Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Katolikus iskolában kötelezhetnek-e templomba járásra? fórum

Katolikus iskolában kötelezhetnek-e templomba járásra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. szept. 2. 20:39

Én egyáltalán nem vagyok vallásos, de ha nem lenne más lehetőségem a gyerekeim számára, csak egy katolikus iskola, nem bánnám, ha járna templomba. Ott azért sok rossz nem érheti.

És, ha ez az iskola követelménye, akkor ez. Ez legalább ingyen van.

A gyereknek meg javára válhat, ha tanul valamit, amit máshol nem tud. Minden jó dolog hatással lehet rá sztem, kárára biztos nem válik.

17. Gy.Ibi
2011. szept. 2. 20:38

Nálunk egy iskolát vett át tavaly az egyház,kötelező lett a vasárnapi templomba járás.A szülő kérhette írásban,hogy ne kelljen menni a gyerekének.Minden alkalommal,elutazásra,közös programra hivatkozva.

A mostani elsősöknek nincs kibúvó,de van még 3 másik iskola,lehetett választani.

16. Héris
2011. szept. 2. 20:30
Hát, én nem tudom...középiskolába és főiskolába is egyháziba jártam, oké, én választottam. Középiskolában volt hittanóránk, és minden ünnepet a templomban ünnepeltük, semmi bajom nem lett tőle, sőt, még szerettem is.
2011. szept. 2. 20:30
Lehet ennek még nem járt senki utánna, mert katolikus iskolába, gondolom a vallásosakat íratják. Persze ahol van választási lehetőség. Itt 5 falu gyerkőce jár ebbe a suliba ha vallásos, ha nem
14. alidamolnar (válaszként erre: 11. - Micimacko72)
2011. szept. 2. 20:25
Nem könnyű, én is ki lennék akadva:(
13. alidamolnar (válaszként erre: 10. - Micimacko72)
2011. szept. 2. 20:24
:((
12. micimacko72 (válaszként erre: 11. - Micimacko72)
2011. szept. 2. 20:22
vajon :-( (Bocsi)
11. micimacko72 (válaszként erre: 9. - Alidamolnar)
2011. szept. 2. 20:22

a hittanórával egyetértek, ok, nem tanul rosszat, de nehogy már én döntsem el, hogy egy gyerek vallásos legyen vagy nem, járjon-e templomba vagy sem.

Én meg vagyok keresztelve, bérmálkozva, de viszont templomba én sem járok.

Nézegettem a neten, de nem találtam sehol erről semmit, hogy valyon kötelezhetnek-e :-(

2011. szept. 2. 20:20

Ma hozta haza a gyerekem ezt a kis füzetet, amit vasárnaponként kell a misén lepecsételtetni :-(

De én nem értek egyet azzal, hogy kötelezhetnek misére járásra. Jó a hittanóra az a tantervben benne van, ok.....

9. alidamolnar (válaszként erre: 7. - Micimacko72)
2011. szept. 2. 20:19

Ha ez az egy suli van ott, és nem volt választási lehetőséged, hogy hova irasd a gyermekedet, akkor baromira nem korrekt dolog, ha kötelezővé teszik (és főleg nem egy református gyereknek pl.)

De hogy megteheti-e a suli, azt nem tudom:(

2011. szept. 2. 20:16
Én egyházi iskolába jártam. Volt 1 hittantanárunk, aki kötelezni akart minket, de az igazgató azt mondta, ezt nem teheti. Így nem is volt kötelező. (és a hittantanárt el is küldték utána)
2011. szept. 2. 20:16

Ez egy falusi iskola, ahonnan a környező falukból járhatnak a gyerekek. Mivel ez a körzeti iskola, nem igazán van választási lehetőség........

De járnak evangélikusok, és más vallásuak is.

2011. szept. 2. 20:16
Igen, sőt vasárnaponként pecsétet kapnak egy kis füzetbe, ezzel kell igazolni a suliban, hogy ott voltak a misén. (Eger)
2011. szept. 2. 20:15
Szerintem igen. Ha oda írattad, akkor ez ezzel jár.
2011. szept. 2. 20:15
Az egyházi iskolákat az egyházak tartják fenn. A mi városunkban az egyházi iskolákban kell templomba járni.
2011. szept. 2. 20:13

Sziasztok!


Katolikus iskolában kötelezhetik-e a gyereket arra, hogy templomba járjon (ha nem vallásos)?

2011. szept. 2. 20:13
Szerintem igen.
2011. szept. 2. 20:12
Katolikus iskolában kötelezhetnek-e templomba járásra?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook