Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a szigorúbb katolikus iskolákról? fórum

Mi a véleményetek a szigorúbb katolikus iskolákról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
319. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 317. - Ina87)
2017. jún. 1. 19:18
Húú hát én 30 éve járok templomba (nem túl gyakran már sajnos) de még sosem láttam olyat, hogy alig takaró öltözékbe ment volna be valaki, vagy mobil csörgött volna szentmise alatt vagy rágyújtanak vagy egyéb minden szentmise alatt néma csöndbe hallgattuk mindig az atyát és mindenki illedelmesen viselkedett pedig hát tömve van a templom egy szabad hely nem volt. Ilyeneket te hol láttál ha nem vagyok túl indiszkrét?
318. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 316. - Ktotyi)
2017. jún. 1. 19:15
szerintem igen. már rengeteget lazultak a szabályok nagyon sok tekintetben.
317. ina87
2017. jún. 1. 17:34
azt veszem észre egyre inkább h nincs szigor akik esetleg az egyház szolgálatban lép arra mindent lehet mondani csak azt nem h szigor és nem úgy viselkednek ahogy kell,viszont a gyerekekkel néha kell is a szigor nem arról van szó h bántalmazás legyen de meg kellene tanulni viselkedni és az a tapasztalatom h felnőttként nincs meg sok embernek a viselkedés pl csak egy pár észre vétel mondjuk mi köbe prédikál a pap ez alatt beszélgetnek,telefon csörög,rágyújtanak,ki sem lépnek a templomból már káromkodnak,na meg néha úgy mennek a templomba a hívek h mindent ki pakolnak ezt úgy értem h olyan öltözékbe jelenek meg ami alig takar valamit,és még sorolhatnám...
316. ktotyi
2017. máj. 28. 22:01

Sziasztok.

Azt szeretném megtudni, hogy én a parommal nem vagyok össze házasodva. A gyermekünket vajon felveszik katolikus középiskolába?

2017. jan. 6. 09:49

A legjobb véleményem van, de ez nem az egyház, hanem a tanári kar és az igazgató érdeme, és a fiam sem volt un. problémás tanuló, 1997-2005 között volt kat. iskola tanulója.

Protestánsok vagyunk, 4/30 volt a prot. tanuló az osztályban, biztositottak számukra külön hitoktatót.

Hogy az iskola elvégzése után milyen hatása lesz a gyerekre ? a mi esetünkben semmilyen, családunk nem vallásos, és a fiam is az általános iskolában lett ateista a számára hihetetlen bibliai történetek miatt.

( ne itéljetek el, még élénken él bennem, amikor kikérdeztem tőle a hittanleckét, nem tudtuk nevetés nélkül megállni )

Konfirmálása óta nem volt templomban, de elért eredményei ( több diplomás, jó állással ) sikerei kapcsán büszkén és szeretettel emliti általános iskoláját és tanárait.

314. HorvathLaci (válaszként erre: 312. - Dodi44)
2017. jan. 5. 23:28

Sziasztok,


Egy személyes tapasztalattal szeretnék hozzájárulni a katolikus iskolákról alkotott képhez.


Egy IT cégnél dolgozom, az egyik közvetlen kollégám piarista középiskolába járt, erről mesélt baráti beszélgetéseken sztorikat. Az említett kolléga szexuális beállítottságát tekintve biszexuális, azaz a fiúkhoz és a lányokhoz is vonzódik, 'mindegy (hogy fiú vagy lány), csak perverz legyen' - szokta viccesen emlegetni. A szexuális beállítottságának ilyen alakulásában nagy szerepe volt a piarista iskolában szerzett élményeinek. Nem tudok pontos adatot arra vonatkozóan, hogy azoknak a papoknak, akik fiúk nevelésével foglalkoznak, hány százaléka pedofil és/vagy homoszexuális, hallottam 10, 20%-ot is, sőt van aki szerint ez a szám inkább 50% körül mozog. A római pápa 2%-ot ismert el (lásd cikk lentebb) a feltárt bűncselekmények alapján. Volt pár ilyen ocsmányság, ami vádemeléssel és letartóztatással zárult (még Magyarországon is!), de ezek csak a jéghegy csúcsai, ezen felül vannak a felderítetlen és elhallgatott ügyek, botrányok (bíróságon kívüli megegyezések, 'kártalanítások', illetve megfélemlítések).


egy cikket bemásolok:


A pedofília leprája megfertőzi az egyházat is. Mint Krisztus, bottal lépek fel a pedofil papokkal szemben – nyilatkozta az egyházfő az olasz La Repubblica című lapnak. Elmondta: a gyermekek ellen elkövetett szexuális visszaélésben a papság két százaléka érintett. Az interjú előzményeként hat áldozattal találkozott és kért tőlük bocsánatot.


A Vatikán története során először májusban hozott nyilvánosságra adatokat. Ezek szerint a gyermekeket szexuálisan molesztáló papok ügyében 3420 eljárás indult az elmúlt tíz évben. 848 papot kizártak, 2572 esetben enyhébb büntetést alkalmazott a Szentszék. A statisztikából az is kiviláglik, hogy Ferenc elődje, XVI. Benedek csak 2011 és 2012 között négyszáz egyháztagot zárt ki. Lemondásakor háromszáz oldalnyi terhelő dokumentumot adott át utódának. A vizsgálatok indítására kizárólag az Apostoli Szentszék jogosult.


De mi a helyzet Magyarországon? Hazánkban mintegy 2200 felszentelt papja van a katolikus egyháznak. Ha a pápa kimutatásait vesszük alapul, statisztikailag 44 esetről kellene már tudnia a közvéleménynek. De ennek csak töredéke szivárgott ki. Ez lenne a valóság? Az elmúlt héten szóban és írásban is kerestük a Magyar Katolikus Püspöki Kon­ferencia Titkárságát, sikertelenül. Nem kaptunk választ.


A közelmúlt esetei:


Dél-Magyarország két településén is indult nyomozás, ám végül visszavonták a feljelentést. Hittanosok molesztálása volt a gyanú.


Egy traktorosból plébánossá lett észak-magyarországi papról érkezett bejelentés. Az illetőt nem ítélték el, de elhelyezték.


Megjegyzés: a sikeres rendőrségi eljáráshoz fényképes bizonyíték vagy három(!) tanú egybehangzó állítása szükséges (ezek vajon mennyire életszerűek az ilyen esetekben?). Ekkor az ügyészség, majd a bíróság elé kerülhet az eset. Arra nem térnek ki, hogy pontosan mikor és mit is kellene fényképezni...

2015. febr. 6. 00:25
jok,mert tobb fegyelmet tanulnak a gyerekek es tobbet tanulnak minden teren ,mint allami iskolakban.
312. Dodi44
2015. jan. 17. 06:05

A Piaristakhoz add, muvelt, rendes ember lesz belole.


De mar egy felig rohadt gyumolcsbol sosem lesz finom kompot...

2015. jan. 17. 01:43
a gyerekeknek tuti,hogy jot tesz.
2015. jan. 16. 19:50

Ami a címadó kérdést illeti, melyikre gondolsz mint "szigorúbb" katolikus iskola?

Mert igaziból már egyik sem OLYAN szigorú, mint régen volt.

Vagy milyen értelemben szigorú? Szigorúan osztályoznak? Akkor pl a bp-i piar szigorú. De a légköre már egyáltalán nem olyan drill, mint régen volt.

Az én tapasztalatom az, hogy nagyon fel vannak hígulva a katolikus iskolák (azért is, mert rengeteg van), és a szülők igen nagy része nem vallási meggyőződésből választja ezt, hanem kb olyan megfontolásból, hogy majd ott megtanulja a gyerek a rendet.

tapasztalataim szerint nem fogja.

2015. jan. 16. 19:40
Egyáltalán katolikus iskola ez, amiről beszélünk? És senki másnak nem jelent ez gondot a településen, hogy bele lettek kényszerítve egy ilyen megoldásba? Mielőtt átvette az egyház, ez egy jól működő iskola volt? Most ugyanazok tanítanak benne, akik korábban? Ők mind vallásosak?
308. virgilius (válaszként erre: 307. - Selena78)
2015. jan. 16. 19:39

Megértelek, de egy egyházi iskolától nem lehet elvárni, hogy ateista képzést nyújtsanak.

Azt viszont el lehet várni, hogy aki világnézetileg összeférhetetlen ezzel az iskolával, annak biztosítsanak más lehetőséget. De nem ebben a suliban, sajnos.

307. selena78 (válaszként erre: 306. - Virgilius)
2015. jan. 16. 19:29

"Egyébként más vallásúaknak szoktak biztosítani protestáns hittant, azok még lazábbak szoktak lenni."


És a nem vallásosoknak mit biztosítanak? Akiknek a protenstáns sem jön be?


Bocs, nem akarok kötözködni, de mégis...

306. virgilius (válaszként erre: 305. - Selena78)
2015. jan. 16. 19:25

Az erkölcstan elvileg felekezetfüggetlen, ha nem az, szerintem lehet panaszt tenni.

Ha viszont egyháziba jártok, akkor ott tényleg kötelező hittan van. Ha a településen nincs másik iskola - ez nagyon kellemetlen helyzet, megértelek, ha ki vagy akadva.

Vigasztaljon az, hogy a hittanórák általában úgyis elég komolytalanok, pláne ha több olyan tanuló is van, akik kényszerből járnak az egyháziba.

Egyébként más vallásúaknak szoktak biztosítani protestáns hittant, azok még lazábbak szoktak lenni. Lányoméknál pl a ref hittanon csak rajzolgattak. Kérdezz rá, van-e ilyen.

305. selena78 (válaszként erre: 300. - Virgilius)
2015. jan. 16. 17:13
A kötelező hittan, vagy erkölcstan óra?
304. selena78 (válaszként erre: 299. - 2cc786c515)
2015. jan. 16. 17:09

Naná, hogy nem íratom be...

De már egyszer leírtam...ha a településen, ahol élek, az egyetlen iskolát átvette a katolikus egyház...akkor mit teszek? Elköltözöm? Feladom az otthonom?

303. unom (válaszként erre: 302. - Virgilius)
2015. jan. 16. 17:09

Jövő héten előszedem neked.

Örülök, hogy nem csak ez létezik, bízom benne, hogy a többi értelmesebb.

2015. jan. 16. 17:07

Több erkölcstankönyv is van egyébként.

El tudom hinni, hogy van ilyen is, amit én láttam, az nem ilyen. Ezért kérdezem a kiadót, évfolyamot stb.

301. 2cc786c515 (válaszként erre: 295. - Unom)
2015. jan. 16. 17:06
Értem. Nem láttam még a könyvet, de belenéznék...
300. virgilius (válaszként erre: 297. - Selena78)
2015. jan. 16. 17:06
Pl azzal, hogy ki kényszerít az ellenkezőjére?
299. 2cc786c515 (válaszként erre: 297. - Selena78)
2015. jan. 16. 17:05

...akkor nem íratod be a katolikus iskolába/óvodába és pont.


Mindenki szíve joga, miben hisz vagy nem :) erről szól a történet.

298. unom (válaszként erre: 296. - Virgilius)
2015. jan. 16. 17:03
Jövő héten leszek otthon, Ha addig nem találom meg, akkor visszatérek rá.
297. selena78 (válaszként erre: 290. - Virgilius)
2015. jan. 16. 17:03
Nézd, ha én nem szeretném, hogy a gyerekem vallásos nevelést kapjon, mert nem értek egyet semmilyen vallás tanításaival, mert nem hiszek semmilyen olyan istenben, akit a különböző vallások szerint imádni kell(ene), ezt még milyen ténnyel kellene aátámasztanom?
296. virgilius (válaszként erre: 291. - Unom)
2015. jan. 16. 17:02
Melyikről, kérdezem újra. Szerző, cím, évfolyam, kiadó, kiadás éve. Amit állítasz, pontos adatokkal támaszd alá. Ez lenne a minimum.
295. unom (válaszként erre: 292. - 2cc786c515)
2015. jan. 16. 17:02

Ahogy olvasgattam nagyjából a keresztény egyház szerinti erkölcsértelmezésről.

Sajnos nem otthon vagyok, nem tudok pontosan idézni a könyvből.

294. virgilius (válaszként erre: 293. - Selena78)
2015. jan. 16. 17:01
Ja te csak írsz és nem olvasol?
293. selena78 (válaszként erre: 282. - Virgilius)
2015. jan. 16. 16:57
Dehát ki fene beszélt hittankönyvről?
292. 2cc786c515 (válaszként erre: 291. - Unom)
2015. jan. 16. 16:56
...az erkölcstan könyv egyébként miről szól?
291. unom (válaszként erre: 287. - Virgilius)
2015. jan. 16. 16:56
Nem hittan, hanem erkölcstankönyvről van szó. Hittanon azt tanít felőlem minden egyház, amit akar, magánügy.
290. virgilius (válaszként erre: 286. - 2cc786c515)
2015. jan. 16. 16:55
Általános egyházellenes fröcsögésnél tartunk, nulla ténnyel alátámasztva. :P
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook