Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

2008. máj. 18. 11:47
Szia! Képzeld, tegnap voltam anyánál, és a nagyok megettek két kicsi hörit. A többinek meg már kinyílt a szeme:-) Remélem őket már nem fogják megenni. Így már csak négy maradt.:-(
2008. máj. 17. 08:53

Kiküldött tudósító jelenti::-)

A nászéjszaka rendben lezajlott! Minden hang, vinnyogás, verekedés nélkül. Egy-egy menet után szegény Samu teljesen kinyúlva feküdt a terrárium azon részén, ahol még alom sincs. Közben Tádé a másik terráriumban csak ágaskodott,amikor megunta, beiktatott egy kis mókuskerekezést. Biztos irigykedett!:-)

Szerintem ilyen intenzív házasélet mellett hétfőn hazatelepíthetem Samukát!

75. spinneli (válaszként erre: 74. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 16. 22:54

igen, mindig ezt csinálják ez úgymond az udvarlás első ranizgatós rész hörcsögéknél.

:)))


majd azért pislantsatok rájuk.

2008. máj. 16. 17:09

Ma megtörtént a nagy esemény! Megérkezett Samuka, a "vőjelöltem". Végül mégis MAzsola mellé tettük, mert Tádé olyan gyámoltalan. Bár még csak két óra telt el, Mazsolának nem olyan nagy a szája, mint amikor Tádét kellett gyepálni. Én úgy látom, úgy tesz, mint a tyúk az udvaron: "Futok még egy kört, nehogy ....nézz!"(bocsi a szófordulatért, de tényleg ezt csinálja)Vincog, de csak úgy finoman, hanyat vágja magát s közben még a szemét is becsukja, amikor Samuka szagolgatja:-)

Spini! Neked külön is írok egy privit!

73. ea9bff1b44 (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2008. máj. 12. 19:46

Köszi,köszi,köszi!!!

Ide is kiírtam, tudom, de a te véleményedre külön is kíváncsi voltam:-))

72. 5cb4354c81 (válaszként erre: 71. - 5cb4354c81)
2008. máj. 12. 18:34
Nálunk a nászéjszaka is csendes volt:-))
2008. máj. 12. 18:33
A kínai hörik remélem egy kicsit nyugisabbak;-)
70. spinneli (válaszként erre: 69. - 5cb4354c81)
2008. máj. 12. 18:20

igen, azok.

valószínű a nászéjszaka sm lesz viharmentes.

2008. máj. 12. 18:18
Elolvastam a naplót. Azt hallottam, hogy a dzsungáriai hörik, eléggé harciasak.
68. spinneli (válaszként erre: 65. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 12. 17:42

Tádét, Tádét, Tádét

:)

67. 5cb4354c81 (válaszként erre: 66. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 12. 16:20
Oké, majd elolvasom!
2008. máj. 11. 17:23
Mirmil! Már a naplómban is olvashatsz höriékről, nem tudtam őke onnan sem kihagyni:-)
2008. máj. 11. 13:38
Naná!Csak azt nem tudom, hogy a két lány közül melyiket pároztassam. A félénkebb Tádét, aki még a mai napig is hanyatvágja magát visítva, ha hirtelen közeledünk hozzá, vagy az állandóan sertepertélő Mazsolát, aki "elgyepálta" Tádét?A jövő héten még van időnk gondolkodni, aztán kapjuk kölcsön a vőlegényt:-)
2008. máj. 11. 11:44

Szerintem is sokkal jobb érzés, amikor saját magad nevelsz fel egy kis állatot, mint amikor úgy kapod, hogy már csak "gondozni" kell. Ez nem volt túl jó kifejezés, de nem találtam másikat:-(

Remélem, hamarosan nektek is lesz "új családotok'"!!! Tegyél ám majd fel róluk képeket!!!

2008. máj. 10. 18:43
Megfertőződtünk! Pedzegettem a páromnak, hogy milyen jó lenne egy kisfiú is a két lány mellé, magam sem gondoltam volna, de egyből belement!Sőt, az ő ötlete volt, hogy ne "már kész hörink"legyen, hanem kérjünk kölcsön egy papát, a mi egyik lányunkhoz. Pont összefutottunk a lépcsőházba a szomszéd nénivel, akitől vannak a hörik(illetve a lányától, és már a néninek is van, sőt, mint kiderült, tegnapra 6 kicsinyük született!:-))és ő készségesen felajánlotta a fiú hörit papának. Jövő héten még kórházba lesz a néni, de ahogy végleg hazajön, szerintem szerét ejtjük a násznak. Legfeljebb minden hozzánk látogató kap hazafelé menet egy hörikét:-))
2008. máj. 10. 15:37

Én meg visszavittem anyának a nagy höriket a hat kicsivel. De a kicsiket majd hozom vissza:-)

Úgyhogy most csak kettő van adtam nekik nevet is, Egon és Bogi. Remélhetőleg jól néztem meg a nemüket. Bár állítólag hat hetes korukra ivarérettek, és ők már jócskán elmúltak annyi idősek. Mégsem bántják egymást. És ugyanúgy viselkednek, mint a szüleik. Az egyik jóval aktívabb, míg a másik elég félénk. A nagyoknál az aktívabb az hím.

2008. máj. 10. 13:25
Úgy tűnik, MAzsola is jobban élvezi a terráriumot, mint a ketrecet. Amikor eszegette a salátát, óvatosan benyúltam, és meg tudtam simogatni:-)
2008. máj. 9. 19:00

Ma mi is vettünk egy másik terráriumot, így Mazsola is kikerült a rácsok közül. Az étkező komód tetejéra tettük mindkettőt, így ha akarják, láthatják egymást, de mégsem tudnak összeugrani. Persze az új házhoz új mókuskerék is járt:-),amit Mazsola azonnal birtokba is vett.

Így most van egy plusz ketrecünk, már pedzegettem a páromnak, hogy abban még elférne egy hörike.

2008. máj. 8. 15:02
A szürkülés szerintem a korral jár. Amikor öt hetesen megkaptuk őket, egész világosak voltak mindketten, most pedíg már grafitszűrke a színük fekete csíkkal.Visítani nálunk érdekes módon Tádé szokott, ő az aki még soha nem harapott meg, csak vicsorog. Mazsola viszont tényleg olyan mint egy kommandós. Nem csak azért, mert mint korábban írta, a rácson lóg, hanem azért is, mert ő egyből ugrik, hangot nem ad ki.
2008. máj. 8. 14:39

Ezek a hörik, állítólag csak akkor harapnak, ha visító hangot adnak. Akkor nem szabad hozzájuk nyúlni. A nagyok elég sűrűn visítanak:-((

A kisebbeket, simán meg lehet simizni. De meddig???

A legkisebbek pedig már szürkülnek!!! Kezd nőni a szőrük!:-))

2008. máj. 8. 08:34

Ma reggel leült Mazsola a ketrec sarkába, kidugta a mancsait, és azt simogattam. Odadugta az orrát is, és "tisztáztuk" a dolgot. Mondtam neki, hogyha ő nembánt engem, én is rendes leszek vele. Nem tudom mennyire volt hatásos a "hegyibeszéd":-)

Tádéval egyszerűbb a dolog, míg evett simogattam, aztán ő rögtön elvonult aludni. Ez persze meg is látszik a vonalain:-))

56. spinneli (válaszként erre: 53. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 7. 22:49

nyúlj be úgy, hogy becsavarod a kezed kis rongyba.

így max azt harapdálja, viszont tovább szokja a kezet.

55. spinneli (válaszként erre: 54. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 7. 22:48

biztos a munkámból adódik

:)


hörcsi jól van, bár a műtét előtti súlyát még nem nyerte vissza, ma kapott egy jó nagy sajtot.


hétvégén építettünk nekik egy jó nagy futtatót, a reakció az volt, hogy 2 percig rahngáltak, majd bedőltek a sarokba aludni.


hálás jószágok

:))))

54. ea9bff1b44 (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2008. máj. 7. 17:50

Jut eszembe spinelli! Te úgy működsz, mint Zorró! Napokon át semmi híred, de ha bajban-gondban vagyok, megjelensz! Értékelem:-))

Hogy van a hörike?

53. ea9bff1b44 (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2008. máj. 7. 17:44
Remélem, mert nagyon szerettem a selymes bundájukat simogatni, és szerintem ez nekik is jólesett. Tádé(a nyugodtabb)még ma is el-el tűri, de MAzsola rögtön ugrik, és megmondom őszintén, hogy mivel ott a ketrec rácsai miatt nem tudom olyan gyorsan elhúzni a kezem, nincs is nagy kedvem már benyúlkálni.
52. spinneli (válaszként erre: 51. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 7. 16:24

azért próbálkozzatok, ha elvileg kézközelben nőttek fel, akkor nem lehet gond.

Biztosan ez egy érzékeny időszak most.

2008. máj. 7. 16:04
Nekünk csak a mókuskerék,fogkoptató kő és kajástál van bent az akváriumban, na és persze a wc-papírguriga:-)A ketrecben Mazsolának már eleve benne volt a felső szinten a kerék, alulra pedíg a gurigát és a kajástálat tetük. Ő nagyon jól eltornázik(Bence szerint kommandózik) a rácson lógva, a létrát csak ritkán használja a kerékhez való feljutáshoz. Tádé szinte egésznap alszik, ő nem igényel sok mocorgás, neki elég az éjszakai kerekezés. Nagyon vadócok lettek, vicsorognak és vinnyognak ha be akarunk nyúlni hozzájuk, sőt mint írtam, Mazsola harap is. Így sajnos lecsökkentettem velük a "testkontaktust",pedíg korábban(míg ivarérettek nem lettek)rendszeresen simogattuk őket, ha elmentünk az akvárium mellett.
2008. máj. 7. 14:19

Tegnap délután elmentünk, és hoztunk nekik ha nem is gyökeret, de ágat.

Van házuk, csak azért tettem be nekik a faágat, mert olyan jól néz ki! És tudnak bújkálni alatta, benne.

Itt nálunk, a házikó 500Ft.

49. ea9bff1b44 (válaszként erre: 48. - 5cb4354c81)
2008. máj. 6. 18:44
Vehetsz nekik kisállat boltban házikót, azon tudják koptatni a fogaikat, és be is bújhatnak aludni. Itt nálunk 1000 Forint, én is szeretnék venni nekik.
2008. máj. 6. 10:39

Hát igen, a lakáshitel. Milyen jó is nekik!!! Mi nyöghetjük rendesen!!! Azt bírják ők is, ha benyúlok és úgy simizem meg őket. Költöztetésnél a "grabancukat" fogtam meg, így nem kapálóztak, és harapni sem tudtak.

Szeretnék keresni nekik valami jó kis fa gyökeret, vagy vastagabb faágat. Biztosan "értékelnék".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook