Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. márc. 10. 14:31

Sziasztok! Régen jártam felétek:-) Hörieim, Tádé, Mazsola és Zizi jól vannak, mindenevő kis rosszcsontok mindhárman...

Hurcolászni és nem hurcolásznám a hörimet, mert azért bárhogy becsomagolod az alomba, megfázhat. De ez csak az én véleményem.

2009. márc. 10. 13:34

Sziasztok! Én most csatlakoztam a törpehöri-kedvelők körébe. 2 hete olvasgatok, érdeklődöm utánuk, csak arra nem kaptam még választ, hogy mennyire lehet őket húrcolászni. Hétvégenként vinném haza. Hozzászoknának, vagy napoljam el a hörit, amig egy helyen lakom majd?

Előre is kösz a választ.

Pox

225. kilien (válaszként erre: 224. - Zuzmika)
2008. szept. 10. 11:34
:) Igen, mókuskerekezik az enyém is! Egész éjjel tekeri, iszonyat gyorsan. Még néztem is, hogy vajon tényleg lesznek kishörcsögök, mert nem úgy tűnik, mintha vemhes lenne! Olyan igzága! Na mindegy. Elméletileg jövő hét közepe felé kiderül. :)
224. zuzmika (válaszként erre: 221. - Kilien)
2008. szept. 5. 19:12

Bizony fel tudja ám!Én úgy jártam, hogy miko megvettük, nem tudtuk, hiogy már az állatkereskedésben megtörtént a dolog.A kicsik szerdán voltak egy hónaposak, nagyon ügyesek, gyórsan fejlődtek, és a nagy meg csodálatosan neveki őket.A mienk hában lakik a kicsikkel, de 2 hétig nem vettükki a kicsiket, mert ha megérzi rajtuk az idegen szagot, akkor megeszi őket."2 hét után maguktól jöttek ki, ha kiestek az anyukájuk isszavitte őket a szjába.Fontos a sok kaja neki, mert akkor nem fanyalodik arra hogy megegye a kicsiket.Viszont azt mondják, az apa höri az megeszi őket, mert érzi, hogy az anya az nem csak az övé.

Ja és a mienk még a szülés napján is mókuskerekezett mint ha semmi baj nem lenne.

223. kilien (válaszként erre: 222. - 5cb4354c81)
2008. szept. 5. 14:49
Köszi a választ! Van neki mindene, nem lesz gond. Jöhetnek a kicsik.
222. 5cb4354c81 (válaszként erre: 221. - Kilien)
2008. szept. 5. 10:46
Persze, hogy felneveli egyedül is a kicsiket!!! Legyen neki egy házikó, ahova el tudja dugni a bébiket!
221. kilien
2008. szept. 4. 09:12
Sziasztok! Vasárnap volt a nagy nap, megtörtént a párzás. A fiú hörit másnap elhoztam a gazdijától, mivel mindenhol azt írták, hogy párban nevelki a kicsiket. Három napot együtt töltöttek, de volt veszekedés, irigykedés, elviselték egymást, de látszott, hogy ez így nem jó. Emiatt a fiút visszatettem a saját helyére és ma visszaadom a gazdijának. Az lenne a kérdésem, hogy a lány hörcsög egyedül is fel tudja nevelni a kölykeit? Milyen helyet kell ehhez biztosítani neki? Van neki terrárium is és hörcsögváros is, de az utóbbiban lehet, hogy nehezebben fog tudni mozogni, ahogy nő a pocija. Előre is köszönöm a segítséget!
220. 5cb4354c81 (válaszként erre: 219. - Zuzmika)
2008. aug. 7. 16:12

Hát nem is tudom. De mivel a testvérek szaporodnak egymással, lehetséges, hogy az anya is tud a fiával.

Siti!!!!! Tudsz ebben valami okosat mondani???(Siti többet tud a hörikről, mint én.)

219. zuzmika
2008. aug. 7. 09:17

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok.Van egy lány hörim, aminek tegnap született 6 kicsije.Az apuka nincs meg, mert csak egy lányt vttünk, de nem tudtuk, hogy útban vannak az utódok.Az lenne a kérdésem, hogy az anyuka tud e szaporodni a fiaival?Remélem nem mert nem szertnénk több kicsit,eredetileg is csak egy hörit akartunk.Köszi a válaszotokat előre is.

2008. júl. 28. 08:50

Közben azt is megtudtam, hogy két kölyök született, de el is pusztultak. Szerintem azért, mert még a szülők itt is nagyon fiatalok, május 25-én születtek ugye...

Tegnap éjszaka azért még egyszer áttapogattuk a mi Zizinket, de nem láttunk semmit:-) Mivel MAzsola tuti lány, gondoltam nehogy meglepi érjen minket...

2008. júl. 27. 21:28
Most beszéltem a barátnőmékkel, akiknek odaadtuk Mazsola másik két kölykét. Kiderült, hogy az egyik mégiscsak fiú volt, és már meg is születtek a gyerekek. Holnap megyünk, majd referálok:-)
2008. júl. 26. 18:28
Hát amit írtatok itt, hogy a lyukak közel, vagy távol vannak egymástól. Ha közel, akkor lány, ha távol, akkor fiú. De igazából, biztos csak akkor leszek benne, amikor már kb.olyan 10-12 hetes, és a farka két oldalán, uszályként jön a szőre. Akkor tuti fiú, mert a golyói miatt áll úgy a szőre.
2008. júl. 24. 15:25

Épp azt mondtam a páromnak, hogy nem is tudom, mi a szerencsésebb. Ha megint lányt fogunk ki és tartunk majd meg az alomból, vagy ha fiút. Mert a lány ugye elég sokáig együtt lehet az anyjával(Mazsola is együtt van még Zizvel, pedíg már Zizi kilenc hetes)de mi van, ha a fiúcska hamarabb "serdül" és bepározza ismét a mamát!Na majd meglátjuk, mit sikerül megtartani!

Te honnan láttad olyan pici korba a multkor, hogy fiú vagy lány?

2008. júl. 24. 14:21

Nekem eddig szerencsém volt, mert mind a két höripár, fiú-lány. Az idősebbek is, és a fiatalabbak is(akikről először azt hittem, két leányzó). A nagyokkal, még velük lakik az első csemetéjük, aki fiú.

Nem tudom mi lesz a hat kicsivel, de nincs szívem bántani őket!:( 24 órán át képesek cincogni!)

Nagyon hamar lettek ők, mert anyuci és apuci is elég kicsi még!!!!

2008. júl. 24. 14:10

Mirmil gratulálok! Nem tudom, hogy kerülte el eddíg a figyelmemet, hogy új bejegyzés van a fórumunkon.

én is nagyon örültem amikor Mazsola fialt, hogy Bence végig tudta nézni ezt a csodát. Fantasztikus volt látni, ahogy Mazsola a két első mancsával szó szerint nyomkodta a hasát, hogy a kölyök kijöjjön belőle.

Most a napokban tervezzük pároztatni Tádét is, had legyen egyszer ő is anyuka:-)

A kölykökből viszont csak egyet tartunk meg, ami majd megmarad nekünk. Remélem, végre sikerül egy kisfiút kifognunk:-)

2008. júl. 21. 19:40

Halihó!! Megint gyarapodtunk:-), éket megtartom, lesz ami lesz, nincs szívem elvenni az anyjuktól! Az az érdekes, hogy a kisebb höriknél lettek, pedig még a mama is gyerek. Legalábbis picike. A nagyobbak, nagyobbak voltak, amikor először szaporodtak.

Na, mindegy, de ráadásul elsőre hat kis bébi!!!!!!!!

Láttam, ahogy születtek, ma délután, láttam a köldözsinórt...mindent! Annyira jóóó volt!!!

Nehogy azt higyjétek, hogy valami bajom van, de szeritem a születés, az gyönyörű, bámilyen élőlényről legyen is szó. (Kivétel a pók!)

211. adrika59 (válaszként erre: 210. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 18. 07:04
Egyszer én is jártam így, az egyikük kimászott a beakadt mókuskeréken. Én nem gondoltam volna erre álmomban sem, a két terrárium egymás mellett van, és basszus pont a szomszédba pottyant át. A párom kirohant az étkezőbe mikor meghallottuk a nagy cincogást meg prüszkölést, és nagy nehezen szétválasztotta őket. Ők is nagyon megijedtek, meg mi is, azóta széthúzom a két terráriumot, hogy legyen vagy 10 cm távolság közöttük, ha valamelyikük megint kiszökne.
2008. júl. 17. 09:35

Hajnali öt órakor motoszkálásra, zizegésre ébredtem. Kimentem az étkezőbe, és látom, hogy Mazsola drága nincs a terráriumban, hanem a Tádé tercsije mögött sétálgat. Szóltam a drágámnak, ugyan jöjjön már, és fogja meg, mert ha ő leteszi a tenyerét, a kis k.... rögtön megy és belefészkeli magát:-)

Valószínűleg a mókuskerék kadt meg, és úgy tudott kimászni, hogy arra ráállt. Apa még hajnalban megjavította, de azért a biztonság kedvéért visszaraktuk a terráriumra a hálót.(na nem mintha ez visszatarthatná, csak az én lelkem nyugodtabb:-))

2008. júl. 14. 08:00
Reméljük! Mazsola és Zizi egész nap begubózva aludtak tegnap is a papírkéztörlő gurigába. Este már kiráztam belőle őket, és kivettem, hogy levegőzzenek egy kicsit. Mert ha bent a guriga, azonnal befészkelik magukat. Tádé bezzeg szeret üldögélni a pucér terráriumrészen, gondolom hűsöl.
208. 5cb4354c81 (válaszként erre: 207. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 13. 22:56

Nem hagytunk meg egyet sem:-( Az első kölyke is még velük él, mert nem tudom hova külön tenni.

Tejci gondra gondoltál? Erre én is, de csak nem lesz semmi gond!

2008. júl. 13. 10:11
Egyet sem hagytatok meg? Nem lesz gond a mamahörivel? Tényleg nehéz dolog,mert teljesen beleszeret az ember ezekbe a kis jószágokba. Én is tiszta lelkibeteg voltam, amikor a háromból kettőt odaajándékoztunk.
2008. júl. 13. 09:06

Sajnos most nincs fénykép a bébikről, mert hosszas győzködés után, a párom részéről, tegnap este kivettem őket. :-(A többi a párom feladata volt!

Azzal nyugtatott, hogy úgyis lesz még jó sok kicsi höri. Most örüljek, vagy sírjak?!

Na, mindegy, mivel semmi sincs véletlenül, az sem, hogy ez így történt.

De nagyon sajnálom őket :'(((

2008. júl. 12. 18:46

Még mindíg humánusabb most megtenni, mint amikor már mászkáló kis szőrgolyók. Legalábbis én így gondoltam, amikor csak hármat hagytunk meg a csapatból. Most etettem meg őket én is, daraboltam egy kis dinnyét és cukkínit a lányoknak:-)

Majd a szokásos baba fotóalbumot most is elvárjuk!

2008. júl. 12. 17:15
Megszültettek a picik. 5db!!! Nagyon örülök nekik, de nem tudom már hova tenni őket, egyenlőre nincs jelentkező höriért, úgyhogy lehet el kell vennem őket az anyjuktól:'((
2008. júl. 11. 20:35
Nálunk egyenlőre két terráriumban folyik az élet. Tádé az egyikben pocol, Mazsola és Zizi pedíg a másikban szinte az egész napot végigalussza. Attól féltem, hogy Mazsola bántani fogja Zizit,mert már nyolc hetes ő is és ugye lány, de egyenlőre Zizi az, aki alkalmanként nekiront Mazsinak. Ha elfajulnak a dolgok, külön kerülnek ők is. A párom szerint a komód úgy fog kinézni a három terráriummal, mint egy újszülöttosztály:-))
202. spinneli (válaszként erre: 200. - Adrika59)
2008. júl. 11. 13:53
valóban én egyszer raktam ki őket d vitamin gyűjtés címen, 3 perc alatt majd megőrültek szegénykék, úgyhogy gyorsan visszaraktam őket.
201. ea9bff1b44 (válaszként erre: 199. - 5cb4354c81)
2008. júl. 11. 12:36
Tuti, hogy hőgutát kaptak. Drága Mirmil! Biztos, hogy akarsz nekik adni még egy hörikét?
200. adrika59 (válaszként erre: 199. - 5cb4354c81)
2008. júl. 11. 06:25
Igen, ezeket az apró állatokat nem szabad napra kitenni! Szinte mindenhol leírják ahol hörikkel foglalkoznak. Volt olyan, aki csak pár percre tette ki őket "napozni" meg levegőzni, azok a hörik sem élték túl. Erre nagyon oda kell figyelni. Nekem délelőtt oda sütne rájuk a nap, ilyenkor addig leengedem félig a redőnyt.
2008. júl. 10. 22:34

Képzeljétek mi történt. A szomszéd, akinek elpasszoltam két hörit, ma áthozta, nézzem meg miért van begyulladva a szeme, és szintén kihullva a szőre a mellkasán, mint az enyémnek volt. Szerintem verekedtek, és az miatt volt a szemgyulladása a fiúnak. A szőre meg nem tudom (nekem is a fiúnak hullt ki, de már gyönyörűen visszanőtt!)

Na, mindegy, kimentünk az udvarra, kihozta a kislány a höriket is, külön dunsztosüvegben, tető nélkül. Letette kint, de sajnos napon voltak, ők addig ruhákat turiztak, az udvarban. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a hörinek a lábai az égnek állnak. A másik is csak fekszik. Rázogattam, semmi. Aztán mintha magukhoz tértek volna. Gyorsan bevittem, adtam nekik egy kis dinnyét, hogy igyanak. Hozzá sem nyúltak:-( Bár már jobban néztek mint, pár perccel azelőtt. Hazamentek.


Este felé mondta a szomszéd, hogy meghaltak a hörik:-( Hőgutát kaptak??? Szegények.

Mondtam, lesz utánpótlás, mert minden nap lesem, hogy mikor lesznek meg a kicsik. Már jó nagy a mama pocakja!!!:-)

2008. júl. 6. 19:57
A helyi napilap indított nálunk egy fotópályázatot, kisállatok "mérik össze szépségüket". Naná, hogy mi is küldtünk rögtön egy fotót Mazsoláról és Ziziről:-))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook