Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, hogyan altatja gyermekét!? fórum

Ki, hogyan altatja gyermekét!? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Hagyir (válaszként erre: 40. - Berenik)
2009. dec. 20. 11:31
Nekem is ez vált be. Mindkét gyermekem Örömmel sétál, szalad az ágyba. (Hasszán 3éves, Zahara 18 hónapos). Hasszán tudja vacsi> bili > fürdés> fogmosás> Elköszön. És már szalad is az ágyba. Allahnak hála!
2009. dec. 19. 19:29

Amikor kicsi baba volt a szemöldökét símogattam és olyankor be-be hunyta a szemét, majd egyszercsak csukva maradt neki.

Most már az is elég neki ha mellette vagyok. A térdemhez teszi a lábát, hogy meggyőződjön róla, hogy ott vagyok és maradok mellette. Így 5-10 perc alatt képes elaludni, olyan mélyen, hogy még tévézni is tudok.

42. Azurit
2009. dec. 17. 00:17

Szopizás után beteszem az ágyába és felhúzom neki a körforgós zenélőt,vagy énekelek neki.Mostanában már szopizás közben elalszik.Most kezdett jönni a foga,így sokszor felkel éjjel,de ringatással,énekléssel,vagy cicivel jól megnyugtatható.Volt,hogy elkezdtem vele játszani,de rosszul tettem,mert utána esze ágában sem volt már aludni,így hajnalig nevetgélt,sikongatott... :ppp

Vigyázok arra,hogy ne legyen meleg a szobájában,mert akkor is nyűgösen,sírva ébred.

2009. aug. 5. 12:30
Kicsit nagy gyermek, 190 cm, de egyedül elalszik, vagy valami jó cicis csajszival. Nekem bizti nem kell altatni. ;o)
2009. jan. 11. 21:50
Soha nem altattam a gyermekemet. Most 20 hónapos. Leteszem az ágyba és alszik. Ehhez szükséges a megfelelő napirend,hogy tudja a gyermek mikor következik az alvás, mert nekik még nincs időérzékük. Tudja, hogy ebéd után, és fürdés után alvás következik.
2009. jan. 11. 21:39
A kisebbik fiam aki 2 éves múlott,bevisszük apával az ágyába,alvózsákba kerül,cumika és egy kedvenc rongya a kezébe és így elalszik gond nélkül.A nagyobbik aki 9 éves és ugyan ebben a szobában alszik,kb. fél órával késöbb megy lefeküdni a kicsi miatt is.Imádkozunk röviden beszélünk a következö napról és egy-két puszi után ö is elalszik.
38. Mocori
2008. dec. 16. 22:05
Mese, kakaó, fogmosás, éneklek egy altató dalt, majd lefektetem és ha nem beteg, reggelig alszik a saját szobájában.
37. Borsi :-) (válaszként erre: 36. - Vikcsoka)
2008. dec. 14. 20:58

Ez nagyon durva,sokáig bírni sem lehet...Nekem 3 éves a kisfiam és elég jó alvó,de voltak nehéz éjjelek.Én egy sokak által vitatott könyvből merítettem segítséget és használt első éjjel után(Aludj jól gyermekem)mindig.De ha ezt nem szeretnéd kipróbálni,akkor vmi mással próbálkozzatok,de játszani szerintem ne játszatok éjjel semmiképpen.

Van egy barátnőm és az Ő kislánya uezt csinálta sokáig.Most lesz 3 éves és kb 3-4 hónapja alussza át az éjszakákat,de a délutáni alvás kimarad neki régóta.Kicsi vigasz...:o)

36. vikcsoka (válaszként erre: 4. - Pumamica)
2008. dec. 14. 20:44

Ne szomorkodj!

Nekem is a kisfiam(11h) és éjszaka van,hogy jobb esetben 3-4 rossz esetben 7-8 szor ébred és ilyenkor meg kell szopiztatni,vagy sétálni vele,vagy játszani.Az elmúlt éjjel kb 1 ó aludtam,este 8-kor tettem le de már 9 kor,11,kor fent volt ez ment 3-ig és utána már el sem aludt.csak de 10 körül.ehez mit tudtok mondani?mit csináljak?

35. sodrak
2008. márc. 24. 11:04
Nálunk apa mesél, utána átmegyünk az ő szobájukba, lefekszünk melléjük. Any aénekel, illetve még néhány fontos dolgot megbeszélünk. Miután elaludtak, kimegyünk.
2008. márc. 15. 17:24
Még egyenlőre csak az ujjamat fogja de késöbb mesét szeretnék olvasni neki! :)
2008. márc. 15. 16:19
MESÉLÉSSEL, 1-2-3-MAL
2008. febr. 18. 12:03
Beteszünk 1 mesét és reménykedünk...
2008. febr. 18. 11:59

lefekszem aludni délután, ő meg csatlakozik ha megunta a játékot.

este lefekszünk villany lekapcs aztán még szorakoztatja magát egy darabig ( nállunk is velünk alszik)

Ja és fogja a cicim, ahogy leáltunk a szoptatással elkezdett tapizni:) még jó, hogy csak alvás előtt. a sogornőm lánya -5 - éves de az utcán is benyúl a blúza alá

30. andix
2008. febr. 18. 10:43
Nekem a nagyobb fiam mindig kézbe volt csak hajlandó elaludni,énekelni kellett neki meg ringatni.A másodiknál már okosabb voltam mert születésétől kezdve csak egyedül engedtem aludni.Nekem így bevált és mostanra már a nagy is elalszik egyedül.
2007. nov. 1. 13:34
Az én kislányom mellettünk alszik. Csak úgy alszik el, hogy mellé fekszek és fogom a kezét.
2007. nov. 1. 13:22
Az én Simonkám a kiságyban alszik el de ott ülök mellette és fogja a kezemet :) Éjszaka azért megy neki egyedül is evés utén :)
2007. nov. 1. 08:30

Sziasztok!


Este tápszer, nappal tea, és miután megette/ ivott amennyit kért, berakom a kiságyba, és pár percig simogatom a hátát. Ha szerencsém van és eltaláltam a megfelelő pillanatot, akkor elalszik 5 percen belül, de ha ő úgy gondolja, hogy még nem kellőképpen álmos, akkor felül, és feláll, és akkor később ismétlés, ugyanilyen módón.

2007. nov. 1. 08:22
Hát,én már meg sem merek szólalni.Az én kisfiam 13-hós,és néha elalszik tápszeren,de ha nem,akkor sajna el kell ringatnom.Az ágyba lerakom,akkor nem alszik,hanem mászkál,én meg mászkálhatok utánna le ne essen az ágyról.
25. Minya
2007. nov. 1. 07:56
Beteszem a kiságyba odaadom a cumiját én meg lefekszem az ágyra és onnan figyelem van hogy 5 perc és alszik de volt már olyan is hogy 1 órát forgolódott mire elalut :)
2007. nov. 1. 05:37
21 éves. A barátjátol majd érdeklődök!!!
23. LoLiNa
2007. nov. 1. 05:20
kicsi evés közben alszik el :) nagyobbik meg befekszik az ágyba, betakarom, jóéjtpuszi, jó esetben elalszik, rossz esetbe harcolni kell, hogy ne a tv-t akarja bámulni.. vagy épp ne akkor akarjon mindent kibeszélni..
2007. okt. 31. 23:05

Sziasztok!

Az én lányom 2 éves és még mindig csak a cicin hajlandó elaludni.Nekem már egy kicsit kínos de mit csináljak mikor "harcol" érte?Ha valakinek van jó ötlete írjon!

21. eva25
2007. okt. 31. 22:12
a párom fürdeti, majd altatja el, tej ivás közben alszik el.
20. Évke
2007. okt. 31. 21:50
És kisebb babát (4 hó) hogyan altattok/altattatok?
2007. okt. 31. 21:36
Korábban írták néhányan, hogy szopizás közben alszik el a gyerkőc. Szerintem ez nem szerencsés dolog, kivéve, ha saját ujját szopja (nálunk úgy volt). Az egyiknek takarója volt, (Taka névre hallgatott) a másik lánykám beérte az ujjával és a macijával. Ahogy nőttek, már a mesélés kellett az elalváshoz, ez általában segített (korlátlan mennyiségben).
2007. aug. 25. 09:58
A nagyobbak már maguktól elalszanak a saját szobájukban jóéjt puszi után, a kicsi cumisüvegezik és úgy alszik el.
17. kszilvi (válaszként erre: 16. - Zazuska)
2007. aug. 25. 09:56
tejet lefekvés előtt iszik?
2007. aug. 24. 08:44

Helló mki!

Az én lányom 4,5 éves, mindig úgy alszik el, hogy kispárna a kezében, amivel simogatja magát, és langyos tej :)))

2007. aug. 18. 11:06
Sziasztok! Képzeljétek el,hogy a ma éjszakát már végigaludta.Nem tudom,hogy minek köszönhető,de nagyon jó volt nekem is egy éjszakát végigaludnom.Remélem,hogy ez már így marad.Vagy ki tudja!!?Reggel fél 8-kor kelt.Lehet,hogy csak ez egy ilyen éjszaka volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook