Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
18318. 9345b11ecc
2016. ápr. 12. 21:48
Valószínű Brighton and Hove-ban alapítok családot, tudna valaki egy összefoglalót írni? Másnak is hasznos lenne UK-ban. Ja és írna is?
18317. Mokus85
2016. ápr. 12. 21:40

Sziasztok! Túl vagyunk az oltáson. Kicsit belázasodott szegényem, de aztán a Calpol sokat segített. Másnap délutánra semmi baja nem volt. :)

A health visitor meg nem nagyon erőlteti, hogy jöjjön. Kétszer volt eddig itt. Na, nem mind ha hiányozna, de hányszor kell jönnie hivatalosan?

Mert mikor utoljára itt volt megmutatta milyen telefonszámokat kell hívni, ha segítséget kérünk, és úgy beszélt mintha többet nem akarna jönni.

Szerintetek?

18316. Zonne
2016. márc. 24. 18:04
Akkor látom nem egyedi eset az én health visitorom... nekem már az is eszembe jutott, hogy hivatalos panaszt nyújtok be ellene, olyan szinten az agyamra megy. A legelején amikor gondok voltak a szoptatással, megkérdeztem tőle, hogy hogyan juthatnék el egy szoptatási tanácsadóhoz így NHS kereteken belül, erre azt mondta, hogy minek az, éjszakánként amikor nem alszok, menjek fel a mumsnet fórumra és ott a többi anyuka majd ad tanácsot... :-/
18315. Mokus85 (válaszként erre: 18314. - Dorcsi79)
2016. márc. 24. 12:56

Értem, köszönöm!

Nálunk a healt visitor semmit nem mond szinte.. Kérdezte milyen tápot adunk a fiamnak a tej mellé, mert nem elég a tejem. Mikor megmutattuk azt mondta ez nagyon jo csak ne a tejjel keverve adjuk neki...mikor elkezdtük külön adni 3napos hasmenése volt. Kiderült, ez tejben oldódó táp..de mire ez kiderült felboritott mindent benne, mehettünk a GPhez... De más eset is volt amiért nem kérnék inkább belölle.. De mindegy, nem tudok mit csinálni, el kell fogadni.. Havi egyszer kibirom...

18314. dorcsi79 (válaszként erre: 18313. - Mokus85)
2016. márc. 23. 23:03

A Calpol és a gyerek Nurofen lesz a segitségedre meg persze a hűtőfürdő amikor a babád lázas lesz (persze van aki otthonról hozat lázcsillapitó kúpot és azt használja). Mind a kettő kanalas orvosság, a Calpolt 2 hónapos kortól amig a Nurofent 3 hónapos kortól lehet adni.

Nekem a helyi midwife-om és a health visitorom is teljesen használhatatlan volt. A midwife elfelejtette a 10 napos ellenőrzést amikor elvileg le kellett volna adnia minket. Health visitoromnak semmi ötlete hogy nálunk hova és miért kell mennie a babával és ő is elfelejtett visszajönni a hatodik héten. Ez itt teljesen normális :)

18313. Mokus85
2016. márc. 23. 20:13

Rendben, nagyon köszönöm a válaszokat. Majd megírom mi volt nekünk ha már túl leszünk rajta

Nézzétek el nekem, de most már csak egy kérdésem van: mi az a Calpol? Lázlehúzó?

Nekünk a healt visitor valami folyékony paracetamolt emlegetett... de a nevét nem mondta.

Amúgy mindenkinél ilyen szerencsétlen healt visitor van, vagy mi fogtuk ki egész Anglia leg borzalmasabb healt visitorát? :(

2016. márc. 23. 19:07
Mi az egy éves oltason voltunk ma. 3 szurit kapott. Azt mondta a nővérke aki beadta hogy 10nap alatt bármikor lehet lázas.
18311. Sandra7815 (válaszként erre: 18308. - Mokus85)
2016. márc. 23. 13:40

Szia,

a legtöbb esetben nem szoktak belázasodni a babák, mert amint beadják az oltásokat minekünk egyből mondta a nő, h adjunk calpolt azonnal, majd négy óra múlva ismételjük meg es még egyszer adjunk majd 4 óra múlva az utolsót. Mi követtük ezt és nem volt semmi gond😉

A háromhónaposnál nem kellett adni semmit csak ha belázasodott volna es a négyhónaposnál igen , mert ez mar a kettőhónapos oltás ismétlése volt. Ezután éjjel volt pici hőemelkedése , de aztan rendeződött minden.

18310. Zonne (válaszként erre: 18309. - Zonne)
2016. márc. 22. 10:39
Na, csapó 2 :-D tehát 24 óra alatt el kell múljon a láza.
18309. Zonne (válaszként erre: 18308. - Mokus85)
2016. márc. 22. 10:38
Szia. Nálunk az első oltásra vinni kellett Calpolt és még a szuri előtt beadni neki. Elvileg belázasodhat, de nálunk nem volt láz. 24 óra el kell múljon a láza, ha van. Nálunk annyi volt a mellékhatás, hogy két napig rendkívül nyűgös volt a gyermek meg alig aludt...
18308. Mokus85
2016. márc. 21. 23:47
Sziasztok! Ki hogy van? Nem volt hatodik heti vizsgálatunk, viszont esedékes a nyolcadik heti oltás. Azt mondta a healt visitor, lehet be fog lázasodni a pici... Mennyi idő mig jelentkeznek az oltás tünetei? Még az nap vagy pár nap mulva? Lázon kívül még mire számítsak?
18307. Zonne (válaszként erre: 18306. - Mokus85)
2016. márc. 10. 09:41
Nekem is tavaly januárban volt s szűrésem és most nem csináltak. Nem tudom mitől függ, gondolom ha kb 3 éve volt az utolsó, akkor csinálnak megint. Bár néha nem találok logikát az egészségügyben :-D
18306. Mokus85 (válaszként erre: 18305. - Dorcsi79)
2016. márc. 9. 23:51
Köszi! :) Akkor elég valószínű, hogy rákszűrés is lesz :( Bár múltkor mondtuk a midwife-nak, hogy múlt évbe adattam be a méhnyakrák elleni oltást.. kérdezte mikor volt utolsó kontrollom, mondtam, tavaly januárban.. szóval így nem tudom, megcsinálják e..
18305. dorcsi79 (válaszként erre: 18304. - Mokus85)
2016. márc. 9. 22:55
Az első szülésem után a 6 hetes kontrolon a nővér csinált rákszűrést és megnézte a gátsebet, a második szülés után (válltottam közbe orvost) a GP megnézte csak a vérnyomásom és megkérdezte hogy van e valami panaszom és mindenre amit mondtam az volt a válasza hogy normális és el fog múlni. A gyerekeknél súlyt és hosszt mértek és megnézték a csipőjüket, ezekre emlékszem.
18304. Mokus85
2016. márc. 9. 16:14
Köszi! És a GP-nél milyen vizsgálatra kell számotani pontosan? Mit fog csinálni?
18303. dorcsi79 (válaszként erre: 18302. - Mokus85)
2016. márc. 8. 22:34
6 hetesen neked és neki is csinál egy kontrollt a GP, úgyhogy 2 külön időpontot kell foglalni. 8 hetesen kapja az elsőoltást amit általában egy nővér ad be. Lehet hogy nállatok ezt összevonták, kérdezz rá a háziorvosodnál.
18302. Mokus85 (válaszként erre: 18300. - Zonne)
2016. márc. 8. 16:57

Amikor hasra teszem csak a nóziját törli a plédbe.. aztán elkezd sírni :(

Vasárnap leszünk hat hetesek..

6 hetes vizsgálat? Nekünk azt mondták 8 hetesen kell mennünk..

18301. Krisztinke (válaszként erre: 18291. - Anette88)
2016. márc. 6. 23:13

Szia Anett, azert ez a ket ultrahang a minimum, ha valami nincs rendben akkor tobb ultrahangod lesz.

Ha pl. nagyon lent van a mehlepenyed a 20. heten, akkor 34. heten lesz ultrahangod.

De cukorproblemak miatt is UH-tak engem a 38. heten.


Amugy ha jo a midwife, az mindent kitapogat a gyerekrol.

18300. Zonne (válaszként erre: 18299. - Mokus85)
2016. márc. 6. 23:02

Azt hiszem en olyan 6 hetes kora korul kezdtem el hasra tenni, amikor mar picit megerosodott, meg tulvoltunk a 6 hetes vizsgalaton. Naponta olyan 15-20 percet volt/van hason, neha 5 perces valtasokban , ahogy eppen birja :-/ hat nem a kedvence az tuti, de mar nagyon szepen tartja a fejet.


Amugy hasfajasra is hasznos, mert legalabb kipreseli a felesleges levegot. Szerintem nyugodtan teheted hasra mar most is, nem artasz vele :-)

18299. Mokus85 (válaszként erre: 18298. - Zonne)
2016. márc. 6. 21:40

A tavaszt mi is várjuk. Ahogy növünk, úgy kívánkozunk egyre többet ki.

Húú..bárcsak már mi tartanánk ott, hogy nem fáj a pocak. Bár, az igaz, már sokkal jobb mint pár hete volt.

Mikortól kell hasra tenni a picit?

Mert néha mi is hasra tesszük, megnézni, hogyan reagál rá, és Ő is utálja..nagyon nagyon utálja :(

Viszont a kis kezei még ökölbe vannak nagyon sokszor, szóval lehet még korai hasra tenni?!

18298. Zonne (válaszként erre: 18297. - Mokus85)
2016. márc. 6. 14:36

Köszönöm, jól, növögetünk :-) Meg várjuk a "tavaszt", hátha többet ki lehet mozdulni :-(

Nem tart a hasfájás sem örökké, Noel holnap lesz 3 hónapos és már nyoma sincs :-) Bár elvileg most majd a fogzás lesz a rémálom... Annyira nem panaszkodhatom, teljesen jó baba, bár amikor kiborul, akkor nincs vége a sírásnak :-D Utál hason lenni, de hát muszáj, szerintem kicsit le van maradva mozgásügyileg, de hát itt mindig minden normális a dokinak is a health visitornak is :-/

Kitartás, minden nappal könnyebb lesz ;-)

18297. Mokus85 (válaszként erre: 18296. - Zonne)
2016. márc. 6. 14:04

Szia!

Köszi, de ez volt az első amit próbáltunk. Kb 2 hétig be is vált.

Most a doki írt fel neki, így ingyen kaptunk, meg írt mellé Gaviscon port. Ez jobban bevált, de szerintem is csak az idő fog igazán segíteni. :(

Ti hogy vagytok?

18296. Zonne
2016. márc. 4. 19:25

Sziasztok régi/új tagok :-)


Mokus, nálunk az Infacol sokat segített hasfájás tekintetében, de amúgy tényleg csak az idő oldja meg teljesen. Hála az égnek mi már így lassan 3 hónaposan kezdünk kilábalni belőle :-/

18295. Sandra7815 (válaszként erre: 18291. - Anette88)
2016. márc. 3. 10:24

Szia Anette88,

mi is tavaly még Londonba laktunk, mikor megcsináltam a tesztet.

Mi mindenképpen elakartunk költözni Londonból vidékre a nyugalom miatt.

De az összes ismerősöm ott szült a Royal Free be es én is ott

szerettem volna szülni ha Londonba maradtunk volna.

Szóval szerintem nagyon jó kezekben leszel/tek/ ott😉

Nagyon jó babavárást kívánok Neked es bármilyen kérdésed adódik bátran kérdezz, segîtek szívesen !

18294. Mokus85 (válaszként erre: 18289. - Cscri)
2016. márc. 2. 20:00

Szia! :)

Mi már túl is vagyunk az egy hónapon, és mi is gyarapodunk szépen.

Rengeteget változott a fiam, kívül és belül is :)

Az étvágya hatalmas, szopik is, de jobb szeretem lefejve adni neki.

Sajna, Ő hasfájós, így az alvás nem mindig megy zökkenő mentesen :( Néha nagyon szenved, olyankor a szívem szakad meg.. voltunk GP-nél is,kaptunk gyógyszert rá, azóta már jobb a helyzet.. de nem felhőtlen.

Nem tudom, nálatok milyen idő van, itt akkora szél van, a házat majdnem elviszi. Reggel még hó is volt. Így nem lehet elmenni sétálni :(

Na, de talán lesz jó idő is.

Majd azért még jelentkezz! ;)

18293. Mokus85 (válaszként erre: 18290. - Minyacska)
2016. márc. 2. 19:52
Szia! Nagyon boldog babavárást kívánok Neked! :)
18292. Mokus85 (válaszként erre: 18291. - Anette88)
2016. márc. 2. 19:52

Szia Anett! Üdv a csoportban! :) Nekem pont így jött a két csík tavaly májusba. Ma már van egy 1 hónapos kisfiam :)

A két uh engem is zavart, így mikor nyáron otthon voltunk elmentem 4d-re is. De ne izgulj, minden rendben lesz. Igaz, nem úgy néz ki, de hidd el, odafigyelnek a kismamákra :)

Ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel, ha tudunk válaszolunk :)

Boldog babavárást kívánok Neked!

18291. anette88
2016. márc. 2. 18:27

Sziasztok :) Nagyon örülök hogy van ez a csoportocska ès hogy ràtok talalltam! :) 6,5 hetes babòs vagyok , mùlt hèten pènteken lettem kèt csìkos ( mèghozzà 2 mp belül, es a legerősebben :) ) Tudjatok kicsit fèlek amiatt hogy itt teljesen màs minden vizsgàlati időszak , meg a 9 hònap alatti 2 ultrahang ami kicsit elszomorìt :( Londonban èlünk ès a gp-m ajànlatàra a Royal free hospitalban fogok szülni ha minden a legnagyobb rendben lesz :) Vàrom nagyon az uh-t... sokat elèrzèkenyedem emiatt hogy nem tudom meg hamarabb hogy minden rendben van-e. Köszönöm hogy megoszthattam veletek. :)

Anett

18290. Minyacska
2016. febr. 29. 11:37
Sziasztok, 4 ev tavlatabol visszaterek. Masodik babamat varom Elviekben oktober 21 re vagyok kiirva.
18289. cscri (válaszként erre: 18288. - Mokus85)
2016. febr. 29. 10:33

Köszi szépen! :-) azóta hogy eltelt az idő! Lassan egy hónaposak leszünk!!

Mi újság van nálatok? Es persze másnál is, kivel mi a helyzet?

Mi szépen megszoktuk mar az itthon létet. Picurka nem szopik, de fejek neki folyamatosan, úgyhogy anyatejen van, nő is szépen! Egy hete mertek legutóbb, akkor voltunk 500 grammal többek es akkor 2,5 hetes volt csak. Amúgy jo baba, jól eszik, jól alszik, ejjel apa nem is ébred fel az etetesekre! Nem sír, csak picit nyoszorog ha éhes, eszik, aztán vissza is alszik. Amúgy nagyon kis cuki, nem egyszerű néha, de nagyon jo erzes anyának lenni :-). Talán az idő is most mar kezd jobb lenni, úgyhogy majd lehet sokat sétálni kint!:-)

Meseljetek kivel mi a helyzet!

Sok puszi!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook