Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihasználós család fórum

Kihasználós család (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
706. plavalaguna (válaszként erre: 705. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:16

szóval akik nem házasodnak össze, élettársakként vállalnak gyereket, közös életet, ők nem család??


(bár ezt már azthiszem kérdeztem itt a topikban, csak arra se válaszolt senki..)

705. Channa* (válaszként erre: 636. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 18:14

Nem, ez nem így van.

Nekünk akkor lett közös a kasszánk, amikor összeházasodtunk. Addig nem volt közünk egymás pénzéhez.

704. plavalaguna (válaszként erre: 699. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 18:14

hát én se értem, de én pénzéhes r..anc vagyok :D :D


illetve úgy beleültem a tutiba, hogy két terhességet az utsó napig végigdolgoztam, és uténa pár héttel már újra melóztam ...


Na és most hogy ezt leírtam, ha jó időben tettem, mindjárt meglátod a másik oldalt reklamálni :D


mert a lehúzós családoknak tökmindegy mit tesz bele a másik fél vagy család.


Én eleve azt nem értem, ha valaki nősül, akkor miért az anyuka meg a tesó a család, és miért nem a leendő feleség, akikkel közös gyereket akarnak. A szűk család szerintem a választottunk meg a ygerekünk. Főleg házasság esetén. akkor még jogilag is. Szóval itt nem a menyasszonyhnak nincs köze az egészhez, hanem az anyukának apukának tesónak..

703. mosolyka1111 (válaszként erre: 698. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:13
Ilyenkor nem hinném, hogy közös a bankszámla még. Lakáskassza is csak egy néven lehet.
702. 9a095cf031 (válaszként erre: 698. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:12
Jajj, erre mondják, hogy aki hülye, az haljon meg. Ha a fiú a fizetése egyik felét a családjának adja hülyeségekre, a harmadát meg a lény nevére köti le, hát meg is érdemli...
701. 9a095cf031 (válaszként erre: 697. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:11

"a lánynak ehhez semmi köze"


Akkor a lánynak mihez van köze? Hogy lehet valakivel közösen házat venni és közösen családot alapítani, ha nincs semmiben közös döntés és közös felelősség.

700. mosolyka1111 (válaszként erre: 693. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:10

Nem tudom, mert magánszférában dolgozom, a férjem is.

De miért viseled így szíveden a csaj gyakorlatát? Most is gyakorlatot szerez, ahogy írták, nem az iskolapadból hekyezkedik el.

Amúgy egy ismerős fiát pl a gyakorlati helyére hívta dolgozni a multi. Az pedig csak nyári gyakorlat volt.Ne legyenek álmatlan éjszakáid szerintem emiatt.

699. 9a095cf031 (válaszként erre: 695. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 18:10
Én már azt a felvetést sem értettem, hogy a "normális, szerető" családokban az emberek miért támogatnák egymás luxuskiadásait? Mi nem fizetjük senki nyaralását/cigijét/hitelét, a miénket sem finanszírozza senki, mégis szeretjük egymást a párom családjával. Ők minket, mi őket.
698. Channa* (válaszként erre: 618. - Mosolyka1111)
2016. nov. 6. 18:10
Aha, csak nem biztos, hogy a lány úgy gondolja, hogy a fiú nevén legyen a megtakarítás, na meg majd jön azzal, hogy ő azért nélkülözött, hogy el tudjanak tenni annyi pénzt, így jár neki....
697. Channa* (válaszként erre: 615. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 18:08

Mért? Izgulunk valakiért?

A srácnak biztos így jó, mert ha nem így lenne, akkor változtatna. De a lánynak ehhez semmi köze, illetve a lány magának is megteremthetne valamit a saját családjából, ha már ők nem nyúlják le a pénzét, mert annyira cukik:DDD

696. plavalaguna (válaszként erre: 693. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:08
mégegyszer, a lány most is dolgozik... fene tudja hol.. de ha nem elsőéves, akkor jóeséllyel már szakmai gyakorlatot is szerez evvel. (legalábbis felénk így csinálták az emberkék, szóval egyetemről kikerülve már volt gyakorlatuk ennek okán, sőt ajánlásuk is a többségnek. illetve némi kapcsolati háló amivel el bírtak indulni. )
695. plavalaguna (válaszként erre: 691. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:05
a történetben igazából a lány tök lényegtelen. A lényeg az, hogy a fiú nősülni szeretne és családot. Na ha ezt akar, akkor ebbe nem fér bele amit jelenleg csinál. De persze lehet hogy akkora hatalmas fogás egy ilyen fiú, aki a rokonságot pénzeli, és nem a saját életét építi. Biztos vannak ilyenek nőben is... És majd reménykedhetnek, hogy lesz ilyen ygerekük aki felnőve pénzeli őket továbbvive a hagyományt, csak addig kell kibírniuk, uténa jut nekik kocsira, cigire nyaralásra. hiszen ez belülről jön egy családszerető gyereknek, hogy nem ő nyaral,s tb,hanem a másét fizeti
2016. nov. 6. 18:05

Csak az anyára írta, hogy alkoholista és cigis.

De ha nem lennének azok, akkor pláne elég kellene, hogy legyen a nyugdíj a napi életvitelre.

Amúgy pedig, fórumon vitázni úgy felesleges, ha eleve meghazudtolod a kérdezőt.

Az igazságügyi adószakértő nagynéni kinevezed segédmunkásnak és hazugnak, a lányt lenyúlós cafkának, a felelőtlen nővért és ivós anyát szentté avatkod.

Akki nincs alapja a vitának.

693. Channa* (válaszként erre: 686. - Mosolyka1111)
2016. nov. 6. 18:04

Nem, nem dolgoztam multinál és nem is szándékozok. Mint írtam én bankszférában dolgozok és valószínűleg innen megyek majd nyugdíjba is. Nem álom, mert én a helyemen vagyok. Ez a végzettségem.


Gyakorlaton azért lovagolok, mert fontos a munkavállalásnál.


Nem tudom, hogy te milyen területen dolgozol, találkozol e diplomásokkal, ismered e azt, hogy nekik milyen nehézségekkel kell szembenézniük egy állásinterjún, illetve állás keresésnél, stb., de úgy látszik, hogy nem tudod.

692. plavalaguna (válaszként erre: 688. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 18:02

ennyi. Nem is olyan ritkák az ilyen családok valószínűleg.


Szóval mindenki becsülje meg, ha nincs semelyik ágon ilyen rokonsága.

691. Channa* (válaszként erre: 598. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 18:01

Persze, majd a fórumindító elmeséli, hogy a lány szülei minimálbérből tengődnek, nem tudnak semmit adni a lánynak segítségként, stb.


Persze, hogy csak fiúról tudunk valami információt, amiről persze nem tudjuk, hogy igaz e....

690. plavalaguna (válaszként erre: 684. - Túrógombócka)
2016. nov. 6. 18:01

aham, akkor csak a logikai összefüggésekkel nem vagy jóban ;)


Pl bizonyám válasz neked mást jelent, mint amit a logika diktál (máshogy nem lehetett ugyanis félreérteni...) de fő az önbizalom ;)


mindenki hülye csak pár ember repülő... ugyehogyugye...


terelés 5 ös neked is...

689. 9a095cf031 (válaszként erre: 687. - Channa*)
2016. nov. 6. 18:00
Azt írta a TI, hogy ebből 150-200-at odaad a családjának. A maradék 250 ezer forint Budapesten albérletben, úgy hogy mér lakásra is gyűjteni kell, azért nem olyan nagy pénz.
688. 9a095cf031 (válaszként erre: 685. - Channa*)
2016. nov. 6. 17:59

Ez egy anonim fórum. Itt csak azt veheted alapnak, amit leír a fóruindító. Mert ilyen alapon mindenben hazudhat, lehet, hogy egy unatkozó 15 éves troll, aki kamukérdéseket írkál ki.


Viszont, tekintve, hogy azért az életben is találkozni ilyen szenvedélybeteg, kihasználós rokonokkal, szerintem a szitu abszolút hihető.

687. Channa* (válaszként erre: 597. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 17:59
Szerintem sokan, valószínűleg te is, szeretnél 440 ezerrel csupasz seggű lenni....
686. mosolyka1111 (válaszként erre: 678. - Channa*)
2016. nov. 6. 17:59

Nem tudom, miért lovagolsz a lány gyakorlatán. Nem tehenet fej nyilván most sem.

Te dolgoztál már multinál, vagy csak álom?

685. Channa* (válaszként erre: 591. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 17:57

Miért? Szerinted a lány, aki csak a menyasszonya? Ha megtörténne az általad említett eset, a lány futva menekülne a nénikéhez, aki azt tanácsolná neki, hogy szakítson, és nagy valószínűséggel a fiú csak a családjára számíthatna.


Nem esik nehezemre századszorra leírni, hogy a szenvedélybeteg, kihasználós rokonokról csak a fórumindító által tudunk, ami nem jelenti azt, hogy igaz!

684. túrógombócka (válaszként erre: 683. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 17:57

igen, ugyanis én érthetően írok.

na sziasztok.

683. plavalaguna (válaszként erre: 679. - Túrógombócka)
2016. nov. 6. 17:56
ha nem érted amit írok, akkor honnan gondolod, hogy félreértettelek? :) én ugyanis értem amit te írsz :D
682. mosolyka1111 (válaszként erre: 673. - Túrógombócka)
2016. nov. 6. 17:55
Azt meg lehet fizetni.
681. 9a095cf031 (válaszként erre: 666. - Channa*)
2016. nov. 6. 17:55

Mi most havi kb. 300 ezret teszünk félre, ha erre vagy kíváncsi. De saját családi házat szeretnénk, aminek a törlesztőjét lehetőleg nem 55 éves korunkig nyögjük. És azt még így sem 4-5 év összegyűjteni és kifizetni.


Igaz, az én anyósomnak és apósomnak eszébe nem jutna, hogy nyaralásra meg cigire adjunk pénzt nekik, a tesója sem várja, hogy finanszírozzuk a kocsiját. Az én pofámról is lesülne a bőr, ha ilyenekre hivatkozva lejmolnám le a saját gyerekem.


De ezért van az, hogy valaki tud haladni az életben és megélni mindazt, amiért megdolgozik, másnak meg arról szól az egész, hogy lehúzza a családja. Csak ugye vissza nem kap belőle soha.

680. plavalaguna (válaszként erre: 678. - Channa*)
2016. nov. 6. 17:55
a lány DOLGOZIK suli mellett... szóval valamilyen gyakorlata csak lesz ;)
679. túrógombócka (válaszként erre: 677. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 17:54

nem értem, amit írsz. azt se tudom, épp mire nem válaszoltam.

de meguntam a témát, léptem. a srácnak sok boldogságot kívánok, így vagy úgy.

678. Channa* (válaszként erre: 588. - Plavalaguna)
2016. nov. 6. 17:53

Ez az elmélet, de a gyakorlatban teljesen máshogy történik.


Én is írhatnám, hogy január 1-én kezdek egy szuper helyen bármiért....


A lány a diplomájával kitörölheti majd a fenekét, mert gyakorlata nem lesz. Tudom, mert sok 22-30 közötti ilyen ismerősöm van, akik hiába szereztek szuper diplomát, azaz piacképest, attól még nem keresnek túl sokat és örülnek ha felveszik őket a végzettségükhöz csak kicsit hasonlító munkára, hogy elmondhassák később, hogy van x idő gyakorlatuk. Jelenleg nálunk is dolgozik egy 25 éves lány, aki csak a gyakorlat miatt lépett be hozzánk, és közel nincs ennyi a fizetése, mint amilyen összeg itt röpköd. Ilyen fizetése azoknak a fejlesztőknek van nálunk, akik már évek óta dolgoznak a cégnél, a kezdőknek fele ennyijük van....

677. plavalaguna (válaszként erre: 673. - Túrógombócka)
2016. nov. 6. 17:53
amúgy egyikünknek sem válaszolták a kérdésre megint... Így mindig "félre" fogunk érteni, ha semmire se válaszolsz....
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook