Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? fórum

Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
35. michelle.r (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 08:00

Tessék, ezt pont neked szól:

[link]

2022. máj. 19. 07:25

Böngéssz, olvass, tanulmányozz az alábbi csoportban!

50 kilókat is leadtak. (Sok fotó!)

[link]

33. dad1f54482 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 07:10

Tegyük fel nem kamu fórum. Bár nagyobb esélyt látok arra, hogy csak szórakozik valaki. Nem hinném, hogy vannak ennyire buta emberek akik 30 kg túlsúllyal 3 tányér főzeléket esznek meg estére stb.


Ha mégis igaz, akkor a lényeg az adagok fokozatos csökkentése. Emeltet bizonyos ételek (lisztes, cukros) elhagyása. Ahogy írta is valaki egy idő után nem is fog hiányozni a sok szar cukros, lisztes kaja.


Mozgás bevezetése is javasolt, de nem kell megszakadni. Gyakori séták, 15 perces tornák is tökéletesek.


Mindent elkezdeni nehéz. Az első hetek, de utána könnyebb lesz.

32. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 07:02

Esetleg megpróbálhatnál valami hobbit vagy bármit kitalálni magadnak, hogy ne a kaján járjon az agyad.


Ha szedsz egy tányér főzeléket, akkor edd meg és ne szedj újra! Hidd el elég, ahogy 1 zsömle is!

Ha máshogy nem megy, akkor ne legyen kéznél kaja. Ürítsd ki a hűtődet, ne legyen nálad pénz, stb., hogy ne tudj kajához jutni.


Lassan!?

Sokkal többet eszel, mint egy férfi.

2 db közel 100 kilós pasival élek és még sosem ettek meg egyszerre 4 hamburgert! Mondjuk nem is kövérek;)


Ja, nem a koleszterin a legproblémásabb, ez még csak a kezdet! A koleszterin mindent tönkre tesz! Az ereidet, szerveidet...


Fejben kell eldönteni, hogy mit akarsz. Ha az van a fejedbe, hogy degeszre akarod enni magad, és nem tudsz lemondani 1 zsömléről sem, mert akkor úgy érzed, hogy kínoznak, akkor sosem fog menni és hamarosan nagyon kövér leszel.


Bár, ha elképzelem a kaja mennyiségedet, akkor biztos vagyok benne, hogy nem 10 kg-ot híztál, hanem van az 20 is, ha nem több...

31. 55Judit (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 07:02
A kis adag sokaknak azért elég - pl. én is megelégszem sokkal kevesebbel is mint régen - mert a szervezetük fel van töltve nyomelemekkel, vitaminokkal. Ez által egészségesebben működik. Az emésztés is. A szénhidrát és a zsír üres kalória. Minimálisra van belőlük szükség, hogy férjen a hasban az egészséges féléből is. Amikor a szervezetben van már elég tápanyag, lassan elkezd az ember erőltetés nélkül egyre kevesebbet enni és beéri. Azért falsz annyit, mert csak a hasad szokott jóllakni, de a szervezed segítségért kiált. Arra biztat hogy minél többet egyél, hátha kap tőled valami olyat is, ami valódi tápanyag nem csak üres kalória.
30. 55Judit (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 06:56

Ez a bejegyzésed valahogy elkerülte a figyelmem.

Elképesztő! Sőt egyenesen lehetetlennek tartom hogy abból a minőségből annyit megegyél egyszerre. És egyébként is. Öngyilkosság amit csinálsz. Ha egészséges ételeket ennél, sokkal kevesebbe kerülne. Vagy ez sem számít csak az ízek? Egyszerűen nem hiszem el hogy ilyen van. Ha mégis, neked nem fórumon kell tanácsot kérni hanem orvosnál, de mihamarabb!

2022. máj. 19. 00:58

Csökkentsd az adagokat lassan, a hiányzó részt pótold ki minimálkalóriás zöldségekkel, retek, zöldsaláta, káposzta, répa, paprika, paradicsom. Vagyis pl nem eszel meg 4 szendót, eszel 2-t, megeszel hozzá 2 paradicsomot. Addig kell eljutni, hogy kb 2000 kcalt / nap egyél, ha sportolsz, lehet 200-300-zal több. 1600-1700 kcal / nap alá ne menj, lelassítja az anyagcserédet.


Nézess TSH-t és inzulint, ha ezek magasak, okoznak farkaséhséget.

28. Hattori (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 23:27
Probald ki, hatásos!
27. Bichi (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 23:27
a te mennyiségeid mellett minden diéta vagy életmódváltás kínzás lesz. Valójában én is csodálkozom, hogy 1 év alatt csak 10 kilót híztál...
2022. máj. 18. 23:15
Azt hiszem teljesen nem tudnék megválni az édességtől meg minden finomságról,az nekem egy kínzás volna !😱
2022. máj. 18. 23:14
Sokszor elcsodálkozom másokon,hogy milyen kus adagokat esznek meg és annyi elég is nekik.
2022. máj. 18. 23:13
A jógát még nem próbáltam.
2022. máj. 18. 23:12

Köszönöm a válaszokat!


Vérvizsgálaton voltam és régebben jók voltak a leleteim,de elkezdett a koleszterin nagas lenni.

Minden évben csináltatok vérvizsgálatot.


A borsófőzeléket mostmagában ettem mert nagyon szeretem úgy is.El is teltem vele,jól is esett.Persze ez valóban sok.

Régen hamarabb jóllaktam..


Az evés úgy érzem már-már kényszeres és tudom,hogy az egézségem érdekében csökkentenem kéne minimálusra mindent.Ez viszont borzasztóan nehéz!Mindig az evés jár az eszemben.

Sajnos a mestruáció előtt és alatt pedig minden fokozódik.


A mozgást ha elkezdem,igaz utána inkább csak szomjas vagyok.Viszont a kedvem meg elmegy amikor alig fogyok,persze tudom a kevesebb evés többet számít fogyás téren.

Ajánlották már nekem az esti 6 utáni nem evést is.

Próbáltam már étvágycsökkentőt szedni,de ugyan olyan éhes voltam.


Lassan többet eszek mint egy férfi.Egy 28 cm-es pizzát majdnem egyedül megtudok enni egyszerre.

Zsemléböl készült szendvicset 3-4 simán.Bármilyen főttételből dupla nagy adagokat.

A nasi meg: keksz,csoki,joghurt,chips.Valami mindig kell,vagy minden egyszerre 1 nap.

22. Hattori (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2022. máj. 18. 22:45
Mi a baj a 160 ch diétával?
2022. máj. 18. 21:57

Na, csodás. Ahány hozzászólás, annyiféle tanács 😂😂😂


Jobban teszed, ha elmész egy táplálkozási szakértőhöz. Nem az átlagos dietetikushoz, aki szerint egy cukorbetegnek jó a 160 gr-os diéta. Inkább egy olyanhoz, aki beszél angolul, és a külföldi szakirodalmat is olvassa, mert rengeteg nem jelenik meg magyarul.


Az se biztos, hogy jó lesz, amivel évekkel ezelőtt fogytál, mert a tested változik, nemhogy az, amit mi tanácsolunk. De ha nem akarod kicsinálni és 120 kilóra hízlalni magad gyorsan állj le azzal, amit csinálsz.


És bakker, legyél már te a főnök és ne a szénhidrátok. A testedről van szó, amiből egy van. Nem egy autó, ami helyett veszel egy másikat, ha ezt tönkre tetted.

20. michelle.r (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:50

Ezzel az étrenddel midenféle probléma nélkül lehet hízni 10 kilót.


Rémesen sok 3 tányér főzelék. 4 sajtburgerről meg ne is beszéljünk.


Voltál kivizsgáláson?

19. michelle.r (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. máj. 18. 21:47
Ha azt enne, attól nem lenne állandóan éhes. És nem is hízna tőle.
18. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:47

Basszus!

Csoda, hogy csak 10 kg-ot híztál!


3 tányér borsófőzelék!? 1 hét alatt nem eszek ennyit.

A 4 sajtburger nekem elég 4 évre vagy többre.


Tessék összekapni kapni magad!

29 éves vagy! Szültél már?

Ráadásul a 80 kg már bőven túlsúly és ha nem mozogsz, akkor inkább kövérség.

Tényleg kövéren akarod leélni az életedet?


El kell dönteni, hogy egészségesen szeretnél e élni hosszú évtizedeken át vagy a következő 10-20 évben meghalni.


Ha az elsőt választod, azaz az egészségedet, akkor simán kevesebbet eszel!



És, hogy kezdj hozzá, hogy ne érezd, hogy szekállak;)


Tehát, tegnap este ettél 3 tányér zöldborsót, gondolom volt hozzá fasírt is jó pár darab (én ezt ennék hozzá), illetve vagy 3 szelet kenyér is. És ez csak a vacsid volt, mert gondolom volt reggeli és ebéd is:((((


Minden egyes étkezésedet csökkenteni kell. Mivel csak a vacsitad tudom, így azt javaslom, hogy az első héten csak 2 tányér borsófőzeléket egyél és csak 1 szelet kenyeret és kevesebb fasírtot.


A következő héten viszont már csak 1 tányér főzeléket egyél, fél szelet kenyérrel és 1 db fasírttal (na jó, lehet 2 db is, de a kisebbekből!).


A harmadik héten pedig maradhat az 1 tányér főzelék, de már kenyér nélkül.


És minden egyes étkezésnél ezt kell tenned!

Nem kell elhagynod semmit, csak az első héten 1/3-ad résszel kevesebbet enni, a kövekezőn 2 harmaddal.

Hidd el, a harmada is elég bőven az adagodnak, hiszen kicsi vagy!


Hamburgert, sültkrumplit csak ritkán, havonta egyszer egyél max., de akkor is csak 1 db hamburgert, és egy kis adag krumplit (ezt a következő hónapban;) és ne a hamburgerhez!).


Az ételeknél a köreteket fokozatosan csökkentsd a harmadára.


Cola: tiltott!!! leteszed és nem iszod! Ennyi! Van víz!

Teába, kávéba ne tegyél cukrot! 1-2 db édesítő is pont elég.


Ha ezt a kőműves brigádnyi mennyiségű kaját normál női adagra csökkented, már le fogsz fogyni.


És nem lehetelen küldetés, én örök életemben 1200 kalóriánál nem eszek többet naponta, de inkább kevesebbet, és simán nem halok éhen, és még éhes sem szoktam lenni;)


Sok sikert!

17. michelle.r (válaszként erre: 4. - 71ddaa07fa)
2022. máj. 18. 21:45
😂 ő nyugodtan megeheti a szívlapátnyi kaját, majd ledolgozza, amikor a szörnyű vendégoldalt araszos vállára emelgeti 😝
16. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:08

Komolyan : jógázz!

Érdekes, futás után simán képes vagyok zabálni,úszás után felfalnám ahűtőt,de vhogy a jóga oylan állapotba hoz,hogy helyrebillent.

15. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:06
Egyél annyit amennyit akarsz,csak hányd is ki.
14. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:41

Van megoldás, ne keseredj el! Tudom hogy azzal csak még nehezebbé teszik a dolgodat hogy "használd a józan eszed" és "totálisan hagyd el az édességet", mert senki nem említi mit egyél helyette ami megszűnteti az édesség utáni vágyadat. Én azért tudok neked használható tanácsot adni, mert voltam abban én is amiben most te.


Igyekezz több fehérjét fogyasztani, miközben csökkented a szénhidrátot. A fehérje úgy telít, hogy nem szökik fel közben a vércukrod, aminek nem lesz az a következménye hogy hirtelen lezuhan és már megint farkas éhes vagy.


Én eszek húst, főleg csirkét, halat, tojást, sajtot, túrót, kefirt, tejet keveset. Mivel nem nagyon szeretem az állati fehérjéket, beiktattam a barnarizs fehérje port is. Akár sósat, akár édeset kívánok, ha megiszok egy adagot mindjárt nem kívánom egyiket se jó ideig. Nem telít el, nem laktat jól 1 adag, de sokáig nem jut eszembe fogyasztása után az evés.

Természetesen a zöldségek is nagyon fontosak, de az éhségedet a fehérje csillapítja legjobban, és a leghosszabb ideig tűrsz vele.


Nem kell erőltetni egyből a kevesebb adagot, de ne edd degeszre magad arra figyelj. A fehérjén legyen a hangsúly. Próbáld ki amit ajánlok, és már az első napon nem fog gyötörni fél órával evés után az éhség.


Lehet hogy először nem lesz könnyű hogy édeset kívánsz és eszel helyette 2-3 főtt tojást zöldpaprikával, salátával. De órákig nm fogsz megéhezni utána. Hihetsz nekem, tapasztalatból mondom ez így van.

13. bnedora (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:38
Ha tovább folytatod, akár cukorbeteg is lehetsz. Na, akkor majd meglátod, hogy lehet kevesebbet enni, és nem is akármit. Javaslom, hogy vizsgáltasd ki magad. Én, szinte pár hónap alatt híztam 10 kg. Sajnos, akkor nem tartottam be a kapott információkat, így már későn vették észre, hogy cukorbeteg lettem. Te még fiatal vagy, ne kerülj ilyen helyzetbe. Próbálj meg sportolni is, és életmódváltással fogyni is tudsz.
12. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:37
Azért kívánod az édességet, mert a cukorral és sok vacakkal telepakolt vackok olyanok, mint a drogok, már függő vagy tőle. Térj át a természetes édesre, a gyümölcsökre. Vagy ha édeset kívánsz, akkor egyél aszaltat, de szigorúan olyat, aminél nincs hozzáadott cukor és más. Liszt esetén sem mindegy, hogy milyen lisztet eszel. A fehérből készült kenyér eteti magát, szintén, mint egy drog, az ember többet kíván belőle. A tönköly/rozs ezzel szemben viszont eltelít. Egyszerűen csak változtatnod kell az étkezéseden és vége lesz a szenvedésednek.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:36

Lehet cink hiányod van, a cink csökkenti az édesség utáni vágyat.

Állítólag jó a sáfrány is.


Nekem bevált, hogy amikor ételre vágytam, fogat mostam. Fogmosás után nem kíván az ember enni.


Valamint citromos víz is jó hatással van.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:36
Uralkodj magadon!
2022. máj. 18. 20:34
Próbaltam már 2 hétig nem ettem édességet,kibírtam csak ahogy jön a menstruációm,úgy olyan falánk leszek,hogy mindent felfalok!
2022. máj. 18. 20:33

29 èves nő vagyok és 160 cm magas 80 kg.

1 év alatt híztam 10 kilót.

Minél többet eszek,annál égesebb vagyok.

Pl. 3 tányér borsófőzelékkel laktam jól csak tegnap este.


Ha néha mekizünk,akkor 4 sajtburger + sültburgonya+cola amivel jóllakok.

7. globus (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2022. máj. 18. 20:06
Szerintem ez a legnehezebb. Ha majd' megdöglik az ember csülökért, nem éri be mákos csíkkal.
6. bnedora (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2022. máj. 18. 20:01
Amit még ajánlani tudok, egyél egy kevés zöldséget (pl. sárgarépa).
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook