Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit adhatok egy hörcsögnek a magokon kívül? fórum

Mit adhatok egy hörcsögnek a magokon kívül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 12. 14:49
A macskát viszont távol kell tartani tőlük, mert az a kutyával ellentétben soha nem fogja megérteni miért nem vadászhat a hörcsögre.
2009. aug. 12. 14:46

Persze hogy lehet túrót, is sajtot is. Az enyémek egyszer a kutya nokedlistáljából szedegettek. (elszöktek:D) A kutyát meg lehet nevelni, hogy ne bántsa őket a miénk jó barátságban volt velük még azt is tűrte hogy mászkáljanak rajta.

Kukoricapelyhet is szoktam vinni nekik, csokit meg diót. Utóbbiak nagy szénhidrátbombák ezért csak ritkán mondjuk heti 1x javaslom.

A fogak koptatása nagyon fontos én erre a célra száraz zsemlét szoktam adni. Nagyon szerették. Elegendő mozgást kerékkel oldottam meg illetve ha csak lehetett kiengedtem őket futni a kertbe.

2009. aug. 12. 14:40

Imádja a kákicsot, tyúkhúrt, lucernát és mindenféle füvet. De ne forgalmas utak mellől szedd. Én 12 évig tartottam és tenyésztettem aranyhörcsögöket. Az enyéim nagyon szerették a zöldségeket, gyümölcsöket. K betseket is, nem puffadtak. Néha vizesen kapták, hogy több vizet tudjak bevinni a szervezetükbe, ugyanis inni nem ittak. Most tengerimalacom van ez se iszik és egyszerüen nem hajlandó megenni a gyümölcsök héját, nagyon finnyás. De a hörcsög mindent megeszik lisztkukacokat is nagyon szereti, én legyet is szoktam nekik adni. Most majd veszek én is mert sajnos kihaltak. Rágcsálóknak való keverékkel etettem őket, de volt hogy magam kevertem kukoricából, búzából, zabból napraforgóból. Ma már sokfajta kapható, amiben van táp azt érdemes választani.


Kis faházat is tegyél be neki hogy el tudjon bújni. Nekem a malac is ilyen bújós, ha jön valaki már száguld is be a házába és csak akkor jön elő ha éhes. Nagy franc.

Ha jól tartod őket nagyon kedves kis állatkák és az egészségük is nagyon jó megfelelő táplálás és ellátás mellett. A huzatot és a közvetlen napfényt kerülni kell!! A hörcsögök 18-23 fok között érzik igazán jól magukat. Ha hidegben tartod őket megrövidül az élettartamuk, fogékonyabbá válnak a betegségekre és lecsökken az aktivitásuk. Amúgy is csak éjszaka aktívak. Nagyon szerettem őket, nekem ők voltak a mindeneim.

53. tyke1
2009. aug. 12. 14:18
A hörcsögök nagyon szeretik a darálthúst és a párizsit. Hetente egyszer elég neki adni, hálás lesz érte. a pitypangot pedig nem szereti. Ha jól tudom attól meg is betegedhet!!!
2009. júl. 28. 16:37
a pitypangot nagyon szeretik
2009. júl. 28. 14:58
diót,tojást,zöldséget kivéve k betűs zöltséget azt nem szabad az puffasztja őket száritott kenyér(piritós)
50. andix
2008. aug. 13. 20:47

Sajnos mindkettő höri távozott közülünk.

Most már nem kell gondolkodnom mivel is kedveskedjek nekik.

49. Andi68
2008. júl. 24. 22:10

Viszont mazsolát nem szabad adni mert beszorulhat a pafazacskóba és attól beteg lesz és ez a popcorn-ra is vontakozhat! (szerintem) de a mazsola az biztos.

Mi csontot is adunk a hörinek, imádja a porcogót lerágni a csirkecsontról! (kálcium) Az állati eredetű fehérje is jó nekik, tehát egy pici darab sült vagy főtt csirkemell hetente egyszer. Én sajtot is adok neki, de nagyon keveset mert már kövér szegényke.

48. Andi68
2008. júl. 24. 22:08

Én külföldön élek, és itt mindenki vizet ad a höriknek! Amikor megveszed, akkor is kapsz hozzá egy tartási útmutatót és abban is benne van, hogy vizet igyon! Persze nem tálból issza, hanem direkt neki való itatóból, mint amilyen a nyusziknak is van. Szóval a víztől semmi baja nem lesz, csak ha beleesik! :)

Üdv.

Andi

2008. márc. 24. 23:46
Uborkát, salátát, répát, kis petrezselymet (ami C-vitamin tartalom miatt is jó!), brokkolit, mindenféle zöldséget, kivéve a krumplit. Gyümiket is, pl alma, körte, barack, mindig idény szerint amit lehet kapni. Ezenkívül adható egy kis sajt is, kis tehéntúró darabka.
46. madul
2008. márc. 20. 11:48
Hááát, ha annyira gáz , vidd el áll.orvoshoz!
45. andix
2008. márc. 19. 22:55

Olyan mintha taknyos lenne és nem igazán tud tájékozódni,de a szeme nincs begyulladva.Legalábbis nem látszik rajta semmi.

Mi baja lehet szegénykémnek?

SEGÍTSETEK!!!

44. madul
2008. márc. 19. 22:33
Csak vízet ne!!!
43. andix
2008. márc. 19. 21:46

Segítsetek!!!

Most már nemcsak csipog a höri hanem úgy csinál mintha csuklana vagy öklendezne.

Mit csináljak vele?Remélem nem döglik meg reggelre:(((

2008. márc. 19. 11:12

Nekem 2 roborovski hörim van. A répán kívűl az össze zöldéget szertik, a salátát egyenessen imádják!

Szoktam venni nekik madáreleséget is.

41. puma75
2008. márc. 19. 11:08
Répát almát,salátát.Imádják a zöldségféléket.egy kis szénát is lehet,meg fűvet.
40. andix (válaszként erre: 39. - E004ab8014)
2008. márc. 18. 18:02
Sose hallottam még őket.Eddig csöndbe voltak csak a mókuskerékkel zörögtek.
39. e004ab8014 (válaszként erre: 38. - Andix)
2008. márc. 18. 10:51

Igen, normális :) Mondjuk ha nagyon durva, akkor lehet, hogy összeverekedtek és azért zajonganak, majd nézd meg. Milyen neműek? Mert két azonos nemű sajnos nem nagyon szereti egymást, nekem is a régieket emiatt kellett különválasztani.

De a csipogás teljesen normális. Anyu hörijei is mindig csipognak, és közben nyalogatják egymás száját. Csókolóznak :)

38. andix
2008. márc. 18. 05:56
Reggel arra ébredtem hogy csipognak a hörik.Ez normális náluk mert ilyet még nem csináltak.
37. andix (válaszként erre: 36. - Katinkaboszi)
2008. márc. 17. 17:57
Répát és almát adtam nekik,de azt kevésnek gondoltam.Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam és a hörik is örülnek az új csemegéknek.
2008. márc. 17. 11:02
Magok? Hát attól szegény jószág szomjas lesz. Ez egy olyan jószág, aki nem tud vizet máshonnan csak a levelekből kinyerni. Így azután a piacon vásárolt zöldségek, retek, stb leveleivel kínáld meg. Imádni fogja. Én vizet nem mertem adni neki, de így viszont pont jó volt, hogy evett, vagyis ettek, mert ketten voltak, de a gyerekek az egyiket halálra szeretgették, levélzöldet és gyümiket is. Imádja a mókuskereket, azzal jókat játszott. Igaz a fiam panaszkodott eleinte, hogy Márton már megint nem hagyja aludni, de egy idő után megszokta a zajt, mivel mindezt éjszaka műveli.
2008. márc. 17. 10:24
A miénk a szaftos gyümiket, zöldségeket szereti, a káposztát, a kelbimbót, a karalábét sem veti meg. Viszont a sárgarépát nem szereti. A sajtot sem eszi meg. Bezzeg a magokat, diót, sótlan mogyorót, mandulát, szotyit minden mennyiségben. Kézből is simán elvesz mindenféle élelmet. És párom szokta még szívószállal itatni, mikor nyalogatja az ujjunkat, olyankor szomjas.
2008. márc. 16. 12:28

Úgy néz ki, egyesek a popcornt is szeretik. Nézzétek meg ezt a videót :))))))))


[link]

33. 120c31c524 (válaszként erre: 32. - E004ab8014)
2008. márc. 16. 08:18
köszike,,,háát ki fogom próbálni:))
32. e004ab8014 (válaszként erre: 29. - 120c31c524)
2008. márc. 15. 19:38
Szerintem ehetnek :) Nekem dzsungáriai törpe van, és szereti a káposztát, a karfioltorzsáért pedig egyenesen odavan! Soha semmi baja nem volt még. Állítólag azért nem szabad ilyet adni nekik, mert felpuffadnak. De lejjebb is írta valaki, hogy az ő hörije a paprikától fúvódott fel, az enyémnek semmi baja nincs tőle. Próbálj csak egy kicsit adni neki először, ha nem ízlik neki, úgyse eszi meg :)
2008. márc. 15. 19:30
karalábe,bocsi:)
2008. márc. 15. 19:29

mert mikor vettek a kis állat kerbe,akkor a csaj azt mondta,magok ssrépa ubi,sali

káposztát kalarábét,,semmilyen k betüset ne

2008. márc. 15. 19:28

köszi,,hajjak meg kipróbálom


nekem roborovszki törpe hörim van:)))2db


ezeknek is leht ilyesmit???:)

28. e004ab8014 (válaszként erre: 27. - 120c31c524)
2008. márc. 15. 19:13
De, lehet :) A sajtot nagyon szereti az enyém, a túrót ma próbáltam, de nem ízlett neki. Otthagyta.
2008. márc. 15. 19:00

sárgarépa



a miénk még zabálja a kigyó ubit,salátát, almát.

A magokat nem komázzák:)



ilyet hogy túró,sajt????nem mondjátok hogy ezt lehet adni nekik???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook