Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? fórum

Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
95. várigigi (válaszként erre: 93. - Dad1f54482)
2022. máj. 24. 11:25
Szerinte az akarat megvolt, csak kitartás nem, hogy véghez vigye.
94. várigigi (válaszként erre: 92. - Ranna)
2022. máj. 24. 11:23

Értem amit mondasz.

Esetemben én fogyni akartam, régész viszont csak szerettem volna lenni. De lehet, hogy neked van igazad és az akarat mellé kitartás is párosult.

Ami a lényeg, a FI-nak és sok más fogyni vágyónak kívánom, hogy legyen meg az akarata és kitartása a sikerhez.

93. dad1f54482 (válaszként erre: 90. - Ranna)
2022. máj. 24. 10:44

Bocsi, tényleg nem olvastam el.


Nekem az volt feltűnő (most sem értem), hogy fogyni akartál, de híztál. A hízáshoz ugye többet kell enni. Tehát az akarat megvolt, csak rossz módszer (több evés) lett kiválasztva a fogyáshoz.

92. ranna (válaszként erre: 91. - Ranna)
2022. máj. 24. 10:42
Pedig de, volt akarat, esetemben kitartás nem. Most akár vissza is kanyarodhatnánk, hogy háhá magadnak mondtál ellent, ez is azt jelenti, hogy nem akartad eléggé.
91. ranna (válaszként erre: 89. - Dad1f54482)
2022. máj. 24. 10:39
De akkor leírom összefoglalva a hozzászólásaim lényegét, az akarat szót nem véletlenül raktam idézőjelbe a 86-os hszben. Véleményem szerint nem akarat, hanem csak fellángolás ideig-óráig. A pillanatnyi akarat nem elég, kitartás kell. Lehet, sőt biztos, hogy a fórumnyitó le akar fogyni, de az kevés hozzá. Mondhatnánk, hogy akkor nem akarja eléggé. De, akarja,legalábbis ezt hiszi. És hiába bizonygatnám, hogy akartam, mert egyrészt senki nem érzi amit éreztem, másrészt az akarat szót mibdig eredménnyel párosítjuk. Hanincs eredmény - bármiben - nem is volt meg az akarat.
90. ranna (válaszként erre: 89. - Dad1f54482)
2022. máj. 24. 10:27
Te sem olvastad el a többi hozzászólásomat. 🙄
89. dad1f54482 (válaszként erre: 86. - Ranna)
2022. máj. 24. 10:20

Fogyni akartál és híztál? Azt hogyan?

Azt gondoltad ha többet eszel fogyni fogsz?

88. ranna (válaszként erre: 87. - Várigigi)
2022. máj. 24. 09:47
Ugyanerről beszélek én is, csak nem olvastad el a többi hsz-emet.
87. várigigi (válaszként erre: 86. - Ranna)
2022. máj. 24. 09:14

Van némi különbség aközött, hogy mondogatom, hogy le akarok fogyni, de semmit nem teszek érte, sőt tovább hízom, és aközött, hogy elhatároztam és teszek is érte. 1990:Régész akartam lenni, de nem is jelentkeztem érettségi után.

1996: Még mindig régész akartam lenni, de nem tettem érte semmit.

.......

Nem tudom másképp megfogalmazni, akarni kell, nagyon...

86. ranna
2022. máj. 24. 08:55

Leírom neked az én "akaratomat":

2011: Testsúly 87 kg körül. Fogyni "akartam".

2016: Testsúly 104 kg körül. Fogyni "akartam".

2022: Testsúly pontosan 113,6 kg.

85. várigigi (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 08:11
Ilyen nincs, akarat kérdése. Ha eldöntötted, hogy le AKARSZ fogyni, akkor nem inogsz meg. Akkor az örömöt nem a zabálással fogod érezni, hanem abban, hogy egyre kevesebbet mutat a mérleg, egyre jobban érzed magad a bőrödben, fittebb vagy és a kaja utáni kajtatás helyett mozgással töltöd az időd. Mondjuk a leírásod alapján nem ártana érzelmileg is átalakulni. Na mindegy is, szívesen segítek, de csak annak aki valóban elszánt erre.
84. ranna (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 07:55
Ez nem döntés, azt értsd meg. Fellángolás ideig-óráig.
83. Hattori (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 22:25
Ez Nálad már függőség, akár a drog-vagy cigi és ilyenkor már nem elég a határozd el "duma". Keresni kellene szakembert. Én is imádok/tam enni, de sosem voltam igazán ételfüggő.
82. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - Hattori)
2022. máj. 23. 21:53
A ketogént nem ismertem.
81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Várigigi)
2022. máj. 23. 21:48

Ez nagyon szép eredmény!

Eltudom dönteni fejben,de aztámmn megingok.

80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 74. - Michelle.r)
2022. máj. 23. 21:47

Ezzel nincs gond,van sok barátom.Mondják is,hogy mozogjak mert ez ígynem lesz jó.

(Családom már nem nagyon van,meghalt sajnos szinte mindenkim.)

79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Michelle.r)
2022. máj. 23. 21:45

Igen,valóban nem érzek másban örömet.Biztosan ezért is nehéz.

Viszont szokott jelezni a szervezetem aképpen is,hogy ha túl eszem magam,gyakran eltudom rontani a gyomrom.Ilyenkor kihányom az ételt,de ezt nem szandékosan csinálom.

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Channa*)
2022. máj. 23. 21:43

Nem vagyok 100 kg.

80 kg vagyok.Persze,hogy ment már le ha odafigyeltem,de könnyen visszaesem a " együnk össze mindent " érzésbe.Amit nehezen uralok.

77. Hattori (válaszként erre: 76. - Hattori)
2022. máj. 23. 19:51

ez is

[link]

76. Hattori (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 19:36

érdekes video

[link]

2022. máj. 23. 08:32
30 kilót adtam le fél év alatt. Csakis elhatározás kérdése. Amíg fejben nem döntöd el, hogy márpedig fogyni akarsz, soha nem fog sikerülni. Amíg csak a kifogásokat írod, reménytelen. Majd ha az érveket sorolod, hogy miért szeretnél lefogyni, na akkor állsz készen rá.
74. michelle.r (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 07:44

Senki nem ígérte, hogy könnyű lesz. De az életed a tét. És ennél nem lehet fontosabb egy qrva csoki, vagy torta 🙄


A családod, a barátaid nem segítenek?

73. michelle.r (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 07:42

A 61-es hozzászólásban ott a lényeg. Amíg folyton ezen rugózol, nem is fog változni. Van még más, ami ennyire kitölti az életedet, mint a kaja?


Ha van egy dízel autód, nem töltesz bele benzint, mert tudod, hogy tönkre megy. A tested miért nincs olyan fontos? Én nagyon hálás vagyok annak, hogy azonnal hízom, ha olyat eszem, amit nem kéne. Ezerszer is meggondolom, hogy mit engedek le a torkomon. És nincs nap, hogy ne gyalogolék 5-6 kilométert, ha nem a természetben, akkor este a gépen, amikor már alszik a család, vagy ott intézem a telefonjaimat. Ne haragudj, de én senkinek nem hiszem el, hogy nincs egy órája saját magára. Ez alól talán csak az kivétel, akinek egészen kicsi gyerekei vannak.


Ott van a kutya elásva, hogy neked a nasi az öröm. Nem fogod ezt egyedül megoldani, keress segítséget. De ne egy fórumot, mert itt mást se csinálsz, csak azt erősíted magadban, hogy miért nem tudod megcsinálni. Valakinek kell lennie az életedben, akit felhívhatsz, akihez átmehetsz, amikor épp rárontanál a csokira.

72. Channa* (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 00:12

Abban is biztos vagyok, hogy inkább vagy te 100 kg vagy több is, mint 80. Ennyi étellel és nasival nem hiszem el, hogy 80 kg-nál megálltál.


Nehéz? Ha így állsz hozzá, akkor igen.

Képzeld azt, hogy enni nehéz és akkor az is menni fog, hogy kevesebbet egyél.


Tök jó lenne, ha az ember büntetlenül tömhetne magába mindent. Én is tudnék ész nélkül enni, nasizni, kólázni, de nem teszem, mert még 5 kg-ot se szeretnék hízni.

szeretem hordani a lánykori ruháimat is, attól függetlenül, hogy már 34 éve nem vagyok lány és már szültem is;)


Sok mindenről lemondok azért, hogy tartsam a súlyomat. Egyáltalán nem nehéz! Úgy sem, hogy nekem valóban van 2 betegségem, amire foghatnám a kövérséget.


Fogalmam sincs, hogy mitől térsz észhez, de most is azt mondom, hogy el kell dönteni, hogy milyen életet akarsz élni. Simán el lehet vegetálni több tíz évet kövéren, lakásba zárva, fájdalmas mozgással. Ha neked ez kell, akkor hajtogasd, hogy nehéz és menj oda a szekrényhez és tömj magadba egy csomó csokit.


De ha nem akarsz dagadt lenni, ronda és fájdalmakkal, betegségekkel élni, akkor most kell tenned ellene.


Ha esetleg lesz olyan pasi, akinek kellesz kövéren is, és szülsz egy gyereket, akkor mit fognak vajon hinni mások? Azt, hogy a nagymamája vagy? Milyen kismama az, aki 100 kg?


Húúú, befejezem, mert neked úgy sem használ semmi...

71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Channa*)
2022. máj. 22. 20:12

Tudom ,hogy kifogást keresni a legkönnyebb..

Viszont hidd el tényleg nehéz.

2022. máj. 22. 20:11

Én sokszor hataroztam már el magam,hogy na most aztán tényleg tovább kitartok.Aztán mégis többször engedtem a kísértésnek mint kellett volna.Igazàból lemondani semmi finomságról nem tudnék.Voltam én 58 kg is,akkor azt a bizonyos 6 óra után nem eszek dolgot tartottam be és a heti 3-4 x 40 perc mozgást.Akkor 67 kiló voltam és szépen lassan lement 9 kg.Csak amikor úgy ennék és ennék,akkor eszemben van,hogy olyan öröm ez a sok nasi is,hogy miért kínozzam magam a megvonással.

Viszont amikor meg szakadnak szét a nadrágjaim akkor meg érzem,hogy nagyon nem jó felé haladok.

69. ranna (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 19:27
Írtam, hogy 35 évig akartam, próbálkoztam, volt hogy sikerült is pár kilót leadnom, talán 10 kg körül volt a legtöbb. Sosem szerettem várni, nem erősségem. Nyilván az eredményt is gyorsan akartam. Nálam, hogy beinduljon a fogyás, minimum 3 hét, ezt nem sokszor sikerült kivárnom. Olvastam annyi ciket, fórumot, ötletet, hogy talán könyvet is tudnék már írni. Szeretek enni, az édességet imádom, a csokit, fagyit különösen. A nagy táblás Milka maximum 2 napig tart nálam, de inkább 1. Fagyi? 3 gombóc alatt bele sem kezdek. Nutella kanálszámra, késő este is. Túró rudi 2-3 egyszerre. Pár hónapja lett egy térdsérülésem, műteni fognak. Volt pár hét, amikor lábra is alig tudtam állni, ahhoz meg túl nagy a súlyom, hogy kartámaszos bottal tudjak menni, ahhoz erő is kellene. Ja és persze közben sajnáltam magam kajával, chipssel, csokival, bármilyen kajával. Gyűlölöm a fejben dől el kifejezést, de valahogy mégis így van. 2 hete újra megnéztem azokat a videókat amiket ajánlottam és újrakezdtem, századjára is talán a diétát, vagy életmódváltást. Legalább 3x volt, hogy ottegyemegafene érzéssel hozzányúltam és nem kiskanállal a nutellához. Úgy éreztem ezt így lehetetlen kibírni. Ma vendégségben voltunk. Finom kaják, sós és édes sütik, torta. Én, aki 3 szelet tortát is meg tud enni, két falat után a férjem elé toltam. Nem azért, mert hős vagyok, hanem mert nem éreztem a kínzó érzést, a sóvárgást az édesség után. Néztem, szinte szemeztem a süteményekkel, de semmi. Semmi! Ehhez 2 hét kellett,hogy a szervezetem átálljon vagy nem is tudom hogy mondjam. Azt nem tudom, hogy most sikerül e, csak azért írtam le, hogy tudom, mennyire nehéz. De rajtad múlik.
68. Channa* (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 18:46
Kifogás-kifogásra...
2022. máj. 22. 18:45

Ha jól is lakok marad egy olyan érzés ennem,hogy milyen nasit kéne még enni.Talán sokszor a szemem kívánja.


Igen ismerem.Nem elég akarni,tenni is kell.


Az ízeket szeretem nagyon.Viszont üdítős nem vagyok túlzottan.Szeretem a sima vizet.

66. ranna (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 18:27
Hát most ez béna lesz, de nem jut jobb eszembe : "És nem elég akarni..." Biztosan tudod, hogy folytatódik az idézet.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook