Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Katolikus iskolában kötelezhetnek-e templomba járásra? fórum

Katolikus iskolában kötelezhetnek-e templomba járásra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 4. - Kattyus)
2011. okt. 13. 18:04
na ez tévedés!Állami.azaz a mi pénzünk nélkül éhen halnának!
47. Mariann7533 (válaszként erre: 45. - Laszlozsu)
2011. szept. 3. 22:17

Igen,amikor végigolvastam a hozzászólásokat,rájöttem.

Háááát nem tudom ez esetben lehet e valamit tenni....

Mondjuk a minden vasárnapot kissé soknak tartom....

Hátha lesz itt majd valaki,aki ezügyben tanácsot tudna adni a fórumindítónak.

46. micimacko72 (válaszként erre: 44. - Mariann7533)
2011. szept. 3. 22:16

itt is van egy havi mise, amin az iskola résztvesz, az évnyitót is a havi misén tartották a templomban. Ezzel nincs is gondom, csak a kötelező vasárnapi misékkel. De van több szülő is így, kíváncsi vagyok mire fogunk menni.

Nem lenne igazából problémám ezzel sem, ha a gyerekem szeretettel menne, lehet rossz szülő vagyok, de nem erőltetek rá semmit.

45. laszlozsu (válaszként erre: 44. - Mariann7533)
2011. szept. 3. 19:47
Pont az a gondja a fórumindítónak, hogy nem Ő íratta egyháziba, hanem az egyház átvette az önkormányzattól a sulit, mert az nem tudta fenntartani. Amire mostanában elég sok példa lesz, s mint itt is látszik, ez új szabályokkal jár a diákok régi iskolájában.
2011. szept. 3. 18:34

Szia:)

Nem olvastam végig eddig a hozzászólásokat.

A lányom katolikus iskolába jár.

Minden harmadik vasárnap van mise,amire kötelező menni.Pecsételni már nem pecsételnek,elsőben még volt pecsét.

Ha esetleg más templomba akarod vinni,megteheted,de onnan igazolás kell.

De amúgy ez a minden harmadik vasárnapi mise kötelező.

Azért egyházi iskola.Teljesen mindegy,hogy vallásos vagy nem a gyermek,vagy akár Te,de mivel oda írattad,gondolom ezt elmondták(nekünk elmondták előre),ezt vállaltad.

2011. szept. 3. 17:49
Igen, ott kötelező. Éppúgy ahogyan más iskolában a néptánc fellépés, vagy az úszás verseny...mondjuk szombaton.
42. laszlozsu (válaszként erre: 41. - Micimacko72)
2011. szept. 3. 17:40

Egyébként Ti vagytok az egyetlenek a suliban ezzel a problémával?

Mert, ha ez a suli valóban csak átkerült az egyházhoz, lehet akár több szülő is, aki hasonlóan gondolkodik, mint Te. Többen talán többre mentek. Meg lehet szervezni azt is, hogy átvigyétek a gyerekeket a szomszédos állami suliba, ahol nincsenek ilyen kötelezettségek.

Mellesleg azt gondolom én is, hogy rosszat ott biztosan nem tanul, de őszintén szólva én sem járok templomba, s ha mától köteleznének rá, nem biztos, hogy tetszene. Első hozzászólásomnál még azt hittem, hogy Ti választottátok az egyházi sulit.

Szóval lehet megoldást találni.

41. micimacko72 (válaszként erre: 40. - 07c4794583)
2011. szept. 3. 06:53
persze nem 100 km, 25-25 :-)
40. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Micimacko72)
2011. szept. 3. 02:17

nekem az világos, hogy a faluban a hozzátok legközelebb levő iskola nyilván egyházi, de kérdés, milyen messze van a legközelebbi állami?

mert a 100 km, amit írtál, az nyilván túlzás.:)


nyugodtan megmondhatoda gyereknek, hogy választhat, hogy naponta 20 km-t buszozik, vagy nem kell buszozni, de akkor járhat vasárnap misére. majd ő eldönti.


én 6 éves kis elsős pisis koromban rákoszkeresztúrról jártam be egyedül a nádor utcai általános iskolába, másfél óra volt minden reggel a 61E-vel meg a metróval meg a kutyagolással együtt. és haza is. :)


semmi bajom nem lett tőle :)

39. micimacko72 (válaszként erre: 34. - Lonix)
2011. szept. 3. 00:57

nem azzal van a gondom, hogy nem tudom megoldani a misére járást. Az iskola pedig természetes dolog, de az én nézetemben a templomba járás nem. És igen, problémát okoz, mivel a gyerekem nem akar templomba járni és én is így látom jónak. Óviban is járt hittanra, a lehetőséget megadom neki, templomban is volt már. De nem csecsemő s el tudja dönteni, hogy őt érdekli-e a hit, a katolizmus.....


nagyon sok ember ott ül minden misén, ha pedig kijön a templomból, már pletykál, gonoszkodik s az ilyenek tartják magukat hívőnek s térdelnek a templomban? Attól, hogy nem vagy a templomban, lehet, hogy a lelkedben hívőbb és jobb ember vagy

38. micimacko72 (válaszként erre: 34. - Lonix)
2011. szept. 3. 00:48
szerintem nem azon múlik, hogy milyen lesz a gyerekem, hogy jár-e templomba. És igen! nem kötelezem a gyerekem olyanra, amit ő nem akar.
37. Gy.Ibi (válaszként erre: 36. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 3. 00:33
Kötelező templomba járni?Na ne már!!!
36. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 35. - Gy.Ibi)
2011. szept. 3. 00:18
Szerintem itt senki nem fanatikus hívő, csak olyan mentalitás, aki nem bújik ki a kötelesség alól. Ennyi.
35. Gy.Ibi
2011. szept. 3. 00:03

Látom van itt pár fanatikus hívő.Én úgy tudom vallásszabadság van.Vagy már nem?Nem lehetek ateista?

Vallástörténet oktatás rendben,de kötelezővé tenni a hitet?Kisgyerekeket ördöggel,pokollal riogatni?

34. lonix (válaszként erre: 33. - Micimacko72)
2011. szept. 2. 23:42
Tul sokat problemazol a teman.Rosszat nem fog tanulni hidd el.Az en lanyom is gimiben egyhaz suliba jart.Minden vasarnap misere ment.Sot meg a szulonek is ott kellett lenni.Egyikunk se halt bele.Hetkozben,hogy oldod meg az iskolaba jarast?Vasarnapi miset nem tudod?Ha ennyire gond neked,mert nem koltoztok el olyan helyre,ahol masik suli is van?Ha nem kotelezed semmire a gyermeked,milyen lesz majd?
33. micimacko72 (válaszként erre: 32. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 2. 22:22
a vasárnap az hol iskolai elfoglaltság? Szerintem hétfőtől péntekig tart az iskola. De nem akarok senkivel sem összeveszni, kíváncsi voltam esetleg akinek egyházi iskolába jár (saját hibáján kívül ) a gyerkőce az hogy oldja meg a templomba járást.
32. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 30. - Micimacko72)
2011. szept. 2. 22:16

A különóra más! ez iskolai elfoglaltság, ami kötelező. Vagyis kötelessége a gyereknek menni.

Így ha a szülő kivonja valami oknál fogva, akkor pont azt tanítja neki, hogy hogy bújjon ki a kötelezettségei alól.

31. micimacko72 (válaszként erre: 29. - Lehoagi)
2011. szept. 2. 21:47
Szia! Nem azért vagyok ott és nem is flancból. Ez a körzeti iskola s az államtól átvette az egyház.
30. micimacko72 (válaszként erre: 27. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 2. 21:46

Én úgy gondolom, igenis van a gyereknek beleszólása, azért mert én vagyok a szülője, azért nem fogom kötelezni arra, amit ő nem akar.

Sokan pl. zeneiskolába járatják, mert milyen flancos, hogy hegedül a gyereke vagy balettozik épp s a gyerek úgy nől föl, hogy útálja.

S akkor milyen szülő az olyan aki a saját akaratát ráerőlteti a gyerekre? Azért, mert gyerek, ugyanúgy vannak érzései, gondolatai, akarata.

Az ok. hogy egy bizonyos úton azért nem árt terelgetni, de semmiképpen nem erőltetni. Én úgy gondolom. De ezt nem csak a templomra értem :-)

2011. szept. 2. 21:28
igen, hisze ezért is vagy ott, nem!?!? Fogjuk fel, nem kell mindenkinek egyházi iskolába járni, de ha már odairatjuk be - s nem divatból!!!- akkor el kell fogadnunk a suli rendjét! Mi református suliba járunk már 6 éve, de itt is kötelező a templomlátogatás, sőt beiratkozásnál igazolást is kell vinni!!!!
2011. szept. 2. 21:21
Szerintem igen, kötelezhetnek. Hiszen ez egyházi iskola. Ez egyebek között erről szól.
27. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 26. - Gy.Ibi)
2011. szept. 2. 21:16

Hát azért egy 7 éves gyerek szted honnan tudja, milyen az a templom, ha soha nem járt?

A 7 éves gyerekeket nem kell ilyenről megkérdezni sztem.

Dehát nem vagyunk egyformák, nálunk ilyenről nem a gyerek dönt, mert nem tud. Tény, hogy én baromira nem vagyok a liberális nevelés híve.

26. Gy.Ibi
2011. szept. 2. 21:13

Szerintem beszélj az osztályfőnökkel,de szülői értekezleten biztosan szóba fog kerülni.

A gyereket is megkérdezném,szeretne-e elmenni a templomba?

2011. szept. 2. 21:12
Nézd én nem akarok veled vitázni, nyilván vannak érvek és ellenérvek, de szerintem az evidens, hogy egyházi iskola elvárja a templombajárást.
24. micimacko72 (válaszként erre: 23. - Pmjudit)
2011. szept. 2. 21:04
itt kb 6-7 falunak a körzeti iskolája :-( S egy 7 éves gyereket hogy adjak 100 km-re általános iskolába? Elég nagy váltás neki, hogy óvódából iskolába megy, s még kötelezzem arra, hogy vasárnaponként a templomba járjon. A vallást hogy lehet valakire kötelezni?
2011. szept. 2. 20:59

Pontosan amiért az egyház működteti, azért kell elfogadni a feltételeit

Gondolom az sem lenne jó megoldás, ha megszűnne a településen az iskola, mivel az önkormányzat nem finanszírozza - az egyház segít és templombajárás kér érte.

De ha nem akarod vállalni, vidd másik településre a körzetileg illetékes állami iskolába.

22. micimacko72 (válaszként erre: 20. - Pmjudit)
2011. szept. 2. 20:53

hogy miért kérdés?

Lejjebb már megírtam, hogy ez a körzeti iskola s nem választott iskola!

De az egyház üzemelteti.

21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2011. szept. 2. 20:45

A kötelező szóban benne van, hogy menni kell. Ennyi.

Ha ilyen iskolába járna, menne is, mint a kisangyal. Írtam, ha nem lenne más lehetőségem. De van.

Iskolába járásra miért kötelezed? Ha egy iskola ezzel jár, akkor ezzel jár.

Vagy irasd át máshova. Ennyi. Itt ez hozzá tartozik az iskolai neveléshez.

2011. szept. 2. 20:44

Ha valaki katolikus iskolában tanul, nyilvánvaló, hogy templomba is jár.

Nem is értem ez miért lehet kérdéses.

Vagy a kötelező iskolai miséken sem vesz részt?

19. micimacko72 (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 2. 20:42

azt írod, hogy nem bánnád ha kötelező lenne templomba járnia a gyerekednek. Viszont mivel nem kötelező nem járatod Te sem.

Nekem a kötelezővel van a gondom. Én, mint szülő miért kötelezzem valamire a gyerekemet, amit Ő nem akar. Azért mert gyerek, nincs jogom kötelezni szerintem semmire.

Az egy dolog, hogy iskolába kell járnia, de iskolán kívül kötelezni valamit?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook