Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kertesből panelba fórum

Kertesből panelba (beszélgetős fórum)

1 2
2007. okt. 26. 20:21
Aki kertes házból panellakásba költözik, annak először is a bezártság lesz furcsa. No meg, hogy a szomszédból minden áthallatszik.
2007. okt. 26. 20:19

Én nem a fűnyírástól félek, sőt nagyon szeretem, csak nincs rá időm.Ugyanígy nincs a kertre sem.

A gyerekek miatt, amikor órákat kint tudnak lenni és élvezik akkor örülök, hogy kertesben lakunk.

Az viszont tény, hogy egy kertes háznál nincs pihenés.Ha már bent minden rendbe is van, akkor kívül kell valamit csinálni, ha nem a házon van javítanivaló akkor a kerítést, stb. és emellé nő a fű, ha konyhakert van, akkor azt kell kezelni, mert máskülönben nincs értelme.Ja és persze általában ott van mellé a család...

Egy panel ha minden meg van benne csinálva, akkor majd 5 évig nyugalom van, lehet lazítani, csak a mindennapi feladatokra koncentrálni.

Ha nem lenne férfikéz a háznál, akkor tuti, hogy én az életbe nem jöttem volna kertesbe.Sőt én télre a fűtés miatt szívesen visszamennék a panellakásunkba még akkor is ha 3-4 hónapig helyszűkében is lennénk ( 5-en 2 szobára ).

Idősebb korban meg egy szoba-konyhás is megfelelne majd.

Ez az én véleményem.

2007. okt. 16. 07:32

Én megőrülnék ,ha panelba be kéne költöznöm.

Szoktunk menni ismerősökhöz látogatóba ,panelba,azt a 3-4 órát alig bírjuk ki.

Nincs is annál jobb amikor kimegyek a saját kertembe.

2007. okt. 13. 21:10
Nem értem miért kell annyira félni egy kis fűnyirástól. Ennyire elkényelmesedtünk volna. Én kertes házban lakom, kilenc évig laktam én is panelban, de maga volt a börtön. Egyszerűen unalmas. Főzés, takaritás és ennyi.
23. Leonka
2007. okt. 13. 20:11
Én 28 éves koromig kertesházban laktam majd panelba költöztem.Egy év múlva kétemeletes téglaépületben vettem egy lakást. A panelt én is börtönnek éreztem (negyediken laktunk)szinte majd megfulladtam benne. A tégla kicsit más, megszoktam,van erkély.Kertesházba már én sem biztos,hogy visszamennék.Falunk éltem azelőtt és az örökös kutyaugatás ami ment éjszakánként na az nem nagyon hiányzik. Végülis meg lehet szokni az emeletest,nekem kb. két évbe telt de szeretek itt élni.
2007. aug. 4. 18:36
Volt olyan, de visszajöttünk kertesbe. Arra nagyon jó volt, hogy 8 év után sikerült saját otthonhoz jutnunk. 13 évig éltünk ott, de nem volt vészes. Igazából nem az a kimondottan panel volt. Kertes házban azért sokkal jobb! Nincs annyira sok lakóhoz kötve, mint panelben.
21. Teráz (válaszként erre: 17. - Age11)
2007. aug. 4. 16:22

A te korodban talán még nem tudhatod,semmi tapasztalattal nem rendelkezel ebben a témában.

Én több mint négy évizedet éltem társasházban,

majd panelban.Megtartottuk a panelünket,nem hittem

hogy megszokom a családi házunkat,3 évig győzködött a férjem,hogy költözzünk.Én mindig elodáztam ......majd jövőre .... 3 éve Pesten voltam dolgozni ,tudta ,este érek haza.

Ő kiköltözött ,hívott,hogy a családi házunkba jöjjek haza.Élete egyik legjobb döntése volt :)

Azóta , ha megyünk néha a régi lakásunkba ,

szó szerint börtönben érzem magam!!!Gyönyörű kertet varázsoltunk közel 3 év alatt,

a kertben akármennyien kényelmesen elférünk,nagyokat grillezünk,bográcsolunk.Napozunk az udvarunkon,akár meztelenül is tehetnénk ....Fürdünk saját medencénkben,élvezzük piciny kerti tavunkat .

Ezer dolog szól mellette,SZERINtEM !!!

2007. aug. 4. 15:57
Mi panelban lakunk, és másik városba szeretnénk költözni. Nem tudjuk még ott mire ruházzunk be társas házra, vagy kertesre. Az utóbbitól nagyon félek, mert tényleg jók a kerti partik, meg a gyerköcnek mini játszótér, de azért állandóan van mit csinálni. Még ha csak fű meg fa van benne akkor is. Mindkettőnek számtalan előnye és hátránya van. Nagy dilemma!
19. daroki (válaszként erre: 17. - Age11)
2007. aug. 4. 15:49
Én is ezt mondom:)Panelos vagyok,de börtönnek nem érzem.Tény,hogy nincs kertem,de azért 2 perc alatt lennt vagyok a parkban,minden a számban van(közért,orvos,iskola,ovi,stb...)Szóval nem olyan rossz ez,de természetesen nem mondanék nemet ha kertesbe költözhetnék:)
2007. aug. 4. 15:02
nincs ilyen tapasztalatom. világ életemben kertesházban laktam, azt viszont tudom, h önszántamból soha nem költöznék panelba és más lakásba sem. részemről 100%-ban ház ház ház kertes ház
17. age11 (válaszként erre: 16. - Teráz)
2007. aug. 4. 14:20
izlések és pofonok
16. Teráz
2007. aug. 3. 20:00

Szabadság......................szeretem.......!!!!

Panel = börtön !

15. Teráz
2007. júl. 17. 11:12

Nincs az a pénz amiért visszaköltöznék a panelba!

Én ott már életképtelen lennék.

14. vapi
2007. júl. 17. 10:33

Sziasztok!!

Én kertesben éltem és panelba költöztem.

Hiányzik a kert és a jó dolgok belőle(grillezés, bográcsolás,stb..)De kétszer is meggondolom a visszaköltözést.Nyáron vissza mennék, télen maradnék:))

2007. júl. 16. 13:54

Egyetértek Böbi67-tel.

Megőrülsz 1 panelba, ha előtte csak kertes házban éltél?

Miért költözöl panelba?

2007. júl. 16. 13:49

Én sem költöznék panelba.Nálunk is a parkosítva van.A fűnyírás a hólapátolás is egy kis mozgás a friss levegőn.Nyáron grillezünk,bográcsolunk.

Nem mennék panelba,nekem jó a kertes ház!

2007. júl. 16. 13:16
Én meg majd megbolondultam, mikor kertes házból a 3.ra kölztöztünk. Tavasszal olyan volt , mint egy börtön, bezárva a 4 fal között. Nem is bírtam sokáig, másfél év múlva megint kertes házban laktam. Azóta építettünk egy kis házat, ezt is be lehet rendezni nagyon kényelmesre, és a kert nekem nem jelent egyet a kapálással. Mindenhol fű van, szép növények. Most ássuk a kerti tavat. Van kutya, macska, nyúl, sőt volt 4 kis sündisznónk is. És a kert partikról még nem is beszéltem. Én sose cserélném el. De mindenkinek más a fontos.
10. frekvencica (válaszként erre: 9. - Frekvencica)
2007. júl. 16. 10:33

és akkor még nem is beszéltem a rendszeres kerti munkákról, amik egy tinédzser számára nem program kategóriát képeznek (gondolok itt pl. fűnyírás, gazolás, sövénynyírás, gallyak égetése, kutyasz@r-szedés, hólapátolás, idénygyümölcs-szedése - főként a diót jó a kutyasz@rból kiválogatni... asszem itt befejezem, mert én ennek tekintetében nagyon negatív vagyok.


A lényeg: tök jó lakásban lakni!!! .-)) A "kertem" pedig olyan, hogy nincs vele sok gond: erkélyen muskátlik, tátikák, paprikák :-)

2007. júl. 16. 10:29
én kertes házban éltem 16 éves koromtól 27-ig, aztán téglába költöztem. SOHA TÖBBÉ nem akarok kertes házban lakni - legalábbis nem olyanban, ami akkora mint egy múzeum, és kb. úgy is van berendezve, a kertben meg semmit nem lehet csinálni, nehogy tönkre menjenek a növények...
2007. júl. 10. 17:58
en imadok panelban lakni 18 eves koromig kertes nagy hazban laktam utaltam alandoan csinaltad meg se volt rend 20 eve lakok panelban imadom mindennek meg van a helye mindig tiszta este reggel konyen takaritol itt is megtudod teremteni a kenyelmet a kert meg nem hianyzik:)))
7. ac1096844d (válaszként erre: 1. - Ypszike)
2007. júl. 7. 16:44

Mi a szüleimnél laktunk 5évig. Egy éve költöztönk át egy 50nm-es panelba a 2. emeletre. Mindkettőnknek nagyon tetszik.

Mi újítottuk fel ízlésünk szerint.

Egyszerűen imádjuk.

2007. júl. 7. 16:37
A kertes ház az egy örök átok, nekem is az van és szabadulnák tőle, legjobb a társasház, ott nincs se kert se semmi csak közös költség és kész, én a kertest odaadnám egy panelért is.
5. mazsi-drazsi (válaszként erre: 1. - Ypszike)
2007. jún. 25. 22:50
ne tedd, egy börtön!!!
2007. jún. 20. 00:04
Válásom után én is gondolkodtam,hogy panelba költözöm a kényelem kedvéért.Végül a kertes háznál maradtam.Jól döntöttem!Látom a panelben élő barátaimat hogyan élnek.
2007. jún. 19. 23:49
Meg fogsz bolondulni..., szerintem! Sose mennék panelbe! Aki élt már kertes családiházban, az szerintem nem v. nagyon nehezen fogja megszokni! Nem tudnék panelben élni... nagyon meg kell gondolni, mert utána nehéz visszacserélni...
2007. jún. 19. 23:07

Mi panelból költöztünk kertesbe 20 évvel ezelőtt. Most a szüleim visszamennének panelba, én meg egy jóval kisebb kertesbe mennék.


Szerintem a kényelem miatt mindenképpen jó a panel. Persze, aki ahhoz van szokva, hogy szeret a kertben tenni-venni, annak nehéz az átállás.

2007. jún. 19. 22:25
Milyen kertesházból panelba költözni-saját tapasztalataitok érdekelne
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook