Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
287. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 286. - 6d7bb5d08f)
2009. dec. 4. 14:45
Mindennek fényében én még a lassan egy éves, tökéletesen kézhez szokott hörimet nem merném fürdetni. Úgyis utálja a vizet. :PPP
286. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 284. - Annaaa)
2009. dec. 4. 14:43

Szép napot! :)))

Hát lehet, de én egyszer sem próbáltam még, mert úgy hallottam, hogy rosszabbul viselik, mint a náluk valamivel nagyobb tengerimalacok. Az enyémnek is megvan a jellegzetes alomszaga, de ez hozzátartozik szerintem a hörihez. Úgy gondolom, hogy majd ő megoldja magának a mosdást, úgyis az alvás és az evés után az a kedvenc elfoglaltsága. :))) Egyébként ha mégis a fürdetésre vetemedsz, amit én nem tartok jó ötletnek, nem szabad elfelejteni, hogy a szíriai hörik ugyebár meleg övi állatok, akik nem jól tűrik a fázást. Könnyen megbetegszenek és ennek akár komolyabb vége is lehet. Ha mindenféleképpen fürdetni akarjuk, akkor figyeljünk oda, hogy langyos, majdnem meleg vízben fürdessük és mihelyst kivettük és nem menekül el mindent elhajítva a hideg padlóra, felstresszelve, akkor jó alaposan, szárazra törüljük meg úgy, hogy az a kicsinek ne fájjon. Hiszen olyan pici és törékeny csontjai vannak.


További szép napot! :)))

285. virgilius (válaszként erre: 284. - Annaaa)
2009. dec. 4. 14:41
Én nem fürdetném.
284. Annaaa
2009. dec. 4. 14:27

Sziasztok!


Egy újabb kérdés.... (amint látom a legutóbbi bejegyzésem óta nem írt senki!)

Szerintetek lehet a hörcsögöt kézben kicsit megmosdatni? Motanában szegényke egy kicsit büdös, átveszi teljesen a bundája az alom szagát...

Azt tudom, hogy a Tengerimalacot lehet (kell) néha fürdetni... a hörit lehet?

283. Annaaa
2009. okt. 31. 10:30

Én domesztosszal szoktam átmosni....


Akkor viszont, ahogy írtátok valószínűleg normális az a mennyiség, amit 1 nap termel....


A csíráztatást megpróbálom én is...


Köszi!

282. virgilius (válaszként erre: 281. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 30. 18:23
Igen, pillanatok alatt, és fertőtlenít. :)
281. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 280. - Virgilius)
2009. okt. 30. 17:41
Ecetes papírtörlő? Hú ezt majd kipróbálom. Én olcsó samponnal szoktam... XD Az ecet szaga semlegesítődik?
2009. okt. 30. 15:26
A sarokban, ahová pisil, érdemes naponta cserélni az almot, a többi részen levőt pedig hagyhatod tovább. Alatta ecetes papírtörlővel ki szoktam fertőtleníteni. Ez csak pár perc, és rögtön nem annyira büdi.
2009. okt. 30. 14:57

Husit szokott kapni a kicsi? Ha igen, mennyit? Vagy bármilyen állati eredetű fehérjét? Az eleségben azok a pici rudak is elvileg állati fehérjét tartalmaz, de azért én szoktam neki adni külön csirkehúst, sajtot, néha csirkemájat is. Ezeket fontos beilleszteni a táplálékai közé. Az enyémnek ettől néha beindul a kis kiválasztása. :)))

Amúgy meg lehet, hogy ők is szoktak méregteleníteni, bár az enyémnek is nagy szokott lenni a napi termelése, de ez normális. A hörcsögök anyagcseréje elképesztően gyors. Ezért is kell annyit enniük.

2009. okt. 30. 14:50

A kaka nem is szokott annyira büdös lenni. Normlális esetben szagtalan. A pisinek van nagyon erős szaga, szerintem azt érzed.

Én naponta szoktam almot cserélni alatta éppen a pisi miatt.

Nem hiszem, hogy túleteted, mert a napi adag egy hörcsögnek egy maroknyi rágcsálóeleség. A 2-3 teáskanál éppen elég neki. Esetleg az eledel fajtája? Én a "Vogel"-t veszem a hörinek is, meg a papagájoknak is, ugyanis ezekben az eledelekben nagyon jóminőségű mag van. Ezt onnan lehet megállapítani, hogy ha vízbe teszed őket, akkor kicsíráznak. Az a fajta, ami nem csírázik ki, az nem jó a kisállatnak. Ettől talán még büdi is lehet a kakija. ;))) Egyébként a csíráztatás, hogy így szóbajött, hasznos. A hörik is és a papik is imádják, főleg a napraforgócsírát. :)))

277. Annaaa
2009. okt. 30. 14:41

Jah..Van egy ilyes kis fa lapátom, azzal mérem-adom be neki a kaját..(kb. 2-3 teáskanálnak felelhet meg)

+ 2 naponta adok zöldséget, gyümölcsöt is

276. Annaaa
2009. okt. 30. 14:40

Sziasztok!


Lenne egy újabb kérdésem...

Miután friss almot cserélek és kitakarítom az egész ketrecet, alig telik el fél nap máris tele kakilja az egészet... (egyedül van)

Mit lehet ezellen tenni? Nagyon büdös, és nincs igazán minden nap-minden 2. nap időm, energiám, pénzem almot cserélni...

Lehet, hogy túl etetem? Mennyi kaját szoktatok neki adni?

275. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 274. - Ea9bff1b44)
2009. okt. 17. 11:33
Olyat az enyém is szokott. Előszeretettel rendezkedik. :)))) Egyébként lehet venni hangtalan mókuskereket, ha gondolod az állati fincsin. :)))))
2009. okt. 16. 21:10

Nyugi, nálunk is csörömpöl a három csajszi ezerrel, de tudomásul kell venni, hogy ők éjszakai állatok:-))

A két idősebb szürke dzsungi aránylag még nincs is nagy zajjal, de a kicsi fehér egész éjjel tekeri a mókuskereket. Ő ketrecben van, mert imád lógni a rácson, és előszeretettel csapkodja éjfél tájban a létrát vagy az üres kajástálat:-)))

273. virgilius (válaszként erre: 270. - Annaaa)
2009. okt. 16. 20:06
Mi kitettük őket a konyhába, ugyanezért. A férjem megőrült az éjszakai lármától, pedig szerintem nem is volt olyan vészes. :P
272. Annaaa
2009. okt. 16. 19:47
Köszi a tippeket! lehet én is teszek körbe vmi rongyot, hogy felfogja a meleget! :)
271. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 270. - Annaaa)
2009. okt. 16. 17:42

Szép estét! :)


Nálunk a radiátor mellett alszik, illetve van neki egy külön sálja, amit a rácson keresztül rakok be neki és abból ő fészket készít magának. Illetve mostanság még a ki hálórésze felől jól be is bugyolálom a rácsot, hogy jobban megragadjon a meleg, de a szabad részen jusson be hozzá friss levegő is.


Az enyém is rágja a rácsot, bár én egéz megnyugtatónak tartom. :))) Viszont mostanság, hogy beköszöntött a tél, többet alszik, mint rosszalkodik, ugyanis van egyfajta téli álom beépítve a kis ösztöneibe. :) Én ezellen komolyabb tippet nem tudok adni. Az enyémnek van berakva szépiacsont is- amit a madaraknak is adni szoktak - de az is csak az eslő napokban volt izgalmas. Addig azt rágta jobban, viszont azóta már százszor visszatért a jó öreg rácshoz. Esetleg azt tudom ajánlani, hogy tekerd körbe használatlan ronggyal a rácsot. Attól nehezebben szabadul meg, mint a spárgától, ráadásul ha rájön arra, amire az enyém, akkor nem rágja széjjel, hanem azon fog szunyálni is. :)))) Egyébként a bombabiztos megoldás, ha beszerzel neki egy akváriumot. Csak ez számos más problémát felvetne, mint pl az, hogy nem jár olyan jó a levegő, illetve nem a legolcsóbb dolgok közé tartozik egy normáli méretű akvárium...


A hörcsögök éjszakai állatok. Ez a felcserélés kb annyira lenne sikeres, mint mondjuk ha egy embert akarnának átszoktatni a nappali életmódról az éjszakaira. Tapasztalatom szerint a hörcsögök megtűrik a fényt, de nem kedvelik. Sötétben sokkal magabiztosabban mozognak és sokkal bátrabbak, elevenebbek. Ha nem hagyod aludni, akkor maximum azt éred el vele, hogy megharap. Nem azért, mert utál, hanem azért, amiért egy ember is morogna, ha nem hagyják éjszaka aludni. Egy idő nyűgös és depressziós lesz a hörcsög és egy ilyen állat könnyebben megbetegszik és több bosszantó tulajdonsággal rendelkezik.


Eetleg még azt tudom tanácsolni, hogy a nappaliban, vagy egy másik szobában kialakítani neki az éjszakai (esetleg a nappalit is) szállását. Persze úgy, hogy ugyanúgy megtartod a játzóórát akár kora reggel, akár este, mikor már ébren van. :))))


Sok szerencsét!

Ugyanis igazából minden hörcsög más egyéniséggel rendelkezik. Az, amit leírtam, az én tapasztalatom, illetve általánosítás.

270. Annaaa
2009. okt. 16. 15:30

Sziasztok!


Ti mivel, hogyan véditek meg a hörit a téli hidegtől?

az enyém már lerágta a rácsról a spárgát amit azért tettem fel, hogy ne rágja..szétcincálta és "vermet" épített belőle, meg tettem be neki vattakorongot is, azzal is béleli az alvóhelyét... Ezenkívül van más teendő? (Vízbe csepektetős vitamint is adok!)



A másik kérdésem az, hogy lehet-e azzal valamit csinálni, hogy éjszaka ne rágja a rácsot? Iszonyatosan hangosan csinálja, nem lehet tőle aludni...Én is és a barátom is már totálisan kialvatlanok vagyunk a höri éjszakai lármázása miatt! Pár napja már éjszakára kiteszem a szobámból a ketrecet! Van erre valami tipp?

(Már arra is gondoltam, hogy nem lehetne felcserélni az éjszakáit és a nappalait? Pl.: Ha egész délelőtt, délután foglalkozok vele és nem hagyom aludni...?)


Várom a tippeket! Köszi!

2009. okt. 1. 15:35
Akkor jó poros a szobám... :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
2009. szept. 30. 16:13
Néha tüsszögnek... Szerintem ez normális, az is lehet, hogy egy kis por miatt.
267. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 266. - Annaaa)
2009. szept. 30. 15:54
Az enyém a paradicsomtól és a paprikától is nyöszörög, ami nem túl jó, hiszen sok vitamin van mindekttőben. Azonban ezt vitamincseppekkel lehet pótolni. :)))
266. Annaaa
2009. szept. 30. 08:36

Múltkor vettem neki ilyen kimért dolgokat, rágcsáló tápot, amiben mindenféle magvak, kukorica..stb. van, szotyit szoktam még neki adni, meg van egy márkásabb hörcsögeledel is itthon (nevét nem írom, mert reklám)...

Ezeken kívül alkalmanként kap paprikát, salátát, almát meg mogyorót is...


am. tegnap nem vettem észre, hogy trüsszögött volna...Hátha elmúlt..(pár cseppel többet raktam a vitaminból a vizébe 2-3 napja)

2009. szept. 29. 18:28
Miket szokott kajolni? :)
264. Annaaa
2009. szept. 29. 18:04
24 fok legalább van a szobámban..szóval nemhiszem, hogy fázna...Hááát nemtudom, hogy akkor mi baja lehet..
263. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 262. - Annaaa)
2009. szept. 29. 16:44
Trüsszög? Ezt hogy érted? Csak mert nekem is hasonló problémám volt az enyémmel, bár ő nem trüsszögöt, hanem nyafogott, akár fél óráig is. Aztán rájöttem, hogy ezt csak akkor csinálja, ha fázik (ami mostanság könnyen megoldható, ha a radiátor mellé teszem, imád ott melegedni), ha nagyon melege van ( ez nyáron egy sötét szobában megoldható), illetve ha valami olyat kapott, ami puffasztja, vagy nem tetszik a gyomrának: az enyémnél körte, szilva, szőlő, karfiol... :)))))
262. Annaaa
2009. szept. 29. 15:34

Mit lehet csinálni ha a hörcsögöm trüsszög???

(napi 4-5x veszem észre)

Az almot 2naponként cserélem és a vizébe is teszek vitamint!

Lehet, kell ezenkívül még mást csinálni?

261. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 260. - Virgilius)
2009. szept. 27. 18:50
Na igen, az friss,finom falat mégiscsak erősebb a kalandvágynál vagy a huncutságnál... :))))))
2009. szept. 27. 18:46
A miénk meg egy ízben a nagy ruhás sarokszekrény mögé bújt. :P Egy mogyoróval végül sikerült előcsalogatni. :DDD
259. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 258. - Ea9bff1b44)
2009. szept. 27. 17:57

:DDDDDDDDDD

Tőlem még két hónapos korában szökött meg a szíriai aranyom, hogy egy pillanatra levettem a szememet róla, amint éppen a kedvenc lavorkájában ücsörgött és mosdott. De tényleg csak egy pillanat volt és mire odanéztem, sehol nincs. Mondanom sem kell, egy perc alatt összehúztam mindent, felraktam minden egyes széket, limlomot az ágyra. Nagyjából 5 percig kerestem, mire felpillantottam az ajtóba, arra gondolva, hogy már biztos átment a többi szobába, talán már a tv kábelét rágja...mikor azt látom, hogy ott gubbaszt az ajtóban és azokkal a bölc szemeivel figyel. Valószínűleg nem értette, hogy miért vagyok ilyen idegbajos...A következő pillanatban viszont már csak azt láthatta, hogy "tigrisugrással" vetem rá magamat...;))))))))

2009. szept. 27. 17:25
Nekem dzsungáriaim van, tehát kisebb méretű, mint az aranyhörcsög. Egyszer Mazsolám is meglépett, egész nap kerestem, minden kis zajra ugrottam, de semmi. Már majdnem éjfél volt, amikor a férjem bejött a szobába, és halkan a fülembe súgta, hogy meg van Mazsi. Utána lopóztam, bekukucskáltunk a konyhába. A kis dög ott ült a rongszőnyegemen, és rágta a rojtokat. VAlószínűleg a tűzhely mögött aludt egész nap. A párom mint a lassított film, úgy közelítette meg, majd hirtelen mozdulattal elkapta a grumáncát:-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook