Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kereskedők, kereskedelmi dolgozók fóruma fórum

Kereskedők, kereskedelmi dolgozók fóruma (beszélgetős fórum)


1 2
37. Katje (válaszként erre: 36. - Margareta51)
2010. júl. 2. 05:56
Köszönöm! Akkor már csak egy üzletet kellene találnom. Furcsa, mert annak ellenére, hogy egy hónapig ingyen munkaerőt kapna a bolt és semmiféle járulékot nem kellene fizetnie, mégsem élnek a lehetőséggel a tulajdonosok.
36. margareta51 (válaszként erre: 34. - Katje)
2010. júl. 1. 20:35
Szerintem egy kisboltban jobban tudsz gyakorolni mint egy nagy szupermarketben/az utobbinal szallag munkat vegzel ,mig egy kisuzletben minden fazist kicsiben megkell csinalj,papirmunka,aruatvetel,kiszolgalas stb/
35. Katje
2010. júl. 1. 13:30
Bővebben? :)
34. Katje
2010. jún. 29. 07:11

Sziasztok!

Most járok tanfolyamra és keresnem kell egy üzletet, ahol letölthetném a gyakorlati időmet. Szerintetek milyen hely lenne jobb? Egy kis bolt vagy egy nagyobb szupermarket?

33. margareta51 (válaszként erre: 32. - Titanilla1)
2010. márc. 5. 21:26
Roviden a fiatalokat at verik szerintem ilyen-olyan cimen.Valamikor dolgoztam penztarban/ciposuzlet,festekesuzlet,onkiszolgaloban es varosunk fopenztaraban/ami a borzaszto ilyen -olyan titulusokat adtak es a nyugdijnal latszik hogy atvertek,akik elfoglaltak az igazi titulust nem felelos munka helyen dolgoztak es most nagy nyugdijuk van , minket palira vettek es a felelosegert meg nem kapunk semmit.
32. Titanilla1 (válaszként erre: 31. - Margareta51)
2010. márc. 5. 11:18

Tegnap épp beszéltem egy volt munkatársammal.

Nem én voltam az egyetlen, csak az első.

Állítólag nem jött be a cégnek hogy felvásárolta a Plus üzleteket, ezért van ez.

Most diákokat keresnek /25 évig a Start kártya miatt mert az csak 25 éves korig igényelhető/ nekik pedig nem jár a mankópénz sem.

A mankópénz azt jelenti hogy az én pénztáramnál szerzett bevétel X %-át megkaptam. Ez nekem 4 órás munkánál olyan cca havi 7-8000 ft-ot jelentett.

31. margareta51 (válaszként erre: 30. - Titanilla1)
2010. márc. 4. 18:07
Igen,a munkanelkulinel ugy tudom egy ev kell legyen ledolgozva.Ha penztaros voltal nem tudom elkepzelni hogyan lehet egy alacsonyabb beosztassal oda rakni/minden lehetseges a mai vilagban de a felelosseg azert nagy es egy kisebb fizetesert?aki ezt valalja eleg buta/
30. Titanilla1 (válaszként erre: 29. - Margareta51)
2010. márc. 4. 11:04

Pénztárosként dolgoztam, ez is állt a szerződésemben.

Azt tudom hogy vannak újjak, új pénztárosok.

Tanulók, startkártyával. Valamennyi pénzt így a cég megtakarít, ill. nem szakképzettek.

Azt nem hiszem hogy munkanélküli segélyre jogosult lennék, csak 7 hónapig dolgoztam ott, a forgalmas hónapokban. /Balatonpart, nyár, utána a karácsony/ Most pangás van.


/ismerős a neved, nem fórumozol Margitka sütős oldalán?/

29. margareta51 (válaszként erre: 28. - Titanilla1)
2010. febr. 28. 16:44

Szia!


Attol fugg mi volt a munka viszonyodhoz irva/contract de munca/mert ha azt megszuntettek ami szerepel a Te lapodon Oke de van ket lehetoseg a cegen belul at helyeznek mashova vagy elkuldnek munka nelkuli segelyre,ha egy masik szemelyt vesznek fel helyedben es nala ugyan az a munka szerepel mint nalad betudod perelni a vallalatott.Ezt romanul tudnam leirni jobban

2010. febr. 28. 10:53

Sziasztok!


Baba! Mintha én írtam volna a hozzászólásod:)

2 hete én is egy multinál dolgoztam pénztárosként (I.S)

Én is inkább arra figyeltem hogy megtaláljam a hangot a vásárlókkal....annál többet jelent nekem is a nyugalmam hogy a vödrös narancsból mennyi narancs potyog...nálam nem potyogott:)

4 órában dolgoztam, de 2 nap alatt kellett a 20 órát ledolgoznom, a maradék 5 napban feltöltődtem.

Voltak visszatérő vásárlóim is, inkább álltak a sorban 10-20 percet mint az üres kasszához menjenek, ahogy mondták oda mennek ahol mosolyt kapnak:)-de jól esett!!:) A személyit is úgy kértem el hogy ha idősebb fogja fel egy szép bókként. Szóval nekem nem voltak vitáim, itthon a 3 gyerekem már kioktatott a türelemből. 16 éves koromtól 4 nyáriszünetben vittem egyedül egy kávéházat, emberekkel is foglalkoztam már, már alapból felismerem azt aki úgy lép oda hogy kötekedni akar, ezt ki lehet védeni.

Ami nem tetszett hogy úgy bántak sokan velünk mint egy külön állatfajjal akibe "bele lehet rúgni", a jómodor ismeretlen fogalom, a magázás is, sokan követelnek, parancsolnak....volt hogy nekemvágták a leméretlen pick szalámit hogy vigyem és mérjem le neki, majd ő addig megvár a pénztárban, aki multiban dolgozik tudja hogy a pénztárt el nem lehet hagyni.

Az is érdekes hogy miért nem dolgozom már ott.

2 vendéglátóipari végzettségem volt, de októberben elkezdtem egy eladói tanfolyamot.

Múlt hét pénteken szakmunkásvizsgáztam /sikerrel!!:)/ , azelőtt hétfőn a főnököm itthon meglátogatott pár aláírnivaló papírral, mindenféle velem kapcsolatos problémákra / hogy listát írtak rólam és...stb / hivatkozva megszüntette a munkaviszonyom. Amint elment felhívtam a főpénztárat ahol azt mondták semmiféle lista nem volt, sem probléma, csupán ezt a munkát egy szakképzetlen 8 általánost végzett dolgozó is el tudja látni, ezért pluszban nem fizetnek, inkább keresnek mást.

27. baba_88 (válaszként erre: 16. - 62ffba3b4b)
2009. nov. 30. 21:21

én egy multinál dolgozok(tam) de teljesen igazatok van, bejönnek a vásárlók, nem tudnak köszönni, bunkók.

mindig segítőkésznek éreztem magam, bárki odajött hozzám segítettem neki, lehetett etnikum, fiatal, idős, még ha elég rossz modorral jöttek oda akkor is normálisan tudtam beszélni, ha nagyon rossz kedvem volt akkor is mosolyogtam, sajnos volt egy jópár munkatársam aki erre nem volt képes...

tulajdon képpen mint írtam mindenkivel megtaláltam a közös hangot, de legjobban az idős embereket szerettem kiszolgálni, ők ha kedves voltam velük el beszélgettek velem, ami annyi utálatos ember után nagyon jól esett... és imádtam ott dolgozni, akármilyen személytelennek hívják...

csak hogy sztori is legyen: egyszer a próbafülkébe találtak a ruhások egy törülközőt, ez eddig nem is olyan meglepő, csakhogy nem volt éppen tiszta... szóval előtte egy pasi volt bent... hát szépen szólva elintézte magát...:s

de volt olyan, hogy egy raklapos kihelyezés mögött egy használt betétet találtunk, ha nem láttam volna, sztem el se hiszem...

26. margareta51 (válaszként erre: 18. - Kutas)
2009. nov. 30. 21:13
Ezt a trokkot nalunk is alkalmazzak szegyen hogy ilyen csunya lepeshez folyamodnak.Utana kellene nezni mert ezt alkalmazzak mashol is es ra kell lepni a tyukszemukre.Nekem volt egy ehhez hasonlo helyzetem az apehtol jottek ellenorzesre en eppen kivoltam menve ,mondtam a leanyomnak nem adsz ki sennkinek elismervenyt csak ird le milyen osszegre vasaroltak.Na mi volt a bibi en hozzam betortek a penztar gepem darabokra tortek masnap a rendorseg ellenorzesre jott es buntetni akart hogy nincs gepem,vettem egy uj gepet es uzembe helyeztek a kov.honaptol nem voltam afa fizeto,telefonon ,irasban kertema ceget vegyek ki az afat de nem voltak hajlandoak ezt megtenni.Az apehtol az egyik ismerosom mondta nehogy adjak ik elismerest mert csalassal fognak megvadolni.Roviden torvenyre adtak megnyertem ugy varosunkba mint a megye szekhelyen de kozel masfel evig hordattak.Utan az apeh mindent elkovetet hogy hibat talaljon vegul irasba letettem legkozelebb munkaugyi szabaly sertes miatt beperelem ,kopogjam ki azota km-es korzetbol kerulnek.Ne hagyd magad ha tudod hogy igazad van csak fel a fejjel es elore haladni.
2009. nov. 10. 19:53

A kereskedői munka - hivatás az egyik legszebb munka.

Természetesen nem a multiknál árupakoló, pénztárosi rabszolgamunkára gondolok.

2008. dec. 6. 10:30

T. kollégák és kolleginák,

itt a mikulás- és a karácsonyi szezon !!!

- a " Hermész" legyen veletek!!!

23. kutas
2008. okt. 21. 14:06
Ez igaz de fel sem merült bennem hogy nincs 18 éves legközelebb csak nyugdíjas igazolvánnyal adok cigit-:)
22. bozsika51 (válaszként erre: 18. - Kutas)
2008. okt. 20. 19:30
Nagyon sajnállak, hogy bedőltél ennek az aljas trükknek -mert ez aljasság, jobb szót nem találok rá-, de az nem igaz, hogy nincs jogod elkérni a személyijét. Illetve ha elkéred, de nem adja, vagy "otthon felejtette", jogodban áll NEM KISZOLGÁLNI! Önvédelemből... Ugyanis ez az egyetlen lehetőséged, ha nem akarod több havi minimálbéredet büntetésre kifizetni. :(((
21. kutas
2008. okt. 18. 14:35
Üdv! Leginkább az a bosszantó hogy ebbe belemennek a szülök meg a tanárok is viszont arra már nem biztos hogy oda figyelnek hogy a "gyerek nemi életet él az nem tilos ugye plusz ez a fiatalkorúak védelmébe van DE maga a hatóság tanitja meg öket csalni hogy erre a feladatra pénz fizetnek neki szerintem ez a katasztrófa.Ez nem szól másról mint az államháztartási hiány pótlásáról. Remélem átmennek a piros lámpán egyszer és megkapják a 100 ezres csekket és nem lesz felháborodva vagy a lány szülei!
2008. okt. 18. 12:18

hát igen, ördögi kőr !

nincs jogod elkérni a személyi igazolványát,

ő nem köteles neked meg mutatni,

csak rendőrnek .

saccold meg a korát ?

vagy eltalálod, vagy nem !

kiszolgálod , pénz bünti,

plusz bezárhatják két hétre is a boltot

nem szolgálod ki, kirúg a főnököd,

mert rontod az üzletét, a bevételét !

hatáskőrbe kéne foglaltatni, s ekkor lenne felelős !talán !

2008. okt. 17. 21:16
Fura dolgok történnek ma a mindenható szervek részéről.Biztos kell nekik a 13 havi fizu meg a jutalom.Isten ments (apeh,rendőrség,munkaügyisek)Egyébbként ha akarnak büntetnek.Sajnállak.Aki ilyet bevállal ,kiváncsi lennék a lelkivilágára.
18. kutas
2008. okt. 17. 19:03

Üdv! Én egy benzinkutas vagyok s bármennyire is hihetetlen de a becsületesebb fajtából ,a tegnapi nap bejött egy fiatal nő a kutra vett egy baccardit és kért egy cigit rá néztem s magállapítottam hogy min 19 éves lehet adtam neki cigit majd a fizetés után odalépett kétt ember s közölte hogy a "nő" fiatalkorú, ledöbbentem mondtam nem létezik de létezett 17 éves volt.Jegyzőkönyv ahogy illik a bünti kb 100-300 ezer ft a nem nekem hanem a annak aki a diktálja az üzemanyag árakat gondolom tudjátok ki mondván hogy gazdag cég ki tudja fizetni csak éppen ö ráhárítja az üzemeltetőnek mert az nem "m..l" ő meg én rám s én ugyan miből a minimálbérből!

A véleményem : ez aztán az igazi csalás mindenki látott már 17 éves lányokat akik sokkal többnek néznek ki plusz a két felügyelö küldte be cigiért holott tudták hogy nem vehet ,igy van? ez a hatoság visz mindent az átverés terén ehez képest a legnagyobb csalók kismiskák. Kiváncsi vagyok a véleményetekre: a tv-vel felvettem a kapcsolatot

17. e6339f1e43 (válaszként erre: 14. - Smudlaagi54)
2008. szept. 27. 22:41

sajnos a bunkóság nem függ össze a pénz arányával.

én " bundás " környéken dolgozom,

ott pedig minél több pénze van,

annál nagyobb paraszt közülük néhány.

szó szerint szolgának tekintenek minket eladókat!

veszi a drága italokat,a gyerek meg csak könyörög egyetlen csokiért, vagy játékért!

meg sem hallja, ha a gyerek szépen kér,

viszont ha már nagyon unja a szöveget,

akkor olyan stílusban üvölt rá, hogy megfordul az ember fejében, hogy minek az ilyennek gyerek !

de hát a mondás szerint : észt és jó modort pénzért nem adnak !

de mi csak mosolygunk és végtelenül kedvesek vagyunk !

16. 62ffba3b4b (válaszként erre: 5. - CILUSKA)
2008. szept. 27. 14:24
Az utolsó mondatod a szívemből szólt! Csak az érti-érzi ennek a hivatásnak a szépségét, akinek módjában áll a vevővel közvetlen kapcsolatot kialakítani. Aki valamelyik multinál dolgozik, talán nem is érti, miről van itt szó... Tisztelet a kivételnek, de sajnos ez a tapasztalatom.
2008. jún. 12. 21:07
Sziasztok..en is kereskedelemben dolgozom..egy tanszeruzletben..nekem az a tapasztalatom..hogy sok ember azt hiszi hogy valami cseled vagyok ott...sokan bejonnek es nem is koszonnek..pedig en egyedul vagyom abba a kis boltba...szerintem illene...de nem tisztelnek...es meg a tobbi csufondaros megjegyzesrol ne is szoljak..es az ember vissza sem szolhat..de sokszor nem birom es vissza szolok..persze nem tragar szavakat de megvedem magam...151 cm tobb vagyok mint ok...tisztelet a kivetelnek..mert vannak rendes tiszteletudo vasarlok is :) szerencsere..de en most mar tudom nem a kereskedelem lesz az ahol eletem vegeig ;D dolgozni szeretnek...
2007. nov. 19. 19:53

Sziasztok.Én is a kereskedelemben dolgoztam 38 évet,sajnos már nem birom.Az én tapasztalatom az volt,hogy minnél rosszabb lett az anyagi helyzetük az embereknek,annál bunkóbbak,annál

önzöbbek lettek.Tisztelett a kivételnek.Bár már 17 éve nem közértben dolgozom,a mai napig megismernek a vevöim.és mondják hogy milyen kár hogy eljöttem onnan.Én azt szoktam mondani,nagy az isten állatkertje,és alacsony a kerités.Valamint,hogy van kereskedő,van eladó,és a kettő között,zongorázni lehet a különbséget.

13. s.irma (válaszként erre: 8. - CILUSKA)
2007. nov. 19. 18:47

Szia!

Én is a kereskedelemben dolgozom! Van egy papír-írószer nyomtatvány tapéta üzletem. Két kolléganővel dolgozunk. Az anyukám is kereskedő volt. Nap mint nap rengeteg pozitív és negatív élmény ér bennünket. Az emberek kivetkőztek magukból. Már tisztelet a kivételnek. Látszik, hogy a multik még a vásárlói viselkedési szokásokat is tönkre tették.

12. CILUSKA (válaszként erre: 11. - Andy(ka))
2007. júl. 15. 15:45

Igen, sajnos vannak ilyen kirívó negatív esetek is, de ezen túl kell lépni, nem szabad sokáig rágódni rajta.

Nem szabad, hogy az ilyen degeneráltak tönkretegyék az ember életét.

Írjál a pozitív tapasztalataidról is.

2007. júl. 10. 10:40

Sziasztok!

Sok helyen dolgoztam már életemben, most éppen egy ruházati multicégnél vagyok. Néha úgy érzem, az emberek teljesen kivetkőznek önmagukból, ha betérnek egy üzletbe. Tisztelet a kivételnek, de elfelejtik az elemi szabályokat, a jómodort és mindent, ami megkülönböztet minket az állatoktól. Bocs, de talán azért vagyok így kiakadva, mert friss még a legutóbbi élmény! A mi üzletünkben naponta több ezer vásárló fordul meg. Tényleg külsőre semmi baj velük, ápolt emberek, ezért volt olyan megdöbbentő, amit az egyik reggel a takarítónőnk talált!

Az egyik próbafülke szőnyege alá volt helyezve 1 db használt tampon, mellette pedig az új tampon csomagolása!!! Ennél undorítóbb dolog mostanában nem történt velem! Nem értem milyen indíttatásból cserél valaki tampont egy próbafülkében!? Legközelebb mi lesz? Ott szexelnek a függöny mögött, amíg a többi vár a sorára?

Persze vannak pozitív tapasztalataim is, de most ennek a hatása alatt vagyok!

10. CILUSKA (válaszként erre: 3. - 11111)
2007. jún. 30. 21:34
Írjál le pár jó sztorit !
9. tina68 (válaszként erre: 7. - CILUSKA)
2007. jún. 23. 18:37

Köszönöm!!

Most különösen rám fér, mert jelenleg egy nyílászáró bemutatóteremben dolgozom, és nagyon pang a vásárlási kedv. Nyilván a nyaralások miatt:-) Egy pörgős kereskedőnek ez a halála, de nem adom fel. Mellette el keztem, étrendkiegészítőkkel foglakozni. Majd akkor itt megmutatom amit tudok!!

2007. jún. 23. 16:03

Van valaki aki a kereskedelemben dolgozik ?

Van valaki aki vásárolni szokott ?

Irjátok le élményeiteket, tapasztalataitokat !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook