Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2008. máj. 6. 09:35
Látod, és még lakáshitelt sem kellett felvenniük:-))Vigyázz a kis gonosztevőkkel!Először is azért, mert borzasztó mozgékonyak, képtelenség őket egy-két pillanatnál tovább megtartani. Először én is próbálkoztam, de nem nagyon szerették. Azt viszont tűrték-jó pillanataikban ma is tűrik, főleg a nyugisabb Tádé, hogy benyúljak és úgy simogassam. Tádé még le is feküdt, hogy a hasát elérjem. Mazsola viszont elég arogáns lett, már óvakodva nyúlok be az etetőért,-vagy a férjemnek szólok:-)- mert finoman, de minden nap kicsit megharap.
2008. máj. 6. 09:24

Tegnap este megérkezett a terrárium!!! Végre költöztetés volt!

Lenne egy kérdésem. Mennyire lehet kézhez szoktatni őket? Eléggé félek őket megfogni, nehogy megharapjanak. Ha csak simán felveszem őket, nem harapnak meg? Annyira szeretném kivenni és simogatni, de olyan éles fogaik vannak.:-(

2008. máj. 5. 15:52
Meg tudtam nézni a bébiket. Csúful aranyosak:-)
2008. máj. 5. 14:14
Mi van itt, most meg régebbi képek vannak az újak helyén!!! Nem tudom mi ez.
2008. máj. 5. 14:13

Nekem kiadja nagyban is, bár volt probléma, mert amikor először rákattintottam, akkor egy olyan képet adott ki, ami a környéken sincs!! Hogy csinálta, nem tudom. Aztán azt a képet letiltattam, és most már kiadja a bébiket. Tettem fel még egy képet, annál is ezt csinálta, de én már azt is meg tudom nézni.

Nem tudom miért sz..kodik.

2008. máj. 5. 14:06

Rögtön mentem babynézőbe, de sajnos ahol a pici hörik vannak egyedül, azt a képet nem akarta megjeleníteni nagyba! Édik nagyon azért így is! Na persze a gyerekeidet nem körözhetik le:-))

Akkor már csak pár órát kell ügyelned a doboz éppségére!Ugye, hogy rákaptak a WC guriga "ízére":-))

2008. máj. 5. 13:57
Na, ma este végre megérkezik a terrárium!!! Már lerágták a wcpapír guriga szélét!!! Tettem fel képeket az új családról!!!
2008. máj. 4. 17:27

Szia siti! Köszi az ötletet. Bár nálunk nincs állatkerekedés, a közeli városban van egypár.

Talán most még jó a papírdoboz, nincs rajta lyuk egyenlőre. Az alját kapargatják, de folyamatosan figyelem, nehogy szétszedjék. Talán még kicsik hozzá. Most olyan 2 hónaposak. A wcpapír gurigán sincs még lyuk:-)egyenlőre. Reménykedem bennem, hogy mire gond lenne, addigra a terrárium is megérkezik. Eddig úgy néz ki, hogy holnap:-)

Igen, én is így gondoltam-egy kis utána olvasás után-hogy kell még nekik akvárium, mert nem fognak megférni egymás mellett:-(

39. ea9bff1b44 (válaszként erre: 38. - 5cb4354c81)
2008. máj. 4. 09:10
Kedves mirmil!Meg kívánod tartani az összes csemetét? Ha nem, próbáld felajánlani alomért cserébe valami állatboltnak őket. A barátnőm is így csinálja, akitől a mi hörieink vannak.Nem csodálkozom, ha majd a párod kiakad:-)A papírdoboz bombabiztos? Mert a mieink egy éjszaka alatt egy Wc papír gurigára hatalmas lukat képesek rágni!Szerintem bármilyen nagy is az akvárium, egy nem lesz elég. Nehezen tudom elképzelni, hogy két nem és ennyi generáció békésen meg lesz majd egymással!
2008. máj. 3. 22:27

Szia! Képzeld, nem is négy van, hanem hat kicsi!!!!! Most néztem meg jobban, és számoltam át őket újra.

Kicseréltem az almot mindenhol, csak a kis házuk alatt nem, ahhoz nem nyúltam. A piciket nem bántották, de már külön tettem a kettő "serdülőt", egyenlőre egy papírdobozban kaptak helyet. Csak nem rágják ki!

Jó nagy a terrárium, amit kapok, és arra gondoltam, abban bőven elférnek majd. De akkor lehet, hogy kell majd még egy terrárium? A párom kivág velük együtt!;-)Ha a hat kicsi már akkora lesz, hogy el tudom venni, akkor a nagy höriket vissza viszem anyához.(bár ő azt mondta, neki nem kellenek kicsik, ha újra lesznek, elpusztítja őket) Én nem bírnám megtenni! De akkor meg rövid időn belül, el fognak lepni minket a hörik! Höri itt, höri ott....

Egy ismerősömnek rengeteg hörije volt, azt mondta, volt, hogy 22 egyszerre, és ebből az állandó "ellésből" lett elege! Ma már csak egy van neki:-(

2008. máj. 3. 20:14

Gratulálunk ehhez a bőséges és gyors szaporodáshoz!:-))

Szerintem ahol tudod, ott cseréld ki az almot, még ha a kis családot nem is bolygatod. Nem tudom, mennyire tolerálják a nagyob tesók majd a kicsiket. Nem bántják? Hogy látod?Szerintem nem túl jó ötlet, a későbbre tervezett összeköltöztetés(mármint a nagyobbakhoz majd a kisebbeket)A nagyok addígra lassan már ivarérettek lesznek, nehogy akkor tegyenek kárt a kicsikbe.

2008. máj. 3. 17:45
ja, még annyit, hogy most akartam kitakarítani őket, ekkor vettem észre a szaporulatot. Egy-másfél hete voltak takarítva. Hagyhatom őket így még egy hétig vagy valahogy azért cseréljem ki a forgácsot?
2008. máj. 3. 17:41

Sziasztok! Képzeljétek, újabb négy kis hörivel lettünk gazdagabbak! A baj csak az, hogy a két nagyobb kicsi, még mindig egy terráriumban van, most már az "új" családdal, mert ígérték a terráriumot(ne vegyél, mert viszem...) de még nem ért ide. Talán 2-3 nap, és itt lesz, de most addig is külön tegyem a kettő nagyobbat valamibe, vagy maradhatnak még pár napig. Egy házban alszik a három generáció!!!! Nem fogják megenni kis bébiket???

Jaj, úgy örülök, hogy vannak megint picik, olyan aranyosak. Talán az éjjel születhettek!

És még egy kérdés. Ha a kettő nagyobb "gyerek" már külön lesz, és ezek a most születettek már elválaszthatók lesznek, akkor betehetem majd a nagyobb testvéreikhez? Vagy nem fogják egymást már elviselni?

Mennyi hörit lehet tartani egy terráriumban? Ami érkezni fog hamarosan(remélem), az 40 literes.

2008. ápr. 30. 08:39

Szerintem is okos ötlet beszerezned a terráriumot, nehogy elfajuljanak a dolgok!

A mieink, mint már mondtam, külön kerültek. Mivel a teknősök akváriuma is a komódon van az étkezőben, oda csak egy höri fért már el.A másik egyenlőre az étkező asztal sarkán lakik a ketrecben. Nyugi, a levesbe nem tud belekanalazni:-)De felvette egy új szokást a mi Mazsolánk. Ahogy leül a család reggelizni, ebédelni vagy vacsorázni, ő bármilyen mélyen alszik, rögtön felébred. Kiül a ketrec hozzám legközelebb eső sarkába, és a mancsát tartva vár. Ha Adok neki valamit, azt eszi, ha nem, keres magának kaját a táljában. LÉnyeg, hogy együtt egyen az egész család:-))

2008. ápr. 30. 07:32
Azt hiszem sürgősen el kell vennem a kölyköket a nagyoktól, mert már piszkálják őket. Legalábbis a hím. Ez lehetséges? Vagy csak játszanak? Szereznem kell gyorsan egy terráriumot!
32. ea9bff1b44 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2008. ápr. 27. 17:39
Már most majdnem egy hete külön vannak, nem merem megkockáztatni a visszaköltöztetést. Jól elvannak így egykeként. Tádé így is nehezen heveri ki a megpróbáltatásokat, ha nem látja, hogy benyúlok a terráriumba, visít, és egyből megadóan hanyatvágja magát. Mazsola meg vígan éli mindennapjait emeletes lakosztályában. Az alsó szinten eszik és alszik, az emeleten pedíg kondizik:-)
31. spinneli (válaszként erre: 30. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 27. 17:28

külön kellett tenni őket?

:(

sajnálom, ha eddig voltak talán van esély a megszokáshoz.


építsetek nekik picit nagyobb teret.

30. ea9bff1b44 (válaszként erre: 29. - 5cb4354c81)
2008. ápr. 27. 17:13

Éppen szaporodhatnak, csak nem lesz tiszta az állomány. Nem hiszem, hogy olyan nagyon odafigyelnének erre a kereskedésekben, vagy a magántartóknál. Ha együtt tartassz két különneműt, úgyis elkerülhetetlen a gyarapodás.

Ha azonos neműek, tapasztalatból mondom, hogy nem jönnek jól ki egymással. Az én lányaim békésen megvoltak, egészen az ivarérettség pillanatáig. Ez a múlt héten következett be. Akkor azonban külön kellett tenni őket, mert ölték egymást.

29. 5cb4354c81 (válaszként erre: 28. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 27. 17:08

Na, jól van, akkor lesem őket tovább;-) Csak látok valami érdekeset.

És ha mondjuk azonos neműek lennének, akkor tarthatók együtt? Vagy két dudás.....

Lenne még egy agyament kérdésem.

Ha különneműek, azért szaporodhatnak egymással? Mivel, hogy testvérek. Vagy náluk nincs ilyen?

Köszi a segítségetek, nagyon aranyosak vagytok!!!

28. ea9bff1b44 (válaszként erre: 26. - 5cb4354c81)
2008. ápr. 26. 19:40
Nem vagy béna, csak még nem "tiszta"teljesen a látvány:-) HA jól sejtem, azok a lányok, akiknek a két luk közelebb van egymáshoz. Innen veszem, hogy az enyémek lányok, mert már 11-12 hetesek és csak ez a két nyílásuk van. Az állatorvos barátnőm szerint a fiúk heréje a hastájékon keresendő, tehát a távolabbi pontok jelenthetik a fiúkat.NA most légy okos! :-))
2008. ápr. 26. 18:55
:)! Édesek !Lehet ,hogy várnod kellene még egy hetet ,hátha akkor könnyebb dolgod lenne.
2008. ápr. 26. 13:16

Tettem fel róluk képeket. Megpróbáltam megállapítani a nemüket. Mindegyiknek van feneke, addig oké;-), aztán mindegyiknek van még valami, az egyiknak nagyon közel egymáshoz, a másiké kissé távolabb. De pl. heréket nem láttam.

Lehet, én vagyok ilyen béna:-(

25. 5cb4354c81 (válaszként erre: 24. - Aa84cb386d)
2008. ápr. 26. 12:01
Jaj, nagyon édik, majd teszek fel róluk képeket!
24. aa84cb386d (válaszként erre: 23. - 5cb4354c81)
2008. ápr. 25. 18:50
Arik lehetnek! : )
23. 5cb4354c81 (válaszként erre: 22. - Aa84cb386d)
2008. ápr. 25. 16:11

Szia! Köszönöm szépen! Már elhagyják a fészket, és esznek szilárdat is, szemük nyitva, ebből tudom, hogy kb 3 hetesek, mert azt nem vettük észre, amikor megszülettek.

Hallottam, hogy a hímet külön kell szedni, mert megeszi a kölyköket. Hát nem ette meg, és most olvasom, hogy együtt nevelik fel őket.

Még egyszer köszi!!!!

22. aa84cb386d (válaszként erre: 21. - 5cb4354c81)
2008. ápr. 25. 15:20

Szia!A háziállat.hu oldalon sok mindent megtalálsz a hörikröl.Én ezt találtam "A kölykök már néhány hetesen ivarérettek, de a nőstények első fedeztetésével várjunk kb. 3 hónapos korukig! Ha egy pár egyszer már összekerült, nem szabad különválasztani őket, mivel nagyon csúnyán összemarhatják egymást, ha újból összekerülnek! A nőstényt a szülés után sem szabad különtenni a hímtől, csak ha már nem akarjuk többé szaporítani. A két szülő együtt neveli a kölyköket. A vemhességi idő kb. 16 nap.


A pár számára a szülés és az utódnevelés idejére biztosítsunk nyugodt körülményeket. A kölykök csupaszon, csukott szemmel jönnek a világra. Jelenlétüket csak nagyon vékony, síró hangjukról lehet felismerni. 2 hétig csak szopnak, de ezután már a fészket elhagyva (bár anyjuk igyekszik visszavinni őket), elkezdik kóstolgatni a szilárd élelmet. A kölyköket 4 hétig kell az anyjuk mellett tartani, ezután válasszuk szét őket nemek szerint. A kölykök neme nehezen, de megállapítható; kérjünk meg egy tapasztalt tenyésztőt, hogy mutassa meg, miként."Nekem csak mindig egy hörim van nincs saját tapasztalatom.Remélem azért tudtam valamit segíteni.

2008. ápr. 25. 11:56

Sziasztok! Írtam egy kérdést a tudásbázisba, és sajnos csak most találtam rá erre a cikkre, és a hozzászólásokra. Segítségre lenne szükségem.

Van nálam két kínai csíkos höri, és lett kettő kicsinyük. Még együtt vannak a szüleikkel, de már kinyílt a szemük és csipegetnek is kaját. Mikor vehetem el az anyjuktól őket? Most kb. 3 hetesek.

A két kicsit szeretném megtartani magamnak. Ha különböző neműek, ők szaporodhatnak egymással? (Mivelhogy testvérek)Mert én szeretnék több hörit is. Nehogy azt higyjétek, hogy hülye vagyok, de még soha nem voltak ilyen állatkáim, szinte semmit nem tudok róluk, azonkívül, hogy mit esznek.

Köszi, ha segítetek!

2008. ápr. 21. 09:15
A gyanum beigazolódott. Most már biztos, hogy két lány dzsungáriai hörink van. Ivarérettek lettek, és megkezdődött a harc. A kisebb termetű bántja a másikat, így ma reggel különraktuk őket. Több helyet foglalnak így, de legalább békesség lesz:-)
2008. ápr. 20. 22:23
Sziasztok!Nekem sajnos karácsony előtt 1 héttel halt meg a törpe hörcsögöm Maszat,másfél éves volt. Nem volt semmi baja ,reggel kijött a házából és elaludt a forgácson .Na aztán jött a pityergés!!!A párom ezt nem tudta nézni és elvitt egy állatkereskedésbe .Nem igazán szerettem volna másikat de aztán megláttam Szpidit .Csak rajta nem volt csík és két pötty volt a fenekén. Azóta nálunk éli (remélem)boldog kis hörcsög életét! :)
2008. ápr. 16. 15:51
Sziasztok! Nekem is volt hörcsögöm és nagyon szerettem. Aztán egyik nap, mikor kiengedtem, hogy kedvére szaladgáljon a szobában, jött a barátnőm és véletlen rálépett. Szegénykém másnapra elpusztult. Azóta nem akartam új hörcsögöt.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook