Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


275. dasygirl30 (válaszként erre: 274. - Keller Szilvia)
2017. ápr. 5. 20:23
Sziasztok!igen szerintem is kell a kaloriaszamolgatàs, bàr nekem meg az első hònap telt el ès szerintem eredmènyes volt, viszont szegeny fèrjemtől mindìg megkapom, hogy nem eszem elèg zöldsèget ès ez ìgy nem jò. Àm van benne igazsàg, ùgy hogy èn lehet majd visszaàllok a több sali ès kevesebb zsìr dologra, àm ch akkor sem fog 80-100g fölè menni. Kòkuszzsìr jobb igen èn is azt hasznàlok.
274. Keller Szilvia (válaszként erre: 273. - Diabogyó)
2017. ápr. 5. 15:43
igen, a kalóriafigyelés biztosan segít! Plusz a zsírok megválogatása is jó hatású lehet, most azt vettem észre, hogy mikor kókuszolajban sütöttem a dolgokat, mintha jobban fogytam volna.
2017. ápr. 5. 09:11

Sziasztok!

Sajnos én is tapasztalom hogy be kell iktatni a kalória számolást. Nálam két hete stagnál a fogyás. Pedig közép és sötétlila a ketophan. Az elején hihetetlen tempóban beindult a fogyás aztán most meg semmi azaz -20 dkg . Szóval jön a szamolgatas. Ha ezután is eredménytelen akkor ez nem az én fogyókúrám. Igaz már nem vagyok fiatal és nem tudom hogy 45 felett érdemes e ezzel próbálkozni. Most szomorú vagyok mert elmúlt az a siker ami az elején meg volt. Mindegy remélem a kalória számolás majd segít. 😔

272. Keller Szilvia (válaszként erre: 271. - Dasygirl30)
2017. ápr. 3. 10:32
Igen, jó a kalóriadeficit, de az elején még úgy is fogy a ketótól az ember, ha nem figyel erre. Nekem úgy sikerült ez az egész átállás, hogy az elején tömtem magamba mindent (ketósat persze), úgy is fogytam, aztán stagnálni kezdtem persze, de szép lassan elcsitult az étvágy is, és akkor már a kalóriára is figyeltem (1600-1800 azért akkor is bement).
2017. ápr. 2. 22:30
Hat igen en is ugy tudom, hogy azert jo lenne egy pici kaloriadefficitbe lenni, de en azt vallom, hogy mindenkinek meg kellene ismerni a sajat testet es rajonni, hogy mi az ami segit a fogyasban es mi az ami nem. Valakinek pl ez a keto nem annyira stb. En ma zartam az elso honapot, mivel hazautaztunk videkre kb 300km es este jottunk is vissza bp re igy ugy dontottem ez lesz a ch feltoltos nap. No de lanyok alig tudtam megenni 2 szelet pizzat..ami persze nem rossz😂.hoztunk otthonrol jo videki tojast meg csirket ugyhogy boldogsag megvan.en annyiban fogok varialni a kov honapomban, hogy mostmar figyelek a kaloriara is. Marad a reggeli tojas , ebed vacsi meg csirke zoldsegek kis tejszinnel tejfollel stb. Ha nagyon ehes lennek akkor kis mogyorot tejfolt fogok enni. Amugy sztem bem is lehet teleenni magat az embernek.mondjuk en nem eszem szalonat kolbaszt stb.
270. Keller Szilvia (válaszként erre: 267. - Bobob)
2017. ápr. 2. 14:24
szia, ez ugye nem annyira kalóriaszámlálásról szól (nehéz is lenne alacsony keretet tartani a sok zsírral), azt mondják, azért 2000 fölé nem jó menni. Én azt vettem észre, hogy ha jócskán viszek be kalóriát (mascarpone, tejszínhab, egész teavaj egy napra pl. az abonettek, tökmagok mellett), akkor stagnálás van, de legalább felfelé se megy a súlyom. Szerintem az elején nem érdemes figyelni a kalóriát, ott az a lényeg, hogy megszokd a ch-deficitet, aztán ha már gördülékenyen megy és mondjuk lassult a fogyás, akkor érdemes a kalóriára pluszban odafigyelni.
269. dasygirl30 (válaszként erre: 268. - Chacho)
2017. ápr. 1. 09:41
Szia!volt egy ket nap amikor igen , de osszesegeben nekem egyszerubb ez mert igy napkozben pl ebedre tudok sajtot tonhalat gorog salut stb. Enni igy nem kell fozni, nem is tudnek a kisfiam mellett.hatarozottan fogytam tole, meg egy honap es jo lesz😀.igen ez az egy baj van ezzel a dietaval, hogy nem lehet ilyeneket inni, enni.no en ugy csinaltam mint szerintem mas is, de mondom. 2 db cekla puhara fozod felkockazod es adsz hozza 3 nagy evokanal 20%tejfölt so bors pici fokhagyma en raktam bele pici citromlet ill meg egy kicsi tejszint es egy nagy kanal majonezt. A majonezt csinalgatod magad is. Kb enny. Ebbol egy jo nagy adag lesz, en ezt kb egy hetig eszem tegnap pl lazac husival.
268. Chacho (válaszként erre: 266. - Dasygirl30)
2017. márc. 31. 13:42
Hogy csináltál céklasalit? Nekem évek óta a reggeli italom a frissen facsart céklalé, de keto alatt nem lehet, csak úgy hogyha 1dl iszok étkezés mellé,de éhgyomorra nem mert egyből fehér lesz a tesztcsík. Viszont a cékla nagyon jó vérképző. Szóval kiváncsi vagyok a sali receptjére.Így visszanézve nehéz volt tartani az első hónapot? No és megérte neked?
267. bobob
2017. márc. 30. 14:44
Sziasztok, én most fogok belevágni.Mennyi az ideális kalóriakeret ennél a diétánál?köszi
266. dasygirl30 (válaszként erre: 265. - Chacho)
2017. márc. 29. 22:04
Jobbbulàst neked!egyèbkènt tudsz sima paracetamolt is venni az van benne plusz csinalj gyomberteat citrommal nagyon jo es hatasos,igy maskor nem kell erre a kek dobozos termekre kolteni. En teafaolajat tolok virusolo gyulladascsokkento stb.koszonom jol birom, bar epp mensi elott vagyok igy neha sokmindent tudnek enni,de megallom. Ma csinaltam ceklasalit a kov egy ket napra igy csak este majd csirkehusit kell csinaljak😀. Majd most vasarnap lesz meg a 4 hetem. Meg egy 4 hetes kurat fogok tolni aztan picit emelek z ch mennyisegen, mert hianyzik nagyon pl egy jo lencses etel. Most olyan 30-35 g korul tartom,bar husvetkor megyunk londonba de mar mondtam anyosomnak h nekem csak csmell brokkoli meg tejszin ha van akkor rendben leszunk.
265. Chacho (válaszként erre: 242. - Dasygirl30)
2017. márc. 29. 18:40

10nap kimaradt most :(

Kiestem a ketóból és azzal a lendülettel beteg lettem. Megfázás vagy influenza..mindig keverem. Az első 2nap nyomtam a forró tasakos italt ami tele van cukorral, aztán kaptam antibiotikumot. Már jól vagyok. Ma újrakezdtem a ketót. Alig várom hogy megint teli legyek energiával. Nálad mi újság? Jól bírod?

264. Keller Szilvia (válaszként erre: 260. - Dasygirl30)
2017. márc. 29. 12:30

nálam változó, hogy egy nap mennyit eszek, újabban eléggé megszaladt a kalória, figyelnem kell...

átlagban:

- reggelre 4 abonett olajban pirítva, 2 tojással leöntve

- ebéd mondjuk sült zeller tartárral, desszertnek mascarpónekrém

- délután tökmagozás

- este tökmag, 3-4 abonett vajkrémmel, sajttal, mascarpónekrém

A naplómban most a napi kajáimat is vezetem.

263. Keller Szilvia (válaszként erre: 260. - Dasygirl30)
2017. márc. 29. 12:28
a husit tényleg nem szeretem, de a fűszerek zöldséggel is szupik:) Persze a ketóban tényleg jobb lenne a hús, de hát nem szeretem... szerencsére van pár alacsony ch-s zöldség, azokat variálom:)
2017. márc. 28. 09:07
De figyelmetlen voltam, szoval szerintem kelbimboval vagy gombaval is mukodik. En is inkabb a zoldsegesvolnalat vinnem, csak az a baj, hogy sok bennuk a ch ehhez a dietahoz, pl kulonbozo lencsek stb. Bar brokkolit karfiolt csicseriborsot lehet.
2017. márc. 28. 08:52
Meg tejfol vagy zsirosabb yoghurtbol ha edesre vagyom.rem ez igy belefer egy napba meg😀
260. dasygirl30 (válaszként erre: 259. - Keller Szilvia)
2017. márc. 28. 08:52
Kedves vagy😀!Igazàbol csak az a pàr jò minősègű fűszer kell ès egy kis alaptudàs ès màr tudsz is mindent. Amit ajanlanèk az a tandoori fűszerkeverèk azt pl en nagyon csìpem sült csirkèhez pl.ès alt.csirkecombot csinàlok a bőrèt rajtahagyom bevàgdosom ès csinàlok pàcot tandoori so bors chilli kicsit hagyom èd mehet a sutobe persze olivaolaj is megy ra. En nagyon szeretem. Vmi 450ft egy zacsi keleti fuszeresnèl. Azt is akartam kèrdezni, hogy alt. Egy nap mennyit esztek?en alt teggel tojas ebedte tonhal sajt stb..vacsi meg vmi husi alt.csirke lazac pulyka zoldseggel.
259. Keller Szilvia (válaszként erre: 256. - Dasygirl30)
2017. márc. 28. 08:16
Hű, de irigyellek, odáig vagyok az indiai kajáért:) Meg amúgy is az egész kultúráért:)
258. Keller Szilvia (válaszként erre: 253. - Dasygirl30)
2017. márc. 28. 08:15

szió, én csaknem vega vagyok, úgyhogy még uncsibbak a kaják, de van néhány szuper recept, amivel fel lehet dobni. A naplómban összeírtam, miket szoktam enni, hátha találsz köztük jó receptet:) Egy időben a felhőkenyér volt a mániám, tuti szendókat lehet belőle készíteni, most meg a sült zellerre, a tejszínhabra (habszifonnal csinálom, édesítővel) meg a kelbimbó pitére kaptam rá:) De képzeljétek, tegnap pl. mézes sült diót ettem a kínaiban, egy egész dobozzal, és mégis ketóban maradtam... igaz, azonkívül csak tökmag, 4 abonett, 2 tojás meg 2 rántott sajt volt a kajám egész nap. De úgy látszik, olykor belefér ez-az a ketóba:)

Itt a kajás naplóm:

[link]

257. Keller Szilvia (válaszként erre: 251. - Dasygirl30)
2017. márc. 28. 08:12
én a zellert nem nagyon szeretem, de így, sütve, irtó jó íze van. Gratu a picihez:)
256. dasygirl30 (válaszként erre: 255. - Diabogyó)
2017. márc. 27. 12:28
Szupi, ismerem a konyhat nagyon sokmindent tudok fozni ferjem indiai😉. Jol hangzik en is szeretem. Gorog salit szoktam mostanaban csinalni olivabogyi ill olivaolajjal. Sztem holnap en is ezt csinalom😀
255. Diabogyó (válaszként erre: 253. - Dasygirl30)
2017. márc. 27. 10:11

Szia !

Én ma csirkecombot készítek amit magyaros ízek helyett indiai fűszerekkel szórok meg.

Tehát kurkuma,curry egy pici chili só és bors. Mégis más mint a megszokott. Férjem rizzsel kapja én meg salátával.

2017. márc. 27. 10:04

Sziasztok!

Újabb hét telt el. Most nem tudok büszkélkedni hogy mennyit fogytam ugyanis egy dékát sem. Pedig végig ketózisban voltam és még mozogni is elkezdtem. Napi 6-8km tempós séta. Egy ami vigasztal hogy a csípőmből újabb-2cm. De máshonnan semmi. Tudom türelem de akkor is..😯

2017. márc. 27. 10:01
Sziasztok!ti miket esztek?mar kezdek kifogyni az otletekbol, szegeny ferjem is ezt eszi vacsira😁bar ne panaszkodott meg😂.milyen zoldsegeket esztek pl husi melle?en ma brokkolis csirket csinalok tejszineses sajtosan.ezt mondjukminden nap tudnamenni.
2017. márc. 26. 18:46
Mozogni sajnos èn is csak annyit tudok ami itthon van pl haximunka gyerek, bàr szerintem ha felraknèk egy lèpesszamlàlot elègge jò èrtèket adna a nap vègere. Tervezni èn is tervezem, mondjuk a babàm nem partner benne, mert nem alszik napközben, de megoldjuk😂
251. dasygirl30 (válaszként erre: 250. - Keller Szilvia)
2017. márc. 26. 18:35
Örülök, hogy ìzlett a citromos dolog is. Most van a p..nnyben olyan joghurtfele ami 30%zsirtartalmu igazabol zsirtartalombol kiindulva tejszin, de savsnyubb am en imadom. Be is vasaroltam. En ma hummuszt csinaltam, mert a csicseriborsonak is elfogadhato a ch tartalma, persze 3 evokanalbak tobbet nem tudok megenni de ezt pl pulykafasirttal. Ez volt ma😀. Nekem ma telt le a 3het, meg varok jovohet vegeig es merecskelunk, bar mar most erzem, hogy jok a terhessegem elotti ruhaim😁. De jo, hogy zellert is lehet enni èn imadom😁meg a ceklat akartam megnezni ilyen zsiros tejfolosem en nagyon szeretem. Es lanyok epp most fordult meg hatrol hasra az en gyonyoru 4,5 hos picifiam😂
2017. márc. 26. 09:02

kajaötletek még:

- abonettet darabokra töröm, zsírban megpirít, tojással leönt

- sült zeller tartárral (hasábra vágva, fűszeres olajban forgatva, sütőpapíron megsütve, isteni)

- túrópuffancs

- kelbimbós pite

Van naplóm receptekkel, ha gondoljátok, nézzétek meg.

2017. márc. 26. 08:59

sziasztok, de jó, hogy ez a fórum is pörög:)

A mascarpónésat próbáltátok már kakaóporral? Fini csokikrém, én még tejszínhabot is nyomok rá (régi patronos, édesítővel persze).

Én 85 kg-ról fogytam le 76-ra a ketóval, most eléggé megálltam, de ismét belehúzok:) És igen, nem lényeg a csík színe, az a fontos, hogy ne negatív legyen!

2017. márc. 25. 13:52
Azoknak akik a tesztcsíkot nézik üzenem, ne essetek kétségbe ha világosabb. Ez annyit jelent, hogy kevesebb ketontest ürült ki a vizelettel, magyarán többet használtál fel a metabolikus funkciók során. Ha kevesebb zsírt eszel, nyilván marad a testedből elvont zsír (lipózis) amivel be kellett érnie a testednek s elhasznált.
2017. márc. 25. 13:48
A következő cél még 6 kg. Most bevezetek heti 3 súlyzós edzést mellé. (eddig nem mozogtam) Szorítsatok!
2017. márc. 25. 13:47
És IGEN! Eltelt a 3 hét s eljött a mérlegelés ideje. 83,5-ről 77,1-re ment le a súlyom. Ami 6,4 kg fogyást jelent. 2 kg hetente! Persze itt kell bevallanom, hogy közben volt két szülinap, tortával, mindennel, és 1,5 nap kellet hozzá, hogy újra ketózisba kerüljek mindkét alkalommal. Vigasztalásul írom, ismét ketózisba kerülni nem olyan fárasztó s nehéz mint az első 3 nap a diéta elején.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook