Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Golgota Keresztény Gyülekezet - Calvary Chapel fórum

Golgota Keresztény Gyülekezet - Calvary Chapel (beszélgetős fórum)


29. Serry
2010. okt. 31. 20:40

Csak annyi,hogy az ilyen tipikus rövidítsek az agyamra mennek. minek gügyögni ha nem kell, gyümi, szopcsi, hari, játszi, golgi .. na ne.-....


Mint írtam a vőlegényemmel jártam ott először. Aztán szerfánként jártunk,mert hétvégente nem voltunk Szegeden.

28. Basset
2010. okt. 28. 13:56

Ezt nem nagyon értettem... :S

Természetesen a gyülekezetre gondoltam, csak kicsit siettem...

27. Serry
2010. okt. 27. 19:35

A Golgival? Sehogy.

Max a golgotával mint gyülekezettel: a férjem aki akkor még csak a vőlegényem volt vitt el oda.

26. Basset
2010. okt. 27. 17:32
Egyébként hogy kerültél Golgival kapcsolatba?
25. Serry (válaszként erre: 22. - Basset)
2010. okt. 27. 15:02
Nem alapítványi egyházi ovi.
24. Serry (válaszként erre: 23. - Basset)
2010. okt. 27. 15:01
Sajnos én dolgozom szombaton.
23. Basset
2010. okt. 27. 07:47

Szombaton a kecskeméti baptista gyüliben Dobner Illés-koncert lesz!

Menjetek el, nézzétek meg, mert CSÚCS a fickó!!!!! :)

22. Basset (válaszként erre: 21. - Serry)
2010. okt. 26. 19:01

Hú, ez szuper!

Gondolom, alapítványi ovi, nem? A gyüli csinálja?

Utána fogok nézni!

21. Serry
2010. okt. 26. 18:01

Ahogy egyik anyuka fogalmazta itt imádkoznak és Istent meg jézus éneklenek a nyíuszi hopp , meg a bújbúj heylett.

De azért ne sarkítsunk ennyire. Tény,hogy jobban örülnék több hagyományos mondókának és éneknek..de nem baj,hogy a mesék mellett bibliai történeteket hallanak és hetente egy aranymondás köré csoportosulnak a dolgok illetve, ohgy van ilyen is a szokásos óvodai tevékenységben. Szeretettel keresztyén szellemben nevelkednek... több értékbeli alapot kapnak mint a hagyományos oviban. Később tanul meg káromkodni és verekedni...:(

De ha érdekel az ovi szellemisége keres rá Kecskemét bárányka óvoda:)

20. Basset (válaszként erre: 19. - Serry)
2010. okt. 21. 17:33

Hát, elvileg igen, de nem... Én pl. nem ismerek olyat, aki keresztény oviba íratta a gyerekét, bár igazából nem is tudom, van-e ilyen ott, ahol óvodáskorú gyerekes ismerőseim laknak.

Na és miben más ez az ovi, mint a sima?

19. Serry
2010. okt. 20. 10:17

Miért választ egy hívő hívő ovit? Hát nem egy értelmű????

Szerettem a szegedi gyülit...bár nem szoktam meg teljesen 1 év kevés volt.

18. Basset
2010. okt. 20. 09:27

Mindannyian hívők vagytok?

Miért éppen ilyen oviba jár a gyerek, miért nem..."normálba"? Csak érdekel...


Mit gondolsz a szegedi gyüliről? Hogy érezted magad (a nyelven kívül)?

17. Serry
2010. okt. 19. 17:07

Nem sajna nem járunk gyülibe.... csak a nagy fiam jár baptista oviba.

Itt még nem találtuk meg a helyünk.. bár most váltott műszak mellett úgy,hogy hétvégén is dolgozom nem lesz könnyű bárhova is eljutni.

16. Basset
2010. okt. 18. 21:26

szóval akkor kecskén bapti gyülibe jársz? nekem nagyon kiütközik a különbség, a golgi javára. de én ott tértem meg, szóval lehet, hogy ezért.


ismerem és nagyon bírom a szegedieket. szerintem Kyle szuperül tanít és van 1-2 emberke, pl. a vének (KN, TB), akiket ismerek/kedvelek.


voltál már vajtán?

15. Serry (válaszként erre: 14. - Basset)
2010. okt. 18. 19:44

Huh szia!


Hát én is régen néztem be ide:)


Kecskeméten van kis gyüli.. bár ahogy néha hallgatom a lelkész feleségét vannak gondok is bőven... de részleteket nem tudok igazából... mert csak fél mondatokat hallok az óvodában ahová a gyerekeink járnak... baptista oviba járnak:)


Szegeden nekem először nagyon furcsa volt.. egyrészt a nyelv miatt.. mert nem igen beszélek angolul.. másrészt a hangulat ,a lelkület miatt. hagyományos református gyülekezetből kerültem oda... Aztán megszoktam.. kár,hogy mire igazán belerázódtam volna elköltöztünk Kecskemétre.

14. Basset (válaszként erre: 13. - Serry)
2010. okt. 17. 15:43

szia


bocs, de annyira nem forgott a fórum, hogy kidobtam a kedvencek közül és nem vettem észre, hogy írtál...


azóta mi a helyzet kecskeméten? úgy tudom, gyüli nincs...


szegedről pár szót...? ismerem őket, sőt, egy szegedi golgotás csaj volt nekem az utolsó lépcsőfok Istenhez... :)

13. Serry (válaszként erre: 1. - Basset)
2010. aug. 18. 17:05

Szia!

Mi Szegeden jártunk gyülibe és most majd ha adatik eljutunk a kecskemétibe is.. mert,hogy ide költöztünk.

12. 549be03e80 (válaszként erre: 11. - Basset)
2010. márc. 7. 11:26
Mivel jartam egy ideig az ittenibe, allithatom az ittteninel egadta vilagon semmi kulonbseg az AOG, es A Calvary Chapel kozott. Otthon elkepzelem van,de hat engem az otthoni nem erdekel kulonosebben ,mivel itt elek,es nem otthon.:)
11. Basset
2010. márc. 7. 07:35
A lényeg a különbség. Mi a különbség?
2010. márc. 7. 04:06
Amit a web-n tlaltam annyit tudok, meg az ittenit, akik lenyegeben punkosdi gyuli ,csak mas nevvel,annak egy agazata.
2010. márc. 6. 16:52
És Golgotát?
2010. márc. 6. 01:48
Hat persze a hozzank hasonlonak szamit a Hit Gyuli a rokonaim oda jarnak ,es persze a punkosdi gyuliket ahova anno Domine 20 evvel ezelott jartunk a nejemmel ,Dozsa,Gizella, es persze a Hogyes utcai ebredesnel is ott voltunk:)
2010. márc. 5. 22:21
Ismersz magyarországi gyülekezeteket?
2010. márc. 5. 07:57
Hat erre azert nem ternek ki leven a forumot off-lnank.Kulonben is a 20 evvel ezelotti tapasztalat (otthoni) mar biztos nem szamit osszehasonlitaskent.
2010. márc. 4. 11:42

Hát nem rémlik, de lehet, hogy csak nem figyeltem... :O

nam, a magyar vau-ra, csak angolosítottam... :P :)

20 éve ausztrália? és milyen? (munka, család, suli, gondolom, van gyerkőce is., ilyenek...)

2010. márc. 4. 11:39

Akkor Kenneth Hagin konyvei, azok elegge ismnertek otthon is? Aki vele egyutt dolgozott az a pastorunk. Es hat hires a bibliaiskolajuk is. En is most vegeztem 1 evet az estin.Ha az angol wow-ra gondoltal akkor jo a kiejtes=wou,de a helyesiras=wow:)

Igen epp most 20 eve, nem mai generacio vagyok..

2010. márc. 4. 08:51
Nem ismerem... Mesélj róla! Ausztráliában vagy? Wau...
2010. márc. 4. 08:01
En ugyan itt a "Word of Faith" fele gyulibe jarok"RHema"(Ausztralia) ha ez ismerosen cseng? De mivel hivo vagyok miert ne? Kulonben is egy mennyorszag van.... ahol lesz boven mindenfele vallas es felkezet...:))))))))
2010. márc. 4. 07:48

Sziasztok!


Olyan emberek fóruma lenne ez, akik valamelyik magyarországi (vagy határontúli, külföldi) Golgota Keresztény Gyülekezetbe (Calvary Chapel) járnak. Beszélgessünk, ismerkedjünk, hogy aztán Vajtán találkozzunk!


Én Egerből jöttem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook