Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
18288. Mokus85 (válaszként erre: 18286. - Cscri)
2016. febr. 12. 17:52

Gratulálok a kislányodhoz!! :)

Sajnálom, hogy ilyenek voltak a körülmények, de nagyon pozitívan fogod fel és ez szuper!! :)

Nálunk a szoptatással nincs gond. Nagyon jó evő szerencsére a fiam, és bírom tejjel is, szóval szuper az összhang.

De az is igaz, ahogy a kórházban mutatták a szoptatást,az nem jött be neki. Mikor megpróbáltam finoman, és nem pedig ahogy mutatták, belenyomni a fejét a mellembe (?!) utána jött meg az Ő étvágya is.

Remélem az otthon és a szeretet meghozza a kislányod kedvét az evéshez :)

18287. Zonne (válaszként erre: 18286. - Cscri)
2016. febr. 12. 09:08

Gratulalok :-) jo ezt olvasni, hogy a korulmenyekhez kepest minden rendben volt!

A szoptatassal nekem is voltak es vannak is gondjaim, igy 2 honap utan is 80%-ban fejessel oldjuk meg, de hat ezt dobta a gep sajnos. Tobb mint a semmi.


Meg a szuleshez hozzaszolva: engem is inditottak szivargas miatt es nekem is csak pozitiv elmenyeim vannak. Az a profi csapat nelkul nem tudom hogyan eltem volna tul azt a 30 orat. Sajnos nem mindenhol ilyenek es az amator hozzaallassal maradando karokat okoznak :-(

18286. cscri
2016. febr. 12. 08:36

Sziasztok!!

Eloszor is hadd gratuláljak Mokus85!!! Hat meg a lelegzetem is elállt mikor olvastam min mentetek keresztül, annyira sajnálom! Örülök viszont hogy azóta otthon vagytok és minden rendben van a babával.

Nekem is van bejelenteni valóm, megszületett a kis Isabelle 02. 05-en 3220g-mal és 54 cm-rel. Az en tapasztalatom viszont teljesen más volt, pedig komplikáció bőven volt. Mi 6 napig voltunk kórházban, tegnap johettunk haza és minket is úgy indítottak 4-en este ugyanúgy magzatviz szivárgás miatt. Az itteni csapat egyszerűen fantasztikus volt, soha ilyen biztonságban nem éreztem magam, s annyit segítettek az orvosok, midwifeok és a csecsemosok, hogy nem lehetek elég halas nekik! És az étel egyszerűen isteni volt végig!!

Szóval engem is indítottak zseles cuccal, ami kb 4 órával később kezdett hatni, mikor 4 cm-re nyitva voltam mar nem bírtam erővel, addigra mar majdnem 30 órája nem aludtam mert előtte éjjel a szivárgás miatt bent voltunk mi is. Kertem epiduralt, amit nagyon profin be is adtak. Nekem se a fürdő, se a gas and air nem segített, és mar nagyon fáradt voltam. Az utolsó 3 órában azonban elkezdtem rettenetesen remegni, felszökött a lazam és hánytam 5 percenként, kiderült hogy fertőzést kaptam, ekkorra mar a vajudassal együtt majdnem 40 óra telt el a magzatviz szivárgás óta. A baba szivhangja le is esett néhányszor, orvosok voltak benn próbálták eldönteni h vigyenek-e csaszarra vagy sem. Végül mikor megvizsgáltak a baba feje szépen lent volt és megvolt a 10 centi is, úgyhogy normál szülés lett belőle. Igaz vágni kellett és használtak vákuumot picit, 15 perc alatt meglett a kisasszony. Semmi fajdalmam nem volt, se kitolasban, sem utána a varrasnal. Sajnos az első nehány perc után továbbra is remegtem és hánytam úgyhogy nem tudtam a babával lenni, de apa addig vigyázott rá. A fertőzést a pici is aztán megkapta, úgyhogy maradni kellett amíg az antibiotikumos kezelés lement neki. En mar 2 nap után teljesen jobban voltam. Varratok is szépen gyógyulnak. Mi egyágyas szobát kaptunk és nem győzöm hangsúlyozni mennyire pozitívan csalódtam mindenben. A pici sajnos nem szopik, próbáltuk mindenhogy, szulesznok segítettek minden nap de valahogy nem jött eddig össze. Fejek egyfolytában mert tejem van bőven, úgyhogy nem kell nagyon hozzataplalni. Most hogy mar itthon vagyunk megpróbálom majd a szoptatast, hátha segít az itthoni környezet.

Tudom hihetetlenül szerencsés voltam az itteni ellátással, tényleg nagyon sajnálom hogy nem mindenhol ez van, pedig olyan fontos egy időszak ez egy család életében. Probaljatok csak a pozitív dolgokra emlékezni!

18285. Nituska666 (válaszként erre: 18284. - Mokus85)
2016. febr. 8. 03:18
Ez a lenyeg, a tobbi nem szamit Epp ma akartam kerdezni,hogy hova kell mennem ha szeretnek bizonyos verveteleket? Kifejezetten a prolaktinomat is szeretnem majd meretni, meg a hcg hormonomat szeretnem megnezetni mennyire csokkent?
18284. Mokus85 (válaszként erre: 18283. - Nituska666)
2016. febr. 8. 00:42

Szia! Köszönöm! Szerencsére másnap reggel már levették kék fény alól. Mondjuk itt annyiban jó volt, hogy az inkubátort oda tolták az ágyam mellé, szóval még ez idő alatt is velem volt a pici.

De most már minden rendben van. Hatalmas étvágya van, bár kicsit hasfájós. De egy kiegyensúlyozott kis manó :)

18283. Nituska666 (válaszként erre: 18282. - Mokus85)
2016. febr. 7. 16:43
Szioo!Gratulalok!!!!!sok erot es egeszseget kivanok nektek! Sajnalattal olvastam..tobbek kozott ezert is akartam es akarok is majd egyszer otthon szulni,mert ezek bolondok komolyan mondom!Ismerosom is hasonloan jart,mint te vele rohantak a mutobe szules utan az apuka azt sem tudta mivan csak azt mondogattak elverzik...Meg mindig sarga a baba? Noveremet otthon azert nem engedtek haza mert a kisfia os besargult es lampa ala tettek!
18282. Mokus85
2016. febr. 6. 22:33

Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat! :)

Nagyon nem szeretnék bele menni a részletekbe, többek között mert senkit nem akarok elriasztani, aki még előtte van, és mert mindenhol más szülni, szóval, ez csak az én tapasztalatom.

Szóval múlthét pénteken elkezdett szivárogni a magzatvíz.. felpakolva szüléshez berobogtunk a kórházba, ahol gépre tettek, majd közölték, nincs hely az osztályon. Menjek haza, majd másnap menjek vissza, amikor is újra gépre raknak, aztán elvileg haza küldenek és ha lesz üresedés hívnak.

Ez már önmagában vérlázító, pláne, hogy a kórház a város másik végén van, és szinte minden mozzanatomkor kifolyt vagy 2dl víz..

A lényeg, másnap 5kor csodával határos módon megindították a szülést, elősször zselével utána infúzióval.. vagyis ilyen cseppek voltak, de addigra már 5 perces fájásaim voltak.

A szülésről annyit, tervet hülyeség volt készíteni, senkit nem érdekelt.

17 órát vajúdtam, a 15. órában tűnt fel a midwife-nak, hogy nem fér ki a baba feje bármennyire is küzdök, így szólt a doki team-nek, akik kemény másfél óra után voltak szívesek megjelenni.

Ott viszont egy vénámat szétromboltak a kezemen a "marha nagy" szaktudásukkal, illetve úgy belejöttek a vágásokba, hogy végül annyi vért vesztettem, majdnem az asztalon maradtam.

(jah, mikor kéri a midwife a dokit, ne a gyerekkel foglalkozzon, hanem velem, mert lassan elvérzek..)

Aztán szó nélkül ott hagytak a vértócsában, kimentek, mind akik jól végezték dolgukat.

Majd egy fél óra múlva vissza jön a midwife, megyünk másik szobába. De úgy beszéltek velem, mint aki nem normális. Be egy tolószékbe, összehányták a cuccaim, majd az egyik szobába, ahol rajtam kívül 3 anyuka a 3 csemetéjével volt.

Letettek az ágyra, a cuccaimat egy kupacra ledobták, majd ismét a vértócsában otthagytak. Közbe bejött a férjem, aki aztán segített összeszedni.

A babám velem volt végig, de segítséget nem sokat kaptam.

Csak pár példa: besárgult a pici, mikor szóltam a midwife-nak, erre: igen, tegnap már észrevettem.

Jah, ok, köszi!

Segítsen ruhát cserélni, mert nincs gyakorlatom: vág egy pofát és ott hagy.

3 nap könyörgés után végre lefürdették a babát, de úgy, hogy oda tolták a kádat, majd ott hagytak vele. Mikor férjem kicsapta a dilit, és neki akart állni egymaga, akkor odafutottak, hogy jah, azt nem lehet ám csak így..

És még számtalan ilyen dolog volt.

Mikor hazaértünk, én szó szerint elsírtam magam örömömbe, hogy végre vége.

Amilyen szép volt a terhességem, a végét úgy szúrták el :(

Mindenkinek aki még előtte van, sokkal nagyobb szerencsét kívánok, mint amit mi átéltünk ebben a pár napban, és egy jó tanács: igenis álljatok ki magatokért erősen, határozottan, különben eltaposnak és semmibe vesznek... :(

18281. Sandra7815 (válaszként erre: 18276. - Mokus85)
2016. febr. 6. 14:09

Szia!!!!,

gratulálok és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek es jó babázást.

Ami az angol egèszségügyet illeti ,teljes mértékben egyet èrtek Veled!

Nagyon vigyázz magatokra es ne hallgass senkire csak magatokra a férjeddel es a megtanult dolgokra es az ösztönödre!!

18280. agave87 (válaszként erre: 18275. - Sandra7815)
2016. febr. 6. 11:10
Itt sem adják be ahol mi élünk, a magyarázat ugyanaz, pedig szerintem itt is rengeteg féle ember él. Szerintem csak kifogás. Én is szeretném beadatni neki.
18279. agave87 (válaszként erre: 18276. - Mokus85)
2016. febr. 6. 11:08
Gratulálok jó egészséget mindkettőtöknek, írj majd részletesebben ha lesz időd bár tudom az első hetek nem erről szólnak;)
18278. dorcsi79 (válaszként erre: 18276. - Mokus85)
2016. febr. 5. 13:28
Gratulálok, sok örömöt a picihez :-)
18277. Zonne (válaszként erre: 18276. - Mokus85)
2016. febr. 5. 13:15
Gratulálok :-) Mi történt?
18276. Mokus85
2016. febr. 5. 12:17

Sziasztok!

Szeretném megköszöni mindenkinek,aki gondolt rám az elmúlt napokban.

Nem volt egyszerű, sőt, kimondottan nehéz volt, de 2016.01.31.-n 10:16-kor 3500g-al megszületett kisfiúnk, Eric. :)

Indítani kellett magzatvíz szivárgás miatt, és sajna kisebb komplikáció is volt, de túl vagyunk már mindenen, és lassan felépülünk.

A szülésről még annyit, mérhetetlen csalódott vagyok az angol egészségügyben. Az emberi hozzá állásuk egyenlő a nullával.

cscri! Veletek mizujs? Van már baba? Hogy vagy?

18275. Sandra7815 (válaszként erre: 18274. - Zonne)
2016. febr. 3. 13:31

Szia mi vidéken lakunk es mi is kérdeztük, h a BCG oltast mikor kapja majd meg a kislanyunk, mire mindenkitől azt a valaszt kaptuk h nem kell itt neki, ezert nem adjak.

Ha mi szeretnenk h megkapja akkor a mi orszagunkban adassuk be neki. Mindennel érveltünk ,h Londonba az ismerosoknel mindenkinek a babája megkapta stb stb., de ők azért kapták meg mert Londonban èlnek es tobb fajta náció él ott.

Amugy beszeltem eppen egy màsik baratnőmmel, akik tavaly tavasszal koltoztek vissza Londonbol Nyiregyhazara es amikor a kislanya 8 hónapos lett a baratnőmnek,akkor kapta meg a BCG es azt mondta h ennyi idősen kapta meg nem is fog meglatszani neki a helye.

Mi is mindenkèppen be szeretnénk adatni,de csak is Magyarországon!!!!!

18274. Zonne (válaszként erre: 18273. - Dorcsi79)
2016. febr. 1. 18:39
Köszi, mindenképpen rákérdezek :-)
18273. dorcsi79 (válaszként erre: 18272. - Zonne)
2016. febr. 1. 14:39
Szia, a lányomnak automatikusan adtak (ő március végén lesz 5 éves) mert azt mondták hogy mi veszélyeztetett országból jöttünk. A fiamnál (tavaly nyáron született) szóltam a health visitornak aki elküldte az adatait valahova, majd kb 1 hónap múlva kaptunk az NHS-től levelet hogy nem kap mert Magyarország nincs a veszélyes országok között és én is megnéztem a linken amit küldtek. Gondolom azóta hogy a lányom született frissitettek a listán. Azért kérdezd meg a health visitorod vagy a GPt ha viszed oltatni mert minden városban és körzetben változik a hozzáállásuk attól függően hogy van e fertőzött abba a körzetbe. [link]
18272. Zonne
2016. febr. 1. 10:56
Akiknél már megvan a baba, nektek / vagyis a babának adtak BCG - tuberkulózis oltást? Elvileg ez nem kötelező, de a más országokból jötteknek adják, vagyis felkínálják a lehetőséget. Nekem még csak meg sem említették, de egy londoni barátnőm kisfiának 2 nappal a szülés után beadták, a litván kolléganek is emlegették... Mindenhol más a szokás, vagy hogy van ez?
18271. dorcsi79 (válaszként erre: 18269. - Mokus85)
2016. jan. 30. 15:16
Engem is hazaküldtek amikor elfolyt a magzatvizem a lányommal viszont másnap vissza kellett mennem inditásra ugyanis ha szivárog akkor 24 órán belül meg kell inditani a fertőzésveszély miatt. Ne aggódj emiatt nekem a zselé felrakása után 5 órával már kint volt a babám. A lényeg hogy mind a ketten rendben legyetek :-)
18270. cscri (válaszként erre: 18269. - Mokus85)
2016. jan. 30. 15:09
Uhh, kitartás!! Minden órával közelebb vagy a végéhez! Biztos bent tartanának valahogy, ha valami gond lenne, próbálj ne aggódni, bár tudom en is idegileg kilennek a helyedben. Minden rendben lesz s hamarosan mar babazhatsz :-). Nálunk továbbra sincs semmi.
18269. Mokus85
2016. jan. 30. 13:31
Aranyosak vagytok és nagyon köszönöm!!! Aha, haza, sőt! Ha ma monitoroznak és nincs változás, ismét hazaküldenek és majd hivnak ha lesz hely az inditáshoz... Mert most tele van az osztály ezért nem vettek fel tegnap sem.. .. Nos, gondolom sejtitek miyen éjszakám volt :(
18268. cscri (válaszként erre: 18266. - Mokus85)
2016. jan. 30. 10:51
Egy nagy kalappal nektek!!!:-)) nagyon drukkolok, hogy minden úgy alakuljon, ahogy eltervezted! Ügyesek lesztek!!:-)
18267. Zonne (válaszként erre: 18266. - Mokus85)
2016. jan. 30. 08:48

Hazakuldtek? Nalam is szivargott a viz, de azonnal inditottak. Vasarnap delelott mentunk be, hetfo estere lett meg a baba.

Egy kalappal :-) remelem minden rendben lesz :-)

18266. Mokus85 (válaszként erre: 18265. - Sandra7815)
2016. jan. 30. 02:06
Köszönöm,aranyos vagy! Uh alapján számolták ki a 29et...de mindegy most már, mert este elkezdett szivárogni a magzatvíz...befutottunk a korházba, megvizsgáltak, monitoron is megnéztek.azt mondták még zárt vagyok...holnap vissza kell jönnünk megint gépre tesznek..ha semmi változás, a hétvégén meginditják a szülést, mivel a magzat viz még mindig szivárog...szoval legkésőbb hétfőre lesz kisbabánk. :)
18265. Sandra7815 (válaszként erre: 18263. - Mokus85)
2016. jan. 29. 22:23

Ha Te nem akarod akkor nem inditanak be semmit es legfokeppen nem csaszaroznak. En ezek szerint mar regen tulhordtam a Babácskámat, de mi pontosan tudtuk mikor foganhatott meg így pontosan 38 hetes voltam mikor pukkant a hasam egyet es elontott a magzatviz az agyban reggel.

En mindig hangsulyoztam a midwife omnak h nem akarom h vizsgalgassanak ,turkaljanak majd ha itt lesz az ideje akkor majd minden hadd zajlodjon a maga sorremdjeben. Nem eroltetett senki semmit.:-)

Szoval nyugodj meg mindem a legnagyobb rendben lesz! Es ne gondolkozz sokat ,h mi hogyan lesz , mindent osztonosen tudni ,erezni fogsz. Ügyes leszel!, csak mindig figyelj magadra ,a tested jelzeseire es minden konnyu es gyors lesz!:-)

Szoritok Nektek:-)

18264. Sandra7815 (válaszként erre: 18263. - Mokus85)
2016. jan. 29. 22:13

Szia,

az utolso menstruaciod alapjan vagy kiírva mára?

18263. Mokus85 (válaszként erre: 18259. - Cscri)
2016. jan. 29. 13:41

De jó, pont erre gondoltam én is, hogy amúgy is ez az év leghosszabb hónapja, hát még állapotosan.. Ma van az a bizonyos nap, amire ki vagyok írva, de kétlem, hogy ebből lesz ma vagy a héten baba :(

Szóval, még én sem babázok, pedig már nagyon szeretnék. Ahogy telik az idő, egyre jobban félek attól, hogy majd indítani kell, sőt a rémálmom, hogy császározni :(

Arról nem is beszélve, hogy körülöttem már mindenki megszült aki terhes volt. 33.héttől a 40. hétig mindenki.

Te is írj, kíváncsi vagyok történik e valami. Drukkolok! :)

18262. Mokus85 (válaszként erre: 18257. - Suzie06)
2016. jan. 29. 13:30

Nem vagyok orvos, de én nem értek egyet azzal, hogy csak a 12. hétig fontos a vitamin. Főleg, hogy Angliában vagyunk, és mint tudjuk, itt az alap vitamin adag sem nagyon adott az ételekben. Pláne terhesen fontosak a vitaminok.

Amúgy szerintem a midwife majd ad vitamint (bár ez sem törvényszerű, nekem adott ingyen 3 dobozzal)

Anno a GP folsavat adott csak.


Nekem állandó nyilallások voltak a hasamba ahogy nőtt a méhem. Meg egyes hirtelen mozdulatoknál.

Szerencsés vagy, hogy nincsenek fájdalmaid, de ha esetleg mégis lenne, ajánlom a B6 vitamint, és a magnéziumot. Vagy egybe, a MagneB6-ot. (nem tudom, itt kapható e.)

Boldog babavárást kívánok Neked! :)

18261. Mokus85 (válaszként erre: 18258. - Sandra7815)
2016. jan. 29. 13:18

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem nagyon tudom, mi vár rám, de nem fogom kizárni ezt a lehetőséget sem. :)

18260. cscri (válaszként erre: 18257. - Suzie06)
2016. jan. 28. 14:12

Szia! Vitamint en sem kaptam a GP-tol, de ha jol emlekszem a Bounty csomagomban volt egy levellel, azt majd a midwifetol kapod az elso idoponton. En a pregnacare vitaminjat szedtem egeszen eddig a hetig (ma toltom a 39. hetet), most mar elfogyott, s nem lattam ertelmet venni meg egy dobozzal.

En ugy emlekszem, hogy neha ereztem ilyen enyhe menstruacios gorcs jellegu fajdalmat, de mindig hamar elmult es sosem volt eros. Szerintem ha nem faj semmid az csak jo jel lehet :) Szurkolok, hogy az egesz terhesseged jol alakuljon! :)

18259. cscri (válaszként erre: 18254. - Mokus85)
2016. jan. 28. 14:03
Ugyanez van nalam is. Pont most az egyik baratnom, aki egy hettel kesobbre van kiirva mint en most szolt, hogy mar korhazban vannak, s ma meglesz a baba. Persze tudom, hogy ez nem verseny, meg vegulis meg nekunk is van egy hetunk hatra, de ugy erzem, hogy ebben az utolso honapban nem 30 nap van, hanem 1500!! Amugy nalunk tovabbra sincs semmi jel, faj itt is ott is neha, de semmi komoly, meg nehany ora alatt elmulik. Remelem azota te mar babazol:) Jelentkezz majd mindenkepp ha tortenik valami!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook