Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

2008. máj. 25. 12:16
hű, hát fogalmam sincsen...téleg...
2008. máj. 25. 11:59

Lányok! Ugye nem néztek hülyének, ha most írok valamit, amin nem térek napirendre?!

Visszakerestem ezen az oldalon, hogy mikor raktuk külön a höriket(április 21)azóta egyszer sem lettek összeengedve. Tehát akkor Mazsola, ha Tádé az apa legalább 32 napig volt vemhes.Ez nem hosszú idő? Két fórumon is azt olvastam, hogy 16-18 nap.(Tádét még most sem láttuk igazándiból fiúnak:-))

Ha viszont Samu a papa, akkor meg rövid a vemhességi idő, mert csak nyolc nap, legjobb esetben is.

Kitől lett hasas Mazsola?

Gyanakodjak a szentlélekre?

2008. máj. 24. 19:57
Ja! A naplómban:-))
2008. máj. 24. 19:57
Hörcsögszülőszoba!Fotók, és egy olyan történet, hogy megszakadtok lányok!:-))
2008. máj. 24. 14:15
A mai vásárlókörúton minden "álomáson" belöktem a kosárba valami finomságot höriéknek. Hol egy salátalevelet, hogy egy karalábélevelet. Itthon gondosan összevagdaltam a salátát, a reteklevelet, a karalábélevelet és reszeltem hozzá sárgarépát. Így nagyon szeretik, s tegnap láttam a szomszéd néninél(egyébként van neve is, MArika néninek hívják:-))hogy ő is így szeletelget az övéinek. (mármint a höriknek, és nem BAndi bácsinak:-))
2008. máj. 23. 22:08
Remélem, igazad lesz, és nem mennek el a véres harcig:-)
2008. máj. 23. 16:32
Tehát:harmadik hetesek :-))
2008. máj. 23. 16:31
Köszike! Akinek távolabb van a nyílása, az bizony a legény lesz! Lehet,hogy ez már amolyan szerelmi előjáték!Ma voltam lent a néninél, akitől Samut "kölcsönöztük", megnéztem a kis höriket. Valami édes jószágok!Olyan gyufásdoboz nagyságúak, már ügyesen körbeülik a tálat. Azt hiszem két harmadik hetesek, de a mama lehet,hogy már megint hasas. Termékeny pasi ez a Samu:-))
2008. máj. 23. 14:54

Ma megnéztem közelebbről a hörik hasiját, hátha jobban látom, hogy milyen neműek. Hát mit láttam-jól van na, nekem nagy élmény, ne nevessetek:-)-szóval az egyiknek jóval messzebb van a két nyílás, mint a másiknak!!!! Ezek szerint mégsem azonos neműek? De akkor miért verekednek állandóan??? Vagy csak játszanak? Hát én már nem tudom!

Mert pl. most is olyan édesen összebújva alszanak, de kb. fél órával ezelőtt meg még agyabugyálta az egyik a másikat!

Nagyon édi a kismama!!!

2008. máj. 23. 14:47
Ugye milyen dagi? Pedíg még csak egy hetes kismama:-)
2008. máj. 23. 11:10

Ó, hát már nagy a pocija, lassan akkor meglesznek hörikék, majd figyeljetek a cincogásra, remélem nem lesz gond a szüléssel....

:)

2008. máj. 22. 16:33
Raktam fel képet a naplóba a kismamiról.
95. spinneli (válaszként erre: 94. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 21. 17:07

de jó

:))

ha van időd majd rakj fel képeket.

2008. máj. 21. 17:05
MAzsola egyfolytában eszik. Mondtam is neki, hogy így soha nem fogja visszanyerni a szülés előtti súlyát. Még szerencse, hogy nem kilenc hónapig terhes, mert úgy nézne ki, mint egy tengerimalac:-)Szerintem már gömbölyödik, alíg fér be a Wc papír gurigába.
2008. máj. 21. 13:42
Köszi.Az sajna nem sok! :(
2008. máj. 21. 13:28
pontos élettartamot nem lehet meghatározni, átlagosan 2-3 évet élnek.
91. spinneli (válaszként erre: 90. - Aa84cb386d)
2008. máj. 21. 13:27
kb. annyi.
2008. máj. 21. 13:18
Sziasztok!Mennyi a maximum életkor ,amit megélhet egy Dzsungáriai törpe höri?Mondtak nekem 1,5 és 3 évet is.
89. spinneli (válaszként erre: 87. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 21. 11:55
akkor hamarosan kishöri áldás, ha jól tudom, még olyan másfél hét lehet hátra.
2008. máj. 21. 09:29

A kicsik kb. nyolc hetesek lehetnek.

Hogy lehet-e látni rajta, azt nem tudom. Mi nem vettünk észre semmi változást a mamahörin, egyszer csak meglettek a kicsik. A második "sorozatnál", szintén nem vettük észre, hogy nagyobb lett volna a pocakja... Bár lehet, hogy csak én nem figyeltem eléggé. :-(

2008. máj. 21. 08:25

Mennyi idősek a kis drágák? HA tartós az állapot, szerintem egyneműek lesznek:-(

Új szokásokat vett fel a kismamánk. Tegnap vettük észre, hogy mostmár a terrárium egyik sarkába fészket "túrt" az alomba, és kajamaradékokat raktároz el benne. Határozottan nagyobb lett az elmúlt nap, láthatunk már rajta valamit?Végül is hat napja került először össze Samuval..

2008. máj. 21. 07:25
Halihó!! Pár napja sokat veszekednek a hörik. Lehet, hogy mégis csak azonos neműek? Vagy csak játszanak? Az egyik hanyatt van, a másik rajta, és amelyik alul van, az visít. Most legyek okos!!!:-)
2008. máj. 20. 14:41
Nincs unalmas életük ezenek a höriknek! A lényeg, hogy minden rendben! Olvasom a naplót!!!
84. spinneli (válaszként erre: 83. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 19. 20:01

ej de kalandos ez a kishöri szaporulat.

:)))

2008. máj. 19. 18:42
Mire elolvassátok ezeket a sorokat, már újra békés minden. Mazsola visszakerült.(spini, mirmill, ha érdekel, részletek a naplómba, nem akarok mindent 2x leírni:-))
2008. máj. 19. 16:26
Helyzet van lányok! Mentem,hogy kitakarítsam MAzsolát, mielőtt spini utasítása szerint ellátomfehérjével. Megemelem a hörit, hát szó szerint "töke van a menyasszonynak". Akkor látom, hogy a néni rossz hörit vitt el. Samu van nálunk, náluk meg MAzsola. Természetesen nincs otthon senki náluk! Már csak abban reménykedem, hogy a mamahöri még nem került elő, mert akkor ezek szétszedik egymást, vagy nehogy MAzsola bántsa azokat a kölyköket. Tiszta ideg vagyok!!
2008. máj. 19. 15:53

Ma délben elvitték Samukát. Már amúgy is haza akartam paterolni, de jött a néni, hogy azonnal kell Samu, mert az ő mama hörije kiugrott a terráriumból, és a kicsik egyedül vannak(nekik is Samu az apjuk) MAjd lemegyek megkédrem, meg lett-e a mama.

Bence nagyon örül, mert ha minden igaz, a szülinapja tájékán születnek meg a hörikék!

80. spinneli (válaszként erre: 79. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 19. 15:10

na akkor lehet figyelni a gömbölyödést.:)

adjatok mazsinak sok fehérjét.

2008. máj. 18. 13:43
Nálunk simán mennek a dolgok. Szerintem holnap hazafuvarozom a második emeletre Samukát! Már első este összejött nekik, -az pénteken volt-szerintem jóból is megárt a sok:-))
78. 5cb4354c81 (válaszként erre: 77. - 5cb4354c81)
2008. máj. 18. 11:48
Ja, tegnap voltak pont két hetesek:-) Még várok két hetet, aztán elhozom őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook