Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajoghoz értők, kereskedelemben dolgozók SOS ! fórum

Munkajoghoz értők, kereskedelemben dolgozók SOS ! (beszélgetős fórum)

24. buborék1 (válaszként erre: 23. - Eroka81)
2011. jún. 14. 07:45

Abban igazad van, tényleg segítenek.

Csak a munkajog teljes részét a Munkaügyi Minisztériumban még jobban ismerik, mert a telefon másik végén kimondottan munkajogászok ülnek, akik eddig mindenre tudták a választ, amit kérdeztem. Ők talán nagyobb tapasztalattal bírnak, mert általában a telefonálók többsége mindenféle kérdéssel fordul hozzájuk, és igencsak jól képzett szakemberek adnak tanácsot.

Nekem mindig tudtak segíteni, akármi volt a kérdésem. Sőt még személyesen is voltam bent.

23. Eroka81 (válaszként erre: 14. - Buborék1)
2011. jún. 10. 18:45
Nem kell bejelentést tenni, elég, ha érdeklődsz, tanácsot kérsz. Szívesen segítenek!
2011. jún. 10. 10:13

Szia!


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.


Mindenképp keress fel egyet az ajánlott szakértők közül!


A felmondási időd az eltöltött évek számától függ, hacsak a szerződésedben nem rendelkeztek másképp. (ez arra vonatkozik, ha te mondasz fel)


Közös megegyezéshez mindkét fél beleegyezése szükséges.


Vagy: felmondasz rendes felmondással (ez viszont azt jelenti, hogy le kell töltsd a felmondási időd)


Vagyy pedig rendkivüli felmondás lehetne, de ahhoz nagyon nyomos indok kell.

Szerintem pld. az, hogy ekkora értékért kell feleljél leltár nélkül valószinüleg megállja indokként a helyét, ezért javaslom mindenképp egy szakértő segitségét.

Sőt, leltár nélkül nem vállalhatsz felelősséget, hogyan is tehetnéd, nagyon nézd át, hogy mit irsz alá.


Ha ők mondanak fel, mindenre jogosult vagy, még végkielégitésre is, ezért nem fogják megtenni. : ( Közös megegyezésnél, ill. ha a cég mond fel, jár a munkanélküli, csak ha Te mondasz fel, akkor nem jár csak egy bizonyos idő után.

21. ájrin (válaszként erre: 20. - Katrina)
2011. jún. 10. 10:13

Örülök, hogy segíthettem.

Sok sikert!

2011. jún. 10. 09:59

Köszi Ájrin!


Még jó, hogy nem mondtam fel felelőtlenül.

Beszélek a ker o. vezetővel és kérem, hogy mondjanak fel nekem. Most úgy érzem, ha egyszer eszek egy nap krumplilevest, akkor is szabadulnom kell innen.

2011. jún. 10. 09:55

Csak, hogy legyen fogalmatok róla milyen hely ez:


Az üzletpolitika: kötelező leosztások vannak...ami azt jelenti, hogy olykor kapsz 100 000 ezer forint értékű friss árut is anélkül, hogy kérnéd.Ezenkívül kötelező tartások vannak, amit meg kell rendelni ha nem viszi a kutya sem akkor is.

Én 12 millióért felelek és kapok 70 ezer Ft fizetést. Na most, miután nem tudtuk eladni a sok

ránk osztott árut kártérítést kell fizetnünk majd 10000 Ft értékben, mondván hogy felelőtlenül rendeltünk.

Az " új" hellyel kapcsolatban:

Beszéltem a "leendő" kolleganővel mégis hogy képzeli, hogy "mi" jobban tudnánk csinálni, mint az előzőek. Azt felelte, hogy ő csak meg akarja tartani a munkahelyet...majd ellesz a pénztárban.

A ker.oszt vez szerint ő egy megfontolt nő. Én nem így érzem.

18. ájrin (válaszként erre: 17. - Katrina)
2011. jún. 10. 09:53

Igen, jár a munkanélküli, csak akkor nem járna 3 hónapig, ha te mondanál fel. A munkáltatói felmondás is jó neked és a közös megegyezés is.

Ha határozatlan időre szól a szerződésed, akkor valóban az lenne a jó, ha ők mondanának fel neked.

2011. jún. 10. 09:23

Köszi mindenkinek a segítséget újfent!

Még lenne kérdésem:


A szerződésem határozatlan időre szól. Abban az estben ha én kérem, hogy ők mondjanak fel,- mert nem írom alá az áthelyezésem- abban az estben jár nekem a munkanélküli?

Segítsetek, már gondolkozni sem bírok az idegtől!

16. ájrin (válaszként erre: 15. - Kamuka75)
2011. jún. 10. 08:06

Teljes mértékben az utolsó hozzászólónak van igaza. Ne írd alá, senki nem kötelezhet rá. Mondjanak fel és akkor megszabadulsz tőlük. Ha ők mondanak fel, akkor 30 nap a felmondási időd és abból 15 napra fel kell mentsenek a munkavégzés alól.

Vagy talán határozott idejű a szerződésed? Mert akkor valóban csak közös megegyezéssel lehet felbontani a szerződést mindkét fél részéről.

Te akkor mondhatsz fel rendkívüli felmondással, ha a munkáltató súlyos kötelezettségszegést követett el (nem fizette ki a béredet, nem biztosít megfelelő körülményeket a munkavégzéshez, olyan munkavégzésre kényszerít, ami nem szerepel a munkaköri leírásodban, sérti az alapvető emberi jogaidat...stb)

De ez kemény dió, bizonyítanod kell a felmondási indokodat.

2011. jún. 9. 22:32
Ha van munkaszerződésed nem vagy köteles újat aláírni és módosítani sem lehet egyoldalúan.
14. buborék1 (válaszként erre: 13. - Eroka81)
2011. jún. 9. 22:11
Igen, igazad van. Itt valóban bejelentheted a céget, de azzal a probléma nem lesz megoldva, mert a céget legfeljebb megbüntetik, de a munkát ugyanúgy el kell végezni, amíg a felmondási idő le nem telik.
2011. jún. 9. 22:07

Én inkább ezt ajánlom!


[link]


Itt megtalálod a lakóhelyed szerinti illetékes Munkaügyi Felügyelőséget!

2011. jún. 9. 22:06

Szia Katrina!

Munkajogi segítséget a Szociális és Munkajogi Minisztériumban is adnak. Van munkajogi száma, ahol szakértők adnak tanácsokat. Ezt hidd el tapasztalatból mondom, hogy igencsak hozzáértő embereket találsz ott. A telefonszámuk: 06/1-795-3167. 9-15-ig, pénteken 13-ig hívhatod.

Azért mondom, mert jelenleg munkaügyi perem van folyamatban, és ott mindig tudtak segíteni az ügyemben, ami igencsak bonyolult.

Remélem sikerül megoldani a problémádat.

Kitartás, és sok sikert kívánok!

2011. jún. 9. 21:48

Szia!


Itt nyugodtan mond el, akár név nélkül is a gondodat, segíteni fognak!!! Én több alkalommal adtam már tovább ezt a számot olyanoknak, akik maguk is tanácstalanok voltak egy hasonló helyzetben. Korerktül és segítőkészen válaszoltak minden alkalommal telefonon, és persze gyorsan is!!!


[link]


Ez a Fővárosi Munkaügyi Központ, vannak kerület szerinti kiredeltségi telefonszámok is, de nekem vagy 6 évvel ezelőttről is az alábbi szám van meg: (1) 303-0722


Ha vidéki vagy, akkor is segítenek. Nem fontos bemondanod a tartózkodási helyedet, hisz a tényállás szempontjából lényegtelen, hogy melyik megyében vagy.


Egyébként neten is kérdezhetnél, van sok találat a googleban a "munkajogi tanácsadás ingyen" keresőszóra, de sztem. próbáld ezt, remélem most is kedvesek lesznek és segítőkészek! Írj privit, ha sikerült! ;)


Fel a fejjel ne hagyd magd, kérdezz és légy tiszában a jogaiddal! Ne írj alá addig semmit, amíg nem vagy biztos a dolgodban. HIdd el, mindent ők sem tehetnek meg Veled!

2011. jún. 9. 21:46

Köszönöm mindenkinek a tanácsát, véleményét.

A "keskeny utca széles mosoly elv" most nem nagyon megy. Nálam van az új munkaszerződés, de még nem írtam alá. Húzom-halasztom. Mintha vesztőhelyre vinnének!

2011. jún. 9. 21:36

A leltárhoz ragaszkodj. Így tiszta lapot hagysz magad után. A vezető pedig áthelyezhet másik üzletbe olyan indokkal, hogy ott van rád szükség.

A főnök az főnök. Ő az erősebb. Próbáld megoldani keskeny utca széles mosoly elvvel.

8. azure_ (válaszként erre: 7. - Katrina)
2011. jún. 9. 21:34

Ha nem köteleznek a leltárra akkor a hiányt sem kell kifizetned. Ha nincs szigorú és korrekt elszámolás akkor nem vonhatnak felelősségre. Szerintem legalábbis.

A felmondási időt sajnos le kell tölteni, hacsak nem azonnali hatállyal bocsátanak el.

2011. jún. 9. 21:24

Arra hivatkoznak, hogy mivel csak boltvezető helyettes vagyok így nem szükséges a leltár.

Úgy érzem egyik sz@rból löknek a másikba. Az " új"

helyről is azért ment el a boltvezető és a helyettes , mert képtelenség elszámolni annyi a bolti lopás.

Egyszerűen nem akarok fejjel menni a falnak.

De a ker ov. helyettes kijelentette, ha felmondok nem mehetek el közös megegyezéssel. Hogy bírhatnám jobb belátásra?

6. Serry (válaszként erre: 5. - Katrina)
2011. jún. 9. 21:22

Ragaszkodj ahhoz,hogy ha át akar helyezni csak leltár átadás átvétel után teszed ezt meg. Hiszen nem vagy köteles olyanért felelősséget vállalni, amire nincs is rálátásod.

Vezetőként én ezt tenném.

2011. jún. 9. 21:17

Szia Ájrin és Butternut!



Az eredeti szerződés sajnos nem a jelenlegi munkahelyemre szól.Ez a legnagyobb gondom. Viszont

nem szeretnék anyagi felelősséget vállalni egy számomra ismeretlen gárdával úgy hogy az előző helyen még le sem számoltam. Van erre vajon valami megoldás?

4. rohiani (válaszként erre: 1. - Katrina)
2011. jún. 9. 21:12

Ha a szerződésedben a munkavégzés helyeként az az ABC van megadva amelyikben dolgozol, akkor nem tehát át, ha benne van, hogy változó munkahely akkor sajnos igen. Egyébként meg leltár nélkül nem teheti ezt meg. Itt le kell adnod mindent, amott pedig tisztán át kell venned a másik boltot. Hogy lehetnél valamiért felelős amit nem is tudsz felügyelni.

Egyébként a felmondási idő 30 nap amiből a felét el kell engednie, tehát 15 nap (nem munkanap), tehát szeptemberben már sehol nem leszel.

3. ájrin (válaszként erre: 1. - Katrina)
2011. jún. 9. 21:09

Szia!

Ha az eredeti szerződésedben a munkavégzésed helye a jelenlegi, akkor nem helyezhetnek át. Ha változó munkavégzési hely van megjelölve, akkor igen.


Ha rendes felmondással mondanak fel neked, vagy mondasz fel te, akkor le kell töltened a felmondási időt, de kizárólag a jelenleg érvényes munkavégzési helyeden, ami a szerződésedben van.


Közös megegyezésnél nincs felmondási idő.

2. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Katrina)
2011. jún. 9. 21:08
Mi szerepel a szerződésedben "a munkavégzés helye" címen?
2011. jún. 9. 21:03

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem. Jelenleg boltvezető helyettes vagyok egy ABC-ben. A munkaadóm áthelyezhet-e egy másik üzletbe ugyanebbe a munkakörbe, ha én nem szeretném? Arra hivatkozik a kereskedelmi osztály vezetője, hogy a felmondási időm mindenképpen le kell töltenem. Ha ezt nem teszem nem engednek el közös megegyezéssel. Mindenképpem el kell vállalnom! Én már csak szabadulni akarok erről a helyről. Az új leendő kollegáim tapasztalatlan számomra ismeretlen emberek. Segítsetek megtalálni a megoldást! Ráadásul a jelenlegi munkahelyemen nem is lenne leltár. Még ott is felelős maradnék a szeptemberi leltárig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook