Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
18198. Zonne (válaszként erre: 18195. - Suzie06)
2015. dec. 29. 18:31

Szia,


nekem a midwife nem adott semmit, magamnak kellett megvennem a terhesvitamint, azt mondta, csak vas járna ingyen. Lehet hogy ezt midwife válogatja :-)

18197. Mokus85 (válaszként erre: 18195. - Suzie06)
2015. dec. 29. 18:29
Az szuper! Nekem a háziorvos csak folsavat adott, de mikor megemlítettem a midwife-nak, kezembe nyomott 3 doboz terhes vitamint. Szóval, szerintem Veled is majd úgy lesz, hogy ha szólsz a midwife-nak, kapsz majd tőle.. és ingyen :)
18196. Suzie06
2015. dec. 29. 10:48
Egyebkent ti merre fele laktok? Mi walton on thames.
18195. Suzie06 (válaszként erre: 18194. - Mokus85)
2015. dec. 29. 10:47
Szia! Akkor jo! En majd csak a jovoheten akarok menni mar ha lesz idopont mert ennel a haziorvosnal van hogy ket hetet kell varni egy szabad idopontra.sajnos eleg sokan jarnak ide. Azt szeretnem meg kerdezni hogy fogbak felirni valamilyen terhes vitamint vagy inkabb vegyek mar most? Folsavat szedek miota megtudtam hogy terhes vagyok.
18194. Mokus85 (válaszként erre: 18191. - Suzie06)
2015. dec. 28. 21:26

Szia! Igaziból, hogy őszinte legyek, nem biztos, hogy annyira érdemes rohanni. Én személy szerint a pozitív teszt után 1 héttel mentem a GP-hez.

Talán a folsav, ami miatt érdemes hamar menni. Csak mert, kb a 10. hétig nagyon nem foglalkoznak az emberrel. Szóval Te mehetsz már a pozitív teszt napján is, nem fogsz előbbi időpontot kapni a midwife-hoz.. de ez csak az én véleményem.

Itt nem ültetnek egyből vizsgáló székbe...

Az első talit a midwife-al, épp tegnap írtam le, kb 2-3 kommentel lejjebb megtalálod.

Ha bármi kérdésed van, csak írj, ha tudok válaszolok :)

18193. Mokus85 (válaszként erre: 18190. - Nituska666)
2015. dec. 28. 21:20

Sajna a Mo.-i szülésről semmit nem tudok, mert nálunk nem is volt kérdés, hogy itt szülök :)

Amúgy azon gondolkoztam, hogy nekem 6 hetes uh képen volt kis bubim, szóval, lehet Te a 9. héten többet látsz majd.. nem tudom 3 hét alatt mennyit fejlődnek.. :)

18192. Nituska666 (válaszként erre: 18191. - Suzie06)
2015. dec. 28. 21:04
Szia!szerintem ahogy megtudod masnap menj el, aznap meg is kapod az idopontot a midwifehoz akivel fogsz majd talalkozni a terhesseg alatt
18191. Suzie06
2015. dec. 28. 19:35
Sziasztok! Mikor erdemes elmenni a haziorvoshoz terhesseg eseten? Illetve valaki letudna nekem irni hogy mi var ram😊 elore is koszonom
18190. Nituska666 (válaszként erre: 18189. - Mokus85)
2015. dec. 28. 01:42
Koszonom szepen! Akkor megprobalok azert nagyjabol felkeszulni a talira,kikerdezem a csaladot elotte😀 Napok ota probalok barmi infot talalni a Mo.-i szulessel kapcsolatban, de semmit nem talaltam...Kitol kene erdeklodnom? Az Oep-nek irtam egy emailt,hatha...Csak latnam mar a kis " buborekot" ..alig varom
18189. Mokus85 (válaszként erre: 18188. - Nituska666)
2015. dec. 28. 01:09

A midwife az első talin felveszi a te és párod kortörténetét, illetve a családotokét.. Itt fognak besoroni, hogy mennyire vagy veszélyezetett,, ill hogy kellenek e majd plusz vizsgálatok(pl nekem előjegyeztek egy terheléses cukrot mert anyukám inzulinos cukros) Aztán vérnyomás, suly, magasság mérés.. Majd vérvétel és vizelet. Persze ezeket mind beviszi gépbe és a végén megkapod a terhes könyved a bounty csomaggal, és h még nincs,kapsz terhes vitamint... Jah és időpontot a 12.heti uh-ra.. Nálunk ez kb 2orát vett igénybe szoval hosszu menet lesz,arra készülj..

A 9.héten már van sziv hang és elvileg az uh képen már láthatsz kis "buborékot" ;)

18188. Nituska666 (válaszként erre: 18187. - Agave87)
2015. dec. 27. 19:39
Majd megprobalom visszakeresni a posztot, amiben errol volt szo🤔 Midwife-al valo elso talalkozas mirol fog szolni egyebkent? Lesz barmilyen vizsgalat? 9. Hetben tervezunk egy hazautat hogy otthon is megnezzen valaki ....Akkor mar latni valamit?👀👀
18187. agave87 (válaszként erre: 18186. - Nituska666)
2015. dec. 27. 17:40

Igy utolag is kellemes unepeket mindenkinek.

Ird meg pontosan mire gondolsz mert en ugy tapasztaltam hogy kulon keresre nincs semmilyen plusz vizsgalat csak ha inokoltnak talaljak vmi miatt (csaladi kortortenet, verkep, regi lelet)

18186. Nituska666
2015. dec. 27. 00:23
Sziasztok kismamak! Kellemes unnepeket kivanok mindenkinek :) Ha lesz egy kis idotok, kerhetnek nehany tanacsot ...olvastam meg regebben hogy vannak bizonyos vizsgalatok amik itt nem szukseg szeruek,de keresre elvegzik! Leirnatok nekem ,hogy mik ezek? koszonom Remelem mindenki jol van! vigyazzatok magatokra
18185. Mokus85
2015. dec. 26. 01:19
Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Zonne, gratulálok a kisfiadhoz, és örülök, hogy jól ment a szülés és az uto gondozás is!! :)
18184. cscri (válaszként erre: 18183. - Zonne)
2015. dec. 24. 17:30
Hat igen, mar kozeleg a finish, meg januar elso heteben dolgozom, de utana mar csak varunk a nagy napra. El se tudom kepzelni mennyire full on lesz az elso nehany het, na meg persze utana is, ti legalabb mar egyutt is karacsonyozhattok :)
18183. Zonne (válaszként erre: 18182. - Cscri)
2015. dec. 23. 15:27

Igen, minden rendben, kicsit fárasztóak ezek az első hetek, de hát túlleszünk rajta :-)

Akkor már te is a finisben vagy :-) Meddig dolgozol még?

18182. cscri (válaszként erre: 18181. - Zonne)
2015. dec. 22. 14:12

Szia! Gratulalok a kisfiatokhoz!!! :) Nagyon orulok, hogy minden rendben ment, es hogy jo elmeny volt az utana kovetkezo ellatas is. Remelem azota is minden rendben van, mar egyutt is karacsonyozhattok.


Mi jol vagyunk, mar szamolom vissza a napokat a munkahelyemen. Mar tobbszor mindenhol fajdogal, pocak is nagy, de hat mar cask 6 het van hatra, azt kibirjuk fel labon.


Elore is kellemes unnepeket mindenkinek! :)

18181. Zonne
2015. dec. 22. 13:34

Sziasztok, ki hogy van így karácsony környékén? :-)


Nálunk december 7-én megszületett a kisfiunk, igaz nem úgy ahogyan terveztük, indítani kellett magzatvíz szivárgás miatt. Viszont az ellátásról, hozzáállásról csupa pozitív élményem maradt, a szülésnél jelenlévő midwife egy tündér volt, orvos rámnézett 2-3 óránként, szülés után is nagyon odafigyeltek ránk. Másnap hazajöhettünk, ehhez csak annyit, hogy részletesen kikérdeztek hogy haza szeretnék-e menni, érzem-e magam elég erősnek és magabiztosnak hogy ellássam otthon a babát. Tehát azt nem mondanám, hogy 1 nap után kidobtak :-)

18180. Nituska666
2015. dec. 19. 23:28
Nalam ugy tortent h miutan pozitiv lett a tesz ..elmentunk a gphez a recepcion adtak januar 22.re idopontot a midwifehoz kerdeztem nem nez e meg orvos? Mondta neeem dehogy nem szukseges! Elmondtuk a menedzserunknek aki kerdezte van e barmi igazolasom efelol h terhes vagyok mivel nem volt visszamentem a gphez kertem idopontot de mivel parkolas miatt kestunk pontosan 3 percet ezert mar nem fogadtak csak telefonon hivtak ott a gpnel elmondtam neki is h pozitiv teszt stb..szeretnem ha latna orvos es kene valami igazolas mivel fizikai munkat vegzek! lehozott nekem egy igazolast miszerint kismama vagyok ,keruln kell a megerelteto munkat stb!aznaprol mar konnyu munkat vegzek:) januar 22.en latom a midwifeot!
18179. dorcsi79 (válaszként erre: 18177. - Nituska666)
2015. dec. 19. 22:42

Nem tudom hogy mikorra vagy kiirva de ha meglenne az 5 év munkaviszonyod mikor a babád születik akkor viszont megkapná az angol állampolgárságot de csak akkor ha itt szülsz, ha a párod angol akor viszont akkor is megkapja ha otthon szülsz. Nekem az egyik ami itt nagyon pozitiv hogy párom bent volt az első normál szülésnél és a második császárnál is, otthon császárnál nem engedik.A másik hogy nincs gátmetszés úgyhogy én nem érzem a heget és nem nyomják ki belőled a gyereket.

Én felhivtam a GPt mindkét terhességemnél, ők szóltak a szülésznőnek és a szülésznő kért időpontot scanre a kórházba. GPt csak akkor láttam amikor belázasodtam és megnézett és amikor vasat kellett iratnom. Az első terhességemnél (kb 8 hét) pont otthon voltam és a nőgyógyász csinált otthon rákszűrést és ultrahangot. Kint nőgyógyászt csak a második szülésnél láttam mivel emergency császár lett belőle. Próbálj meg nem foglalkozni a rémtörténetekkel és nem lesz semmi baj.

18178. Mokus85 (válaszként erre: 18177. - Nituska666)
2015. dec. 19. 22:15

Szia! Ne haragudj, hogy beleugatok, de miután pozitív lett a tesztem és elmentem a GP-hez, írt fel vitamint, és időpontot kért nekem a kórházba kb a 10.hétre.

A 6. héten elkezdtem vérezni, szóval rohanás egyből a sürgősségire. Ott meg is vizsgáltak és rá egy hétre vissza is kellett mennem uh-ra..

Addig én se bíztam meg nagyon bennük, de aztán láttam, nem lesz*rják (bocs) az embert, csak az első időben a természetre bízzák.

Anno még Czeizel Endre nyilatkozta, hogy Ő egyáltalán nem pártolja, hogy az otthoni orvosok "beleszólnak" a természet dolgába.

Én jobban megbízok személy szerint az itteni egészségügyben mint az otthoniban. Külön tetszik, hogy nem nyúlkálnak feleslegesen az emberbe... itt-ott fórumokban néha olyan vizsgálatokról és leletekről hallok, azt se tudom mi az, vagy hogyan vizsgálják. Meg mennyi olyan kismamát lehet olvasni, hogy aggódik mert pl nyitva van a méhszáj.. Itt ilyen nincs. Feleslegesen nem idegesítenek. Azt vallják, ha a kismama jól van a baba is jól van.

Ok, még csak a 34. hétben vagyok, de nálam ez a stratégia eddig bevált.

Nagyon remélem ez után is minden úgy megy mind eddig: zökkenő mentesen.

De ha Te otthon érzed magad nagyobb biztonságban, otthon szülj. Végül is az a fontos, hogy minden rendben menjen, itt vagy otthon, az már részletkérdés.. :)

18177. Nituska666
2015. dec. 19. 21:09
Igen tudom sajnos barhol barmikor tortenhetnek rossz dolgok,de ne is gondoljunk ilyenre-csak pozitivan! En mindenkepp nyugodtabb lennek otthon,foleg h az egesz csalad velem lehet! Itt kint allando szerzodeses munkam van a Royal mailnel mar 4eve,azt mondtak ok nem latjak akadalyat,h otthon szulessen a baba!Mindenben nagyon segitokeszek!Titeket egyebkent megnezett barki miutan bejelentettek a Gp-nel h pozitiv teszt lett stb?
18176. dorcsi79 (válaszként erre: 18175. - Nituska666)
2015. dec. 19. 20:24
Hát nem szeretnélek lelombozni de otthon is történnek rossz dolgok bármennyire is figyelnek. Nővérem a második babáját vesztette el félidőben a kolleganője pedig a 40.-héten. Nem mondanám hogy nem fektetnek hangsúlyt itt a vizsgálatokra csak nem aggódják túl a dolgokat, de ha gond van akkor itt is cselekednek mondom ezt azok után hogy második terhességem és főleg a szülésem nem volt zökkenőmentes. Ha haza szeretnél menni szülni akkor rendezned kell az egészségbiztositásod és el kell döntened hogy hanyadik héten utaznál mivel a repülést korlátozzák és autóval 24 óra nem a legjobb. Ha otthon szülsz és van állandó lakcimed akkor mikor elmész felvenni az anyakönyvet akkor kapsz neki lakcimigazoló kártyát amivel tudsz csinálni személyit ami elég gyors, legalábbis gyorsabb mint az útlevél és akkor jöhettek vissza. Arra viszont figyelj hogy bekerül a rendszerbe és lehet hogy érdekli majd a védőnöt és a gyámügyet hogy miért nem viszed oltatni. A rendszerből csak úgy tudod kivetetni hogy bejelented mint külföldön élő magyar állampolgár de akkor elveszik a te és az ő személyijét is úgyhogy nem árt ha addig csináltatsz útlevelet magatoknak. Remélem tudtam segiteni.
18175. Nituska666
2015. dec. 19. 15:53
Szia dorcsi79! Legfokeppen acsaladom miatt,mert sajnos ha itt kint szulnek akkor max 1-2hetet tudna anyukam tt lenni velunk!Masreszt nekem sok minden nem szimpatikus az itteni hozzaallassal gondolok arra pl megszuletik a baba du 13-kor es kb 19-re otthon vagy:)) En sokkal nagyobb biztonsagban ereznem otthon magam! Foleg,h egyik munkatarsam a 6.honapban veszitette el a kisfiat ,szegeny majdnem o is meghalt pedig mindenkinek akivel talalkozott a vizsgalatok alatt jelezte a problemait:( Itt alapbannem fektetnek hangsulyt a vizsgalatokra! De ettol fuggetlenul azert mi is agyalunk mi legyen:)))
18174. Mokus85 (válaszként erre: 18169. - Cscri)
2015. dec. 17. 21:34

Szia! Örülök, hogy jól vagytok.

Kb sejtem mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy kellemetlen mozdulatok.. Bizony, van úgy, hogy lejönnek pár másodpercre a csillagok fényes nappal nekem is.. Mi 34.hétbe lépünk szombaton.

Hely az én fiamnak sincs már sok, sajnálom is szegényt. Viszont az alvás egyre nehezebb.. A hetek számával egyenes arányba nő a kispárnák száma az ágyban.. :)

A fáradékonyság, pocak nehezedés nálam is meg van.. fuu de még mennyire.. nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire ilyen lesz..

Igen, mi is várjuk már nagyon a nagy találkozást.. Egyik nap már azon kaptam magam, hogy elkeztem számolni, kb mennyi hét/nap/óra van a kiírt időpontig.. hát, nem vagyok normális :D

18173. Mokus85 (válaszként erre: 18170. - Nituska666)
2015. dec. 17. 21:26

Szia! Pont alig két nappal ezelőtt gondoltam arra, milyen szerencsés vagyok, hogy itt szülhetek és nem kell otthon. Miután az egyik otthoni fórumba olvastam, hogy szegény kismamából gyakorlatilag kikönyökölte az orvos a babát.. :(

De ez nem befolyásolás akar lenni, csak megosztottam, mit érzek.

A kérdésedre a választ egészen pontosan sajnos nem tudom, de az biztos, hogy a papírok beszerzése nélkül (anyakönyvi kivonat, babának útlevél...stb) nem hiszem, hogy visszahozhatod.

Szóval szerintem körülményesebb ez az út, de nekem ehhez nincs közöm..

Esetleg próbáld meg a Google-t, hátha kidob valamit..

18172. Mokus85 (válaszként erre: 18168. - Dorcsi79)
2015. dec. 17. 21:22

Szia! Bocs a késői válaszért!

Köszönöm a válaszod! :)

Picur még mindig nagyon aktív, már amennyire megy neki..hely már nem sok maradt.

Azóta, hogy írtam már megnyugodtam, vagy inkább helyesebben, hozzászoktam, hogy nem minden nap egyforma még egy ilyen kis embernek sem :)

18171. dorcsi79 (válaszként erre: 18170. - Nituska666)
2015. dec. 17. 21:03
Szia, megkérdezhetem hogy miért szeretnél hazamenni szülni?
18170. Nituska666
2015. dec. 16. 16:02
Sziasztok!Eloszor is gratulalok minden itt levo kismamanak Ne haragudjatok,ha barki mar felhozta volna regebben a temat megprobaltam vissza nezegetni,de nem talaltam hasonlot...Arra lennek kivncsi, h van e esetleg barki aki ugy tervezi,h otthon Magyarorszagon szeretne megszulni a kisbabat?? Hogyan mukodne?Meddig kene otthon tartozkodni a baba megerkezese utan? Koszonom szepen a valaszokat! Tovabbi szep napot
18169. cscri
2015. dec. 14. 21:19

Sziasztok csajszik!

Hogy vagytok, mi ujsag van mindenkivel?

Mi megvagyunk jol, mar majdnem betolotottuk a 33-ik hetet, el sem hiszem milyen gyorsan megy az ido.

MAr elegge le vagyok lassulva, hamar elfaradok es a pocakot cipelni is eleg nehezkes mar, de hat ezt a hatralevo nehany hetet mar fel labon is kibirjuk. Baba tovabbra is nagyon mocorog, helye szegenykenek biztos nincs sok, nehany mozdulata mar enyhen fajdalmas is, vagy inkabb csak kellemetlen. Mar nagyon varjuk, hogy megismerhessuk a pocaklakot :)

Meseljetek kivel mi van?

Kitartast mindenkinek!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook