Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

2008. jún. 3. 20:21

Megnéztem a kicsiket, nagyon édik. Sajnos nem jutottam a fotózkodásig, mert rohantam egész nap, de az elemek már megvannak!!!

Szereztem gyorsan a két kisebbnek külön helyet, úgyhogy vége a harcnak!:-)

Ja, de a kicsik, úgy tűnik, hogy azonos neműek! Mindkettőnek nagyon közel van a két nyílás a hasán.

2008. jún. 3. 17:07
Bébifotó a naplóban! Másfél hetes kis tündéreimről:-))
2008. jún. 3. 07:43

Baj van! A nagyok már nagyon nem bírják a kisebbeket, pont, ahogy mondtátok. Szóval az egyik kicsinek már megharapták a száját éjszaka, úgyhogy ma intézkedem, a külön hely miatt.:-)

Lesz fénykép!

134. spinneli (válaszként erre: 132. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 2. 21:45

lassan várárkot kell létesíteni.

:)

133. spinneli (válaszként erre: 123. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 2. 21:44

látom zajlik az élet hörcsögileg.


nekünk peka (a szürke) többször szökött ki, de általában és legkésőbb másnapra előkerült.

a legviccesebb akkor volt, mikor csupi ( fehér) szökött el, hazaértünk, ültünk az ágyon, majd elsétált előttünk, párom elkapta, és teljes tanácstalanságába megkérdezte, hogy ez vajon melyik hörcsikénk, Csupi igen rejtett zugokba tévedhetett, mert tiszta por volt azaz teljesen szürke,pont mint Peka.

szerencsére az anyai szívem felismerte, rossz vége lett volna ha egyberakjuk őket.

:)

2008. jún. 2. 20:02

Várjuk!

Tegnap este ha nem vagyunk résen, Mazsika megint meglép. A háló fel volt téve, de a sütiskönyv lemaradt róla. Csak a szöszmötölésre lettünk figyelmesek, a párom ért ki elsőnek az étkezőbe, Mazsolka éppen állt a háza tetején, és intenzív rágással próbált megszabadulni a tetőtől:-)A kicsik tündériek, már alíg várom, hogy előbujjanak.

131. 5cb4354c81 (válaszként erre: 130. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 2. 18:24

A kettő hamuszürkét tegnap este el is ajándékoztam a szomszédnak!:-))

A másik két újoncról pedig csinálok majd fényképet, csak ne felejtsek el elemet venni holnap a gépbe. Fel is írom!!!:-))

2008. jún. 1. 18:58
Várunk majd valami kis fotót az új családtagokról!
2008. jún. 1. 17:21

Ma végre elhoztam az új kölyköket. Van kettő hamuszürke, ők nagyon-nagyon vadak. És van kettő vadszürke(mint a meglévők), ők nagyon édesek, lehet őket simogatnni, megfogni... Helyhiány miatt betettem a négy kicsit a kettő nagyobbhoz, és csak figyeltem... Szagolgatják, kerülgetik őket az otthoniak, és csak akkor kapnak az új lakók, ha a házikóba véletlenül betévednek.

Persze most azon vagyok, hogy gyorsan legyen még egy terrárium, ahova külön szállásolhatom az újonnan érkezőket:)

Remélem addig bírják a strapát:-))

Ja, a két nagyobb hörin, már jól látszik, hogy külön neműek, mert a fiúnak(Egon), hatalmas golyói vannak a farka két oldalán. A másiknak(Bogi), pedig semmi nincs ott:-)))

Tehát akkor várom a következő generációt!

Nemsokára, elárasztanak a hörcsögök minket, és az egész ház egy hörcsöglak lesz. Amit a párom, már annyira nem díjaz:-(

2008. jún. 1. 10:12
Képzeljétek, ma reggel a szokásos viziten vetem észre, hogy beszőrösödtek a kis majmok. Most pont úgy néznek ki, mint a vaddisznókölykök:-))
2008. máj. 30. 18:09
Csak nyugodtan MAry_Ann, ha tudunk, segítünk!A mi "három testőrünknek" egyre nagyobb a hangja, egyre élesebben hallatszik a sivalkodásuk, ha éhesek. Már alíg várom, hogy kinyíljon a szemük ,és előjöjjenek! Azért minden nap megkuksizom őket, szép kis malacok, már sötétszürkék, gondolom nemsokára szőrösödni is fognak.
2008. máj. 30. 17:48

Sziasztok4

Nagyon köszönöm a segítségeteket...

Amint megszületnek, biztosasn írok még...mert ez lesz az első, és nagyon izgulok.

Biztosan lesz még néphány kérdésem.

2008. máj. 29. 10:13

Megtettem este az óvintézkedést! Egy nagy Rámás sütiskönyv és egy természetgyógyászati lexikon:-))

A kicsik szépen fejlődnek, ma lesznek öt naposak, sötétszürkék és kb.dupla akkorák, mint mikor születtek.

124. 5cb4354c81 (válaszként erre: 123. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 28. 19:49
Ha nagyon könnyű a tető, megeshet, hogy meglép. Csak rá kell jönnie, hogy fel lehet nyomni. És nem buta állatok ezek!!!!!:-))
2008. máj. 28. 17:51
Jó , hogy mondod mirmil, akkor éjszakára visszateszem a sütiskönyvet is. A drága párom ugyanis délután csinált egy tetőt, vékony fakeretet barkácsolt szunyogháló köré, de akkor ez sem lesz bombabiztos.
122. 5cb4354c81 (válaszként erre: 119. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 28. 13:56
Olvastam a sztorit! Amit kaptam akváriumot, annak jó magas a fala, így nincs esélyük kimászni! De anya terráriumán, van egy plexilap lyukakkal, és a két szélén bizony egy-egy nehéz könyv, mert a házikó tetejéről, még a plexit is felnyomják.
121. 5cb4354c81 (válaszként erre: 118. - Spinneli)
2008. máj. 28. 13:54
Csak nehogy meglepődjek pár nap múlva, mint Siti!:-)))
120. 5cb4354c81 (válaszként erre: 117. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 28. 13:51
:-))))
2008. máj. 28. 11:03
Nem akarok mindenáron középpontba kerülni, de nálunk már megint zajlik az élet. Nem akarom ide is leírni, kukkantsatok a naplómba!
118. spinneli (válaszként erre: 116. - 5cb4354c81)
2008. máj. 27. 20:00

lehet még csak próbálkoznak.

kis gyakorlás a finálé előtt

:)

2008. máj. 27. 19:51

Szegény Mazsolám mást sem csinál egész nap, csak eszik és szoptat. Benével nem régen vacsiztunk, közben hallottuk a kicsik nyüszögését.Jól kikerekedtek, meglestem őket.

mirmil drágám! Azért az mindenképpen örömhír, hogy nem az anyukád ette meg a höriket:-))

2008. máj. 27. 15:50

Képzeljétek mit láttam tegnap este. A höriejim szexeltek. Sokáig figyeltem, és mindig ugyanaz mászott a másikra. Ilyen hamar???(Mert anyánál, már több mint fél éve ott voltak a hörik, amikor először szaporodtak-ők az enyéim szülei)


Mary_Ann! Márciustól, szeptemberig tart a szaporodási időszak! Négy hetente jönnek az újabb kicsik. Nagyon szapora jószágok:-))

A kínaiak hörik is együtt nevelik a kicsiket, bár előfordul náluk kannibalizmus, olykor (főleg az első ellésnél) előfordul, hogy megeszik a kicsiket. Most a második alom van anyánál, és abból megettek kettőt:-(( Mármint a papa vagy mamahöri, nem az anyukám! ;-)))Hahahaha

2008. máj. 26. 21:12

Szia Mary_Ann!

Ha külön neműek, a lehetet biztosra veheted:-))

HA együtt tartod őket, tutira lesznek kis hörcsögök!A papát akkor sem kell kivenned, ha esetleg megérkeznek a kishörik, mert legalábbis a dzsungáriaiak ha párban vannak, együtt nevelik a gyerkőcöket!A vemhességi idő hivatalosan 16-18 nap(de engem most tréfált meg az én mamahörim, olvasd el a naplómba, vagy itt korábbi bejegyzésben:-))

Általában2-10 kölyök születik, 2 hetes korukig csak szopnak. Vigyázzni kell, mert nagyon hamar(5-6 hetesen) ivarérettek lesznek-megpróbálok majd én is résen lenni az enyémekkel!

A harapás szerintem olyan dolog, hogy höritől függ. Az enyémek is haraptak, de most mióta Mazsola anya lett, teljesen megszelidült. Megfogadtam,hogy amelyik kicsit megtartom, azt többet fogom kézbevenni, hogy megszokja.

Kicsit hosszú lett, bocsi. HA van kérdésed, írj nyugodtan, valamelyikünk biztos"kéznél" lesz!:-)

2008. máj. 26. 20:15

Sziasztok!

Én kb egy hónapja vettem 2 törpe hörcsögöt, együtt tartom őket, és csak pár napja tűnt fel, hogy külön neműek lehetnek :)

Fogalmam sincs, mit tegyek, mire kell vigyáznom, ha esetleg kis hörik érkeznek. Azt sem tudom, hányan születhetnek egyszerre. Legközelebb biztosan külön választom őket a párzási időszakban, de a neten nem találtam meg, mikor és hányszor szaporodhatnak egy évben. Nagyon megköszönném, ha valaki segíteni tudna nekem ezekben a dolgokban. Ja, és hogy lehet őket megszelidíteni? Mert engem folyton harap:(

Előre is köszönök minden segítségt.

Puszi

2008. máj. 26. 18:11
Nekem mondod? Anak viszont nagyon örülök, hogy Bence végignézhette a hörik születésének kis csodáját!
2008. máj. 26. 12:28
Megnéztem a képeket! Hát nagyon aranyosak!!! Kilenc bébi, az nem semmi. Jó kis komédia volt!
111. 5cb4354c81 (válaszként erre: 108. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 26. 12:22
Én megértem, mert amióta vannak nekem is, azóta engem is minden apró kis dolog érdekel velük kapcsolatban. De ezt láthattátok is, hiszen minden kis sz...rt megkérdezek tőletek, tapsztalt höri tartóktól.
2008. máj. 26. 08:11
Képet felraktam róluk a naplóba. Pont olyan gumicukor méretűek, mint amiket a Mirmil lapján láttam. Kb. 2 cm-esek. Ma reggel megnéztem őket, már mind a három szürkül befelé. Jól elvannak, mocorognak, Mazsola csak enni jár ki, aztán rohan vissza a házikóba.
109. spinneli (válaszként erre: 108. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 25. 22:06
én teljesen megértem....gondolkozom...de a hörcsik így nagyon korán jöttek...egyébként mekkorák, kép van róluk?
2008. máj. 25. 21:12

Mivel az állatorvos barátnőmmel is csak neten át tudunk most értekezni, részletekben jönnek-mennek a gondolatok.:-)Ő azt mondta, hogy a fiúnak a testéhez mérten azért ilyenkor már elég termetes golyszlijai vannak, tehát felfedezhető!Mi ma is megnéztük Tádét, csak két kis nyílása van, sima a hasa. Most azt kérdeztem az állatorvostól, létezik-e, hogy a kilenc kölyök félidős vemhesség után született?

Lehet,hogy sokan azt gondolják, minek ezt úgy felfújni, megvannak a hörik,és kész. De engem foglalkoztat a dolog, remélem spini és Mirmil megértik ezt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook