Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsony? Én nem várlak... fórum

Karácsony? Én nem várlak... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsony? Én nem várlak...

1 2 3 4 5
143. Lávli (válaszként erre: 142. - Guruljka)
2019. dec. 23. 21:07

Hmm. Te sem írod le sosem, hogy a te érzéseid lennének a követendők. Mégis valahogy minden megmozdulásodból ez érződik.

Ugyan nem lihegek, de boldog karácsonyt 😊🎄

142. Guruljka (válaszként erre: 55. - Lávli)
2019. dec. 23. 21:01

Társadalmi nyomásnak fogható fel a sajnálatod is.

Egy szavával sem írta Simple, hogy az ő érzései lennének a követendők. Le sem írta volna talán ezt az egészet, ha százhuszonöt ember itt, egy antikarácsonyos topikban nem lihegi kórusban, hogy deakarácsonyjóóó.

Én sem karácsonyozok, és köszönöm, nincs miért sajnálni.

141. sanyinak (válaszként erre: 136. - Pbm1987)
2019. dec. 23. 20:35

Nemrég költöztetek össze és már megvolt a szakítás is?


Akkor lassítani kéne a tempón, több időt szánni a következő megismerésére.


De ezt a karácsonyt mással is lehet tölteni.

140. V.Krisztina17 (válaszként erre: 132. - Pbm1987)
2019. dec. 23. 20:20

Ez most szomorú karácsony lesz, de az ilyen ember nem érdemel meg téged! Fog jönni egy olyan,aki lehoza Neked a csillagokat az égről.

Lehet nem is Őt sajnálod,hanem magad,hogy egyedűl maradtál. Fel a fejjel, és azért én kívánok Neked boldog karácsonyt,szereteid körében .🌲🌲🌲

2019. dec. 23. 20:02

Menj el, karácson, menj innen sietve,

Hiszen családok ünnepnapja vagy te,

S én magam, egyes-egyedűl vagyok."


(Petőfi Sándor)

138. semleges (válaszként erre: 134. - Pbm1987)
2019. dec. 19. 03:25
Még gátlástalan is. Ahelyett, hogy végleg lezárná cuccok el, kulcsok vissza. Vissza fog még andalogni, hidd el, búbánatos képpel. Akkor legyél erős.
137. pbm1987 (válaszként erre: 103. - Liza64)
2019. dec. 18. 21:18

Ez egy jó hozzáállás.

Szerintem ahol egy kicsi szeretet is van, ott könnyebb az ünnep.

És ha valaki igazán akarja, akkor megtal@lja benne a szépet.

Én pl. dolgozom, de sokan pihenhetnek, és ez külön jó!

136. pbm1987 (válaszként erre: 135. - Sanyinak)
2019. dec. 18. 21:11

H@t ezt nem mondanám.

Nemrég költöztünk össze.

Túl szép is volt.. Vagy csak naiv voltam.

De az biztos, hogy jobb lez@rni,ha m@r így alakult.

135. sanyinak (válaszként erre: 134. - Pbm1987)
2019. dec. 18. 20:13

A szakítás nem egyszerű dolog.

De minden bizonnyal nem pont most romlott meg a kapcsolatotok. Ez már csak a végjáték, amin túl kellett esni. Egy vitás karácsony sem kért volna jobb. Most legalább tiszta lappal mehetsz tovább.

134. pbm1987 (válaszként erre: 133. - Semleges)
2019. dec. 18. 19:07

Ahogy a jelekből l@ttam,egy másik lány keveredett a képbe...

Dugdosott telefon,kimaradozás éjszakákra, az autója egy idegen ház előtt.

És amikor szóvá tettem (tény hogy már hisztérikusan), közölte hogy beteg vagyok.

Természetesen semmilyen üzenetre nem reagál, nem hajlandó elvinni a cuccait, és a kulcsaimat sem akarja visszaadni.

133. semleges (válaszként erre: 132. - Pbm1987)
2019. dec. 18. 17:48
Hogy lépett le?
132. pbm1987
2019. dec. 18. 17:26

Én idén azért nem várom, mert lelépett a párom, igen csúnya körülmények közt.

Mindent megvettem, megrendeltem, becsomagoltam, kitakarítottam, most pedig csak zokogok.

Amúgy a legkedvesebb időszakom az évben... De most keserves lesz.

131. birebora (válaszként erre: 122. - VendrinerPiroska)
2019. dec. 16. 18:13

Azért erre lesz majdnem két hetünk, ugyanis szabadságon vagyunk. És még az is bele fog férni, hogy ide feljövök.

Lihegni meg novembertől annak a nyakába lehet aki engedi és felül a média propagandájának ami többnyire reklám és arról szól, hogy vegyél, vásárolj és költsd a pénzedet. Szerintem nem "tudok nagyon valamit" csak nem rokkanok bele sem a vásárlási őrületbe, sem az agyon főzésbe egyszerre 25 kaját biztos nem fogok, pedig lesz többféle. És még csak a Hogwarts-ba sem jártam:)

Mégis meg lesz minden és időm is lesz, bizony a pihenésre is, ha az fürdő, olvasás, kirándulás, akkor is, számomra az aktív pihenés.

Ja és a családom mindenbe besegít, nálunk olyan nincs, hogy csak anya és a feleség csinál minden.


Kívánok neked is hasonló energiát és kellemes ünnepeket.

130. VendrinerPiroska (válaszként erre: 123. - Szasza4)
2019. dec. 15. 11:42

A fórum címe Karácsony, én nem várlak és nem Karácsony! A szeretet ünnepe! Nem csodálom, hogy nem azt olvasod, amit vársz, bár azt csodálom, hogy ennyire félreolvastad.


Különben Kellemes Karácsonyt Neked is!

129. Lávli (válaszként erre: 123. - Szasza4)
2019. dec. 14. 20:29

De szépen leírtad!

Neked is boldog, békés, meghitt Karácsonyt! 🎄

128. sanyinak (válaszként erre: 127. - V.Krisztina17)
2019. dec. 14. 20:27

Igen, a kisgyermek öröme 'nagyot dob' a karácsonyi estén.


Az ember pedig a legszebbre emlékszik. A korunk nő, az emlékeink gyarapodnak. De az életünk sajnos nem halad folyamatosan a csúcspontja felé.

127. V.Krisztina17 (válaszként erre: 124. - Sanyinak)
2019. dec. 14. 19:46

Lehet igazad van! Inkább a múlt a múltam, hiányzik. Mikor még kicsi volt a lányom,és élt az apukám.....


Az idén már majdnem össze jött, hogy valahol hegyekben ahol síelni kikapcsolódni lehet,ott töltsük a karácsonyt.Sokat változtatna rajta. Jövőre ezen leszek,időben nézünk valamit.

126. fincsi5 (válaszként erre: 110. - Jennyvagyok)
2019. dec. 14. 19:43

Mintha az én gondolataim lennének, csak nem én találtam ki. 2-3 évig én is utáltam, aztán megtaláltam/tuk, hogy jó nekünk, azóta nem zavar.

Köszönöm.

125. V.Krisztina17 (válaszként erre: 123. - Szasza4)
2019. dec. 14. 19:41

A címében csak a karácsonyt olvastad? Mert ott van a Én nem várlak...

Minden nap karácsonynak kellene lenni,nem csak 3 napig.

124. sanyinak (válaszként erre: 114. - V.Krisztina17)
2019. dec. 14. 19:38
Tulajdonképpen nem a társaság hiányzik számodra a karácsonyból?
123. Szasza4
2019. dec. 14. 19:23

Csalogatott a cím a  "Karácsony"! A szeretet ünnepe!

És már csillognak is a fények körülöttünk, a fenyők illatoznak. Gondoltam, olvasok majd itt a gyermekkori álmokról, vagy a sorok között lángol majd a szeretet fénye. De inkább a karácsonyi készülődésről/ nem készülődésről, várom/nem várom nyűglődésről folyik a vita. Egyébként, megértem és tolerálom is mindkét opciót. Csak azt hittem, hogy itt a sorok között felmelegszik majd a szívem egy kicsit.


Egyébként, nem a karácsonyi készülődés teszi meghitté ezt az ünnepet! Nem attól lesz a szeretet ünnepe meghitt, hogy kimossuk a függönyöket,  kiszellőztetjük az elmúlt időszakot a lakásból! Nem attól lesz meghitt, hogy kisuvickoljuk a lakást! Majd rohanunk, tolakszunk, lökdösődünk a tömegben. És, már hónapok óta dugdossuk az ajándékainkat. Nem a kapkodásról, az ünnepi ételek, a sütemények sokaságáról, az utolsó pillanatban rendbetett arcunk és csapzott hajunkról szól.

 

Úgy szép az ünnep mindenhol, ha ráhangolódva, egymásra mosolyogva, egymást meghallgatva, együtt haladva - a lassabbakat megértve, türelemmel - együtt játszunk, ajándékozunk, nevetünk. Együtt emlékezvén azokra is, akik már nem lehetnek velünk. A legnagyobb öröm, az összetartozás melege, amely a mai rohanó világban már csoda. És, az az igazi boldogság, ha ezt a csodát meglátjuk egymásban. 

Azt is tiszteletben kell/kellene tartanunk, hogy sokan sok féleképeen élik meg a karácsony ünnepét. Van akinek ebben a rohanó világban, megkoptak a fények, a remények és nem szeretnének mást, mint bízni és reménykedni a szebb jövőben akár egyedül, akár úgy, ahogy ők elképzelik. Kívánom, őrizzék meg azért a karácsonyban vetett hitüket és a szeretetben a reményüket.

Kívánok Mindenkinek Boldog Békés Karácsonyt!

122. VendrinerPiroska (válaszként erre: 111. - Birebora)
2019. dec. 13. 21:40

Szerintem elég érthetően elmondta mindenki, aki így érez, hogy mit nem szeret benne.

A túllihegésben egyetértek, bár mondjuk ebbe bele is hajszol sok embert a média. Már novembertől lihegnek az ember nyakába, ami szerintem erősen undorító.

Viszont az energiádat irigylem. Ha sütsz, főzöl, vendéskedsz, bulit szervezel, kirándulsz, pancsizol , olvasol, filmezel és még pihensz is karácsony alatt, akkor vagy nagyon tudsz v. Hogwarts-ba jártál gimibe.

121. V.Krisztina17 (válaszként erre: 120. - Globus)
2019. dec. 13. 11:28
Nem is lehet erre mit mondani. Ha szép ünnep is,de az ilyen esetek megbélyegzik, ha akarjuk ha nem. Nem tudunk úgy tenni hogy nem történt semmi.
120. globus (válaszként erre: 117. - Channa*)
2019. dec. 13. 11:24
Apám is dec. 24-én reggel halt meg, ráadásul délután vitték el. Addig bent volt a szobában ...
2019. dec. 13. 11:05
Mennyi szabópéter van ezen a fórumon...
2019. dec. 13. 07:38
Én várom. 🤗
117. Channa*
2019. dec. 13. 07:36

Mindenkinek vannak tragédiái ezekre a napokra is, ahogy a többire is.

Nekem pl. az egyik dec.24-én reggel halt meg az apósom, dec. 1-én a nagymamám, és az egyik szentestét a balesetin töltöttük, mert az akkor 3 éves gyerekemnek leszakadt az ujja.


Szólhatna nálunk is ezekről a karácsony, de csak annyiból szól erről, hogy felemlegetjük, hogy de rossz volt az a karácsony, pedig még ez sem igaz, mert a rossz események ellenére sem voltak rosszak azok a karácsonyok sem, hiszen sem a nagymamám, sem az apósom nem szerette volna, ha emiatt rosszul éreznénk magunkat, hiszen szerettek minket és azt akarták, hogy jókedvűek, boldogok legyünk:D

116. Bözsi néni (válaszként erre: 107. - Birebora)
2019. dec. 13. 00:50

Egyébként is kell valami, ami megtöri a hétköznapi taposómalmot, az örökös robotolást.


Valami, amit várhatsz, aminek örülhetsz. Ami pihenést, kikapcsolódást és megújulást, felfrissülést ad, örömet ad vagy csak egy kis csendes nyugit. Ami kisimítja az idegeket.


Ki mire vágyik.

Mert az egyforma, szürke hétköznapokba nagyon bele lehet fásulni.

115. Bözsi néni (válaszként erre: 111. - Birebora)
2019. dec. 13. 00:45
Ez :-)
114. V.Krisztina17 (válaszként erre: 111. - Birebora)
2019. dec. 12. 21:14

13 éve meghalt apukám, azóta már nem ugyan az a karácsony. Ő nagyon szerette.

Egyszer ha majd lesz unokám,remélem vissza jön a kedvem hozzá.

Nem szeretem díszíteni a fát,kerülgetni kell,mert kicsi a lakás stb. Tehát nyűg

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook