Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


35. f3000dc5ef (válaszként erre: 34. - C306628484)
2014. márc. 15. 17:24
Igen :D
34. c306628484 (válaszként erre: 33. - F3000dc5ef)
2014. márc. 13. 22:31
Ez a harcos a harcosok étrendje lenne?
33. f3000dc5ef (válaszként erre: 32. - C306628484)
2014. márc. 13. 21:41

Én is :DDDD

Tudom ajánlani a harcost a paleohoz. Az utolsó kilók már azzal mentek le rólam :D


De nálam mindig a paleo az alap :D

32. c306628484 (válaszként erre: 31. - F3000dc5ef)
2014. márc. 13. 21:37

Először paleoval kezdek én is, aztán ha nem mozog lefelé a sulyom, akkor ketogénra állok át. Hozzám nagyon ragaszkodik ez a pár kg. :(

Viszont ez a több zsírt enni dolog nagyon jó a peloban és a ketoba is. Sokkal jobb izű tőle az étel :) nagyon élvezem :)

2014. márc. 13. 09:31

Egyébként a ketogén a leggyorsabb fogyókúra :D

És az egészségre is jó hatással van.

Jó pár paleos csinálja a paleo-ketogént. És a zsír a ketogén egyik alapja. Én nem is értem akinél ez korlátozva van, miért van.

30. f3000dc5ef (válaszként erre: 28. - C306628484)
2014. márc. 13. 09:30

Igaz :D a legjobb D-vitamin forrás a nap :D


Mikor nincs én napi 10 000 NE-t viszek be.

29. gribedli*** (válaszként erre: 28. - C306628484)
2014. márc. 13. 09:29
Nem, koszi, en nem jarok napra, ha lehet. Jo, meg igy is, hogy nem napozok direkt, ahol elek, egesz evben sut a nap, szoval kapom en minden iranybol:DDD C-vitaminbol en is 500mg-1g korulit szoktam, es szerintem is nevetseges a napi 60mg vagy 200mg, semmire nem eleg.
28. c306628484 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2014. márc. 13. 09:22

A 200 iu nagyon kevés mennyiség egy felnőtt embernek. Ez még a régi ajánlások szerinti mennyiség. ( sajnos sok más vitaminnal is ez a helyzet, ll. C- vitaminbol is régen azt tanultuk elég a napi 200 mg felnőttnek) ma már mindenki tudja, hogy minimum 1 g a megfelelő és az is inkáb gyerekeknek.

Én éveken át fogyasztottam napi 2-3000 iu mennyiség d-vitamint, manapság is megy kb. 1000 iu/ nap. Semmi problémám nincs tőle, viszont nem is vagyok beteg, nincs megfázás és más fertőző betegségek.

Túladagolás kb. 20.000 iu mesterségesen és rendszeresen bejuttatott d vitamin után képződik, de nagyon ritkán.


Viszont: napi fél órás teljes test napoztatással 20-50.000 iu vitamint szintetizálunk!

Tehát amint lehet irány napozni! Mert az a legtermészetesebb ;)

2014. márc. 13. 08:15

[link]


A tablazatot innen vettem, de olaszul van, mondjuk a tablazatban levo szamok erthetoek

2014. márc. 13. 08:11

Most megneztem egy tablazatot es ezt irja:

50 eves korig 5mcg (200IU)

51-70 eves korig 10mcg

71 eves kortol 15mcg


A max bevitel pedig (ami meg nem szamit tuladagolasnak) ennyi lehet:

1 eves korig 25mcg

1-13 eves korig 50mcg

14 eves kortol 50mcg


Tuladagolas tunetei: gyakori hanyinger, szorulas, izuleti problemak, szivritmus zavarok, depresszio.

25. Vikyci (válaszként erre: 12. - Chelsey)
2014. márc. 13. 08:07

Igen, nagyon sokat fogytam vele. A diéta előtt vett farmer pár hét alatt begombolva lecsúszott rólam.

Semmit nem tornáztam mellette, csak takarítani jártam (külföldön éltem akkoriban)

24. gribedli*** (válaszként erre: 23. - C306628484)
2014. márc. 13. 08:03
Ha jol emlekszem, meg a tojas (sargaja),a maj es sajtok is tartalmaznak egy jo adaggal (persze pont a zsirosabbak). De akinek ezek sincsenek, annak marad a napfeny:)
23. c306628484 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2014. márc. 12. 23:49

Igen, ezt tudtam, hogy a vajban van természetes d-vitamin. Viszont abban sincs annyi amennyi az emberi szervezet egészséges működéséhez kell. 100 g vajban mindössze 15 mikrogram d vitamin van. Felnőtt embernek 75-100 mikrogram d- vitaminra van szüksége napi szinten!

Napfénnyel, szolival ennek többszörösét is be tudjuk juttatni.

2014. márc. 12. 23:19
Mondjuk ettol fuggetlenul en is zoldsegparti vagyok
21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - C306628484)
2014. márc. 12. 23:19
A legjobb D-vitamin forras a vaj, es ehhez meg szoli sem kell. A szoli azoknak kell, akik egyaltalan nem fogyasztanak allati eredetu D-vitaminforrasokat (amikben mar instant Dvit van), hanem csak olyan dolgokat, amikben az alacsonyabb minosegu, D-vitamin eloanyag talalhato es ez napfeny nelkul tenyleg nem szivodik fel. Az allati eredetu igen, mert mar kesz D-vit.
20. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2014. márc. 12. 23:15

Az Atkins az egy ketogen dieta. Szogezzuk le, nemcsak 1 ketogen dieta letezik, hanem ez egy csoport es ebbe tartozik:

Atkins, South Beach, Dukan, Ciklikus ketogen dieta, es meg egy sor masik, de ezek a legnepszerubbek, ezek mind ketogen dietak, akarmelyik vegerol kezdjuk, mindben szerepel a ketozis, es egyebkent mindegyik engedelyezi egy kicsit kesobb a gyumolcsot is.


Maga a karos hatas, altalaban a ketontesteket szoktak hibaztatni, ezek mellektermekek. Szoval ha teged megnyugtat, miutan lefogytal ketoval, meregtelenits is egyet zaraskent es kesz:)

19. c306628484 (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2014. márc. 12. 23:15

Én ugyan még nem vagyok tapasztalt a témában, de azt nyugodt szívvel mondhatom, hogy komplex, nagy dózisú vitaminok nélkül ne csináld ezt a diétàt. De szerintem semelyik diétát nem szabad vitaminok nélkül csinálni. Még ha sok zöldséges- gyümölcsös diétát csinál az ember, már abban sincs annyi vitamin amire a szervezetünknek szüksége lenne. Mert a földek műtrágyázottak és nagyon túlhasználtak amikben a növények teremnek.

Pl. Pl. Elegendő d-vitamint is csak kivülről tudsz bevinni vagy napozással, esetleg szolival.


Szóval mindenképp érdemes beszerezni vitaminokat, ásványi anyagokat.

2014. márc. 12. 23:10
Ja, nem a zsírral van bajom, hanem a CSAK hús-zsírral.
2014. márc. 12. 23:05
Nekem vannak kételyeim a ketóról, jó lenne, ha eloszlatná valaki őket. Sokat olvastam a neten róla, jókat, rosszakat, legújabban azt, hogy teljesen "ártalmatlan", pedig majdnem olyan, mint az Atkins, amit égre-földre szidtak, hogy károsítja a veséket, bla-bla-bla. Ha azt vesszük, tényleg egyoldalú, én szeretem a sok-sok gyümölcsöt, zöldséget is. Olyan írjon, aki tényleg otthon van a témában... vitaminok és egyéb étrendkiegészítők nélkül, ha nekiállok, nem lesz semmilyen hiánybetegségem (nyilván ennyi idő alatt nem, de okozok-e valami kárt magamnak)? A pajzsmirigyem sem a legjobban működik. Nyilván sok betegségre megoldásként javasolják, mégis ha szóba kerül, van egy pici ellenérzésem vele kapcsolatban, mert ha meghallom azt a szót, hogy egészséges táplálkozás, akkor lelki szemeim előtt egy halom zöldséget, gyümölcsöt is látok, nemcsak zsírt, és ezt nem tudom kiverni a fejemből.
16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - C306628484)
2014. márc. 12. 22:47

A ketozis pont, hogy a tobbi dietakkal szemben sokkal kevesebb izomveszteseggel jar, illetve segit megorizni, mert zsirt hasznalsz fel mint energiaforras.


Feherjebol mehet testsulykg-onkent 3 g is, de 2g mindenkeppen, ahogy ketozison kivul is siman.

15. c306628484 (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2014. márc. 12. 22:13
Kíváncsi leszek, hogy nekem hány gr alatt fog beindulni a ketozis. Remélem, hogy nekem is csak a végén kell majd alkalmaznom, mert elég szigorú, de ha kell akkor kiprobálom. :) csak ne menjen az izmaim kárára.
14. c306628484 (válaszként erre: 10. - Vikyci)
2014. márc. 12. 22:09
Igen,tényleg van hasonlóság a 2 diéta közt. De talán a ketogénben kicsit több zöldséget lehet enni, többféle ételből lehet választani.
13. c306628484 (válaszként erre: 9. - Chelsey)
2014. márc. 12. 22:07

Igen hallottam már róla, hogy a jódbevitellel jó irányba terelhetjük a pajzsmirigy működését. Azt hiszem újra elkezdem alkalmazni az algakúrát. ( spirulina és chlorella) .

Arra gondoltam, hogy fokozatosan termék rá a ketogéndiétára is. Először paleo elvek alapján, majd amikor megáll a fogyas, csökkenteni a szénhidrátot lefelé a ketózisig.


Csak még azzal vagyok bajban, kb mennyi fehérjét fogyasszak. Finoman nőiesen azért szeretném mellette épitgetni az izmaimat és a keményebb mozgásról sem szeretnék lemondani. Gondolom annyi fehérje biztos nem mehet, mint egy átlagos szálkásítás-építés alatt. Izomból nem szeretnék veszíteni.

12. Chelsey (válaszként erre: 11. - Vikyci)
2014. márc. 12. 21:48
Egy hónap alatt fogytál 15 kilót?! Az baromi sok.
11. Vikyci
2014. márc. 12. 21:14

Amikor Atkins diétáztam, reggelire rántottát ettem, volt hogy sajttal, volt hogy szalonnával. Ebédre sült csirke, vagy hal, kevés salátával, uborkából, jégsalátából. Vacsora is valamilyen sült hús volt.

Naponta fogytam fél kilót, de max 4-5 hétig bírtam, utána kellett egy kis szünet.

10. Vikyci
2014. márc. 12. 21:03

Ez kb úgy hangzik, mint az Atkins diéta.

Amikor én Atkinseztem, nagyon sokan le akartak beszélni róla, hogy mennyire nem egészséges.

9. Chelsey (válaszként erre: 4. - C306628484)
2014. márc. 12. 19:12

Mindenek előtt nézz utána a jódnak, ha eddig nem tetted meg!

A ketogén diétát is érdemes lehet kipróbálnod. Arra ügyelj, hogy fokozatosan térj vissza, mert megviselheti a szervezetet, ha hirtelen túl sok ch-t viszel be ketózis után.

8. gribedli*** (válaszként erre: 7. - C306628484)
2014. márc. 12. 17:45

30, de inkabb 20 alatt kellene tartani. Ketophan vagy ketostick csikkal ellenorizheted, hogy ketozisban vagy-e, szerintem tokeletes, ha gyorsan akarsz lefogyni utolso maradek kilokat, vagy ha stagnalsz, vagy ugy altalaban, hogy beinduljon a fogyas. Es azert is latvanyos azonnal mert minden gramm ch visszatart 4 gramm(ml) vizet a szervezetben. Mar az elso napokban is, ahogy eled fel a tartalek ch-dat, ami kb 300-500g (verben, majban, izmokban), ez az elso par napban is masfel kg fogyas. Nem veletlen, hogy nagyon sokan az utolso simitasokra hasznaljak:)


Miutan meg bekerulsz ketozisba, mar nem is leszel annyira ehes, amig benne vagy, igy meg konnyebb betartani a 20g ch-t

7. c306628484 (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2014. márc. 12. 16:04

Hu ez tényleg még a ketogén diétán belül is egy keményebb verzió!

Igen a sima ketóba belefér a sok zsír ha jol tudom 1:2 az arány, fehérje: zsír mennyiségben. A ch-t pedig kb. 30 g/ nap alatt kell tartani.

Viszont egész változatos kajákat lehet ilyen étrend mellett csinálni.

Biztos, hogy nagyon jót tesz a szervezetnek, mert nagyon sok betegséget lehet vele gyógyítani, olyat is amire az átlag orvos azt mondja, hogy autoimmun pl.

6. Mazsinka (válaszként erre: 5. - C306628484)
2014. márc. 12. 13:40

Hááát...


Barátnőm szerintem egy drasztikus formáját csinálja. Húsok közül csirkét, pulykát, marhát, halat ehet, de azt hiszem, mást nem. No, más ketósok, úgy tudom, nem vetik meg a zsírosabbakat sem. Neki elő van látva, hogy mérje az adagokat.


Zöldségek közül csak a zöldeket eszi többnyire, ami biztos: saláta, spenót, uborka. Amiben több a ch, azt már nem. Ezt is méri.


Tejterméket, gyümölcsöt, lisztes dolgokat, cukrot nyilvánvalóan nem eszik.


Emellé valamiféle fehérjeporokat eszik, iszik.


Ő mindezt orvosi kontroll mellett csinálta, s négy hónap alatt 25 kilót fogyott kb.


Emellé vitaminokat szedett, a vérképe jó volt neki. Sok vizet ivott, nem tornázott.


Na, most ez egy speciális eset, ne vonj le róla messzemenő következtetéseket. A ketót epilepsziásoknak szokták javasolni, vagy idegrendszeri bajokkal küdőknek, a gluténmentesség miatt is jó pm-re.


Egyébként úgy tudom, egy átlag ketóba a zsírossabb ételek is beleférnek, és picit több zöldség, de ebben nem vagyok biztos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook