Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
586. csikil4ny (válaszként erre: 584. - Globus)
2016. nov. 6. 15:05
Ha velem is olyan szinten kommunikálna valaki, mint vele, én sem reagálnék az biztos!
585. csikil4ny (válaszként erre: 576. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 15:05

Én már ide le sem mertem írni, hogy pszichológiai szempontból nem egészen egészséges, hogy egy felnőtt gyermek, aki albérletben él luxusnyaralásra, nővérének autórészletre ad folytonosan pénzt. A nővérről nem írták, hogy mennyire követelőző, vagy tényleg csak segíteni akar a srác rajta, viszont a szülők esetében többször említésre került, hogy kérincselés történik. Hmmm....


Nem marad középen, ha tényleg kierőszakolja a csaj a kizárólagosságot. Vagy otthagyja, hogy továbbra is segíthesse albérletből a nyaralgatni vágyó szülőket.


Én még mindig annál a felállásnál vagyok, hogy első a szülő támogatása a gyermeke felé (én is ezt fogom tenni), ahogyan a szüleim is taníttattak, aztán az idős szülők segítése a mindennapi életben (ahogyan már teszem).

584. globus (válaszként erre: 577. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 15:04
Fórum indítója rendszeresen be-belép, baxik reagálni, feleslegesen találgattok.
583. plavalaguna (válaszként erre: 580. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 15:04

Milyen jacsalabon forgo palota tee??? 440 ezer nem sok pesti viszonyokat nezve. Ugy plane nem hogy albija van es semmi tamogatas a csalad felol. Igy nemhogy palotaja egy kis panele se lesz sose a sracnak.

Nem akkora penz ez...

582. massalhangzo (válaszként erre: 579. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 15:03

szerintem semmilyen penz nem felesleges, de ha valaki 27 evesen 440 ezer nettot keres, siman elkolthet magara (vagy amire akar) havi 50 ezret.


annyira alszentek vagytok bakker :D mert ha a srac keresne 200 ezret es mind hazaadna a csajnak, az rendben van, de hogy keres 440 ezret, es megtartana maganak belole 50 ezret, ami ugye azt jelenti, hogy a kozosbe tenne 390 ezret, az elfogadhatatlan. csak azert, mert mi a szart kepzel magarol, hogy o maganak megtartana barmit is

581. plavalaguna (válaszként erre: 577. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 15:02

Forditott helyzetet is lattam mar. Es azt tanacsoltam ha egy par vagytok egymast tamogassatok ne a szuloket ha csupasz a seggetek. Majd lesz forditva is hogy a masik keres jobban lehet.


Mert a valosag ez. Hol ez hol az keres jobban ha ertenek is valamihez ;)

580. massalhangzo (válaszként erre: 575. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 15:01

mi koze van barminek, amit leirtok ahhoz, hogy a srac nem tarthat meg a jo keresetebol 50 ezret sem maganak? :D


lehet, soha nem lesz gyerekuk, vagy nem hazasodnak ossze. 22 eves a csaj, meg tanul, a srac meg 27. nem lehet elvarni sem a sractol azt, hogy mar legyen egy kacsalabon forgo palotaja, de a csajtol sem azt, hogy elore tervezzen 20 evre a srac penzebol, mikor meg o nem melozik rendesen

579. plavalaguna (válaszként erre: 577. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 15:00
Figy . Probalom akkor erthetobben. Tokmindegy van e no vagy nincs. Adott egy 27 eves ember aki azt mondja szeretne sajat kecot sajat csaladot. Ha a te elmeleted nezzuk, akkor senki mas dolgaival nem kalkulal csak a sajattal. Hiszen masehoz nincs koze. Szoval ebben a tortenetben hol van az osztogatni valo feleslege??? Nem egy penzugyi zseni ha azt gondolja van felesleges 50 ezre... es mondom ez a lanytol fuggetlen
578. csikil4ny (válaszként erre: 574. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 14:58

Tekintettel, hogy másnak írt hozzászólásomra reagáltál félre sikerült értelmezned az írásom.


Igen, felesleges pénzről írtam, de nem a srác felesleges pénzéről. :D

577. massalhangzo (válaszként erre: 572. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 14:57

es a csajnak mije van? mert egyelore a sracnak van 440 ezer netto keresete


teljesen ertheto a hozzaallasotok, ha az az iranyvonal, hogy egy ferfi tartsa el a not, es adja oda minden penzet, mert majd azt a no beosztja, mig kevergeti a bebipapit


de akkor ne legyetek mar alszentek, nem arrol szol, hogy a pasi felelotlen, elherdalja a kozosen megkeresett manit, fuggetlenul attol, hogy ki mennyit keres


de akkor megkerdezem toled, ha tudsz igazan oszinten valaszolni, ha forditott helyzet lenne, mit tanacsolnal a csajnak?


ha az a szitu, hogy a pasija meg tanul, alig keres, egyutt elnek, a csaj nagyon jol keres es lepeget elore. ad a csaladjanak is rendszeresen, a srac meg kozli, 50-et se tarthatsz meg magadnak, kulonben nincs hazassag. azt mondanad, igaza van a sracnak, a csaj adja oda a penzet minden hoban, mert az kozos es punktum? nem merulne fel, hogy tan a pasi lehuzoska?

576. plavalaguna (válaszként erre: 573. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 14:57

Kozepen biztos nem fog ragadni. Mert dontenie kell majd. Ha a csaj nem is a csalad ra fogja kenyszeriteni.

Igazabol itt csajtol fuggetlenul az a dontes hogy akar e sajat csaladot valaha a srac vagy nem. Mert a lakas sporolas egy hazassagi szerzodessel megoldhato. Szoval az csajfuggetlen

575. plavalaguna (válaszként erre: 569. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 14:54
Nem tudhatod a csaj milyen csaladbol jon... lehet kvazi van hozomanya es hazassagkor vagy lakasvasarlaskor beleteszik a szulok... ne feltetelezz mar olyanokat amiket nem is irt senki. Ennyi erovel belefantazialhatunk barmit a csaj csaladjaba is
574. 9a095cf031 (válaszként erre: 568. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 14:53

A fiúnak sincs "felesleges" pénze, tekintve, hogy a leírás alapján eddig semmi vagyona, még egy lakást sem tud megvenni. Nem milliomos fizetésekről beszélünk, viszont a pár Pesten él.


Szerintem mindenki el tudja képzelni a "felesleges pénz" esetén. Ha én 5 milliót keresnék, biztos osztogatnám olyanoknak, akiket szeretek. De itt nem erről van szó, hanem egy egyelőre nincstelen párról. És ha mindketten csak a fél fizetésüket teszik össze, akkor az életben nem is lesz Budapesten lakásuk, házuk meg főleg nem.

573. csikil4ny (válaszként erre: 569. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 14:51

Attól is függ, hogy a csaj milyen családból származik. S a nagynéni hozzáállásából lekövetkeztethető. Ha minden garast félretevő vagy szegénységből jövő lányról beszélünk, akkor érthető a hozzáállása.


Nekem nem a sráccal van bajom, hanem a családjával, akik elvárják tőle a folyamatos segítséget. Valahogy úgy látom, hogy mindenki a srác pénztárcáját akarja, ő meg középen ragadt.

572. plavalaguna (válaszként erre: 567. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 14:50
Itt hol van az a full jo kereset meg a folosleg??? Se lakasa nincs a sracnak se semmije meg... igy baromira nem akkora nagy az a kereset hogyha csaladot akar kidobalja az ablakon.
571. Channa* (válaszként erre: 570. - Globus)
2016. nov. 6. 14:49

Velem nem:DDDD

Csak 1 nevem van.

570. globus (válaszként erre: 553. - Channa*)
2016. nov. 6. 14:46
Elfelejtett nicket váltani, néha megesik ilyen!
569. massalhangzo (válaszként erre: 566. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 14:46

de ha a csaj eloterbe helyezne a sajat lakast, jovot, akkor o is ugy tervezne a sajat dolgait, nem? mert egyelore ugy helyezi eloterbe a sajat lakast, hogy a pasi ne koltson a penzebol, az nem ugyanaz :D


egyebkent meg a sracnak igy is belefert lakaskassza, tehat nem egy felelotlen pocs.


azert gondolom, hogy a csaj nemnormalis, ahogy szoktam mondani, full idiota, mert nyilvan egy normalis no, ha megmondja a palijanak, hogy ne kolts ennyit a csaladra, mert hogy teszunk felre, es a srac azt mondja, okes, ezentul nem szorok el 200 ezret, de maradjon nekem 50 ezer, amit elkolthetek, akkor megnyugszik, es orul, hogy pontosan tudnak akkor tervezni


ez a csaj meg kiborul, hany es hiszteriakat csap, hogy annyit se, fillert se. mikozben o meg semmivel nem tud hozzajarulni a kozos jovojukhoz. max. a puncijaval, mert nyilvan a srac azert hagyja mindezt es megy bele kompromisszumokba, mert szereti es jo no :D

568. csikil4ny (válaszként erre: 567. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 14:45

Olyanoknak magyarázod a fölösleges pénz adományozását, akiknek nincs fölösleg, így el sem tudjuk/tudják képzelni, hogy lehet ilyet is. Innen jön, hogy nem lehet közelíteni a két álláspontot.


Ha megfordítom a kérdést: az én pénzemet ne ossza be senki, egyedül is el tudom költeni. :)

567. massalhangzo (válaszként erre: 565. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 14:42

azt gondolom, hogy mig a csaj ott tart, hogy tanul, ne a pasija penzet akarja kozosbe tenni, es annyit nem hagyni, hogy a sracnak legyen egy sajat 50 ezres kerete, amit arra kolt, amire akar


miert nem a sajat boldogulasaval foglalkozik, hogy befejezze a sulit, allast talaljon, mert nyilvan az o fizetese is beleszamit majd abba, mennyi penzt tudnak felretenni lakasra, gyereknevelesre


az mas, ha o ugy tervezi, hogy befejezi a sulit, kozben ferjhez meg es gyerekeket szul, es a ferje keresetebol fognak megelni, mert a srac eltartja, es kozben agyverzest kap, nehogy egy filler is masra menjen. de ez nem arrol szol, amit itt ti loktok, hogy kozosen es egyutt kell tervezni


ha te full jol keresnel, es szeretnel x osszeget akar magadra, akar csaladra, akar hobbira, akar tanulasra, barmire szanni, ne mondd nekem, hogy normalis lenne, ha a ferjed azt mondana, azt nem lehet, es akkor elvalik


mert itt mindenki arra fokuszal, hogy a kihasznalos csaladnak adja, de nem mindegy, hogy mire koltene 50 ezret? mert ha ehezoknek adna, az akkor is 50 ezer. ha o annyira szereti a csaladjat, es annyira segiteni akar, miert ne lehetne ezt elfogadni? nem kell vele egyeterteni, de el lehet fogadni. errol is szol a hazassag, nemcsak a kozos le beosztasarol

566. csikil4ny (válaszként erre: 562. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 14:39

Most nem egyenrangú felek? Na itt a baj. Soha nem is lesznek, ha valakinek ez a mentalitása.


Én bizony előtérbe helyezem a saját lakást és utána a rokonok luxusnyaralását, de ez én vagyok. Ezek szerint én is pénzéhes sz...a lehetek, mert én is így gondolkodok, s tiszta szerencse, hogy a férjemmel megközelítőleg egyforma fizetéssel rendelkeztünk, amikor összekerültünk, mert ha nem pont ilyen helyzetbe kerültem volna, mint ez a lány.


Viszont az a hányásos kiborulás aggaszt engem a legjobban. Egy lelkileg egészséges nő nem jut idáig.

565. 9a095cf031 (válaszként erre: 563. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 14:34

Furcsa. Azt mondod, egy normális családban az emberek támogatják egymást, nem nézik a pénzt, örülnek, hogy adhatnak. A fiú tök jófej, mert a fizetése felét odaadja a családjának.


Akkor neked lányegében mi a problémád azzal, hogy a menyasszonyával, akivel közös jövőt tervez, szintén megosztja a pénzt? Vagy most azért, mert még nem volt esküvő, ők már nem is számítanak egy önálló, külön családnak? Ha nem is akarnának házasodni, akkor 10 év után is "idegen" lenne a lány?


Ha a lány azt gondolja, hosszútávon(!) nem fér bele, hogy a srác legomboljon 50-100-150 ezret a családjának cigire meg nyaralásra, akkor számító dög, de az, hogy a szülők cigire, alkoholra és ilyesmikre veszik el a gyerek pénzét, az "szép dolog"?

564. gabbbicica (válaszként erre: 392. - Kicsimanóci)
2016. nov. 6. 14:29

Ha jól értem, önerőt gyűjt a srác.

Ha összeszámolom a költségeimet, amikor Pesten életem, a szobám volt kb. 50 000 HUF havonta, szükségem volt egy 9500 Ft-os BKV bérletre, hogy A-ból B-be jussak, szerintem napi 1000 HUF kellett min. kajára, ami 30 000. Ja, már túl is léptem a 80 000-ret és még nem fizettem fundamentát, nem vettem magamnak egy ruhát se, hogy normálisan nézzek ki a munkahelyemen, vag tankönyvet egyebeket..


Akkor hogy gyűjteNEK az önerőre??

563. massalhangzo (válaszként erre: 560. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 14:25
szerinted ahogy most vannak kozosben, az elfogadhato, a kolcsonosseg jegyeben van? mert nyilvan a csaj 80 ezerbol nem finanszirozza az alberlet felet, a rezsi felet, a kaja felet, a kulon programok felet. ergo a srac tartja el, nem egeszen, mert a csaj azert hozzajarul a kozosbe. es meg nekiall feljebb, hogy ne kolthessen a srac meg 50 ezret sem a keresetebol, mert neki nem tetszik, hogy mire kolti
562. massalhangzo (válaszként erre: 559. - Selena78)
2016. nov. 6. 14:22

szerintem meg ha osszekoltozok valakivel, nem az o penzevel tervezek, hanem a kettonkevel. mert ha mar ugy nezed, hogy "mi" vagyunk, az nem az "o" penzet jelenti


eleve mi a francnak akarja lehuzni penzekkel egy olyan csaj, aki meg tanul? fejezze be a sulit, legyen onallo, normalis keresete, onnantol tervezzenek hazassagot, gyerekeket, lakast, barmit


hogy jon ahhoz a csaj, meg ha egyutt is elnek, hogy o kozel nem tud beleadni a kozos letbe annyit, amennyit kene, de elvarja a masiktol, hogy az a tobblet keresetevel is elszamoljon fele?


elfelejtitek, hogy ez nem egy hazassag meg, es nem is ott tartanak, hogy egyenrangu felekkent kozosrol beszelhetnenek. ha az lenne, hogy a srac a keves penzet elszorja a csaladra, mig a csaj a jo keresetebol finanszirozna a terveket, teljesen jogos lenne. talan varja meg, mig leesik a tojashej a seggerol, es van mire elvarnia a masiktol

561. gabbbicica (válaszként erre: 311. - Ancsika688)
2016. nov. 6. 14:17

Ha a 80 ezerből megtart lány is 50-et magának, akkor miből ad be az albérletbe? Vagy a lakáskasszába?


A szobám többe került rezsivel együtt Budapesten, mint 50 ezer.....

560. 9a095cf031 (válaszként erre: 557. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 13:22
Akkor lényegében mihez van köze egymásban egy párnak?
559. selena78 (válaszként erre: 557. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 13:15

"szerintem meg a csajnak semmi koze ahhoz, hogy a srac mire kolti a penzet"


Szerinted....szerintem meg, ha összeköltözök valakivel, és közös jövőt tervezünk, akkor van.


Mondjuk én nem vagyok egy lelkizős eset, én már réges-rég kihajítottam volna az érzékenylelkű vőlegényt, aki nem érti a prioritásokat.

2016. nov. 6. 10:59

tanulsagos egyebekent ezt olvasni, mert kivancsi lennek, forditott helyzetben, ha a srac meg tanul, keveset keres, a csaj meg full jol, es hazaad annyit, amennyit, es arra, amire, a srac meg kozolne, akkor o nem veszi el felesegul, hanyan irnatok, hogy igaza van a sracnak, mert az az o penze is, amivel terveznie kell a jovore, es igy nem lehet osszehasodni.


es hanyan irnak azt, hogy a srac ne a csaj penzevel szamoljon, hanem majd ha o is jol keres, es eletkepes felnott, aki magat is el tudja tartani, na majd akkor tervezgessenek es osszak be egyutt a penzuket

557. massalhangzo (válaszként erre: 550. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 10:50

szerintem meg a csajnak semmi koze ahhoz, hogy a srac mire kolti a penzet


az elfogadhato, hogy kozli a sraccal, ha egyutt akarnak elni, kozos jovot tervezni, neki fenntartasai vannak azzal, hogy o tul sokat kolt a csaladjara, oket finanszirozgatja. fel attol, hogy a srac elszorja a penzt mindenkire, es nem tudnak tervezni, gyujteni


a srac ezt el is fogadta, es annyit kert, hogy akkor maradhasson neki 50 ezer, ami nem a kozos


szerintem ultra gaz, hogy a csaj ettol is kiborul es nem engedi. ne mar, hogy valaki fiatalon jol keres, es ne lehessen annyi keves sajat penze (a jo fizuhoz merten), amivel azt csinal, amit akar?


el is hinnem a csajrol, hogy nem lehuzos, ha arrol lenne szo, o keres jol, a srac keveset, es akkor is ragaszkodna a kozos kasszahoz :D vagy ha kiszamolna, hogy ennyi a rezsi, kaja, egyeb kiadas, ennyit kell felretenni lakasra, egyebre, tehat X osszeget kell havonta osszetenni. ha azon felul is van, az plusz jo. ez a sracnak megfelel-e, tudnak-e ezzel tervezni


de hogy hanyasig, ajulasig kiborul, ha a parjatol akarki penzt ker, es megtiltja, hogy egy fillert is adjon barkinek, az gaz

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook