Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes házból panelba költözünk fórum

Kertes házból panelba költözünk (beszélgetős fórum)


1 2
53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 47. - Fehérke111)
2015. febr. 20. 07:28

De, ez az igazán lényeges infó... hogy napi szinten milyen emberi kapcsolataid vannak.. Ez befolyásolja az élet minőségét, nem a bankszámla.


Amikor mi 84-ben a Szomszédokból ismert lakótelepre költöztünk, akkor még ott tényleg olyan volt a hangulat, mint a filmben..


És aki ott nőtt fel, abban a "családias" fészkben általában nem is megy el onnan, sőt sokan visszajönnek.. A mai napig jó a közösség, legalábbis annak, aki akarja. Persze elbújni ott is el lehet, mert azt mindenütt lehet..


Az új felnőttjátszótéren, meg futópályán- amire mindenki vigyáz - együtt edz a 80 éves fűzőscipős néni a 20 éves kigyúrt gyerekkel. Imádjuk. Én már sajna nem ott lakom - nem egyszerű megfizetni azt a jó helyet - de sokat megyünk anyámékhoz, és szeretem ott ezt még csak nézni is..


Pedig "panel".


De igazából nem az építési mód a fontos, hanem az emberi közösségek. (Meg persze azért Buda hegyei, meg levegője sem árt oda nyilván.)


De rossz hír: Hüle mindenütt van. Kertesben is megy a bruszt a fűnyírás, kutyaugatás, kakaskukorékolás, égetés és a kertipartik, garázsbanesteszerelés, gyerekbiciklizés, kiabálás miatt... Ez is van ám mindenütt, nem kell ehhez panel se.

52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - Mothertiger)
2015. febr. 20. 07:22

Igen, ez a része hiányzik..


De amikor a gyerekekkel este hazaesel a munkából, és még muszáj!! csinálni a kerttel valamit, az azért már nem mindig annyira jó.. Mert egy ideig én is szeretem, de nagyon könnyen a rabszolgájává válik az ember. Láttam ezt a nagyszüleimen, nagynénémen. Sokszor rosszul lettek estére, mert "jaj meg kell csinálni, mit szól a szomszéd majd, ha...".


Persze ez attól is függ, ki mennyit tud otthon lenni, mennyit tud az éltformájától rászánni. Mert aki eleve ezzel foglalkozik, az más. De akinek még napi 12 órás állása, felelőssége van emellett, sőt sokszor több hónapig otthon sincs egy project miatt, annak meg már csak nyűg, és nem ér meg egy-két kávézást, meg szalonnasütést..


Sajna ez az, amit mérlegelni kell. Meg hát igen, az, hogy ki tudja-e az ember fűteni. Mi konkrétan ettől féltünk. És ebben se mindegy, hogy két-három felnőttnek, vagy úgy, hogy van 4 földön csúszó kicsi gyerek... Mert nem mindegy, hogy elvagyok melegítőben 18 fokban, vagy kell a tartósan 25-26 fok minimum, mert máskülönben állandóan taknyosak a gyerekek..


Ettől még nyilván az az igaz, hogy az Isten elsőnek nem a panelházat teremtette meg. Bár nem is a városi életformát...

2015. febr. 19. 22:50
Én is szívesen költöznék kertes házba, de hát nem megy, úgyhogy ebből kell a legjobbat kihozni. :)
2015. febr. 18. 10:23

Nekem borzasztóan hiányzik a kert, az udvar. Sokat kertészkedtem, a fiam sokat játszott, fürdött kinn - vagy csak ott beszélgettünk, élveztük a napsütést. Szalonnát sütöttünk, vagy csak néztünk ki a fejünkből.

3 éve egy tetőtéri lakásban lakunk 64 négyzetméteres lakásban. Érzem a különbséget. Szeretek itt lakni, de tényleg hiányzik, úgy a fiamnak és a páromnak is, mint nekem.


Minden jót kívánok nektek!

49. Kilimcs (válaszként erre: 48. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 18. 09:41

ha eleve nem vagy ketrészkedős, És zöld környékre mész, simn lehet, hogy jobban fogod érezni magad, mint kertesben ;)


nekünk pl személy szerint csak ideiglenes tud lenni a panel, de én több embert ismerek, aki a kertest eladta, mert ez kényelmesebb neki. sőt olyanokat is, akiknek a kertes csak hobbi, vagy van nyaraló, mégis itt laknak panelban .


ilyenkor mindig az van, hogy panel és panel közt uyge különbség van. Nyilvn ms a havannn, meg más csupa zöldben egy kis lakón.


szóval simán jobban is érezheted magad, mint kertesben ;) Attól mert van akinek meg a panel a nyűgösebb .pl nekem. sose szokom meg, pedig 8 éves koromtól félig panelben is lakom. azért félig, emrt 20 éves koromig kétlaiki voltam. Fateromnl kert volt. anym panel. nem is érzékeltem igazból hogy panelben lakom, amíg férjhez nem mentem, és hirtelen nem lett sehol kert. azóta tudom, nem nekem való ez. De tesóm pl meg nyilvn ugyanilyen opciókkal nőtt fel, ő viszont arra jött r, neki inkbb a város való. így ő totlisan bennt lakik a vrosban, és imdja. nem hinyzik neki a kert. Egyik ember ilyen, msik olyan. ennek is, annak is megvan az előnye.


Hja, azt azért ne hidd, hogy a laksban nem lesz mindig valami meló ;) max a tetőt nem személyesen intzed a felújítst iylenek. de ugyanúgy mindig van vmi.

2015. febr. 18. 08:51

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Nagyon hasznos dolgokat mondtatok! Én bizakodó vagyok, remélem, hogy meg fogjuk szeretni.

Szerintem jó lehet itt is a lakóközösség, mert amikor először mentünk megnézni a lakást, akkor az eladók lábtörlőjén hevert néhány szórólap - és amikor ajtót nyitott a tulaj, akkor mondta, hogy nahát, de rendes a szomszéd néni, mert tudja, hogy mostanában nem szoktak bedobni hozzájuk szórólapot, és hozott neki az üzletből, hogy meglegyen! Szóval ilyen aranyos szomszédunk lesz :-) Ennyi év kertes ház után a szabadság érzés hiányozni fog, de való igaz, hogy egy házzal mindig van tennivaló, és viszi a pénzt. Ráadásul én nem vagyok egy nagy kertészkedős típus, úgyhogy nekem a kert is csak nyűg volt. Muszájból megyünk, így hozta az élet. Én le tudtam volna élni az életem a kertes házban, de sajnos így alakult, ebből próbáljuk kihozni a maximumot.

2015. febr. 18. 08:17

Unokatestvérem panelban lakik, több mint 30 éve - szereti, pedig családi házban nőtt fel. A szomszédok többségével természetesen köszönőviszonyban vannak, és egy-két közelebbi jó kapcsolat is kialakult.

A legaranyosabb sztori kb. két hetes: sürgős varrnivalója volt, ezért a neten gyorsan meghirdette, hogy három nap múlva kellene a cucc, sürgős segítséget kér! A jelentkező varrónővel - még neten - egyeztettek is, aztán csengettek náluk, és az ajtóban ott állt a közvetlen mellettük lakó szomszédasszony, hogy "én vagyok a varrónőd" :-))).

Bocs, tudom, hogy ez nem lényeges info, de azért...

46. 12d083b51b (válaszként erre: 42. - Moonlight13)
2015. febr. 18. 08:09

Lassan 30 éve lakom ebben a lakásban. Szerencsére jó elég jó kis csapat van a házban (közel 100 lakás). Alapjaiban szinte mindenki ismeri a másikat, és jó a kapcsolat. Ha nem is járunk át "szomszédolni" egymáshoz, de ha bárkinek bármilyen gondja-baja van, nyugodtan becsöngetünk akárkihez!


És ugye találka-hely télen a postaládánál, nyáron a ház előtti parkban a padon, akinek dumcsizni van kedve, az ott biztosan találkozik valakivel.


Persze van több lakás, amelyiket kiadtak albérletbe, azokban a lakók sokszor havonta cserélődnek, ott azért megnézzük, hogyan viszonyulnak a közösséghez az éppen ott lakók...


Éppen ezért szeretjük, ha egy új lakó 1-2 szomszédjának bemutatkozik, mint új szomszéd, mivel éppen elég idegen járkál a házban... volt már rá példa, hogy egy lakást fényes nappal, a szomszédok szeme láttára "rámoltak ki", mert a tulaj, mint új szomszéd, senkivel nem tartotta a kapcsolatot, senkivel nem állt szóba... csak amikor hazajött este a melóból, és üres volt a lakása, akkor tudott kiabálni...

45. globus
2015. febr. 18. 07:53
Mi sem ismerjük a házbelieket 32 év után, fluktuál az állomány, folyton jönnek-mennek :) Még a közvetlenül szomszédos lakásban is kb. nyolcadik lakó él. Többieknek csak jó napot kívánok.
2015. febr. 18. 07:50
Panelből költöztem kertes házba,nagyon megbántam.Szerintem jobb a panel.
43. Bcicus
2015. febr. 18. 00:45
Eszembe sem jutna bemutatkozni. 6 éve lakom itt, de a közvetlen szomszéd nevén kívül senkiét nem tudom, nem is érdekel.
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Katinkaboszi)
2015. febr. 17. 21:27
44 éve lakom panelban, és nálunk összejárnak a szomszédok, legalábbis egy-kettővel mindenki jó kapcsolatban van. Szerintem ez csak hozzáállás meg persze szomszéd kérdése. :)
41. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 17. 14:56

Azzal kezdeném, hogy a felújítás megkezdése előtt, írjátok ki, hogy elnézést, mert ez lesz, bocsi a hangoskodásért.

Nem fog szólni így senki.


Fölösleges bekopogni bárkihez is, aki akar ismerkedni, az megteszi, ha találkoztok.

A közvetlen szomszédot, ha látod, érdemes bemutatkozni, de ennél több, szükségtelen.


Aki meg akar ismerkedni veletek, az úgy is megállít.

Panelben nem járnak össze az emberek, behúzza maga után az ajót és ennyi volt.

Aki szeret kertes házban lakni, nem megy panelbe és fordítva.

Itt sokkal zárkózottabbak az emberek.


Mi 21 éve költöztünk ide, 14 lakásos társasház, de ha összefutunk valakivel, köszönünk, ennyi.

Akivel jóban vagyunk, mert úgy hozta az élet, azzal beszélget az ember, de kötelezően nem járnak össze itt az emberek.

2015. febr. 17. 05:26
sokan csinaltak ezt,a jot konnyebb megszokni mindig,mint a rosszat,gondolj cask telre!
39. viva70
2015. febr. 16. 22:04
Az előttem lévők már mindent leírtak. Be lehet mutatkozni, de nem feltétlenül muszáj. Ami sajnos rossz az az áthallás. Akár panel, akár tégla épület. Nagyon sok múlik azon, hogy milyen szomszédokat fogtok ki. Leginkább felülről. Sok szerencsét.:)
38. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 21:20

Ahogy a többiek írták, nem kell bekopogni senkihez. A saját szinteden amikor összefutsz a szomszédoddal, akkor alkalom nyílik a bemutatkozásra. EGy 8 lakásosban úgyis fognak majd kérdezősködni, hogy te hová költözöl.

A horkolás többnyire nem hallatszik, a wc lehúzás, mosógép centrifugálás, hangos zene hallgatás igen.


Szerintem mindenkinek szimpatikus amúgy, ha a közvetlen szomszédokkal amikor találkoztok bemutakozol. Én a szimpatikusabbaknak megadtam a telefonszámom is, elvileg ők látnak rá leginkább a lakásomra, ha valami gond lenne, ill. a gondnoknál is le van adva a telefonszám.

37. Kilimcs (válaszként erre: 35. - Valakivagyok1984)
2015. febr. 16. 21:12

á, nem biztos hogy kivétel vagy. mi ki szeretnénk költözni kertesbe. hát sokan ufónak néznek hogy a kényelmes lakást itthagynánk.

mondjuk én szeretem magát a kertet is. saját zöldség, gyümölcs mindent visz. (nekünk erkely itt is van. fákkal parkkal előttunk. szoval a kiulunk kvzni stb az megvan. de az nem kert )

2015. febr. 16. 21:06
A közvetlen szomszédoknak bemutatkoznék.
2015. febr. 16. 20:33
Mi egy igen nagy csaladi hazban lakunk hatalmas kerttel.Mégis sokkal jobban szerettem panelba lakni mint itt.Lehet azert mert ott a sok jatszo,kozelbe boltok barataim is ott voltak de én egy kertes hazba is nőttem fel es megis lekakkantom h van kert..bar tudom ritka kivetel vagyok:-)
34. Cessi
2015. febr. 16. 19:17

Családiból panelba költöztem, és először szörnyű volt. Olyan érzésem volt, mintha ketrecbe zártak volna. Otthon, a szüleimnél a szobám nagyobb volt, mint az egész lakás.


Mielőtt elkezdtük a felújítást, kiírtuk, hogy elnézést a zajért és a koszért. A lépcsőházat többször feltakarítottam, hogy a koszt ne vigyék tovább. Földszintre költöztünk.

A közvetlen szomszédokkal igyekeztem összefutni. Pl pont akkor mentem ki a postáért, amikor ők mentek valahova, így gyorsan be tudtam mutatkozni. Nyaraláskor átadjuk nekik a közvetlen családtagok telefonszámát, hogyha bármi gond van, ők be tudnak menni a lakásba.


Engem leginkább a wc-ből lehallatszó zaj zavart. Mindig tudtam, hogy a felettünk lakók mikor voltak wc-n és mit csináltak. Dohányoztak, és rendszeresen leszórták a cigicsikket az erkélyünkre. A gyerekeiktől agyvérzést lehetett kapni. A nagyobb lány egész nap bömböltette a zenét, a két kisebb verte egymást, és egész nap üvöltve káromkodtak. Szinte folyamatosan ütötte valaki az ajtajukat, hogy most már maradjanak csöndben. Végül a közös képviselő addig-addig zaklatta a tulajt - albérlők voltak -, amíg fel nem mondta a szerződést.


Amikor beköltöztünk, a lakók rögtön kérdezték, hogy van-e kutyánk, mert a lépcsőházban senkinek sincs, és bár megtiltani nem tudják, de örülnének, ha nem lenne. Mivel nincs, így nincs gond.

Szinte mindenhol van baba, gyerek, rajtunk kívül csak egy párnak nem volt babája, és most hogy megszületett a kisfiúnk, és a másik párnál a baba, abszolút gyerekes tömb lettünk. De se gyereksírást, se üvöltözést, se szaladgálást nem lehet hallani. Valahogy mindenki figyel, hogy a másikat ne zavarja.

Toleránsnak kell lenni egymással, ez a titok. :)

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 18:44

A felújítás kiírása nem illem, hanem TÖRVÉNYI ELŐÍRÁS. Ennek hiányában fel lehet jelenteni titeket.


A panel zajos. Adtok is, kaptok is. Ha jó lelkülettel állsz hozzá, akkor ezt tudomásul kell venni, és 3-4 év alatt megszokod, és nem is hallod meg.


A gyerekeknél az a helyzet, hogy ne motorozzatok, labdázzatok, fogócskázzatok, teniszezzetek, ne hallgassatok fullon zenét. Ezen felül ami van, egy kis szaladgálás, egy kis veszekedés az elkerülhetetlen, abba ne hagyd, hogy bárki szekáljon. Meg persze 8-fél9 után azért ne legyen már nagy ramaruzi. Lesz, aki észre se veszi, lesz, akinek egy pisszenés is sok..


Mi egyébként ezért megyünk most földszintre...


De ilyen helyen jobb mindent tudomásul venni, kutyát, gyereket, zongorát. Mindennek az emberi oldalát nézni, és nem azt, hogy hogy lehetne a másikba belekötni..


És akkor menni fog..


Egyébként mi is pont az anyagiak miatt maradtunk panelba, és nem mentünk kertesbe. Sokkal kiszámíthatóbb, és itt azért nem fagysz meg..

32. kleeri (válaszként erre: 18. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 18:38
igazad van, nem is értem miért sajnálkoznak,
31. Kilimcs (válaszként erre: 19. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 17:45
ha tesztek le szőnyeget, az rengeteget lefog a szaladglásból. a falakat nem szabad tök csupaszon hagyni, mert akkor "pattog" a hang, és azt bizony beerősíti a panel.. de falvédőkkel pl a horkols egyltaln nem hallatszik át. Vagy ha az egyik fal full polc, szekrény, az is lefogja.
2015. febr. 16. 16:12

A magas rezsi sem igaz már. Ahol megvolt a panel program, ott töredéke lett a rezsi.

Nem kell a panelt lehúzni. Egyszer kell megcsinálni, olyan tapéta, olyan parketta, olyan minden ami nektek tetszik és évekig nem kell hozzányúlni. Egyforma meleg mindenhol az egész lakásban és sokkal jobban magadra tudod húzni az ajtót mint ha a kertesben a szomszéd belelát a levesedbe, mert ilyen is van.

Lehet csodás beépített bútorokat csináltatni, az erkélyről meg le tudod szereltetni az ablakot.


Minden jót nektek:)

2015. febr. 16. 14:49

Én azt mondom, hogy csöngess be jobbról-balról és az alattad lakóhoz. Bemutatkozol, és hogy mivel van 2 csemetéd, szóljanak nyugodtan, ha túl hangosak vagytok.


Másrészt a házbeli 3 gyermekes családhoz is bekopognék, tőle tanácsot kaphatsz, hogyan oldja meg, hogy a szomszédokkal nincs gondja, ill. hova-mikor lehet kimenni a közelben a gyerekekkel játszótérre, stb. stb. És nagyon meglehet, hogy tőle fogod megtudni az összes olyan fontos dolgot, amelyet tudnod kell ahhoz, hogy a házbeliekkel ne kerülj különösebb nézeteltérésbe.


Mondjuk, amíg az arcokat meg nem ismered, azért a lépcsőházban, ha találkozol valakivel, és előre köszönsz neki (mármint náladnál idősebb hölgynek), akkor ők majd megszólítanak, ha akarnak???

28. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 14:44
Kedves gesztus, ha bemutatkozol es kedvesen a turelmuket kered az esetleges okozott kellemetlensegek miatt, ami a koltozessel, a lakas belakasaval jar. Az sem hatrany, ha egy-egy varhato szakmunka elott, ami hangos, kiirod, hogy ekkor meg akkor ennyi ideig x munka folyik, szives megertesuket kered.
27. 20bd9c3196 (válaszként erre: 25. - Marjann)
2015. febr. 16. 13:47

Remélem ez a gyerekes dolog nem nekem szólt,illetve gondolom nem nekem.

Itt télen nyáron 20 van,jól szigetel,ha ősszel kicsit hamarabb fagy nincs fűtés akkor sem fagyok meg,nyáron 2 hét 40 fokos idő után kezd 23-25 fok lenni. Néha zavar a lift,mikor nem tudok aludni,vagy a hangos szomszédok hogy a folyóson beszélgetnek,de többnyire szólok,ők nem csapdosnak rendesek.

Nekünk nem fűt a radiátor,előző tulajtól levágták a fűtést,és ami cső bemenne,hogy felmelegítse a csövet az nincs,igy egy kis hézag miatt nem fűti fel a radiátort,de a csövek amik átmennek a lakáson azok fűtenek. Amúgy meg egyáltalán nincs hideg,meg középső lakásban lakunk,körbefűtve.

2015. febr. 16. 13:43

Amúgy csak ilyen fúúj ne menj panelbe ijesztgetések ezek,hogy hallod ,hogy a szomszéd horhol.

Sokan leírják a panel,mégis sokan laknak bennük,mert nem futotta házra csak egy panelra. Lehet szeretni,utálni,de ha szerencsétek van akkor jó lakóközösségbe mentek majd. Nekem is ha sokszor nem látnak végigfut a pletyka,hogy elváltunk...khm. még össze se voltunk házasodva,de hát vannak fantáziadús szomszédasszonyok,olyankor csak átmegyek a szomszéd Marika nénihez és elmondom, amit szeretném ha tudnának rólunk,és őt ismerve hamar ismét ,,férjnél" leszek :). Nálunk szerencsére aranyosok,de sokaknak hobbi fantáziájuk van,mert unatkoznak otthon,de sosem volt semmi baj,mindig megbeszéltünk mindent mindenkivel.

25. Marjann (válaszként erre: 24. - 20bd9c3196)
2015. febr. 16. 13:43

Na igen, én pároméknál hallgattam nyáron, ahogy a szomszéd házban a két részeg szomszéd vitatkozik, hogy ki itta meg kinek a sörét. :D Plusz az állandó fűnyírás... Aki csendet akar, az költözzön tanyára :)


A panel egyetlen hátránya (nekem) a rezsi. Cserébe viszont sosem fáztam, míg most az egyedi fűtéssel sóher vagyok 20 foknál feljebb tolni a cirkót, tehát november óta vacogok. Panelben eleve más a hőérzet, mint téglánál.

Egy dologra készülj fel: nagyon száraz lesz a levegő. Párologtató legyen minden radiátoron, főleg a gyerekszobában. Illetve sok növény. Télen akár még párásító is kellhet.

24. 20bd9c3196 (válaszként erre: 19. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 13:36

Ritkán hallom,ha az unoka futkos felettünk,pedig még problémás gyerekek is vannak a fenti lakásokban. Kívülről nálunk is vakolva,újítva van,új nyílászárók,rezsi 40 internettel együtt ,nyáron olcsóbb, volt mikor 4-5 ezres távhős csekk jött,télen mindig ilyen 10-11 körül jön,de nyáron ősszel,mindig kevesebb jön,ha kevesebbet fogyasztunk. Csak ugye fixen fizetni kell mindent, amúgy a család fa tüzeléssel,kerttel többre jön ki rezsivel,és nem nagyobb a házuk. Hiába van szigetelve,meg minden ugyanannyi a rezsi. Ja és a szomszédnak ugyanúgy áthallatszik a veszekedése,szerintem tökmindegy,hogy kertes vagy panel,a veszekedés mindig,mindenhol van.

Régebben albérletben ha picit is megemeltem a hangom jött a falütögetés,hogy jaj nem tudok tanulni,pedig az tégla volt,emez panel,mégis a panelben sosem volt semmi szomszéd zaj. Aki olyan keres,talál valami okot,hibát a veszekedésre bárhol. Én csak ennyit mondok. Szóval nem ezen múlik,hogy vékony a fal (ritkább esetben ezen is) de az emberek természetértől függ,van aki ordítva beszél,az a szigetelt lakásból is kihallatszik,csak nem annyira mint egy nem szigeteltből.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook