Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kereskedelemben dolgozók, ti meddig dolgoztatok a terhesség alatt? fórum

Kereskedelemben dolgozók, ti meddig dolgoztatok a terhesség alatt? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 9. 09:41
Én is elszeretnék menni táppénzre, de nem tudom mit mondjak az orvosnak, hogy kiírjon. Mondjam meg hogy a munkahelyi körülmények miatt? Tele van egérrel, csótánnyal, hangyával az áruház,sokszor az ebédlő asztalon rohangálnak. A mosdóban nem győzőm takarítani a wc-ét, mert nincs takarítónő, és nem akarok mások után fertőzést elkapni. Télen 10-15 fok van. és napi 10 órákat kell dolgozni. Nagy a felfázás veszély. Mivel 6 évet vártunk a babára, és lombikra készültünk csak spontán összejött nem szeretnénk elveszíteni. Szerintetek kiírna? Vagy mit mondjak neki?
13. ancsur76 (válaszként erre: 1. - Mimike83)
2011. aug. 27. 12:54

Szia!

Én is kereskedelemben dolgozom és egy hónapot dolgoztam miután megtudtam, hogy babát várok! Igaz nem egy helyben álló munkát végeztem, de nagyon stresszes volt a munkaköröm, meg egész nap rohangáltam. Igaz nem akartam ilyen hamar beteg ácsiba menni, mert pont karácsony előtt álltunk, de miután nagyon összehúztam valakivel, így nem volt kérdéses, hogy mit teszek. Az feltette az i-re a pontot. Ráadásul már a korba is benne voltam és előtte 4 hónappal volt egy vetélésem.

12. mimike83 (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2011. aug. 26. 07:03
Havonta 1.5-2 hétig jön áru, az megoldható, hogy kolléganő pakolja a kartonokat, amúgy sem emelhetek nagyon a derekam miatt... Majd kiderül mit mond rá a doki. Tudja hol dolgozok, szoktak nálunk vásárolni...
2011. aug. 25. 16:37
ha pakolni kell, szerintem ne maradj. én ugyan nem kereskedésben dolgozom, de nagyon jó volt az első hónapoktól itthon (mondjuk én elaludtam a munkahelyemen, plusz extra érzékeny is voltam:D)
2011. aug. 24. 20:31
Köszi, hogy írtatok :)
2011. aug. 24. 20:31
Nálunk amitől én jobban félek, a légkondi. Nagyon érzékeny vagyok rá, most is valószínű amiatt fáztam meg. Na meg ha jön az áru, pakolni kell... Na a nődokival majd megkonzultálok mindent...
2011. aug. 24. 17:59

Szia!

Én is kereskedelemben dolgozok, ill. most gyed-en vagyok a kisfiammal. Pénztárban voltam. Rengeteget kellett állni, mert ugye leülni nem lehetett. Sokszor reggeltől estig. Én három hónapot dolgoztam. A férjem nagyon szerette volna, ha itthon maradok. Egyszer jól meg is fáztam (nem volt ajtó a szélvédőn, a fotocellás ajtó meg mindig ki nyílt, a kassza meg persze az ajtónál). E mellett akkor tájt volt ez a H1N1-es járvány. Meg egy kis munkahelyi szemétkedés. Kaptam is érte hideget-meleget, hogy csak ennyi időt dolgoztam terhesen. Nem sokkal utána meg kiderült, hogy eléggé vashiányos vérszegény vagyok, úgy hogy sokkal tovább úgy sem tudtam volna. Ha olyanok lettek volna a körülmények tovább maradtam volna.

7. Katkamamusz (válaszként erre: 6. - Mimike83)
2011. aug. 24. 17:26
Akkor holnap kérd ki a nődokid véleményét! Vigyázz magadra, akárhogy is döntesz! Ne emelgess!
6. mimike83 (válaszként erre: 5. - Katkamamusz)
2011. aug. 24. 14:10
Értem... Mivel megfázásos tüneteim voltak, hétfőn voltam dokinál, közben jött a pozitív teszt. Kiírt a doki, jövőhéten kell visszamennem. De ez a megfázásos nyavalya miatti kiírás. Hányni még nem hánytam, de erős hányingerem van reggelente, illetve görcsölészek. A nődokim még nem értem el, szerintem legkésőbb holnap sikerül, mert holnap rendelési ideje is van. Majd kiderül mi lesz.
5. Katkamamusz (válaszként erre: 3. - Mimike83)
2011. aug. 24. 14:06
Összetett volt a dolog! A tavalyi vetélés után a háziorvos mondta, hogy a következőnél rögtön az elején kiír! Ő tart betegállományban! Közrejátszott a korom, a vérnyomásom, a vetélésem és a munkaköröm is! Amennyiben megteheted, írasd ki magad, a pihenés nem árt az első hetekben, ezt a nőgyógyász is megerősítette! Mellesleg 2 hónapig folyamatosan hánytam, elég nehéz lett volna megoldani, hogy mosdóba rohangáljak, mert pénztáros voltam!
2011. aug. 24. 13:44
Szia! Én 8 hónaposan fejeztem be a melót,de azt is csak azért.hogy haza tudjak menni 2 hétre a szüleimhez vidékre. Kb. 11 órát dolgoztam naponta,egész napos álló meló volt 3+2-es műszakban.
3. mimike83 (válaszként erre: 2. - Katkamamusz)
2011. aug. 24. 13:28
Ó gratula, akkor hamarosan a karjaidban tarthatod a babát :) A vetélésed miatt írt ki táppénzre, vagy a munkabeosztásod is közre játszott?
2. Katkamamusz (válaszként erre: 1. - Mimike83)
2011. aug. 24. 13:22
Szia! Én 5 hetesen elmentem orvoshoz, aki kézi vizsgálattal megállapította, hogy terhes vagyok, attól a naptól táppénzen vagyok! Én is 11 órákat dolgoztam, és előtte fél évvel volt egy vetélésem, ezért mentem el! Nem bántam meg, 7 hét múlva szülök! :)
2011. aug. 24. 13:19

Sziasztok!

Még nem 100% (orvos még nem erősítette meg), de úgy néz ki babát várok. Kereskedelemben dolgozom, jelenleg 9-9,5 órát dolgozok naponta, de át akarnak helyezni máshová, a hol napi 11-12 óra munka lenne. Terhesen ilyen helyen meddig lehet dolgozni, ti meddig dolgoztatok? Folyamatos álló munkáról van szó....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook