, van amelyik meg a végén indul gyors gyarapodásnak.


Amúgy szerintem sokkal inkább a kismamák helytelen táplálkozása, a sok cukor, gyorskaja, szénhidrát és mozgáshiány vezet a nagy babákhoz. Bár ez megint csak az én véleményem :-) elég sok eltérő elmélet meg nézőpont van erről is :-)

18164. Mokus85 (válaszként erre: 18163. - Zonne)
2015. nov. 19. 19:18

Köszönöm a választ!

Egyetértek Veled.

Amúgy ezt az óriás baby dolgot én is hallottam, és ez is volt az ok, amiért kérdeztem a terhes vitamint. Tegnap nagyobbnak mérték a picit, mint az átlag, de azt mondta a midwife, ezzel nem kell foglalkozni, még teljesen benne van a normális méretbe.

Amúgy új midwife-om van, most jött ki az iskola padból, szóval gondolom ezért a "finomkodás" a pocak nyomogatásnál..

A zöldség és gyümölcs dologgal is teljesen egyetértek. Próbálom én is tartani a szintet, enni amennyit lehet, de valóban, messze nem olyan mint otthon :(


Én minden este veszek be egy magnéziumot b6 vitaminnal. Egyedül tegnap előtt este nem vettem be, másnap reggel egy olyan görcs ébresztett a lábamba, hogy még mindig érzem a helyét. Férjem próbálta kimasszírozni, erre arrébb ment a görcs.. kb 3 percig görcsölt, de a könnyeim jöttek már. Életemben nem fájt még ennyire..

Szóval, amíg lehet, szedem a magnéziumot.

Igen, én is így hallottam, hogy kb a 36. héttől nem ajánlják. Nem tudom mi lesz velem akkor.. :( Találnom kell másik alternatívát..

18163. Zonne (válaszként erre: 18162. - Mokus85)
2015. nov. 18. 17:56

Ez a nyomkodás márpedig sokszor lesz :-D Nekem most 2x is nyomogatták, mert kedden amikor mentem midwife-hoz, bent volt egy student is, aztán rajtam kísérletezett... Persze megkérdezték, hogy megengedem-e, de hát most miért ne, szegény úgy tanul ha nyomogathat valakit.


Vitaminok... Én holnap töltöm a 37. hetet és még szedem. Igaz, most már kb. minden másnap veszem be, a pregnacare-t szedem, nem otthonit. Sok ismerősöm, kollégamőm is szedte végig, midwife azt mondta, hogy mivel nekem nem kell vas és D vitamin kiegészítés, nyugodtan szedhetem akár az utolsó napig is. Abban pedig nem hiszek, hogy a terhesvitamintól óriásbébi születne, sőt, nekem most kedden a midwife kisebbet mért mint kellett volna. Nem vészes az eltérés, de nem hogy nem nagyobb a baba mint kellene, hanem kisebb. Az én személyes véleményem ezzel kapcsolatban az, hogy vitaminokat szedek, nem pedig szteroidokat, így nem hiszem, hogy óriásbébit produkálnék. Amennyi kell a babának, elveszi belőle, ami meg nem kell, az megmarad nekem. Ismerősöknek akik végig szedték, teljesen normális méretű babájuk született.


Én elsősorban azért döntöttem úgy, hogy szedni fogom, mert valljuk be, itt a zöldségek, gyümölcsök azért messze nem olyanok mint otthon a kertben szedettek, kétlem, hogy kiugróan sok vitamin lenne bennük. Hiába igyekszem rendesen és helyesen táplálkozni, ha egyszer a paradicsomot medencében és nem földben termesztik.


De ez csak az én véleményem, természetesen mindenkinek megvan a maga elképzelése ezzel kapcsolatban, mindenki tegyen úgy, ahogy a legbiztonságosabbnak érzi :-) Jah, magnéziumot nem szedtem sokat, lefekvés előtt vettem be, hogy az éjszakai lábgörcsöt elkerüljem, de a betöltött

36. héttől már nem szedem.

18162. Mokus85
2015. nov. 18. 15:01

Sziasztok! Ismét köszönöm a válaszokat!

Ma voltunk midwife-nál meg a terheléses cukrot is megcsinálták.. 3 órát ültünk ott végül is...

Midwife megnyomogatta a pocakomat, gondolom azt akarta kideríteni, hogyan fekszik a pici. Megmondom őszintén, nem vagyok egy kényes típus, de kis híján bef*stam.. (már bocs) A picinek se nagyon tetszett szerintem... Na, mindegy, a lényeg, hogy mindent rendben találtak :)

Meg mondta, a szamárköhögés elleni oltást adassam be, meg megkérdezte beadattam e az influenza ellenit. Nem gondoltam, hogy visszakérdez..

Lenne még egy kérdésem, és tényleg bocs, hogy ennyit kérdezősködök, de a vitaminokat mennyi ideig szeditek? Mert ha jól tudom, pl a magnéziumot nem szabad végig szedni.. meg van aki a terhes vitamint se ajánlja végig..

Szerintetek?

18161. cscri (válaszként erre: 18157. - Mokus85)
2015. nov. 16. 13:58
Nalam ugyanez van, mar nem rugdosas van, hanem mozgolodas meg mocorgas. Egyik nap abba se akarja hagyni, masik nap meg szinte alig erzem. Szerintem biztos normalis ez igy, de ha huzamosabb ideig nem mozdul, akkor erdemes lehet betelefonalni. Ha nem mocorog probalj valami edeset enni vagy inni, nekem az mukodni szokott :)
18160. Zonne (válaszként erre: 18159. - Lilura)
2015. nov. 16. 11:45
Hú, ezt az NST-t azért hiányolom innen :-) Örülök hogy minden jól alakul :-)
18159. lilura (válaszként erre: 18156. - Zonne)
2015. nov. 16. 07:46
Jòl vagyunk, èppen vèrvètelre kèszülödöm, mert az elsôn találtak antitesteket :D mondom mèg szèp, kaptam már Anti-D-t :D de azèrt megismètlik :) pènteken Nst, ahol a magzatmozgásokat figyelik. Amúgy tök normalis mindenki velunk :)
18158. Zonne (válaszként erre: 18157. - Mokus85)
2015. nov. 15. 19:53
Nekem is valahogy így van / volt, napokig aktív, aztán tart egy lusta napot. Most ugye már a 36. héten túl vagyunk, és már inkább erőteljesen mocorog, kinyomja a testrészeit, már nincs helye rugdosni. Szerintem ahogy nő, egyre kevesebbet rugdos a hely miatt.
18157. Mokus85
2015. nov. 15. 19:03

Köszönöm a válaszokat! Akkor most egyrészről örülök, másrészről nem..

Szeptemberben otthon voltunk 4D-n, szóval szerintem már többre nem megyünk.. akkor kivárom a január végét..

Az ugye normális, hogy így a 29. hétben nem rugdos annyit, inkább csak mocorog?! Huu de azt nagyon keményen csinálja... mármint kitapinthatóak néha egyes testrészei.

Meg amit észrevettem, egyes napokon olyan aktív, majd leszakad a hasam a hullámzásba, de utána 2-3 nap meg csak mocorog, de jóval lassabban, visszafogottabban.. Ez így rendben van? A Ti babátok is valahogy így mozog?

Mert ha megkérdezem a midwife-ot úgyis mindenre azt mondja, hogy jól van ez így.. a lényeg, hogy mozogjon minden nap...

18156. Zonne (válaszként erre: 18155. - Lilura)
2015. nov. 15. 10:54

Volt nekem is amikor véreztem 26 hetesen, de ha minden rendben van, akkor nem nagyon nyúlkálnak :-)


Ti hogy vagytok otthon? :-)

18155. lilura (válaszként erre: 18154. - Zonne)
2015. nov. 15. 10:47
Nekem 20.heten volt vaginalis vizsgalat is,mivel nem voltak biztosak a mehlepeny allapotaban, ès felajanlottak, hogy megneznek a mehszajat. Persze, nem volt muszaj elfogadni, de nem akartam kockaztatni. Itthon, ahogy hazajottunk, rogton neztek mehszajat ismet, de azert is, mert teljesen uj paciens vagyok nekik.
18154. Zonne (válaszként erre: 18152. - Mokus85)
2015. nov. 15. 10:10

Egyáltalán nincs hüvelyi vizsgálat, csak szülésnél néznek meg, hogy mennyire tágulsz. Mondjuk nekem sem hiányzik... Nem utolsósorban pedig az itteni NHS mellett szól, hogy feleslegesen nem rémisztgetnek, miszerint fél milimétert nyílt a méhszáj két nap alatt és ez probléma... Szerintem néha otthon eltúlozzák :-) Itt meg néha túl lazák, de hát ez van, ezt kell szeretni :-)


UH is csak kettő van, ha minden OK, mondjuk mi elmentünk 4D-re a 30. hét körül, nem bírtam ki :-D

18153. cscri (válaszként erre: 18152. - Mokus85)
2015. nov. 14. 22:39

Szia! En ugy tudom, hogy nincs huvelyi vizsgalat egyaltalan problemamentes terhessegnel. En is kerdeztem a munkatarsaimat errol es mindenki mondta, hogy akkor volt ilyen eloszor a terhesseguk alatt, amikor mar vajudtak.

UH-val kapcsolatban szerintem sajnos nincs tobb, hacsak a baba tul nagynak/picinek mutatkozik a meresek alatt, akkor lehet, hogy a 35-36-ik het kornyekere beirnak meg egy utolso UH-t, hogy megnezzek a baba pontos mereteit. Sulyat szerintem csak becsulni tudjak, amugy passz :)

18152. Mokus85
2015. nov. 14. 21:00

Sziasztok!

Hallottam, hogy otthon néznek méhszájat a 30 valahányadik héten.. nem tudom pontosan.. Akik szültek, vagy már közel a finish, kérdezem Tőletek, itt is szokás ez a méregetés? Mert, hogy őszinte legyek, nem vagyok oda amúgy sem, így meg pláne nem a hüvelyi vizsgálatért. Szerintem ez nem valami biztonságos.. legalábbis én ennyire nem bíznék meg a dokiban.. :/

A másik, bár szinte biztos vagyok benne, de annyira hihetetlen, tényleg nem lesz több uh? Annnyyyira szeretném látni az én Drágaságomat!!! :)

Amúgy a baba súlyát honnan tudják megmondani amíg még bent van?

Bocs ha hülyeségeket és sokat kérdezek, de most ezek kavarognak bennem napok óta..

18151. cscri (válaszként erre: 18149. - Agave87)
2015. nov. 14. 18:25
Szia! Veletek mi ujsag van, hogy alakulnak otthon a dolgok a babaval? Minden ugy alakul ahogy elgondoltad szules elott, vagy azert mas a valosag? :)
18150. cscri (válaszként erre: 18148. - Zonne)
2015. nov. 14. 18:23

MAr en is szamolom vissza a napokat a munkahelyen, pedig en kozel sem vagyok olyan elorehaladott allapotban mint te :)

Ez a centivel meregetes tenyleg kicsit furcsa, de nincs nagyon mas valasztasunk, mint megbizni bennuk. Amugy en nagyon pozitivan csalodtam az NHS-ben, igaz az egesz gyermekvaras es szulesi rendszer teljesen mas mint otthon Magyarorszagon, de nekem szinte csak pozitiv tapasztalatom van, es sokkal biztonsagosabban erzem magam a midwifeokkal, mint otthon egy fogadott orvossal, aki mindig csak a markat tartana minden idopont utan es a nagy nap utan is. Mas vilag ez itt, majd kiderul, hogy milyen lesz a vegso tapasztalat. :)

18149. agave87 (válaszként erre: 18146. - Zonne)
2015. nov. 14. 18:02
Jo keszulodest, pihend ki magad amennyire lehet, mert par het es igen nagy szukseged lesz ra!;)
18148. Zonne (válaszként erre: 18147. - Cscri)
2015. nov. 14. 17:01

Köszi :-) Szerintem megváltás lesz, ha már nem kell bemennem dolgozni, egyre nehezebben bírom. Ugyan irodai meló, első ránézésre még könnyűnek is tűnik, de az egész napos ülés kikészít. Főleg hogy ugye a baba is egyre nagyobb, ha sokat ülök, már mindenhol nyom, a tüdőmet, bordámat, húgyhólyagomat, sehogy sem jó :-)

No meg már szeretnék komolyabban készülődni, nem csak úgy hébe-hóba hétvégén, amikor éppen ráérek.


Amúgy a baba meg lehet hogy csak simán hosszú ;-) Ez a centis méregetés nekem még mindig kicsit fura, de hát ők biztosan jobban tudják mit miért csinálnak.

18147. cscri (válaszként erre: 18146. - Zonne)
2015. nov. 14. 16:50

Szia!


Hu te mar akkor a finishben vagy, nagyon nagy kalappal neked a kovetkezo hetekre. En is mar alig varom, hogy befejezzem a munkat, bar meg majdnem 2 honapom van hatra. A suly miatt nem aggodok, nekem is ugyanezt mondta a midwife, inkabb legyen picit nagyobb, mint tul kicsi. :)

18146. Zonne (válaszként erre: 18145. - Cscri)
2015. nov. 14. 15:26

Szia,


ez a mérés miatt szerintem nem kell aggódni, nekem is a 30. hét körül nagyobb volt a baba, aztán visszavett a növekedésből :-) A midwife azt mondta, hogy van ez így, hogy hirtelen sokat nőnek, aztán kicsit lelassítanak, vagy fordítva, lassan növekednek, aztán belehúznak :-)


Nálunk úgy tűnik minden rendben, csütörtökön töltöttem be a 36. hetet, most már kezdek izgulni... :-) Még hétfőn dolgozom, aztán kezdődik a maternity, kicsit több időm lesz mindenre, rendrakásra, készülődésre.

18145. cscri
2015. nov. 14. 12:31

Sziasztok! Mi ujsag van mindenkivel?

Mi voltunk glucose teszten, meg nem hivtak, ugyhogy remelem rendben volt. 28-ik heten 30,5 hetesre mertek a pocakot. Majd meglatjuk hogy alakul a meres legkozelebb a 31 hetes idoponton.

Egyebkent jol vagyunk, babó nagyon aktiv, sokat bulizik odabent. Eleg faradt vagyok, sokat faj a hatam, de tovabbra is nagyon izgatottak vagyunk. Minden nappal kevesebb van hatra. :-)

Remelem mindenki jol van, kitartast!

Sok puszi

18144. Livilla (válaszként erre: 18143. - Agave87)
2015. nov. 10. 17:21
Gratulálok!
18143. agave87 (válaszként erre: 18142. - Cscri)
2015. nov. 3. 13:11

Koszonom:)

Mar szombat ota itthon. A keves alvas reszemrol valtozatlan, de birom. A picink mar sokat eszik mara mar meghaladta szuletesi sulyat:)

18142. cscri (válaszként erre: 18138. - Agave87)
2015. nov. 2. 13:59
Gratulalok Nektek!! Biztos minden rendbe fog jonni es hamar otthon lesztek! Nagyon sok boldogsagot! :)
18141. agave87 (válaszként erre: 18140. - Mokus85)
2015. nov. 1. 20:53
Köszönjük mindenkinek!
18140. Mokus85 (válaszként erre: 18138. - Agave87)
2015. okt. 31. 22:14

Gratulálok a kisfiadhoz!!! :)

Reméljük, most már minden rendbe fog jönni! Drukkolok!!

18139. Zonne (válaszként erre: 18138. - Agave87)
2015. okt. 31. 11:06

Gratulálok itt is :-)


Ez nem hangzik jól, de remélem minden rendben van/lesz, drukkolok nektek! Mindenképpen értesíts minket a fejleményekről, remélem minden OK lesz a picurral.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook