Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
2765. szamocav (válaszként erre: 2764. - Zerolány)
2020. febr. 5. 06:43

Szia üdv közöttünk!


Na! Látom alaposan felkészültél! 😁

Sajnos én nem tudok segíteni a tésztával.

Bevallom, mert nem merek sütizni 😂

Kipróbáltad a kávét tejszínnel?

2764. Zerolány
2020. febr. 3. 12:09

Ez jól hangzik😊

Azt hiszem beszállok is a ketogén diétázók csoportjába, aztán majd megátjuk. Egyszer már belekezdtem, de nem volt igazából motivációm rá, hogy csináljam addig, amíg átáll a szervezetem. Meg amúgy valószínű túl sok fehérjét ettem. De most csinálni fogom, rendesen!

Rólam annyit, hogy vegetáriánus vagyok, a tojásra pedig allergiás, szóval nehéz dolgom van. De ugye szejtánt tudok enni hús helyett, meg sajtok, túró, avokádó, olivabogyó, bogyós gyümik, zöldségek, magok, zsírok játszanak. Igazából már 3. napja csinálom, egynlőre szerintem még nem vagyok ketózisban. A kalóriákat szerintem majd csökkentem később, először a ketózis legyen meg. Már olvasom vissza a fórumot és csak gratulálni tudok mindenkinek! A tejszínes kávét hamarosan ki fogom próbálni!

Amit viszont nem talátam meg, hogy milyen az a keto tészta. Ha nem a shirataki akkor mi a recept, vagy hol kell rendelni. Én egy receptet találtam: 25 g utifűmaghéj, 185 ml kókusztej, só. Ez tud finomabb lenni, mint a nocarb noode?

2763. MyHappyDays (válaszként erre: 2761. - Zerolány)
2020. febr. 3. 10:00

Szia!

Nekem (és még sokaknak is) az a tapasztalatom, hogy azéhég is elmúlik és a falásrohamok, a kívánósság is. Az elején kell a lelki erő. :)

2762. Ákom-bacon (válaszként erre: 2761. - Zerolány)
2020. febr. 2. 23:23
Szia! Nálam ez úgy működik, hogy nem szoktam éhes lenni. Már! Lassan 200. napja ketozok, úgyhogy megmondani nem tudnám mikor figyeltem ezt meg magamnál. De biztos az is visszatart az eszegetéstől, hogy nem akarok kiesni a ketoból. Amúgy nem is igazán volt rá szükségem. A magasabb zsír miatt nem szoktunk éhesek lenni!
2761. Zerolány
2020. febr. 2. 19:45

Sziasztok, szeretném elkezdeni a ketogen diétát es már utána jártam rendesen. Viszont az én fő motivációm nem a fogyás lenne (persze jól jön az is mindig), hanem hogy ezek a kis zabálások megszűnjenek nálam, amikor feltépem a hűtőt és megeszem, amit látok. Ezután általában kevesebbet eszek, hogy kompenzáljam az evést, meg úgyis jön újjabb falásroham. Illetve van, hogy úgy esztek, hogy csak megkívantok valamit (nem vagytok éhesek), vagy ez megszünik?Szerintetek segíthet a ketogén? És ha igen, mennyi idő, amíg tapasztalom ezeket a pozitívumokat? Amúgy fogyni is szeretnék, de csak egy 5 kilót, szóval nem olyan vészes...


Köszönöm, ha bámelyikőtök szakít időt, hogy válaszoljon!😊

2760. Rózsavirág48 (válaszként erre: 2759. - Szamocav)
2020. febr. 2. 12:20

Huhhh nem semmi heten vagytok tul orulok hogy jobb hireket kaptatok

Azt nem csodalom hogy igy nehezebb volt odafigyelni de holnaptol hajra😃 az ilyen nehez hetek is reszei az eletunknek a dietanak

En vegre eldontottem hogyan tovabb de ez fel evig tartott😂 es errol mar irtam is

A bojtre magam is kivancsi vagyok nagyon sokfele bojti szokas van februar 24-en kezdodik es van ahol teljes husmentesseg van sot vajat tojast tejtermeket sem lehet enni de van ahol halat tojast tejtermekeket lehet sot van amelyik engedi a vasarnaponkenti husevest is na majd kitalalom meg lehet olvasgatok rola bar a sok informacio valoszinuleg meg jobban osszezavar

2759. szamocav (válaszként erre: 2758. - Rózsavirág48)
2020. febr. 2. 10:34

Végülis igen ha így nézem a 65kg a kitűzött cél 😁 bár én mindig rész célokat is tűzök ki, mert akkor folyamatos a sikerélmény 😁 a következő célom az, hogy 7-sel kezdődjenek a kilóim, utána jön a 75 alatt, majd a 72,6 alatt, mert akkor érem el majd a -20 kg-ot.

Most a hetem nem lesz olyan eredményes, mert nem igazán figyeltem magamra. A héten volt a ciklusomnak az a része, amikor egy fél disznót fel tudtam volna falni. Mérlegre csak szerdán álltam. Az elmúlt hetem maga volt a pokol, így csak a férjemre koncentráltam. Másfél hete kezdődött... Rák gyanúval mentünk kórházba, úgy volt, hogy jövőhét kedden műtik. De pénteken kiderült, hogy szerencsére nem az. Így is majd műteni kell valamikor, de nem ilyen nagy bajjal. Ezért sem voltam annyira aktív, mint szoktam. De most ismét rajta vagyok 😁

Holnaptól indul újra a napi mérlegelés is, mert gyorsan el is szoktam tőle.

Nagyon kíváncsi leszek a 40 napos böjtödre! A sajt és a tojás nagy barátaid lesznek 😁

Majd meséled a tapasztalataidat is? Arra pl nagyon kíváncsi vagyok, hogy hús nélkül mennyire fogod energikusnak érezni magad!

2758. Rózsavirág48 (válaszként erre: 2757. - Szamocav)
2020. jan. 30. 19:31

Akkor megvan a kituzott cel😄 igen a hatossal kezdodo suly azert mar nagyon jo nekem a 69 pont jo lesz😉

Ja egyebkent most eloszor a 40 napos bojtot is meg akarom csinalni husmentesen szenhidratszegenyen hat kivancsi vagyok 😄

2757. szamocav (válaszként erre: 2756. - Rózsavirág48)
2020. jan. 29. 22:24
Köszönöm! Igazából nehéz megmondani, hogy mi is a célsúlyom. A felnőtt életemben mindig is kerekded voltam. Valójában szerettem is a formám. Lány koromban 57kg volt a versenysúlyom. Korábban volt, hogy fogytam, de az a diéta nem nekem való volt. 70kg-nál nagyon jól érzem magam a bőrömben, viszont most a gerincemnek kell könnyíteni. A fizioterapeutám szerint a 65-öt mindenképp el kell érjem, az csak jó ha kevesebb. Szóval meglátjuk 😁
2756. Rózsavirág48 (válaszként erre: 2755. - Szamocav)
2020. jan. 29. 21:03

Gratulalok az eredmenyedhez szuper👍

Kenyelmesnek tartottam nagyon porgos heten vagyok tul es ez igy jo volt, nem okozott problemat de faradtabbnak ereztem magam es a hetvege tulevesbe torkollott nos ez fogyashoz nem eleg illetve azert ez megsem egy hosszu tavu modszer lett volna es en most mar egy felev utkereses utan szeretnek fenntarthato egeszseges verziot kovetni

Ketonak nem neveznem amit csinalok inkabb alacsony szenhidratu dietanak moderalt feherje es zsirbevitellel a ch altalaban 75 korul/alatt van de ha 100 az sem gond efole mar nem szeretnek menni a mozgas megy ezt igy erre az evre gondoltam aztan vagy marad vagy ujitok😄

Te meddig tervezed a ketot csinalni? Es lehet irtad mar de mi a celsulyod?

2755. szamocav
2020. jan. 29. 19:07

Szia Rózsavirág!


Ma van a 4. Hét. Ma 0,6 kg-mal mutatott kevesebbet a mérleg, mint egy hete. És mindezt úgy, hogy most vagyok a vízvisszatartós egy fél disznót megtudnék enni fázisomban.

Centizni nem centiztem, mert fel vagyok puffadva, és így sok értelme lenne. De majd jövőhéten.

Viszont, hogy a statisztikával ne maradjak adós:

0. Nap 92,6 kg - 4. Hét: 81,3 kg Ez összesen: -11,3 kg!!! 😁

Ma a boltban az egyik hölgy megjegyezte, hogy mennyit fogytam!!


És összességében milyennek érezted a kísérletet?

Az 1200 kcal+ mozgást azt úgy tervezed, hogy ketózol is közben?

2020. jan. 29. 13:21

Sziasztok mi a helyzet nalatok?

Nalam veget ert a kiserlet😄 visszatertem a 16/8-hoz 1200kcal +mozgas

Ez igy kiegyensulyozattabbnak tunik erre az evre igy tervezem es remenyeim szerint idovel elerem a celomat amit mar tovabb nem akarok modositani csak megtartani

2753. Ákom-bacon (válaszként erre: 2752. - Szamocav)
2020. jan. 24. 18:30
Nálunk is hasonló!
2752. szamocav (válaszként erre: 2751. - Ákom-bacon)
2020. jan. 24. 18:22

Na az fantasztikus!

Nálunk öten dolgozunk az osztályon, ez most két fele szakadt. Én vagyok középen, de megmondtam, hogy hagyjanak ki belőle, mert én dolgozni vagyok ott.

2751. Ákom-bacon (válaszként erre: 2749. - Szamocav)
2020. jan. 24. 16:43
Én is! Egyértelműen elmondhatom! 🤝
2750. szamocav (válaszként erre: 2748. - Rózsavirág48)
2020. jan. 24. 15:52

Hát jobb ia így szerintem, mert hosszútávon nem tudom, hogy mennyire lenne egészséges, ha csak napi egyszer ennél!

Korábban írtam, hogy a te példád nahyon inspirált, hogy elkezdjem a diétát. A heti haladásos nagyon meggyőzött. Viszont nem emlékszem, hogy olvastam volna, hogy hol kezdted, és mit szeretnél elérni. Elmondod nekem? 😁

2749. szamocav (válaszként erre: 2747. - Ákom-bacon)
2020. jan. 24. 15:49

És az jó vagy rossz? 😂😂

Én egy háborús övezetbe csöppentem 😂

2748. Rózsavirág48 (válaszként erre: 2745. - Szamocav)
2020. jan. 23. 20:25

Koszi bar teljes bojtrol nem beszelhetek mert del 1korul a kavehoz eszek egy fel proteinszeletet de az elso fo etkezes 17korul van

Napkozben nagyon kenyelmes jol is birom majd meglatom

Hetvegeken ugy tervezem hogy fogok ebedelni

2747. Ákom-bacon (válaszként erre: 2746. - Szamocav)
2020. jan. 23. 20:05
Szia! Köszönöm a kérdésed, pont olyan mint volt! Mintha el sem mentem volna! 😉
2746. szamocav (válaszként erre: 2743. - Ákom-bacon)
2020. jan. 23. 06:41
Szia Ákom-bacon! Eszembe jutott, hogy a héten kezdtél dolgozni. Na és milyen?
2745. szamocav (válaszként erre: 2744. - Rózsavirág48)
2020. jan. 23. 06:39
Nem semmi, hogy itt tartasz! Így igazán lecsökkent az ablakod! Majd várjuk a tapasztalataidat! Én is azt vettem észre, hogy egyre későbbre csúszik az első rendes evésem!
2744. Rózsavirág48 (válaszként erre: 2742. - Szamocav)
2020. jan. 22. 19:58

Orulok hogy ilyen jol megy a napi mozgas is meg igazan szuperul kiegesziti a dietat szerintem is ez a legjobban tarthato etrend a fogyashoz

Estenkent en azert voltam kivanos de el lehet viselni

Most tovabb feszegetem a hataraimat es napkozben kave tea viz es egy fel proteinszelet (amit majd tervezek valami masra lecserelni) es altalaban 5kor eszek eloszor

Majd ha hosszabb ideig csinaltam beszamolok a tapasztalataimrol😃 ez meg egyelore kiserleti fazis

2743. Ákom-bacon (válaszként erre: 2742. - Szamocav)
2020. jan. 22. 18:22
Így van ez a tejszínnel! Én is azért nem tudok, már reggelizni!
2742. szamocav (válaszként erre: 2738. - Rózsavirág48)
2020. jan. 22. 17:53

Köszönöm! Amikor belevágtam, a te eredményeidet nézve azt mondtam, ha fele olyan jól megy mint neked, már akkor is veszett boldog leszek!

Úgy érzem valamit nagyon jól elkaptam, mert ezek az eredmények a legmerészebb álmaimat is lazán lepipálják!

A kávét is már rendes tejszínnel iszom, ahogy ajánlottátok, és valami isteni így 😁 Amit viszont észrevettem, hogy laktat így a kávém! 😂😂 még jobban oda kell figyeljek, hogy egyek is.😁

Amióta dolgozom, múlt hét hétfő, a reggeli szüntben 15 perc, és az ebéd szünetben 30 perc végig sétálok, és nagyon jót tesz! Meg az is, hogy elbúcsúztam a lifttől 😁

2741. szamocav (válaszként erre: 2734. - NJNZ)
2020. jan. 22. 17:48
A gyümölcsre a zöldség alternatívát használom. Karalábé, kaliforniai paprika pl.
2740. szamocav (válaszként erre: 2737. - Ákom-bacon)
2020. jan. 22. 17:47

Nagyon jó a 4 kg! Mivel az izom nehezebb, mint a zsír! Ezért is ment visszább a mérlegelésed!

Ez nálam is így van 😁

2739. Rózsavirág48 (válaszként erre: 2734. - NJNZ)
2020. jan. 22. 17:36
Gyumolcs zab tej es a frissen sult kenyer hianyoztak de a cel lebegett a szemem elott es teli idoszakban nincs friss gyumolcs igy konnyebb
2738. Rózsavirág48 (válaszként erre: 2733. - Szamocav)
2020. jan. 22. 17:29
Nagyon jol megy😍 gratulalok
2737. Ákom-bacon (válaszként erre: 2734. - NJNZ)
2020. jan. 22. 16:31

Nem rossz az a 4 kg! De lesz az több is!

Én nem szeretem a gyümölcsöket, úgyhogy nincs ilyen problémám, de a bogyós gyümölcsök azok, amikből szemezgethetsz. Ne sokat!

2736. Ákom-bacon (válaszként erre: 2733. - Szamocav)
2020. jan. 22. 16:25
Ügyes vagy! Szépen menetel lefelé!
❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook