Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, hogyan altatja gyermekét!? fórum

Ki, hogyan altatja gyermekét!? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. aug. 17. 13:53

Nálunk is szopi közben alszik el a kislányom. :)

Amikor még kisebb volt, úgy is elaludt, ha hasra fektettem a kiságyban és közben simogattam a hátát. Meg kint a levegőn a babakocsiban.

13. Pumamica (válaszként erre: 11. - Turci78)
2007. aug. 17. 13:26

Eleinte én is így csináltam...

egy idő múlva abban a pillanatban felébredt hogy a feneke a kiságyba ért...

és egyre többször ébredt..

Most úgy alszunk hogy az ő ágyát hozzászerkesztettük a miénkhez egy kis szintkülönbséggel. így egész jól alszik és csak inni ébred fel.

Bár vannak átsírt éjszakák.

2007. aug. 17. 10:38

Sziasztok!

Az én kisfiam 11 hós múlt. Szopizik, közben szokott elaludni. Éjjel ő is ébred min. 2x. Az ágya a mi ágyunk mellett van. Nekem se alszik vissza, felül a kiságyban, csukott szemmel sír, néha ordít. Szopival rögtön vissza alszik. Próbáltam vizet,teát adni éjjel, ivott is, de utána tovább sírt, míg nem adtam a cicit.


Nem tudom, később mi lesz, hogy fog elaludni magától. Most ez így jó nekünk, mert hamar elalszik. Mindannyian tudunk pihenni. De volt olyan is, hogy 10x is kelt éjjel, volt, hogy fél órával az elalvása után is. Akkor jött újabbfoga, meleg is volt. Most 6 foga van már.

Hajnalban néha szopi után én is ott hagyom magam mellett, de néha félek,hogy leesik (1x már előfordult)így inkább vissza rakom a kiságyba.


Jó, hogy le tudjuk itt írni egymásnak gondjainkat!

Üdv: Szilvi

11. turci78 (válaszként erre: 10. - 244ed1c739)
2007. aug. 16. 22:10
Szia! Mellettem van a kiságya,de úgy órdít éjszaka,hogy ki kell vennem magam mellé csak úgy nyugszik meg.Visszaalszik utánna visszarakom az ágyába.Este meg a mi ágyunkon alszik el.Utánna csempészem bele a helyére.Remélem,hogy minnél hamarabb vége lesz ezeknek az éjszakai felkeléseknek.Bár mi még jók vagyunk az 1x2 szeri felkeléssel.Köszi az ötletet. Üdv.:Bea
10. 244ed1c739 (válaszként erre: 1. - Turci78)
2007. aug. 16. 07:44

Szia!


Próbáld meg azt,hogy ha felsír feküdjél Te! oda mellé amíg elalszik.Így biztonságban érzi magát Veled,ha elaludt menj vissza a helyedre.Így nem szokik át hozzátok a nagy ágyba,de érzi,hogy nincs egyedül.


Nekem ikreim vannak a fiamnál ez vált be,a kislányomnál pedig az ,

hogy kapott egy plüss macit és azzal elalszik újra akkor is ha éjjel felsír.


Kitartás!

üdv:Kriszti

9. turci78 (válaszként erre: 6. - 68aa078878)
2007. aug. 14. 13:12
Borzalom hát!!Az én arcom is gyűrött másnapra.Nem tudom magam kipihenni így.van mikor nállunk is rájön a mehetnék ha mellettem van,de egy kis idő mulva elalszik.Én is akkor szoktam pihenni,de van mikor inkább netezek,mint pl. most is.Estére már elmegy az összes erőm.
2007. aug. 14. 11:24

Nálunk is saját ágyban alszik, külön szobában (légzésfigyelő, bébiőr társaságában).

Mindig 5kor felkel, eddig azt csináltam (ROSSZUL) hogy ilyenkor kajcsi és magam mellé vettem. De rájöttem kajcsi az ágyikójában és szundizik tovább még úgy 7-8ig. Ez már elviselhetőbb ébresztő:)))

7. vapi
2007. aug. 14. 11:22

Sziasztok!

Lányom most 6 hónapos és jön az alsó két foga.

Átalussza az éjszakát a saját kiságyában. Egyedül alszik el, így lett szoktatva. Anyatejes.

Ha anya-apa ágyához van szokva a pici, tuti hogy nagyon nehéz leszoktatni. A "bajt" nem orvosolni, hanem megelőzni kell. Ha nem olvastam volna terhesen a sok anyuka hozzászólásait, lehet, hogy ma én is mellettem altatnám.

6. 68aa078878 (válaszként erre: 5. - Turci78)
2007. aug. 14. 10:57
Ez így borzalom,nem.???Én néha másnap olyan vagyok mint a felmosórongy.És rajta kívül még van két gyerek,úgyhogy azt sem tehetem meg,hogyha elalszik a kicsi,akkor lepihenek én is.Jó lenne valami megoldás.Nálunk az a baj,hogy ha berakom magam mellé,akkor nem alszik,hanem felébred,és elkezd mászkálni,dumálni,szóval még roszabb a helyzet.
5. turci78 (válaszként erre: 2. - 68aa078878)
2007. aug. 14. 08:30
Nállunk is tápszerrel alszik el.Voltak olyan napok,hogy csak köztünk aludt,de aztán már visszaraktam a kiságyába.Mondom ez nem állapot,hogy ott alszik velünk.De ahogy írtad nállunk is ugyanez a helyzet,hogy többször felkel,akkor én is megetetem,utánna ha szerencsém van reggelig alszik ez kb./6óra/.Ha máshogy nem megy akkor a babakocsiba van elaltatva.
4. Pumamica (válaszként erre: 3. - Birogaby)
2007. aug. 14. 07:10

Mázlista!!!

Nekem már ez sem jön be...(11hó)

5-6 alkalommal fent van iszik egy kortyot ha szerencsém van alszik tovább ha nincs akkor pityereg egy kicsit bármit is csinálok.

van hogy 3-4 körül úgy gondolja egy mászkálni akar ami nem volna baj ha nem "beszélgetne és berregne" közben :(


A legnagyobb gondom hogy úton van a második baba és át kellene szoktatnom a saját ágyba.

3. birogaby (válaszként erre: 2. - 68aa078878)
2007. aug. 13. 16:11

Nálunk is ugyanez a helyzet,még most is(13 hós)ébred éjszaka a lányom.Igaz,hogy ô anyatejes,és még mindig szopizik elalváskor,meg éjszaka.Nemrég,5 nap kórház után,ahol nem hagyták szoptatni,úgy tûnt nem lesz több szopi,de a múlt héten helyreállt a dolog,most újra cicin alszik el.

Ja,és velem alszik,pont azon okoknál fogva,amit te is említesz.:)))Elaltattam,be a kiságyba,felébredt,újra altatás,újra kiságy,és ez így ment volna reggelig.Attól a perctôl,hogy hagytam magam mellett aludni,csak egyszer ébred éjszaka,félálomban eszik,és már alszunk is tovább.

2007. aug. 13. 15:40

Az én kisfiam 10 hónapos(8foga van),nekem tápszerrel szokott elaludni,vagy el kell ringatnom.Sajna sokszor felébred,amikor beteszem a kiságyba.Akkor megint el kell altatnom,és éjjel ugyanúgy felébred 1x-2xkajálni.Nagyon rossz,mert amúgy is nehezen birok elaludni,és van úgy,hogy éppen hogy elaludtam,már kelhettem is fel.

Hulla vagyok,és néha kómás.Mindíg azzal vígasztalom magam hogy majd elmúlik,de hogy mikor lessz ez,azt nem tudom.Neked hogy alszik el??Magától?

Külön szobában van vagy veletek?

2007. aug. 13. 15:34
Elsősorban segítséget várok tőletek.Az én kislányom 8 hónapos.Az utóbbi időben nem nagyon akar aludni a kiságyban.Még esténként is felkel.Segítsetek!Köszi mindenkinek !//8 foga van kint.//
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook