Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? fórum

Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
65. Napsugár8 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 06:27

De a kényszeres evésnél sem mindegy, hogy olyankor mit eszel. Rágjál sárgarépát, karalábét, karfiolt nyersen, egyél paradicsomot, esetleg almát.

Ha már ennyire nem vagy képes uralkodni magadon, ha már ennyire nem tudsz ellenállni a kényszernek, akkor legalább "ésszel" csináld!


Ha már a cigit hoztad példának! Úgy szoktattam le magamat róla, hogy amikor azt éreztem, rá kell gyújtanom:


Megnéztem az órámat és azt mondtam magamnak: "Még 5 percet bírjál ki!"


És ennyit ki lehet bírni. Egy idő után természetesen már eleve 5 perccel később jött rám a ...hatnék, így akkor is ugyanezt mondtam magamnak... és ugyanezt... egy idő után az eredetileg 30 percenkénti rágyújtásból 60 perc lett, stb. stb. És vettem gyengébbet, ez nálad = sárparépa, egyebek...

Vagy csinálod, vagy maradsz ott, ahol vagy! A te életed, a te döntésed!

64. bellabi (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 00:54
Most kényszeresen eszel vagy tényleg állandóan ennyire éhes vagy? Nem mindegy...
63. Hattori (válaszként erre: 53. - Capriola)
2022. máj. 21. 23:23
A reggeli a kedvenc etkezesem.
2022. máj. 21. 22:26
Ezt érzem.
61. Channa* (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 21:14

Mert ezt mantrázod magadban.

Így sosem fogsz tudni kevesebbet enni...

2022. máj. 21. 20:53

Nincs gond az elhatározással,a kitartással viszont igen.


Azt hiszem ez már valóban egyfajta függőség nálam.Kényszeresen eszek.Olyan lehet ez mind aki cigi,alkohol vagy drogfüggőség.Ezért is olyan nehéz.

59. ranna
2022. máj. 21. 12:24
Úgy gondolom, legalábbis a válaszaidból, hogy nem döntötted még el, és ebből következik, hogy nem akarod eléggé. Talán sajnálod is magad, és azon agyalsz, hogy mennyi mindent nem lehet esetleg enni, nasizni stb. Régebben elkezdtem itt egy naplót, sok fogyis fórumot olvastam, úgy hittem, vanbennem annyi spiritusz, hogy sikerüljön lefogyni. Kb. 35!! éve szeretnék lefogyni. De sosem volt kitartásom. Feletted ne teljen el ennyi idő, mert hidd el, ahogy idősödsz, egyre jobban fognak a kilók ragaszkodni hozzád. Nem lehetetlen a fogyás semmilyen korban, csak nem könnyű minél idősebb leszel. Haesetleg motivál, keress rá a yot...-on Holényi Zitára, nézd meg az első kettő videóját. Én drukkolok neked. ❤️
2022. máj. 20. 23:10

Néhány nap kevés sajnos,hogy szűkebb legyen a gyomrom.


A linket köszönöm.

57. Napsugár8 (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 17:25

[link]


Keresd ki azokat az ételeket, amelyeknek a Glikémiás Indexe (utolsó oszlop) a 0-55 % között van. Ezek olyan ch-t tartalmaznak, amelyeket a szervezet lassan, fokozatosan bont le, éppen ezért később éhezünk meg...

2022. máj. 20. 16:49
A kitágult gyomrodtol vagy állandóan èhes. Ha kèt napig fele annyit ennèl, akkor visszaszűkülne a gyomrod. Nem kell hozzá sok, csak néhány nap.
2022. máj. 20. 16:24
Sajnos nem könnyű ezt fejben rendezni.Nagyon rászoktam a túlzott evésre.
54. Channa* (válaszként erre: 53. - Capriola)
2022. máj. 20. 00:14

Elhiszem, hogy neked jó, mert te fegyelmezett vagy és nem központi kérdés a kaja nálad.


Legalább is ezt gondolom.


Én is fegyelmezett vagyok, és nekem se a kaja jár az agyamban örökösen, de simán átmennék én is hasonló állapotba, mint FI, ha naponta 5x kellene ennem;)


Valaki írta, hogy nem eszik este későn, mert akkor reggel korán éhes lesz, és próbálja kitolni minél későbbre az első étkezését.


Nekem is pont ez vált be. Én pl. délután eszek először jellemzően és legkésőbb este 6-7 között, mert egyébként én is képes lennék végig enni az egész napomat és akkor híznék...

53. Capriola (válaszként erre: 45. - Channa*)
2022. máj. 19. 23:53

Igazad van, sokszor a pajzsmirigyprobléma csak a jéghegy csúcsa és a rossz életmód miatt lesznek bajok és nem fordítva.


Persze, a mennyiséget is le kell venni bőven, arra akartam kilyukadni, hogy a minőség is számít, hiszen ha 4 sajtburger helyett csak 1-et eszik, az se túl jó.


Egyébként IR-em, Hashimoto-m, pajzsmirigy alulműködésem van, gyógyszeres kezeléssel, mozgással és diétával nagyon szépen helyrerázódtam, hangsúlyozom, NEKEM jó a napi 5x-i étkezés (nem eszek folyton, min.2 óra kell az étkezések között, hogy a hasnyálmirigy tudjon pihenni) orvos és dietetikus által kontrollálva.

52. Hattori (válaszként erre: 51. - Channa*)
2022. máj. 19. 22:20
Erre mondom ajógát
51. Channa* (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 21:21

És ameddig azt mantrázod, hogy de boldog vagyok, amikor teleeszem magam a fantasztikus ízű kajákkal, sütikkel, stb., addig tényleg boldogtalannak fogod érezni magad, ha arra gondolsz, hogy csak 1 tányér főzeléket ehetsz...


Ezt kell rendezni a fejedbe!

Nem mondom, hogy gondolj arra, hogy belehalsz a sok kajálásba, de ne csak akkor legyen pozitív gondolatod, ha kajára gondolsz! Kösd máshoz is...

2022. máj. 19. 19:28
Valahogy a netről nem szeretek könyveket olvasni,biztos van a könyvtarban 🙂
49. Hattori (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 19:15
(ez a lizás könyv fenn van a neten,de psszt:)
2022. máj. 19. 19:10
Nincs pajzsmirigy problémám,de 2 éve voltam utoljára ilyen vizsgálaton.
2022. máj. 19. 19:09

A téma valódi,nem szórakozásból írtam ki.


Orvosnál már voltam,cukorbeteg hálistennek nem vagyok.

Igazából megelegednék 65-60 kilóval is.


Sajnos tenyleg ilyen mennyiségeket eszek.Az izek miatt,a jólakottság öröme miatt.Dolgozom,elfoglalom magam és a könyveket is szeretem olvasni ha időm jobban engedi.Tehát lekötöm magam,de attól az éhsèg érzetem nem kevesebb.Utána nézek az ajánlott könyvnek is,linkeknek is.Tudom,hogy minden fejben dől el,csak sokmindent könnyű kigobdolni,véghez vinni már nehezebb.


Volt amikor betartottam a kevesebb evést és 1 hét alatt fogytam majdnem 2 kilót.Csak nagyon könnyű visszaszokni a faláshoz.


Lelki is okok is lehetnek talán,mert olyan boldog vagyok amikor tudom,hogy nemsokára eszek sok finomságot.Ha nem ehetek boldogtalan vagyok,de ez így meg nem egézséges.

46. Hattori (válaszként erre: 45. - Channa*)
2022. máj. 19. 19:08

Az emebr tudja uralni önmagát, pl írja fel egy fehér lapra: mi lenne az előnye,ha lefogynék?

-Felvehetnék mini

-Bikinit

-Megnéznének a pasik

stb stb.

45. Channa* (válaszként erre: 41. - Capriola)
2022. máj. 19. 18:03

Van igazság abban, amit írsz, de szerintem ez FI-re még véletlenül sem igaz.


A bulgur, kukusz és társai, mind olyan ételek, amit sokan nem szeretnek, így szerintem egyszerűbb a kevesebb evés és nem a lecserélés. Élhetőbb.


22 éve tudom, hogy pajzsmirigy beteg vagyok, de még sosem sikerült elhíznom, mert soha nem a TSH és a T4 számít, hanem az, hogy mennyit eszünk.


Ilyen mennyiségű étel egy jól működő pajzsmirigy mellett is az elhízást eredményezi.


És bár sokan hajlamosak egy alacsony T4-re fogni a hízásukat, de nem azért híznak el, hanem azért, mert sokat esznek.


Persze, mindenkinek lehet olyan problémája, ami miatt többet vagy kevesebbet eszik, vagy tömi magába a csokoládét, de! Itt is észre vehető, hogy nem a lelki probléma miatt hízik el vagy fogy le, hanem azért mert sokat vagy keveset evett.


Na, ezeket kell fejben eldönteni.


Tehát, el kell dönteni, hogy milyen életet szeretne, és aszerint enni.


Ha bárki fogyni akar, akkor kevesebbet kell enni és kész.


Hiába derülne ki, hogy pajzsmirigy alulműködése van, és hiába kezdenék el gyógyszerezni, attól a fogyás nem indulna be. A fogyás attól fog beindulni, ha csökkenti az ételek mennyiségét.


Ja, és nehogy már elkezdjen naponta 5x enni, mert a vége az lesz, hogy 5x magába tömi az egész kőművesbrigád adagját, ami persze megint azt eredményezi, hogy mégjobban meg fog hízni.


Szerintem a napi sok étkezés teljesen egészségtelen. A szervezet nem tud pihenni, egész nap azzal foglalkozik, hogy emészt...


Véleményem szerint inkább egészségesebb az időszakos böjtölés, amit írtál, mint más, mert ez esetben a mennyiség is csökkentve van.


A lényeg, hogy senki ne ringassa abba a hitbe magát, hogy nem tehet a hízásáról, mert pajzsmirigybeteg, IR-es, stb., mert magától a betegségtől lehetetlen elhízni, de a sok kajától simán megtörténik.


Önkontroll!!!

44. Hattori (válaszként erre: 41. - Capriola)
2022. máj. 19. 16:31
Ja és kis lépések, ne azt mondja topikindító,hogy fél éven belül leadok 30 kg-t, hanem mondjuk, nyár végére lemegy 7 kg-t, karácsonyig még 7 kilót stb.
43. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Capriola)
2022. máj. 19. 15:58

Van egy könyv, ami pont arról szól, amikor a túlevés mögött lelki eredetű probléma áll:


Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

2022. máj. 19. 15:19
Illetve a lelki dolgokat sem árt megvizsgálni, vajon mi lehet a háttere, hogy az evésbe menekülsz, akár hormonális dolog is lehet, minden mindennel összefügg "sajnos".
2022. máj. 19. 15:16

Látom, itt egyik-másik hozzászóló nagyon konstruktívan áll hozzá olyan tanácsokkal, hogy járjon máson az eszed meg hogy gyakorolj önkontrollt...


Kedves kérdező, szerintem a legnagyobb problémád az, hogy egy ördögi körbe kerültél, a vércukorszinted az egekbe szökik, majd onnan meredeken le, ez okozza a sóvárgást és éhséget, amit egy újabb vércukorszintemelkedéssel próbálsz palástolni de az is csak pillanatnyi, majd megint leesik, és így tovább. Első körben jó lenne arra törekedni, hogy ezt elkerüld, és lassan felszívódó, minőségi szénhidrátokat beiktatni az étkezésedbe (bulgur, kuszkusz, quinoa, hajdona, teljes kiőrlésű pékáruk), valamint ahogy írták már előtte, sok fehérje és zöldség. Alapvetően nem az ördögtől való az édesség sem, ha megvan a helye és az ideje, pl. délutáni órákban, sport előtt.

Van, akinél a napi 5x-i étkezés jön be, pl. nálam, alapvetően többet eszek, mint előtte, de minőségibb dolgokat, így fogytam is és sosem vagyok éhes. De sokan az időszakos böjtre esküsznek, legújabb kutatások szerint ez a diéta is stabilizálja a vércukorszintet. De legjobb személyre szabni ezt, kinek mi, egy normális dietetikus tényleg sokat tud segíteni.


Egyébként pajzsmirigy problémák is okozhatnak falási rohamokat, tényleg érdemes lenne TSH-t, T4-et nézetni.


Fel a fejjel és kitartás!

40. Hattori (válaszként erre: 39. - Dad1f54482)
2022. máj. 19. 10:53
Ez igaz:)
39. dad1f54482 (válaszként erre: 37. - Hattori)
2022. máj. 19. 10:52
Akkor dolgozzon építkezésen vagy a seregben :)
38. pencil
2022. máj. 19. 10:32
Nézz körül a kaloriabazis.hu oldalon. Az szembesít a felelőtlenségeddel, inspirál az esetleges pozitív eredményeid megmutatásával. Kezdd el használni!
37. Hattori (válaszként erre: 33. - Dad1f54482)
2022. máj. 19. 10:11
Tény,hogy a nők férfitársaságban kevesebbet esznejk
2022. máj. 19. 08:51

Elmondom a saját tapasztalatomat. Nálam alapvetően az volt a baj, hogy egyszerűen rászoktam arra, hogy szinte mindig eszem. Egész nap rágcsáltam valamit. Az éhségérzetet pedig valami nagyon rossz dolognak éltem meg. Először nem az evés mennyiségét csökkentettem, hanem az ételek minőségén változtattam. Zöldséget és gyümölcsöt egész nap lehet eszegetni, mert kevés bennük a kalória. Aztán a folytonos édesség utáni vágyamat azzal elégítettem ki, hogy csináltam magamnak egy jó nagy bögre tejeskávét, amit a nap folyamán iszogatok. Igaz, hogy édes, de a napi két bögre a limit, és nincs üres érzés a gyomromban, és olyan, mintha csokit eszegetnék. A cukrot folyamatosan csökkentettem benne, míg végül elhagytam. Ami még fontos volt, hogy tudatosítottam magamban, hogy az éhségérzet nem az ellenségem, nem kell félnem tőle, mert csak azt jelenti, hogy mennek le a kilók. Végül az étkezések számát és mennyiségét is csökkentettem. Ha este nem eszem későn, reggel nem ébredek éhesen. Reggel minél tovább kibírom, hogy ne egyek, annál később indul be az emésztésem, és annál később éhezem meg.

Nagyon-nagyon sok kitartást kívánok! Sikerülni fog!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook