Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
257. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 255. - Annaaa)
2009. szept. 27. 17:20

Hehheeee...:) A hörcsög egy vacak kis bestia...Elnézést a hörifanoktól, de én leginkább a patkányhoz hasonlítanám, ugyanis ahol átfér a feje, ott már át tudja szuszakolni a testét is. Ha kaja van is a ketrecében, nem számít túl sokat. A hörcsög kalandvágyó, mozgékony állat. :))))

Vizet lehet neki adni, de nem muszáj, ugyanis a természetben is főleg gyümölcsökből, növényekből, esetleg rovarokból, kukacból nyeri ki a folyadékot. Viszont ha van bent itatója, akkor egy esetleges betegségnél könnyebben lehet adni neki gyógyszert, vagy általánosságban vitamint. :))))))

256. virgilius (válaszként erre: 255. - Annaaa)
2009. szept. 27. 14:50
Eleinte a mieink is állandóan kiszökdöstek, de pár hét alatt leszoktak erről. :P Nagyon huncut. :) Vizet szabad nekik adni, sőt szerintem kell is, ne aggódj. :)
255. Annaaa
2009. szept. 27. 14:44

Sziasztok!


Hétvégén Péntektől (du)-Szombat estig nem voltam otthon, mert elutaztunk a családdal..Egyedül öcsém maradt itthon vigyázni az állatokra (kutya, höri)...Öcsémre maradt a hörcsögöm etetése...

Reggel felhívott, hogy a hörcsög nincs sehol...kiszökött a ketetrecéből..

Este mikor hazaértem, majdhogynem az egész szobámat ki kellett pakolni..Végül a könyvesszekrényem mögött volt!

Létezik, hogy az 1 cm-es rácsrésen kitud bújni?

(A ketrec ajtaja be volt zárva..kajája is bőven volt...)

Volt már nektek ilyen, hogy kiszökött?

Mit lehet ilyenkor tenni?


+ Hallottam, hogy az aranyhörcsögnek nem szabad vizet adni! Ez igaz? Az enyémnek van bennt itatója!

2009. szept. 22. 14:59

Nekem egy nőstény hörim van...az már az irigységben puztulna meg, ha másik hörit vennénk mellé. :)))

Mint Fekete István Lutra című könyvében:

"...Ez az irigy, pocakos kapitalista egy-két méter mélyre is leás, megfelelő hálószobát készítve becses és zsíros személyének. Ott azonban nem meg senkit, még hörcsögnét és a szépreméynű csemetéit sem. A hálóterméből kisebb termek nyílnak, amelyek elárulják a hörcsög egész egyéniségét. Egy ilyen főúri, föld alatti palotában műkincseket is gondolhatnánk: ékszereket, szobrokat s a hörcsögök csatajeleneteit aranyrámában, azonban ez a mogorva tőzsér semmiféle ilyen limlomot nem gyűjt, és talán igaza is van.

- Az a mienk, amit megeszünk.- szuszogja, amíg csak téli álomra nem hajtja terjedelmes pofazacskóit. előzőleg azonban keményen befalazza a bejáratokat, és szemlét tart a kisebb termekben elhelyezett készletek felett.

- Talán elég lesz- vakarja dagadt pocakját, és bekap egy-egy búzát, árpát, kukoricát, mert a melléktermekben kizárólag- élelem van. Sok élelem, mert a hörcsög aggályos fösvénységében néha száz kiló gabonát is összegyűjt. Ha azután közben megenyhül a tél, és gyomra korgására felébred a keserű várúr, eszik, amíg újból meg nem feszül a nadrág a hasa táján, s akkor alszik tovább. Mivel azonban a mázsa gabona komoly érték, a hörcsögnek számolnia kell az emberrel is, aki kilesi a hörcsöglyukat, feltöri a magtárajtót, s a dús készleteket elrabolja. Így gondolja ezt a hörcsög, mert a rablás szerinte ott kezdősik, amikor az övéhez nyúlnak. Amíg ő rabolta meg az embert, addig tisztes munka volt...verejtékes, krajcáros gyűjtögetés öreg napjaira, amikor a föld felett a tél járja a kopogóst. Sikolt ilyenkor a szél felhőnyi dudája, porzik a hó, nyargal az ördögszekér, mint az őrültek szelleme, de lent pocakos, meleg béke van.

Ki nem haragszik mikor jó álmát megzavarják? Ki zereti, ha magtárát feltörik? Senki! A hörcsög éppenséggel nem, és ha időben nem ütik kupán ásóval vagy lapáttal, csúnya, mély sebeket hagy az ember lába szárán..."

253. ea9bff1b44 (válaszként erre: 250. - Virgilius)
2009. szept. 21. 19:15
Mi két lány hörit tartottunk együtt, de egy idő után szét kellett pakolni őket, mert éjszakánként verekedtek, hol egyik visított, hol a másik.
252. Annaaa
2009. szept. 21. 18:06

Az elmúlt 1 nap tapasztalatából lehet, hogy marad egyedül...Kicsit hiperaktív, és befoglalja az egész ketrecet..sokan lennének ott ketten!

De nagyon édes...van egy piros műanyag kis labdája, azzal játszik..hurcibálja meg minden :D

251. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 249. - Annaaa)
2009. szept. 21. 18:03
Hát...tényleg nem túl jó később megpróbálkozni. Igazából szerintem most sem, ha nem elég nagy a ketrec kettejükben. Azonban ha tényleg meg akarsz próbálkozni kettőnek a tartásával, akkor tényleg érdemesebb most beszerezn, mert később nagyobb a konfliktuslehetőség.
250. virgilius (válaszként erre: 249. - Annaaa)
2009. szept. 20. 22:15
Én úgy tudom, hogy később már nem lehet összaszoktatni, max úgy működhet a dolog, ha két tesót tartasz együtt elejétől fogva. Nálunk is két tesó volt, de két fiú, mígnem most nemrég egyikük elpusztult. (Őszintén szólva nem vagyunk benne biztosak, hogy természetes halállal halt-e meg.) :(((
249. Annaaa
2009. szept. 20. 17:12
Am. ma azt mondták az állatkereskedésben, hogy egy alomból származó lányokat akár 2-3-at is összelehet tenni...mert ők nyugiban vannak.. a boltban is 6an voltak együtt...Majd később lehet megpróbálom összeszoktatni egy másik lánnyal...
248. Annaaa
2009. szept. 20. 17:05

Köszi a választ!

Ma vettem egy aranyhörcsög lányt! :)

Mint kiderült nem volt jó a ketrec, ami volt itthon, mert kiszökdösött (2cm-es a rácsköz), ugyhogy délután gyorsan el kellett rohanni egy jobb ketrecért....

Biztos ami biztos vettem ilyen vízbecsepegtetős C-vitamint, hogy ne legyen beteg...

A délelötti nagy szökéskísérleteiben annyira kifáradt, hogy mostmár kb. 4 órája alszik...

De am. nagyon jó kis ketrece van, szerintem tetszik neki....

247. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 245. - Annaaa)
2009. szept. 19. 19:14

A vírusokról tudni kell, hogy fajspecifikusak, ami annyit tesz, hogy ami mondjuk az embert megfertőzi, az a növényeket, állatokat nem. Én is elkaptam valami vírusos vackot és az én hörimnek semmi baja. :)))

A hörcsögök kifejezetten szeretnek egyedül lenni! A tengerimalacok viszont elvannak párban is, ez igaz. Azonban a hörik nem! Akár egymásra is támadhatnak és az elég véres látvány lehet...:/

Nos, tanácsos az 1 cm betartása a két rács között. Ha ennél nagyobb, akkor a fiatal höriknek a picike feje át tud préselődni és ha nem is tud tovább menni, beszorulhat és pánikba eshet a csöppség. :) Az enyémnél két hétig volt ez probléma, de aztán megnőtt és már nincs semmilyen prbléma. :))))))

246. Annaaa
2009. szept. 19. 15:45

Ezenkívül... ketrecem van a még a tengerimalac után...

Kiszökik belőle a höri?

245. Annaaa
2009. szept. 19. 15:44

Sziasztok!


Szeretnék venni hörcsögöt, de félek tőle, hogy most ebben az influenzás, vírusos időszakban nem a legjobb dolog elhozni az állatkereskedésből...

Mennyire fogékonyak rá, hogy megfertőződjenek? (Nem szeretném, ha nálam halna meg 1-2 hét múlva...)

Ezenkívül érdekelne még, hogy egyedül vagy párban jobb tartani a hörcsögöket? 6-7 éve volt már hörcsögöm, akkor párban éltek..Azóta az interneten azt olvastam, hogy jobban szeretnek egyedül lenni...1 éve volt tengerimalacom, ő nem szeretett pl. egyedül lenni, depressziós lett tőle...

Mit tanácsoltok? Egyedül vagy párban?

Érdemes mostanában megvenni?

2009. szept. 8. 20:04
:) Az enyém Lili, de becézzük Liliomnak, Liliputnak, Lilónak, Lilunak... :D
243. virgilius (válaszként erre: 242. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 8. 20:01
Pihe és Barka, akit csak Hörinek becéztünk. :)
2009. szept. 8. 19:58
Hogy hívják/hívták őket?
2009. szept. 8. 19:58
Édesek nagyon. :) Az enyémről még nem sikerült túl jó képet csinálni, de rajta vagyok a dolgon. :D Részvétem a kis szürkéért.
240. virgilius (válaszként erre: 239. - Virgilius)
2009. szept. 8. 19:13
Van is róluk kép a profilomban. :)
239. virgilius (válaszként erre: 238. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 8. 19:12
Nekünk is szürke volt a másik. :( Ő volt a kis kedvenc. :)
2009. szept. 8. 18:46

Jah, értem...bocs. XD

Az enyém szürke. ^^

237. virgilius (válaszként erre: 236. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 8. 18:43
A folt az sötét, a höri maga sárgás.
2009. szept. 8. 18:33
Igen? Akkor gondolom ennak a színe a korral változik...viszont természetes. Ez megnyugtató, köszönöm. :)
235. virgilius (válaszként erre: 230. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 8. 18:22
A mi megmaradt hörinknek is van ilyen folt a derekán. Ő sárgás színű.
2009. szept. 8. 15:48
na igen, ez az egyetlen rossz tulajdonságuk...Nekünk az a dolgunk, hogy azt a rövidke életüket boldoggá tegyük. :)
233. virgilius (válaszként erre: 232. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 7. 19:58
Szerintem ez simán végelgyengülés, sajnos a höriknél ez sok időnek számít. :(((
2009. szept. 7. 18:24
Voltatok már állatorvosnál?...22 hó? Jajj...na igen.
2009. szept. 7. 18:18
Nekünk szerdán halt meg az egyik hörink. :( Nagy volt a bánat a gyerekeknél. És sajnos a másik is nagyon passzív azóta. 22 hó körüliek.
2009. szept. 7. 16:04
Egyébként a hörcsögöknek van anyajegyük? Csak mert a derekánál két oldalt találtam két sötét foltot. Sokat vakaródzik, pedig naponta adok neki tiszta almot és friss kaját, szóval élősködője nem lehetne. Egyébként sem látom mozogni a foltot.
2009. szept. 6. 09:26
Nekem szíriai aranyhörcsögöm van.^^ Az lenne a bajom, hogy éjszakánként, meg néha nappal is "nyöszörög". Nem beteg, mert a szőre tiszta, szilárd a széklete, az orra normális mértékben nedves, de nyöszörög. Általában ez akkor van, ha paprikát, szilvát, stb. adok neki. Lehetséges, hogy ettől van? Vagy ez másnál is megjelenik?
2009. máj. 13. 08:03
Szuper lett az oldal, köszönet érte!!Sok érdekes és hasznos dolgot megtudtam, pedíg már több mint egy éve vannak törpehörijeim. Látogatója leszek az oldaladnak, s ha segítség kell, csak szólj!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook