Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. júl. 3. 14:57
bocs a végén nem sári hanem sanyi!
2008. júl. 3. 14:57

HEllO mindenkinek!

Nekem egy arany hörim van neve:Miki.

A másik (Sanyi) egy fertőző betegségben elpusztult.

Miki mikor elpusztult Sári az alomukkal betemette.

Aztán napokig őt kereste de nem találta...

2008. jún. 30. 11:41
Megnéztük a hörcsibabát, szeretem, amikor még ilyen kis hosszú lábú-esetlen figurák:-)Zizi már elég nagy, minden nap próbálom kézbe venni, hogy szokja, de nem lelkesedik érte. Viszont MAzsolát annyira hozzászoktattam a kézből evéshez, hogy hiába tettemn a feldarabolt szőlőszemet a tálkába, leült, és várta, hogy az első falatot odaadjam neki. Tádé is szépen kéri a kaját, egész jólnevelt kis társaság lettek.
2008. jún. 30. 10:52

Van kep a kicsirol.

(Azert irok ekezet nelkul, mert valami miatt nem enged ekezetes betuket irni.)

2008. jún. 25. 16:58
Nálunk is "kihakt"minden. A lányok mind a hárman a gurigájukban alszanak. Na majd este, ha besötétedik, és hül egy kicsit a levegő, biztos elemükben lesznek:-)
2008. jún. 25. 11:39
Melegük van a drágáimnak... Pl. onnan látom, hogy az előbb kimentem, látom egyikük nem a házikóban, hanem a papír gurigában alszik. Most mikor kimentem megint látom, hogy már úgy alszik, hogy farral kitolatott, és csak a feje van bent a gurigában :D
2008. jún. 25. 10:56

Tádét ma megvizslattam, s mondhatom, határozottan jót tett az alakjának a zöldségmenü. Szemmel láthatóan kisebb lett a feneke:-)Meg is jutalmaztam egy falatnyi túróval!

Mazsola és Zizi még együtt vannak, egy-két hétig gondolom még maradhatnak közös terráriumban.

190. 5cb4354c81 (válaszként erre: 189. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 25. 10:53
Azt imádom, jöhet!!!;-))
2008. jún. 24. 19:54

Köszike! Tökre jóllaktunk vele:-))

Holnap majd én főzök valami finomat. Frankfurtilevest gondoltam...

188. 5cb4354c81 (válaszként erre: 187. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 24. 18:50

Van még, meghívlak benneteket egy virtuális vacsorára!!! Bár este bablevest???áááááá

Az aranygaluska az jöhet nem???

Akkor jó étvágyat!

2008. jún. 24. 18:29
Mirmil drága! A bablevesre és az aranygaluskára mi is vevők vagyunk!:-))
186. ea9bff1b44 (válaszként erre: 184. - Adrika59)
2008. jún. 24. 18:28

Bár tartottam attól, hogy nem lesz-e balhé, én csak simán betettem Samukát Mazsolához. Nem volt semmi cirkusz, egy kis nyüszögésen kívül. Samuka rögtön lázas udvarlásba kezdett, s már az első akciója sikeres volt, mert mint olvashattad, fél időre kilenc hörink született:-)

Túl vagyun a hörcsiátadáson, azt mondtam a barátnőmnek, hogy ha valami bajuk lesz a höriknek, nekik annyi:-))

A megmaradt leányzót Zizinek kereszteltük. Tehát van három lány hörink: Tádé, Mazsola és Zizi!

2008. jún. 24. 15:32

Képzeljétek, úgy néz ki, hogy a két kisebb lány közül az egyik fiú! Kisebb mint a másik, és alaposabb szemrevételezés után, láttam, hogy a farka két oldalán van dudor.:-)

A pici höri nagyon jól érzi magát, már teljesen szürke, és állandóan szopizik.

Teszek ám fel róla képet, csak szarakodik a gépem, állandóan telepítjük.... Hamarosan lecserélem egy jobbra:-)))

Szóval érkezni fog a kép!

Remélem mindenki jól van ebben a kánikulában, és az állatkái átvészelik ezt a meleget!!!

Üdv mindenkinek!!!!

184. adrika59 (válaszként erre: 183. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 24. 14:45

Elhiszem hogy nem könnyű...

Szerettem volna kérdezni, hogy mikor a szomszéd néni hörijét áthoztad pároztatni, csak beraktad simán a lány hörihez, vagy előtte kivetted és szoktattad őket egymáshoz?

2008. jún. 24. 13:14
Már előkészítettünk egy nagyobb befőttes üveget, amibe visszük a kis höriket. Többet inkább nem pároztatok, de borzalmasan rossz érzés odaadni őket:-(
182. kilien (válaszként erre: 176. - Spinneli)
2008. jún. 24. 11:06

Szia!

Amint írtam, csak egyszer kapott fasírtot. Viszont valahol olvastam, hogy parízert nyugodtan lehet adni nekik. Pocok nagyon szereti, hetente kap pár kis kockát. De alapvetően magvakon él és salátákon.

181. kilien (válaszként erre: 175. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 24. 11:04

Köszönöm az üdvözlést!

Csak egyszeri alkalom volt a fasírt próba. De a többit rendszeresen kapja Pocok. Most viszont fogyiznia kell, ezért csökkentettem az adagján és semmi édesség!

Tegnap megérkezett neki a hörcsögváros, annyira örült neki. Amikor beraktam a kezem, folyton odaszaladt és belesimult a tenyrembe egy kis simogatésért.

Természetesen majd teszek fel Pocokról képet, hogy meg tudjátok nézni... :)

2008. jún. 23. 17:30
Csak nektek írom le, mert más tutira hülyének nézne! Mivel kupakból a vizet kiborítják, ma ebben a kánikulában többször szemcseppentővel megitatgattam az egész társaságot. Tádé volt a leghalálibb, aki beült a dagadt fenekével a sarokba, átfogta a cseppentőt az első két mancsával, és úgy várta, hogy adagoljam neki az innivalót. A kicsiket kézbevettem, úgy itattam a kis szerkentyűvel.
179. adrika59 (válaszként erre: 178. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 23. 15:35
Nagyon édesek:) Én nem nevetlek ki, én sem tudom hogy tudnék odaadni egyet is... Képzeld nálam nincs fogyókúrán egyik se, de az egyikük elég sokat fogyott. Nem beteg, szerintem a meleg miatt. Nálam elég sokat isznak, de nem nedves nagyon az alom, és rájöttem, hogy egyikük akkor harapdál (szerencsére csak jelzésértékűen, óvatosan:) ), ha nem veszem észre és elfogyott az innivalója. Lehet én elkényeztettem őket, de nálam kifejezetten igénylik a friss hűvös vizet.
2008. jún. 23. 13:29
Tettem fel a naplómba néhány képet, ha van kedvetek, nézzétek meg.Holnap délután visszük NAgykállóba a két kicsit, egy marad nekünk. Ne nevessetek ki, de én sajnálom őket. Ugyanakkor azt is tudom, hogy nálunk nincs helye ennyi hörinek, és jó gazdihoz kerülnek.:-(
2008. jún. 22. 14:35

A nagy melegben a dráágáim teljesen ki vannak nyúlva. Sok salátát teszek nekik, amit időnként meglocsolgatok vízzel. Próbálkoztam a kupakos módszerrel, de abból kiborítják a vzet. Viszont az ujjamról szivesen szopogatják-még az átok Tádé is meg-megnyalta-így alkalmanként eltöltök egy-egy negyedórát a teráriumoknál, míg mindenkit sorraitatok:-)

Most, hogy magokat alíg kap Tádé, és zölddiétán van, mintha lejjebb adott volna a vinnyogásból is. Látni kellett volna milyen finoman vette ki a kezemből tegnap este a napraforgómagot.

176. spinneli (válaszként erre: 174. - Kilien)
2008. jún. 21. 14:15

azért maradjatok csak a nem főtt húsoknál, kell neki a fehérje, de sült, főtt húsokat nem biztos, hogy fel tudja dolgozni a szervezete.

Én is szerettem vonla sajt helyett néha kis sonkát adni neki, de párom közölte, hogy nem akar vérhörcsögöt nevelni belőlük.

:)

175. ea9bff1b44 (válaszként erre: 174. - Kilien)
2008. jún. 21. 14:00

Üdvözlünk a höris cspatban! Teszel fel képet, ha van rá lehetőséged a höriről?

A társaságot jól gondold meg! Lásd a lejjebb írottakat, mert akár lányt választassz mellé, akár fiút, mindkettőnek megvan a hátulütője. Lányt szerintem már csak külön terráriumba tudsz tenni mellé-beszélgetni tudnak maximum-, a fiúval pedíg gyakori gyermekáldás elé nézel:-)

Ma reggel MAzsoláék meggyes joghurtot nyalogattak, Tádé még mindíg fogyózik, ő csak finom zöldkeveréket kapott, pár szem maggal.Húst én nem adok nekik, de a csoki nélküli túrórudiért a kicsik is odavannak. Néha megkínálom őket, bár a párom ilyenkor mosolyogva megdorgál, mondván, hogy ilyet a szabad természetben sem találnának.

174. kilien
2008. jún. 21. 11:58

Sziasztok!

Nekem lány dzsungáriai törpehörim van, kb. 3 hónapos. Tegnap reggel hallottam csipogni először. Lehet, hogy társaság kell neki? :)


Egyébként ő aztán megeszik mindent! A petrezselymet és a sárgarépát és a sajtot nem díjazza, viszont szereti a paradicsomot, a salátát, az uborkát, a fekete szotyolát, a magkeverékeket emelett még az epret, a cseresznyét. A csokit imádja, a mogyorót és a banánchipset is, de ezekből ritkán adok neki, mert elhízik.

A legérdekesebb: nagyon szereti a parízert és a hasonló felvágottakat. Egyszer adtam neki a fasírtból egy kicsit, és megette!!! :):) Most a kukoricapehely a menő nála. Ezek szerint nem igazi rágcsáló, anyumnak is folyton ezt mondogatom, hogy ne féljen tőle. :)

2008. jún. 21. 08:59

Hát ezek tutira lányok! Így ha fiút akarok, megint kölcsön kell kérnem a szomszédból Samukát, most majd Tádéhoz. Hátha a szex és az anyaság meghozza annak is az eszét:-)

A gomba vagy az atka szerintem is elfertőzte volna a másik hörit is, és mindkettő kiterjed az egész testre, hisz mindenhol szőr borítja. Nem lehetett valami allergia, esetleg vitaminhiány avgy hasonló?A lényeg, hogy pihésedik!

Jövő hét elején visszük a kishöriket, addíg kiválasztjuk, ki a szerencsés, aki velünk marad!

172. 5cb4354c81 (válaszként erre: 159. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 21. 08:33
Oké, expressz adom fel a hörit ;-)))
2008. jún. 21. 08:32

Sziasztok! Nem volt itthon a gépem, telepítették.

Képzeljétek, a fiú hörinek, már teljesen fehér pihés a mellkasa!!! Én úgy gondolom, józan "paraszti ésszel", ha gomba, avgy atka miatt lett volna, az nem jön helyre magától. Szerintetek???

Siti: Ha nagyon egyforma a lyukakacska, akkor nagy a valószínűsége, hogy azonos neműek. Azt hiszem, kb olyan 5-6 hetes koruk körül láttam, hogy az egyiknek a farka két oldalán van dudor. Abból tudtam, hogy jól állapítottam meg, hogy ő fiú. A kettő kisebb, ők lányok nagy valószínűséggel, és ahogy adrika59 is írta, visítanak, aztán az egyik hagyatt veti magát. De mindez, csak este történik, Nappal összebújva alszanak, és ha nappal fennt vannak, akkor sincs harc!

Én is négyhetes korukban hoztam el a két "kislányt" anyától. Szerintem már nyugodtam oda lehet adni!

Az én höriejim, imádják a cseresznyét!!! Azt pillanatok alatt elpusztítják!!!

Tegnap este sárgabackot kaptak, de úgy látom, nem igazán nyerte el a tetszésüket. Én sem adok nekik vizet, hanem rengeteg gyümit, zöldséget.

170. adrika59 (válaszként erre: 169. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 20. 22:00
Igen, még egyáltalán nem késő. Szokjon Titeket, legyen sokat kézben, és nem lesz vele gond szerintem! Én is gondolkodtam hogy de jó lenne kishöri, de nem tudnám utána hova tenni őket... Meg egyelőre nincs is a környéken helyes hörcsög fiú:)
2008. jún. 19. 19:02
Talán a kicsit, akit a három közül megtartunk magunknak, még nem késő így nevelgetni. Szombaton vagy vasárnap visszük a másik kettőt, már négy hetesek lesznek. A szívem mélyén nagyon sajnálom odaadni őket, de tudom, hogy nincs annyi helyünk, hogy ennyi hörink legyen. Így is a komódon már három terrárium fog állni egymás mellett. A drágám azt mondta a multkor, hogy úgy fog a hely kinézni, mint egy koraszülöttosztály az inkubátorokkal.
168. adrika59 (válaszként erre: 166. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 19. 16:06

Igen, szerencsére:) A párom mikor reggelizik, kiteszem egyiküket is az asztalra, kap vmi finomságot és együtt ropogtatnak :D

Az biztos hogy először csak lassan kúsznak, utána viszont alig lehet őket szemmel követni:) Nagyon sokat foglalkoztam velük, így kiengedem őket bátran, van hogy belemásznak a tenyerembe ha hívom őket, de van hogy el kell kapni őket:) Főleg ágyon, asztalon, fotelban vannak szabadjára engedve, a földre nem szívesen engedem őket.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook