Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
18258. Sandra7815 (válaszként erre: 18256. - Mokus85)
2016. jan. 28. 09:37

Szia,

hogy sorba valaszoljak, az öltözet nekem nem volt kerdes, meztelen voltam, mert igy volt a legkenyelmesebb. Nem volt a Ferjemmel rajtunk kivul senki bent ,csak a szuleszno.

En el sem tudtam kepzelni ,h vizben szuljek, mert nem szeretem a vizet es nagyon meg van a rossz velemenyem/unk/ az angol emberek higeniajarol es semmikeppen nem tudtam elkepzelni ,h vizben szuljek. De ez itt Salisbury be teljesen pozituv csalodas volt:-)

Ami meg a vert es a kulonbozo dolgokat illeti azt inkabb itt a vizben nem veszed eszre, mert elvegyul. En nem szeretnek még egy babát, de ha mégis ,kizarolag csak vizben vajudnék es ott is szulnék csak!!!

Nagyon gyorsan lezajlott minden igy.

18257. Suzie06
2016. jan. 27. 21:42
Sziasztok! Tulvagyok a gp latogatason hat vitamint nem kaptam ingyen azt mondta a doki szedjem azt amit vettem ugyis csak a 12. Hetig fontos utanna az en dontesem szedek-e.egybkent holnap utan leszek 9 hetes. 10 es fel hetesen megyek a midwifehoz. Nektek fajt ilyen idosen a hasatok? Mert nekem egyaltalan nem pedig novoget. Bar gondolom addig jo amig nem faj :)remelem minden rendben lesz...
18256. Mokus85 (válaszként erre: 18250. - Sandra7815)
2016. jan. 26. 16:01

Én a szülési tervbe bele írtam a medencés szülést, de igaziból tartok tőle több okból is.

Amúgy most egy hülye kérdés: ha arra kerülne mégis a sor, hogy azt mondom próbáljuk ki, milyen ruhába kell lennem? Ok, gondolom, nem bikinibe.. de polo, vagy hogy?

Amúgy én attól nagyon tartok, hogy vízbe szüljek.. ha meglátom azt a sok mindent ami kijön belőlem hát tuti én oda ájulok..

Viszont a vajúdást eltudom képzelni vízben..

18255. Mokus85 (válaszként erre: 18252. - Zonne)
2016. jan. 26. 15:58

Ez pont olyan, mint múltkor amit írtam, hogy véreztem.. csak pár csepp volt de az élénk piros..

Mikor mondtam a midfie-nak, először úgy csinált, mintha meg se hallotta volna, mikor megint rákérdeztem, akkor meg csak vont a vállán "I don't know!" meg miért nem hívtam a megadott tel.számot, ott 24 órába fogadják a hívásomat.. na, ennyivel le voltam tudva. Szerencsére azóta nincs semmi gondom..

Amúgy szerintem ez is csak midwife-tól függ, mennyire foglalkoznak az emberrel.

Mi most fogyasztottuk az 5. midwife-ot mióta terhes vagyok. Az az új módi most, itt ahova járok, hogy minden alkalommal más midwife van..

Hát remélem most már nem nagyon kell mennünk..

18254. Mokus85 (válaszként erre: 18253. - Cscri)
2016. jan. 26. 15:53

Detto ugyan ez.. most jött egy meleg front, gondoltuk, na majd ez kihozza... na persze.. biztos foglalkozik az időjárással.. :) Én nagyon félek attól, hogy átmegyünk februárba.. :/

Pedig már napról napra egyre nehezebb.. ahogy számolták, már túl vagyunk a 3.5kg-on.. persze, tudom, ez csak kb van így, de tényleg nehéz a pocak, főleg mikor az ágyból kelek ki..

Tegnap végre kényelembe helyeztem magam hosszú tíz perces forgolódás után, erre kopogtak... szóval kelhettem fel.. fuu de mérges voltam..

18253. cscri (válaszként erre: 18243. - Mokus85)
2016. jan. 26. 12:56

Szia!! Nalunk is ugyanez van, szinte teljesen:). Nem alszom mar jol, allandoan melegem van, nem tudok egy kenyelmes poziciot felvenni. Napkozben mar en is alig tudok barmit is csinalni, ha el kell mennem a boltba meg kell gondolnom 3-szor is, nagyon elfaradok es leszakad a hatam tole. Itthon azert meg szepen lassan el tudom vegezni a hazimunkakat, igyekszem fozni is, de csak egyszeru dolgokat, ami nem igenyel sok idot. Delutankent probalok aludni 1-2 orat, neha sikerul, neha nem. Mi jovo csutortokre vagyunk kiirva, majdnem egy hettel mogotted, el sem hiszem, hogy mar csak 9 napunk van addig.

A baba mocorog jokat tovabbra is, en is nagyon elvezem, amikor mozog, de most mar kerlelem minden nap, hogy jojjon ki. Nagyon szeretnek mar tul lenni rajta... Ti hogy vagytok igy a legvegen? Valami tortenes?

18252. Zonne (válaszként erre: 18251. - Frekucika)
2016. jan. 26. 00:37
Uff... nálam terhesség alatt kétszer volt vérzés, egyszer 7 hetesen, utána 26 hetesen. Egyiknél sem tudták, hogy mitől van, "One of those things" - ennyi volt a válasz. Mondjuk valószínűleg nem volt semmi komoly, mert azóta megszületett a kisfiam, de itt tényleg nem szokták túllihegni ezt a vérzés témát, főleg, ha nagyon az elején van.
18251. frekucika
2016. jan. 25. 20:10

Sziasztok!

Koszonom a jo tanacsot es a biztatast mindenkinek!

Ismet itt vagyok tanacstalanul ketsegbe esve!Ma reggel ismet rohantunk a ferjemmel a surgossegire!Ismet volt verzesem nem sok de a lenyeg , hogy volt!Utana meg csak barna maszatolas!Odaig el jutottunk , hogy megalapitottak hogy fertozesem van es hogy antibiotikumot kell szednem.Holnapra meg adtak idopontot U H ra.Az orvos azt mondta ,hogy ez veteles is lehet nem tudhatjak ok se es ha ez van akkor ok nem tehetnek semmit!En evvel tisztaba vagyok de akkor miert nem lehet rogton kivizsgalni es kizarni minden problemat vagy meallapitani hogy mi van?En azt is tudom ,hogy vannak esetek amikor nem tudjak ,hogy mitol van!De ezt a hozzaallast ami itt van az egeszsegugybe soha nem fogom megerteni!

Probalok pozitiv lenni es optimista hogy nincs nagy baj!Remelem holnap az U.H utan okosabb leszek es minden rendben lesz!

18250. Sandra7815 (válaszként erre: 18249. - Mokus85)
2016. jan. 25. 09:40

Szia, en Salisbury-ben szultem es vizben. Csak ajanlani tudom!!!!

De nagyon!!!

Amikor szo volt a szulesrol ,akkor abszolult szoba se johetett nalam ez a fele szules. De aztan beporogtek az esemenyek es nem bantam meg!!!

4 es fel ora utan a kezemben tartottam a Babankat.

18249. Mokus85 (válaszként erre: 18248. - Sandra7815)
2016. jan. 25. 01:26

Szia!

Liverpool, Midwifery-led unit. :)

18248. Sandra7815 (válaszként erre: 18243. - Mokus85)
2016. jan. 24. 21:45

Szia ,

hol fogsz szülni?

18247. Sandra7815 (válaszként erre: 18238. - Frekucika)
2016. jan. 24. 21:38

Szia,

en most szultem 21.10.2015 es tavaly ilyenkor azaz januar 28-an fogant meg Mayababank es en is kb annyi idos allapotos voltam mint te es egyszer, de nekem ez őrülten ijesztő volt , de nekem is volt barnas pirossas folt a bugyimban. Nagyon megijedtem. De aztan megnyugtatott mindenki ,h ez teljesen normalis. Ha nem erosebb a verzes es megszunt akkor ne aggodjal. Semmi baj. Ha tudok barmiben segiteni csak kerdezz nyugodtan szivesen sehitek. Nekem nagyon sziper elmenyem van itt kint a szulessel.

18246. Mokus85 (válaszként erre: 18244. - Frekucika)
2016. jan. 24. 17:55

Igaziból én is ezt tudom tanácsolni, hogy ha más nem, mond azt, hogy vérzel.. esetleg fáj.. de túl nagyot meg nem érdemes hazudni, mert az úgyis kiderül a vizsgálat során. Én mondjuk végig bármit képes lettem volna mondani a 9hónap alatt, ha baj van és nem akartak volna megvizsgálni, a cél érdekében. És olvasom itt-ott, hogy sokan meg is csinálják. Itt azért más a felfogás mind otthon. Én az ittenit jobban szeretem, de a Te nézőpontodat is megértem.

Amúgy nagyon fura, hogy ennyivel letudtak, mert velem anno elég rendesen foglalkoztak, mikor véreztem... csak a mentő hívása nem tetszett nekik.. de hát mondom, én elmegyek a végsőkig ha a babymről van szó :D

Remélem hamar rendeződni fognak a dolgaid. Majd írd meg hogy vagy és sikerült e kierőszakolni belőlük valami vizsgálatot. Drukkolok!

18245. Nituska666 (válaszként erre: 18244. - Frekucika)
2016. jan. 24. 15:38
Szia! Mi ugyanigy jartunk ketszer kertem legalabb nezzenek miutan pozitivat teszteltem de hat a szokasos duma itt nem szokas! Az elso barnazaskor felhivtam a coventry korhazat azt mondtak csak verzeskor neznek meg, ugyh miutan ra par napra ujra barnaztam bementunk coventrybe a surgossegire es azt mondtak erosen verzem...muszaj volt hazudnunk kulonben nem neztek volna meg! Ha tovabbra is barnazol es nincs lehetoseged hazautazni...menj be es mond h verzek ragaszkodsz egy uh-hoz! Sok sikert!
18244. frekucika
2016. jan. 24. 12:49

Sziasztok!

Voltam U.H csutortokon.Mindent rendben talaltak.Azt mondtak nem latnak semmi verzest.Pentekig nem volt semmi gond.De pentektol el kezdett barna folysom lenni.Felhivtam a vedonot.Azt mondta ne izguljak az a pecsetelestol lehet regi ver.De en nem tudtam belenyugodni elrohantam a surgossegre ahol csak vizelet mintat vettek es azt mondtak nincs semmi fertozesem.Nagyon idegsit hogy ennyire felvallrol veszik itt a terhesgondozast.Vagy csak en vagyok tulsagosan bepanikolva?Mindenki azt mondja hogy amig nincs ver meg eros gorcs addig nincs gond.Idegesit hogy nem adnak egy normalis valaszt hogy mitol lehet.A surgossegin meg a vedonom is azt mondta hogy ha csak verzesem van akkor menjek a GP hez es kerjek egy kuldopapirt a nogyogyaszhoz.Mar nem tudom ,hogy kihez forduljak.Szerintetek mit kellene tennem?

18243. Mokus85 (válaszként erre: 18242. - Cscri)
2016. jan. 23. 18:23

Nálunk se akar még a fiam kibújni. Nagy rugdosásokat művel bent, és szerintem Ő ezt nagyon élvezi. :)

Nagyon remélem, nem szándékozik ráhúzni, mert az több szempontból se lenne jó.

Nos, most már a pocak mérete miatt sok mindent nem tudok csinálni. Ki gondolta volna, hogy néhány edény elmosogatása milyen kínzás is lehet.. :)

Minden olyan messze van. :) Pláne a lábam, ha cipőt kell felvenni, vagy a talaj, ha valamiért le kell hajolni :)

Szóval, már a boltig elmenni is nehéz, pedig nincs messze. Mire megjövünk, totál elfáradok, és úgy érzem, leszakad a hasam alja..

Így marad a pihenés, olvasás, film nézés.

Aztán mikor már nem bírom tovább csak azért is kiteregetek, vagy elmosogatok vagy próbálok megcsinálni ilyen apróbb dolgokat. De nagyon nem szeretem ezt így.

Minden olyan nehéznek tűnik most.

De amikor mozog a pici bent az mindenért kárpótol. Azt imádom.

Jövőhét péntekre vagyok kiírva.. hát meglátjuk, Ő hogyan látja a dolgokat.

Neked mire ígérték a lányodat? :)

18242. cscri (válaszként erre: 18240. - Mokus85)
2016. jan. 22. 19:35
SZia! Nalunk sincs meg semmi, nem ugy tunik, mintha a kisholgy ki szeretne jonni. Remelem azert hamarabb tul leszunk rajta mint a kiirt idopont. Most a heten egesz jol elvoltam itthon, de mult heten halalra untam magam. Legalabb van tenisz a teveben amivel egy fel napot el tudok utni :). Fozocskezek, meg sutok amikor tudok, picit setalgatok is ha az ido engedi. Te mivel toltod a napjaidat otthon? Azota semmi valtozas?
18241. Nituska666 (válaszként erre: 18238. - Frekucika)
2016. jan. 19. 22:45

Szia mindenkepp menj be mielobb megnezetni, nem akarlak megijeszteni tenyleg de nekem is igy kezdodott es sajnos hetfon volt a missed ab mutetem itthon magyarorszagon! DE nem mindenki egyforma van aki vegig verezget es minden rndben, de azert nezesd meg mielobb!


Remelem a tobbiekkel is minden rendben van, azert neha bekukkantok megnezni mi ujsag veletekNagyon feltem a mutet elotti tagitastol remiszto dolgokat olvastam rola, de hala istennek anszolut nem fajt sot meg csak kellemetlennek sem mondhato, mutet utan sem vokt semmi fajdalmam!meg 10 napig nem repulhetek😁

18240. Mokus85 (válaszként erre: 18237. - Cscri)
2016. jan. 19. 20:27

Szia! Aranyos vagy, hogy kérded.

Az elmúlt napokban annyi változott, hogy néha fáj a derekam, meg bekeményedik a pocakom. De amúgy minden változatlan.. Amikor elkezdett fájni a hátam, arra gondoltam, na talán hétvégére lesz valami.. na, hát ma délutánra már elmúlt.. :(

Néha olyan érzésem van, én soha nem szülök :D

Te hogy bírod ezt a várakozást?

18239. Mokus85 (válaszként erre: 18238. - Frekucika)
2016. jan. 19. 20:22

Szia!

Szerintem beágyazódási vérzés.. legalábbis, mikor nekem 6 hetesen ezt mondták...

Szerintem amint tudsz menj be a sürgősségire. Én legalábbis azt csináltam.(igaz, mi annyira beparáztunk, a mentőt is kihívtuk.. nem bántam meg, pedig le is csesztek, hogy ez miatt nem kéne mentőt hívni.. de hát első baba, és nagyon beparáztam) Megvizsgáltak, rá egy hétre uh-ra is vissza kellett mennem. Szerencsére semmi baja nem volt a babának.

Szerintem menj be nyugodtan, Te is megnyugszol, meg egy ellenőrzésből még nem lehet gond...Én nem várnék csütörtökig.. de én parázós vagyok..

Drukkolok, hogy minden rendben legyen! :)

18238. frekucika
2016. jan. 19. 19:19

Sziasztok!

11 hetes es 6 napos kismama vagyok!Ma reggel pecsetelo verzesem volt!Halvany piros inkabb rozsaszin!Nagyon meg vagyok ijedve!Voltam GP nel de nem mondott joforman semmit!Csutortokon van idopontom a 12 hetes UH ra .Pecsteles csak reggel volt egy szilva nagysagu pecset a bugyimon!Azutan semmi!IVF es vagyok es nagyon izgulok nem szeretnem elvesziteni a babat!Szerintetek van okom az aggodalomra?

18237. cscri (válaszként erre: 18236. - Mokus85)
2016. jan. 19. 11:58
Szia! Mizujs, valami tortenes? Nalunk semmi. Tobbszor fajdogal a hasam, de semmi komoly, semmi konkret jel. Nalad hogy mennek a dolgok?
18236. Mokus85 (válaszként erre: 18235. - Cscri)
2016. jan. 15. 20:02

Nekem is voltak ilyen hasfájásaim, de mostanra elmúlott. Mikor megkérdeztem a midwife-ot, mi ez, azt mondta, nyúlnak a szalagok, meg a pici súlya.. szóval sok minden ránehezedik, és ezért fáj.

De ha most jellemeznem kéne a jósló fájásokat, biztosan nem tudnám.. az biztos, nekem nincs. :)

Az idő ólom lábakon jár.. már szó szerint nyűglődöm.. de nem a fájdalom miatt, mert az szinte semmi, ami van.. inkább ez a várakozás.. ez felőröl.. ahogy Te is írtad, már jó lenne túl lenni rajta.. :)

18235. cscri (válaszként erre: 18232. - Mokus85)
2016. jan. 15. 11:38
A gatam eddig meg nem fajt, viszont tegnap ejjel alig tudtam aludni, mert a hasam fajdogalt. Semmi komoly nem volt, de azert annyira erezheto volt, hogy ebren tartson. Olyan menstruacios fajdalom jellegu volt, de reggelre semmi nyoma nem maradt. Lehet, hogy ezek mar joslo fajasok akkor? A franc se tudja :) Ez a varakozas nagyon uncsi, bar probalok sokat pihenni. Jo lenne mar tul lenni az egeszen, gondolom te is hasonloan vagy mar. :)
18234. Mokus85 (válaszként erre: 18226. - Nituska666)
2016. jan. 13. 14:13

Nagyon sajnálom! :( Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked és a párodnak.

Reméljük hamarosan minden rendbe jön, és Nektek is sikerül majd!!

18233. Mokus85 (válaszként erre: 18230. - Suzie06)
2016. jan. 13. 14:10

Nekem kb 18-19. héten kezdett el domborodni a pocakom. Kb úgy néztem ki mint aki felszedett pár kilót. Alapjában vékony testalkatú vagyok, de a csípőm széles. A hasam "normál állapotomban" lapos szokott lenni.

Amúgy pont ebben az időszakban utaztunk haza, így 1-2 ismerősnek, aki nem tudta mi a helyzet, okoztunk némi gondolkodásra való okot.. híztam, vagy babát várunk?! :)

18232. Mokus85 (válaszként erre: 18227. - Cscri)
2016. jan. 13. 14:07

Szerintem ha eddig nem vizesedtél, már nem fogsz :) Legalábbis reméljük :)

Félelem az bennem sincs.. bár az igaz, hogy milliószor már lejátszottam fejben, hogyan fogok szülni :D


A nyilallások nekem is megvannak. A medencémnél mindenhol, elöl-hátul. Van, hogy folyamatosan érzem, na olyankor úgy megyek mint egy pingvin.. :)

Van, hogy éjszaka ébredek arra, hogy az egész medencém fáj de úgy, hogy kisugárzik a derekamra...

Amúgy szerintem ez még nem a jósló fájás.. azt hallottam, az olyan mint mikor meg akar jönni, csak nem annyira erős.. de ilyenem még nekem se volt.

Szóval szerintem is ez a tágulás jele inkább, és tök normális :) A jósló fájásokról én is azt hallottam az hátulról jön, sőt, ha jól tudom a vajjúdás is úgy jön, hogy hátulról indul. De hülyeséget nem akarok írni, még sose éreztem ilyet.

Amúgy, mióta befordult a pici, azóta ha erőteljesebben mozog a gátam szokott nagyon fájni. De annyira, mintha vagy 100 tűt szúrnának bele egyszerre.. na ez még kellemetlen érzés..de legalább már befordult :)

Te szoktál ilyet érezni?

18231. cscri (válaszként erre: 18230. - Suzie06)
2016. jan. 13. 11:07
Nekem 12-13-ik heten mar letagadhatatlan volt, bár nem vagyok magas meg a csipom sem nagyon szeles. Aztán nehány hétig mintha nem nőtt volna túl sokat, de a 20-ik hét után nagyon beindult.
18230. Suzie06
2016. jan. 13. 09:52
Nagyon sajnalom Nituska!!! En 26.ra Kaptam idopontot a gphez de vegulis nembaj szerencsere nagyon jol veselem az elso heteket csak a melleim fajnak iszonyatosan.nektek mikor kezdett el latszodni a hasatokon?
18229. Nituska666 (válaszként erre: 18228. - Cscri)
2016. jan. 13. 00:09
Koszonom szepen a biztatast! Felvoltunk ra keszulve mivel mar az elso ultrahangon kozoltek h valoszinu nem nonek:( Szerencsere nem ert varatlanul ..kiveve a mola terhessegre utalo jelek ami nagyon ijeszto! Ha tenyleg az van akkor sajnos legalabb 1 evig nem szabad probalkozni ugy olvastam! Deee hala istennek itthon vagyok jo kezekben,ugyh minden rendben lesz:)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook