Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
18348. Angolmu (válaszként erre: 18347. - 563b626108)
2016. jún. 2. 22:03
Irtam valaszt privibe is.busszal kozvetlen tudsz menni.National express.
18347. 563b626108
2016. jún. 2. 15:18

Sziasztok, bocsi, tudtok nekem segíteni? Hogy jutok Lutoni reptérről Paddingtonba a vonatállomásra?

Néztem olyat h a National Express megy a reptérről félóránként Baker Streetig, az az underground, ugye?

18346. Angolmu (válaszként erre: 18345. - Dorcsi79)
2016. jún. 2. 13:21
Nagyon szepen koszonom a valaszodat.neztem a honlapjat a Dartfordi korhaznak.pozitiv volt.Uhh,eleg regota laksz azon a helyen.Feltetelezem szeretsz ott elni,gyerekvallalas us egesz barati.Sajnos itt Londonban a hazberles a csillagos eg es ha be akarunk jarni dolgozni a centralba akkor viszont kemenyen kell fizetni.Sajnos gyerek mellet ahogy szamoltuk ez elegge nehezkes lesz.
18345. dorcsi79 (válaszként erre: 18344. - Angolmu)
2016. máj. 31. 21:37
Szia, mi Grenhithe-ba lakunk több mint 7 éve és mindkét gyerekem a Dartfordi Darent Valley kórházba született ami egy eléggé új kórház. A kórházi ellátás elég jó. Sajnos a második terhességem és szülésem nem volt olyan jó élmény amiről a körzeti szülésznő tehet leginkább. Ha szeretnél beszélgeti erről telefonon vagy személyesen akkor szólj nyugodtan.
18344. Angolmu
2016. máj. 31. 18:43
Kismamak,anyukak!van valaki esetleg Dartfordbol,Gravesend kornyekerol.Londonban elunk 6eve es ki szeretnenk koltozni Gravesendbe.Babat varunk.tapasztalatok orvosi ellatassal.szulessel kapcsolatban.koszonom.
18343. Livilla (válaszként erre: 18341. - Teni77)
2016. máj. 30. 13:53

Angliaban csak egy ev a gyes (maternity leave) szoval bar Mo-n meg gyesen vagy itt mar nem lennel. Ha ki szeretnetek jonni azt javaslom keress munkat, ha teherbeeseskor szerzodeses munkahelyed van, jar maternity pay es leave is.

Ha nem dolgozol, akkor a ferjed fizeteset figyelembe veve szamitjak a segelyeket. Ha extremen jol keres, akkor semmi sem jar, ha siman jol keres, akkor csaladi potlekot kaptok, ha rosszabbul, akkor tamogatasokat lehet kapni lakas berleshez ill segelyeket ( a szamitas bonyolult, nem lehet tiszta osszeget mondani sok mindentol fugg).

A dolgozos ut a legtisztabb.

A gyerekek 3 eves kortol kapnak ingyenes ovodai orakat es a reszmunkaidot altalaban tamogatjak.

Junius 23-n lesz nepszavazas, hogy az Europai Unioban szeretne-e maradni az Egyesult Kiralysag, a torvenyek az utan valtozhatnak. (persze nem rogton)

18342. Krisztinke (válaszként erre: 18341. - Teni77)
2016. máj. 29. 18:40
Marmint milyen ellatas? Anyagilag, vagy eu ellatas. Ha eu, akkor minden ellatas megillet teged, csak fizetni kell erte az elso evben. (Egy ev utan rezidensse valsz, es ingyenesse valik az egeszsegugyi ellatas.
18341. teni77
2016. máj. 27. 20:38
Sziasztok! A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni. A férjem most megy ki dolgozni Angliába. Én gyed-en vagyok a kisfiunkkal még több mint egy évig. Három hónap múlva tervezünk utána menni. Ha a gyed alatt esek teherbe a szülés után milyen ellátásra lehetek jogosult odakint? Ott ugyebár nem volt munkám. Kicsit tanácstalan vagyok :( Előre is köszönöm a válaszokat!
18340. Suzie06 (válaszként erre: 18339. - Zonne)
2016. máj. 15. 13:39
Tegnap voltunk ultrahangon a babaval minden rendben mar befordult a helyea iranyba eddig faros volt kerdeztem h okozhaztja e ez a fajdalmakat azt mondta a doki h lehet nyomja valamelyik ideget. Hat nemtudom,holnap megyek a midewifehoz bar nemhinnem h o tudna sokkal tobbet mondani,majd kiderul
18339. Zonne (válaszként erre: 18338. - Suzie06)
2016. máj. 14. 13:14

Szia,


nekem volt hasonló, de ha jól emlékszem később jelentkezett, valahol 30. hét környékén. Elvileg lehet izomfájdalom, mert ugye a baba lefelé nyomja magát, tágulnak az izmok, csontok is, a medence... Bár nekem ennyire nem fájt, azért tudtam élni a mindennapi életemet, csak többször kellett leülnöm. Paracetamol nem tudom mennyit segít :-/ Midwife-al nem tudsz beszélni? Nálunk 24 hét felett bármilyen problémával már a szülészetre kellett menni és ott mindig csináltak UH-t. Oda esetleg nem tudsz benézni? hátha... :-/

18338. Suzie06
2016. máj. 14. 06:06
Sziasztok! 24 hetes terhes vagyok,par napja amikor allok,megyek vagy akarmit csinalok ulesen es fekvesen kivul faj a hasam alja olyan erzes mintha gocsolne/kemenyedne. Napi 3*2 magnesiumot szedek par ugy erzem nem hasznal. Ket napja este be kellett mennunk az ugyeletre mert mar sehogy se volt jo de ott sajnos csak annyit mondtak h izomfajdalom pihenjek es szedjek paracetamolt....szerencsere a baba ugy erzem jol van sokat mozog,de sztem ez akkor se normalis hogy nem birok 5 percnel tobbet allni. Mar komolyan azon gondolkozok hogy hazautazok.:( volt esetleg ilyen valamelyikotoknel? Szerintetek mit csinaljak egesz nap fekszem ulok es megsem javul. Koszi elore is
18337. Zonne (válaszként erre: 18336. - Zsanxy)
2016. máj. 10. 23:40

Szia,


üdv itt :-) nekem szinte csak pozitív tapasztalataim vannak - Newcastleből. Mondjuk vannak dolgok, amik furák voltak, pl. a kevés UH, a midwife-ot sokszor nem érdekelték a részletek (egyébként glasgow-i volt, alig értettem mit beszél :-P ). Értem ez alatt, hogy az apám cukorbeteg, a midwife pedig elfelejtett elküldeni terheléses cukorvizsgálatra, ha én nem kérdezek rá, ő bizony átsiklik felette... de hát üsse kavics, ennél nagyobb probléma ne legyen.


Maga a szülés nálam furán alakult, mert birthing centerben, vízben szülést terveztem, végül a kórházi részlegen kötöttem ki magzatvíz szivárgás miatt, és indítottak. Amúgy nagyon rendesek voltak ott is, nekem magáról a szülésről tényleg csak pozitív éményeim vannak. Mármint, azon túl hogy igen, fájt, azt hittem ottmaradok :-P, de maga a személyzet rendes volt :-)

18336. Zsanxy
2016. máj. 9. 22:53

Sziasztok Kedves Tagok!

Férjemmel Skóciában (tudom,nem Anglia) élünk és első gyermekünket várjuk. Szívesen olvasnék tapasztalatokat olyanoktol,akik ebben az eu-i rendszerben hozták világra gyermeküket. Járunk felkészítő tanfolyamra,ami nagyon hasznos,de a tapasztalatoknál nincs jobb. Előre is köszönöm! :)

18335. cirbolya2
2016. máj. 7. 23:31

Igen, Cambridge is egy nagyon szep resze Anglianak, es nekem is az a tapasztalatom hogy az emberek segitokeszek.

Meg egy gondolatot muszaj kiirnom magambol, az iskola: nekem az 5 evesem most tolti az elso evet a suliban, elotte 3 evet jart oviba, en is feltem az itteni rendszertol, de nagyon pozitiv tapasztalataim vannak. En ugy latom itt a gyakorlati oktatasra fektetik a hangsulyt, zene, nyelv, szamitogep ismeretek ami szerintem szuper dolog!! Sok jatek, szabadsag, egyeni oktatas van, mindenkit szintjenek megfeleloen tanitanak. En azt mondom nem kell tole felni, szerintem tudjak az angolok mit csinalnak! Kell a pozitiv velemeny is, tenyleg nem szabad senkit sem megijeszteni. Szep hetveget mindenkinek!

18334. Sandra7815 (válaszként erre: 18333. - Krisztinke)
2016. máj. 7. 23:30

Szia, nekem az fel sem merült , h angol nyelvtudás nélkül lenne itt valaki is.

Mint írtam is nem vagyunk egyformák , de nagyon nem!

Hála az égnek!

Sok szerencsét neked.

A véleményem továbbra sem változott az iskolázatlan angolokról!, sőt!!! Se az időskorosztályról , se a középkorúról, sem pedig a fiatalról. Mind neveletlen és még most is nagyon finoman fogalmaztam.

18333. Krisztinke
2016. máj. 7. 14:46

Mint minden orszag, Anglia sem tokeletes. Ha tokeletes lenne, Kanaannak hivnak. :)

De: Itt meg nem volt olyan honapom, hogy ne jottem volna ki a fizetesembol. Jobb honapjaimban pedig felre is tudok tenni.

Az idojaras? Nos igen, ez nem Magyarorszag, kozeleben sincs, teljesen mas hate son erik, tehat felesleges nyaron 40 fokot, viharokat, telen -20 fokot es havat varni.


Barhol laktam is eddig, nem volt gyakran problemam az ejszakai hangoskodassal, itt az ASBO-kat nem latjak szivesen, hamar kiteszik a berletbol.

Igaz, vannak olyan teruletek Angliaban, ahol rasszistak az emberek (valoszinuleg nem veletlenul alakult ki), itt, Leicester kornyeken megint csak nem lehet rasszizmusrol beszelni.

Es megbecsulnek. De kell hozza az angol nyelvtudas, anelkul valoban semmit nem ersz.

18332. Mokus85 (válaszként erre: 18329. - Sandra7815)
2016. máj. 7. 11:37

Szia! Látok igazságot abban amit mondasz, de ez kicsit erősre sikerült szerintem.

Mi Liverpoolban élünk, egy close-ban.

Itt minden korosztály megtalálható, a három hetes babytől.. és este 8 után csend van.. még az udvaron sincs senki.

A fizetésből megélünk és a munkahelyünkön is megvagyunk becsülve.

Megértem azt, hogy neked negatív véleményed és élményeid vannak, de nem kell általánosítani és ezzel mások kedvét is elvenni. Majd Ő is kitapasztalja a dolgokat itt. Lehet neki tetszeni fog.

Ha nem érzed itt jól magad, menj oda ahol jól fogod.

Sok szerencsét kívánok Nektek! :)

18331. Sandra7815 (válaszként erre: 18330. - Cirbolya2)
2016. máj. 6. 19:50

Szia, az a szomorú, hogy ez csak hirtelen pár gondolat volt az eddig itt töltött több mint öt év után!, lenne még bőven mit írni!

Es az még szomorúbb , hogy ez a valóság!

18330. cirbolya2 (válaszként erre: 18329. - Sandra7815)
2016. máj. 6. 16:28
huh azert jol lehuztad most ezt az orszagot... Sok szerencset nektek barmerre is mentek!
18329. Sandra7815 (válaszként erre: 18328. - Ágica...)
2016. máj. 6. 00:47

Szia, jól meggondoltad, h itt szeretnél élni a családoddal ebben a szutyok angliában??????/szándékosan írtam kisbetűvel!/

Vidéken az wmberek olyan rasszisták , h azt nem is tudom szavakba foglalni!

Itt vagy benefiten él már a harmadik generáció es ha kibérwlsz egy lakást v egy terrace house.t akkor biztosan olyan szomszèdokkal lesztek körbe vève, akiknek a kölkei éjjel esnek le a lábukról, sikongatnak , kiabálnak mindig, senki nem neveli ezeket! Kéthetente talàn fürdenek!, ja az NHS is azt javasolha h hetente egyszer elég h megfürödj!

Az angolok több mint 50%-a férges a szó legszorosabb értelmében!!!!

Undorïtóak!!!

Ha hàzat szeretnêl bérelni az meg megfizethetetlen itt dél angliaba..

Persze fent északon nagyon olcsón tudsz bérelni de a fizetes is sokkal alacsonyabb.

Bàrmihez is érteetek a munkahelyeden maximàlisan ki fognak hasznàlni, mert azt nagyon is jól tudják, h mi magyarok rettentöen szorgalmasak vagyunk.

Megbecsülni soha nem fognak!!!!

Te itt jogost semmirw sem leszel, azonkívül h fizesd ezek helyett az adót.

Mi londonból költöztünk el tavaly vidékre de most mikor lejár a tenancy agreement azonnal költözünk is el ebbol az országból!

Itt mostanra már jól élni csak wgy angol tud, mi nem.

Az éghajlatról meg még nem is beszéltem!

Ide a gyermekemet biztosan nem járatnâm sehova "közoktatási intézménybe", itt egyeö a nullával az oktatási rendszer!

Neeem szerintem ez nem egy családcentrikus ország!!!!!!

De még nagyon sokáig sorolhatnám....

Ez az igéretek földje, csak semmi nem lesz belöle!!!!!!

De nem vagyunk egyformák!

Ja olyan mint orvos, olyannal itt nem kell sokkal találkoznod ha ne adja isten , de vmiert szükséged volna rá. A Google bol próbál gyogyitgatni.....

Ez az orszag csak idopazarlas

18328. ágica... (válaszként erre: 18327. - Mokus85)
2016. máj. 4. 08:48
Köszönöm! Hamarosan meg jön az NI és meg fogom próbálni!
18327. Mokus85 (válaszként erre: 18326. - Ágica...)
2016. máj. 4. 07:11
Probáld meg a TSB bankot.. Ők még szóba állnak bevándorlokkal :)
18326. ágica...
2016. máj. 3. 18:19
Köszönöm a válaszod. :) Remélem nem kell fél évet külön lenni. Még a bankkártya lesz nagy falat, mert azt nem egyszerű manapság nyitni.
18325. Zonne (válaszként erre: 18324. - Ágica...)
2016. máj. 2. 10:13

Szia,


én ugyan nem hoztam a családom, de elég sok ismerősöm / volt lakótársam igen. Általában fél - egy év után sikerült nekik. Ez úgy működött, hogy előbb munka, béreltek valahol egy szobát, úgy olcsóbb volt a szállás. Majd amikor már volt bankszámla, referenciák, credit check, akkor már tudtak lakást is bérelni.


Sajnos nem egyszerű a lakásbérlés, még akkor sem ha már régebb óta vagy itt. Mi anno Londonból költöztünk vidékre, és bizony nem nagyon akartak az ügynökségek lakást kiadni, mert csak londoni referenciánk volt. Vagy kifizettették volna velünk 6 hónapra előre a bérleti díjat. Hát annyi pénzünk meg nem volt... Most meg már főleg szigorúbban néznek mindent, egy friss bevándorlónak akit nem tudnak leellenőrizni, nem biztos hogy szívesen adnak ki lakást sajnos :-(


Én mindenesetre azt javaslom, hogy előbb legyen munka, le tudjanak ellenőrizni, legyen egy referenciád pl. az előző főbérlőtől, utána már könnyebb. Ez viszon beletelik jópár hónapba.

18324. ágica...
2016. máj. 2. 08:03

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok, de a többi Angliai fórum nem él...

Lassan 3 hete vagyok kint és azon munkálkodom, hogy a családom is ki tudjon jönni.

Brightonban vagyok és itt nagyon nehéz két szobás lakáshoz jutni. Itt van munka lakás nincs és ahol lakás lenne ott lehet nincs munka.

Ki, hogy csinálta, hogy kiköltöztette a családját ha volt ilyen köztetek? Vagy hogyan lenne érdemes keresnem, mert credit checkem sincs ugyan is bankszámlát sem egyszerű nyitni.. :(

18323. Mokus85 (válaszként erre: 18321. - Cirbolya2)
2016. máj. 1. 11:45

Szia!

Nagyon köszi a fórumért, remek ötlet volt!! :)

Gratulálok a két gyerkőchöz! :)

Szerintem is lehet a szoptatástól.. igaz én nem szoptatok, csak fejek, azt napi 4*..

Január 31.-n született a fiam, akkor voltam 67kg.. most vagyok 63.. szóval, lehet benne valami :)

18322. Zonne (válaszként erre: 18321. - Cirbolya2)
2016. ápr. 28. 22:26

Szia :-)


Elvileg a szoptatás segíti a fogyást, mert kb. 500 kalóriát visz el naponta :-)

18321. cirbolya2
2016. ápr. 28. 00:04

Sziasztok,

Orulok, hogy meg mindig aktiv a forum, annak idejen meg en inditottam.. (2010 jaj de regen volt)! Nekem azota mar megszuletett a masodik lanykam, es most kerdesem lenne, hatha tud valaki segiteni. 16 honapja szoptatom Oliviat (Dorkat anno sajnos nem tudtam igy nincs tapasztalatom) es a kilok az utobbi 7 honapban mennek le rolam, kozepiskolas koromban volt utoljara ennyi a sulyom...! Ez lehet a szoptatastol vajon? szerintem jol eszem, edesseget is szoktam, megis egyre kevesebb vagyok. Valakinek hasonlo tapasztalat? Szep estet Mindenkinek :)

18320. Mokus85 (válaszként erre: 18319. - Cscri)
2016. ápr. 20. 20:00

Szia!

Már gondoltam Rád, mi lehet Veletek!

Örülök, hogy jól vagytok.

Nekünk a GP vizsgálat olyan volt, hogy tegnap mentünk a GP-hez (11 hetesek vagyunk)és mondtuk, nem volt hatodik heti vizsgálat. Erre mondja, itt olyan nincs is, csak nyolcadik heti. Ok, nem gond, mert az sem volt.

Na, akkor olyat tett, amit kb az elmúlt három évben nem láttam tőle: felállt az asztalától, és megvizsgálta a babánkat.

Kincsem csak mosolygott a dokira, aki meg is jegyezte, milyen mosolygós baba.. nem akartam mondani, lehet csak épp Őt röhögte ki.. :P

Amúgy nekünk is 3 oltás volt és a negyediket folyadék formában kapta meg a szájába. De Ő gyorsan túltette magát rajta.

Ez a hason-háton alvás engem is kiborít.

Nekünk is a lelkünkre kötötték, hasra nehogy merjük tenni a babát.. ok, akkor hogyan tanul meg mászni...

Szóval én ennek utána olvastam, és a következőt találtam:

két hónapos kora után napi kétszer, öt-tíz percre kéne hasra fektetni, hogy erősödjenek a hát, nyaki és kéz izmai. Eleinte sírni fog, de aztán minél jobban és tovább tudja majd megtartani magát és főleg a fejét, annál jobban elhagyja a sírást és elkezdi élvezni a dolgot.

Annyit lehet neki segíteni, hogy valami színes játékkal, vagy kedvenc játékával elterelhetjük a figyelmét és akkor nem tűnik fel neki annyira a kínlódás.

Amúgy a fiam pont ma fordult hasról hátra. :)

A szopizásról meg annyit, nálunk a kórházba teljesen "elrontották" a fiam.

Durván próbálták ráerőszakolni, így nem is volt hajlandó már szopizni. Azóta is fejem neki a tejet, aminek az lett a következménye, hogy kevesebb lett a tejem, és már táppal pótoljuk ki :(

Méhnyakrák szűrésről én most kaptam levelet, majd májusba kell mennem.. Szerintem nem tellett le a három év, de elmegyek, legalább leellenőrzik, minden rendben van e.

Remélem minden ok veletek továbbra is, majd írj még, mizujs Veletek :)

18319. cscri
2016. ápr. 13. 13:04

Sziasztok!

Kicsit eltűntem az utóbbi néhány hétben, remélem mindenki jól van! Vissza kellett olvasnom, hogy kivel mi történt, először reagálnék a legfrissebbekhez...

Oltás...Mi is hétfőn kaptuk meg a 3 oltást. Kaptunk Calpolt mielőtt beadták, és utána 4 óránként még 2szer kellett neki adnom, nem is lett semmi gond, csak kicsit többet aludt. Azóta az egyik lábán picit mintha be lenne gyulladva az oltás helye, tegnap piros is volt és jó kemény is. Mára a pirosasság elmúlt, de még mindig kemény. Nem zavarja a babát, úgyhogy picit várok vele és meglátom lemegy-e.

10 hetesek leszünk pénteken. Hason-háton alvással én nagyon hadilábon álltam. Ugye itt csak a háton alvást mondják, de otthon Mo-n például azt mondják, hogy aludjon a baba hason-háton-oldalon. Az enyém 2 hetes korától kezdve éjjel csak a hasán aludt el. Azóta már néha többször bír háton is aludni, de nem hosszú időkre. Hason viszont olyan jóízűen tud.

6,5 hetes korától kezdett el szopizni. Addig fejtem neki folyamatosan és üvegből evett, ciciről hallani sem akart, ordított ha rátettem. Aztán valami megváltozott, azóta úgy szopizik, mintha mi se történt volna. Alig hittem el, de nagyon örültem. Nagyon kis cuki, szépen fejlődik, 5300g már. A mi health visitorunk nagyon aranyos, ő 3szor volt itt, és ha jól tudom legközelebb akkor jön, amikor a pici 9-10 hónapos lesz. Addigra én is kaptam telefonszámokat ha bármi kérdésem lenne.

Múlt héten voltunk mi is ilyen első GP vizsgálaton, hadd ne mondjam, egy nagy csalódás volt. Engem annyival elintézett a doki, hogy megmérte a vérnyomásomat és megkérdezte hogy vagyok. Semmilyen hüvelyi vizsgálat nem volt, pedig engem rendesen vágtak is.

Most megyek mert már hallom felébredt a picurka. :-)

Sok puszi mindenkinek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook