Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. dec. 31. 17:34
Boldog új évet kivánok Mindnekinek !
1221. Serry (válaszként erre: 1220. - Dolores)
2011. dec. 30. 09:36

Szia!


A táblázat ami még mindig él az a babafalva oldalon van:)

Nem sokára majd frissítésre szorul...

gondolom még nem akarsz kezdeni eszternél... csak érdeklődsz.

Panninak próbáltad a pro kid probiotikumot? Nekünk ez nagyon bevált.

Gergő is ovizik.. neki és Leventének is az a legnagyobb baja,hogy túl hosszú a tanév.. ők ugyanis betegség miatt igazából még nem hiányoztak.

Leventének kétszer fájt a füle amit a hétvégén és további antibiotikum kúrával kikúráltunk.. így mehetett suliba. Gergőnek a szokásos 1 napos magas láza volt amiből kerekítettünk após segítségével pár napos szünetet.


Én kollégiumban vagyok nevelő, lány kollégium. Így délutánonként dolgozom, ami azért rossz mert csak reggel találkozom a fiúkkal. Akkor jó ha 5-re vagy 7-re érek. De ez nagyon változó, mert elég változó a beosztásom.


Nem tudom mi van egypt-tel és a többiekkel jó lenne tudni.. mert ez a fórum kicsit elhagyatott lett mostanában.


Áldott új esztendőt kívánok mindenkinek.

1220. dolores
2011. dec. 29. 21:53

Sziasztok Anyukák!


Jó hallani felőletek!

Jó, hogy Serry, van munkád és a suli is jól megy a nagy fiadnak.


Jó olvasni azt is, hogy lámpakörte, mindig is hálás lelkülettel közeledtél a dolgokhoz és most sincs ez másként.


Mindkettőtökről jó volt hallani.:)

Szívesen meghallgatnám a többieket is, hogy ki mit csinál, hol tart most....


Mi... Panni lányom ovis nov. eleje óta, de 30%ot megy a többit itthon tölti betegségben. Átadogatja a család többi tagjának a vírusokat, baktériumokat... semmilyen prevenció nem működik.

Nem tudom, hogy itt írtam-e vagy sem, de augusztus 2.án megszületett a második kislányunk, Eszter, aki immáron 2.án 5 hónapos lesz.:) Sajnos ő is elkapja a betegségeket...

Amúgy jól vagyunk...


Serry, annak idején leírtad, hogy hol található a hozzátáplálási táblázat... Pannival azt használtam,nagyon szerettem, de már nem emlékszem pontosan, hogy hol volt... le tudnád írni még egyszer kérlek? Köszi:)

1219. Serry (válaszként erre: 1218. - Lampakorte)
2011. dec. 29. 11:36
Hasonlóan jókat...Istentől megáldott Új évet
2011. dec. 29. 11:21
Van egy olyan mondás, hogy ha csalódni akarsz, bízz meg emberekben... Azért fel a fejjel... Sok örömöt, áldást kívánok Neked, és a családodnak is az Új évre! :-)
1217. Serry (válaszként erre: 1215. - Lampakorte)
2011. dec. 29. 10:42

Én sem panaszkodom,mert nekem így tökéletesek gyerekeim.. Isten ilyennek adta őket és szeretem nevelem őket.

Egyetlen dolog... csalódtam egy gyülekezetben.... illetve annak egyes tagjaiban....

2011. dec. 28. 22:33
Örülök, hogy jobb munkát találtál, ahol jól érzed magad.
2011. dec. 28. 22:30

Az én gyerekeim nem átlagosak. Különlegesek. :-) Isten szereti őket. Tartom magam a véleményemhez, mivel rajtad kívül mástól ennyi rosszat nem hallottam. Sőt, mint mondtam van aki dicséri. De meggyőzni nem akarlak.


Tudod Serry mindenkinek megvan ám a maga harca. Nem kezdek itt neked panaszkodni, mert igazából nincs miért, ha belegondolok, hogy mekkora kegyelemben élünk. De azt elmondom, hogy pl. a Márton erősen ekcémás, a Hedvig visszahúzódó, és borzasztó lassú... És? Nagyjából nem érdekel ki mit gondol róluk. A lényeg, hogy Istent megismerjék. A többi az élettel jár. Ja, és nem haragszok a homeopata gyerekorvosomra hogy nem kezelte a Márton kiütéseit, mert elvittem bőrgyógyászhoz, és kapott szteroidos krémet... Ami azért nem vidám dolog. Viszont legalább nem viszket szegénykém...

1214. Serry (válaszként erre: 1212. - L.luiselotte)
2011. dec. 28. 22:19

Igen tudom... de így ennyi idő után már nincs sem értelme sem jelentősége. Isten nem ver bottal. elrontották az OEP igazolványom nem attól a naptól igazoltak le ahonnan ténylegesen dolgoztam hanem előtte két naptól ahonnan a szerződésem szól megbüntették őket. hogy értsd a szerződésesem febr 5től szól de csak hétfőn álltam munkába,mert a munkarenden ilyen hétvégén nem dolgoztam.


Most közalkalmazott vagyok és élvezem.

1213. lampakorte (válaszként erre: 1212. - L.luiselotte)
2011. dec. 28. 22:16
Köszi-köszi. :-)
2011. dec. 28. 22:10

Serry, én a 1199 hsz-ra a munkaügyi problémádra válaszoltam.

L.

1211. Serry (válaszként erre: 1209. - Lampakorte)
2011. dec. 28. 21:51

Egyébként azét értettem az ovira l.luiselotte válaszát, mert ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat véletlen azt olvastam.



Tudod lámpakörte nem mindenkinek van átlagos gyereke.

Akivel jóban voltunk az ovis évek alatt és most találkozunk mindenki azt mondja, hogy most suliban a gyerek sokkal felszabadultabb igazán gyerkőc, nem úgy mint oviban. Ez azért jelent valamit.

Az is,ohgy van olyan ismerősöm aki mikor kérdeztem a szülői után,ohgy nahát oda mentek.. akkor hevesen tiltakozott, ohgy amint felveszik máshová már viszik is el... mert olyan túl feszült ott a légkör,hogy az nem gyereknek való... pedig nem is beszéltünk előtte róla ki hová viszi a gyereket.

Erről ennyit.. fáj még minden, mert most olyan köröket kel megfutnunk amiket odafigyeléssel elkerülhettünk volna, tudod nem elég csak a szeretet és a megértés, meg az imádság attól nem gyógyul étel allergia, figyelemzavar.... stb...

1210. Serry (válaszként erre: 1209. - Lampakorte)
2011. dec. 28. 21:46

Nem boltban dolgoztam, hanem s Petőfi Nyomdában.. de nem fordulhattam ügyvédhez... hosszú lenne elmondani miért....

Mos már jó ideje sokkal jobb munkám van.

2011. dec. 28. 21:10
Szerintem l.luiselotte nem is erre mondta, hanem a bolti problémákra ami miatt elbocsájtottak. Nagyon érdekes hogy így ki vagy akadva még mindig az ovira, hogy egyből arra gondoltál... Kívánom hogy tudj megbocsájtani minden sérelemért ami ért. Amúgy sokan meg szeretik, dicsérik a baptista ovit, szóval kinek mi...
1208. Serry (válaszként erre: 1207. - L.luiselotte)
2011. dec. 28. 11:29

Ne haragudj miért kéne ügyvédhez fodrulonom? Nem történt az óvódában jogsértés.

Az nem jogsértő tudomásom szerint,ohgy nem tudja megfelelően végezni az általam elvárt fladatot. Az,hogy kléptelen felkekleteni egy egyébként okos gyerek érdeklődését a közös foglakozások iránt vegyes csoportban az óvónő. vagy az sem igazán jogsértő ( de lehet rosszul értelmezem), hogy óvónéni jobban kedveli a lánoykat és a csnedes fiúkat, mert őket le lehet ülteni valmai mellé. De már nehzebben boldogul a kcsit mozgékonyabb esetleg problémásabb gyerekekkel. Illetve felvállalja nevelési programjában a "más2 gyerekek nevelését... aztán ha van ilyen termsézetesen fordul a nevelséihez, küldi tovább. S hallottam olyan hivő és gyülekezeti anyukát mikor elpanaszoltam neki a bajaim ( elviegl a barátom), ohgy miért vagyok ennyire kikelve magamból hiszen elmondták,hogy ők errenincsenek felkészülve.. ezért van a fjelsezsztő pedagogus az oviban ( aki jegyzem meg képtelen volt a fejlesztést úgy csináltni ,hog felkektse az érdeklődését a gyereknek) és,hogyazért kapott a gyerek gyógypedagógiai segítaséget is. Csak azt ne felejtsük el,hogy a gyógypedagógost nem az ovi kérte szívjóságból, hanem a tnaulási képességeket vizsgáló bizottság rendelte ki.

Szóval ez a bánastom ezzel.

Most a suliba ahová jár imád lenni, ez a lgopédiai előkészítő osztly.. de többet fejlődött az eltelt negyedév alatt mnit az oviban 1 év alatt. Élvezi és tudja miben jó miben kevésbé.


bocsánat csak ki jött. még nidig bánt ....

Nem vinném én az ügyet sehová felejteném ha lehet éa koncenrtálnék a jelnere. Arra,hogy menyire büszek vaogyok rá.

G a másik oviban imád rengeteg mnodokát hallok tőle itthon, okm indneben hivatkozik az óvónénirte... csak egy apórság délutáni alváshoz átöltöznek pizsibe ebben az oviban. A baptista oviban ez nem volt divat abban aludtak emiben előtte hom okoztak. higiénikus nem?

Szóval G élvezi az ő oviját és L is szívesebben járt volna ide.. agyagoznak ,festenek, báboznak... pedig ez a kiscsoport ahol elvieg nincsenek foglakozások... ( a vegyes csoport első évéeiben ezzel az indokkal nem feszegették az érekdlődésté L-nek, pedig imásdta a meséket és próbált rajzolni.)

1207. l.luiselotte (válaszként erre: 1199. - Serry)
2011. dec. 26. 14:41

Azért az imádság mellett az ünnepek után állj ki az igazadért, fordulj ügyvédhez vagy valamilyen talpraesett ismerőshöz, aki segiteni tud és akiben megbízol.

Természetesem drukkolok Neked, de ne hagyd Magad.

1206. dolores
2011. dec. 25. 14:22
Áldott karácsonyt kívánok minden kedves anyukának. :)
1205. Kedit (válaszként erre: 1199. - Serry)
2011. júl. 4. 19:22
Nagyon sajnálom! Bízzunk abba, hogy a Jó isten minden kilátástalannak tűnő helyzetből tud jót kihozni.
1204. egypt (válaszként erre: 1199. - Serry)
2011. júl. 4. 15:18
Sajnálom...:(
2011. júl. 4. 14:49
Sok erőt, és békességet Neked. Nagyon szomorú ami történt.
1202. Betsabé (válaszként erre: 1199. - Serry)
2011. júl. 4. 09:54

Sajnálom!!!!!!

Légy erős!

1201. dolores (válaszként erre: 1199. - Serry)
2011. júl. 3. 21:54

Serry, nagyon sajnálom.

Imádkozom érted, lelki békédért...

1200. Serry (válaszként erre: 1198. - Betsabé)
2011. júl. 3. 21:41
Hamarosan irok bamjd.
1199. Serry
2011. júl. 3. 21:41

Kéelwk benneteket imádkozzatok értem, ohgy megnyugodjon a lelkem és ismét erős legyek.

Türtén ugynais, ohgy egy kisebb hiba miatt megbélyegezve tolvajnak kikiáltva felmodtak nekem a munkaheylmen pénteken.. földbe döngöltek és megaláztak, mert valmait rosszul áraztam be és ezen az áron vásároltam.


Adja Isten,ohgy megnyugodjak és legyne munkám ismét és belátható időn belül.

1198. Betsabé (válaszként erre: 1197. - Serry)
2011. jún. 14. 15:45

Érdekel!

Mindegy, hogy priviben, vagy itt. Ahogy jobb.

1197. Serry (válaszként erre: 1196. - Betsabé)
2011. jún. 13. 21:47

Bocsánat, ohgy csak így.. de én nem viszem abba a keresztyén oviba a kisebbet ahová a nagy járt. többet kapott pedagógiai alapokból (nevelési kérdésekben nincsenek a toppon) a kicsi 2 év alatt a bölcsiben, mint a nagy 4 év alatt a a baptista ovinkba. Pedig először jó szívvel ajánlottam volna. De már nem. Ha téged érdekel leírom csalódottságunk okét privát. Nem igen akarok itt írni, mert van aki ismeri ezt az ovit és nem akarom megbántani.

Persze ha érdekli és szívesen hallgat akkor elmesélem itt is.

Nálunk múlt hét péntek volt a bölcsis ballagás. Édesek voltak ahogy énekeltek és mondókáztak. büszke voltam az én ballagó 3 éves G-mre mert mindent fújt:)

Nagyon élvezték és a mostani pünkösdi nyaralásunkat is.

1196. Betsabé (válaszként erre: 1195. - Dolores)
2011. jún. 4. 08:13

Szia! De rég beszélgettünk.

Tegnap volt az ovis évzáró, szóval mától nyugi van, miénk az egész nap.

Olyan kiábrándító volt az évzáró. Tam-tam zenére fakanállal táncoltak. A gyomrom is lüktetett. Szegény 3 évesek. Annyira szeretm amikor a picik csengő hangon mondókáznak, énekelnek. Úgy tűnik, ma már ez sem divat. Én keresztyén oviban voltam óvónő. Óriási különbség van a kettő között.

Aki teheti keresztyén helyre vigye a gyerekét!

1195. dolores
2011. jún. 3. 22:09

Sziasztok Anyukák!


Hogy s mint vagytok?

1194. dolores
2011. máj. 11. 12:09

Szia, én évek óta egy keresztény dokihoz járok, nála szültem a kislányomat, és most hozzá járok a másodikkal is. Református. Szakmailag rendben van, de nem az a lyukat beszél a hasadba típus. Neked kell kezdeményeznek, ha szeretnél valamit megbeszélni. Most a 18 ker.ben rendel, a Pintér Kálmán Szakrendelőben, egy héten háromszor és egyszer a Thököly úti rendelőben. Be kell hozzá jelentkezni, de amúgy OEP által támogatott, nem kell fizetni.

A neve Dr Tolnay Lajos, 4 gyerekes apuka és 40es éveinek a vége fele jár.


Az interneten megvan a rendelők száma, így ott simán be lehet jelentkezni, nem túl távoli határidővel.

2011. máj. 10. 17:04

kedves anyukák!


szeretném a segítségeteket kérni. mint kiderült másodjára is babát várok, és nagyon félek. sokminden miatt, de az első amit meg kell oldanunk, hogy olyan dokit keressünk, aki katolikus. vagy legalábbis keresztény. tudtok nekem segíteni?

Megértő, rendes dokira vágyom, hogy megnyugodhassak. ja, Budapesten.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook