Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsony? Én nem várlak... fórum

Karácsony? Én nem várlak... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsony? Én nem várlak...

1 2 3 4 5
113. birebora (válaszként erre: 112. - Dd41cc22f1)
2019. dec. 12. 21:11
Én is így vagyok vele, de nem utálom és nem leszek frusztrált, depressziós tőle. Mondom, aki dolgozik, annak pihenő nap és nem kell bemenni dolgozni:) Ez nekem jelenleg éppen elég:)
112. dd41cc22f1 (válaszként erre: 111. - Birebora)
2019. dec. 12. 21:07
Néhány éve már nekem sem jelent túl sokat. Hosszú lenne a miérteket elmondanom. Persze nincs is bennem ellenérzés, de úgy 6-8 éve csak egy szimpla nap és nem több számomra.
2019. dec. 12. 20:59

Egyébként mit nem szerettek a karácsonyban?

Mi a baj vele? Még aki egyedül van azt megértem, de itt éppen többen azt mondták, hogy egyedül vannak vagy voltak és a legnyugodtabb karácsonyuk volt.

Szerintem ez túl van lihegve. Mindenki tegye amihez kedve van.

Én sem vagyok karácsony fan, sütök, főzök, lesz vendégeskedés, családi összejövetel, pihenés és ennyi. Takarítani folyamatosan takarítok, nagy cuccot nem csinálok belőle vásárolni is folyamatosan szoktam. Ajándék is lesz, fa is lesz. Lehet, hogy kirándulunk, fürdőbe megyünk, olvasunk, tv-zünk, filmezünk. Amihez kedvünk lesz. Nem fogunk belerogyni az ünnepekbe, sosem szoktunk, erőn felül semmit nem csinálok:)

Nem tudom lehet, hogy ez a titok?

110. jennyvagyok (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 12. 12:27

Hmmm.... ezzel az ellenállással gerjeszted a saját negatív érzelmeidet, te választod azt a pokolian unalmas 3 napot. Hiszen minden a saját döntésünk. Követhetjük a trendet, és ellen is állhatunk! Azt nézzük meg inkább, mi a jó nekünk? Mi lenne ha...?

Mi lenne, ha egyedi módon élnéd meg az ünnepeket? Minden elvárás nélkül, de oly módon, ami téged boldoggá tesz!

109. hajnallányka (válaszként erre: 107. - Birebora)
2019. dec. 12. 06:36
Így van, a munka lefoglalja az embert.
2019. dec. 11. 20:22
Borzasztó a karácsony! Én sem szeretem! Ilyenkor én is már a január 2 várom.
107. birebora (válaszként erre: 105. - Hajnallányka)
2019. dec. 11. 18:36
Igen, aki dolgozik az örül, hogy nem kell menni és kicsit otthon lehet.
106. spinneli (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 11. 17:45
Miert nem utaztok el ilyenkor valahova?
105. hajnallányka (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 10. 19:34
Sajnálom hogy így érzel a karácsonnyal kapcsolatban.Én valószínűleg egyedül töltöm az ünnepeket.Így hozta az élet,de nem szomorkodom emiatt.Sokat dolgozom és örülők ha pihenhetek.Jó lenne a szeretteimmel ünnepelni,de Édesanyám halála óta már nem az igazi.
104. Bözsi néni (válaszként erre: 103. - Liza64)
2019. dec. 10. 11:23

Szerintem a fenyőnek hangulata van egyedül is, örülhet a jó ételnek, a nyugalomnak, azt csinálhat, amit akar, nem szól bele senki. Barátok felhívnak, boldog karácsonyt kivánnak, lehet örülni sok mindennek.


Az egyedül élőkbe már-már belebeszélik, hogy szarul kell érezniük magukat, mert karácsonykor nem nyüzsög körülöttük egy rakat családtag.

103. Liza64
2019. dec. 10. 09:27
Szerintem annak probléma a karácsony, aki egyedül van, nem azért mert egyedül van, hanem hiányozhat a hangulat, az a jó érzés, amikor együtt van a család, beszélgetnek, hangulata van a fenyőnek, a családi asztalnak, persze a vacsora sem elhanyagolható. Ha mindez hiányzik, nincs család, nincs boldogság - pici sem - akkor bizony ilyen hangulat alakul ki. Amikor az ablakokban látod, hogy égnek a fények, emberek sziluettje látszik, ahogy jönnek-mennek és Te egyedül vagy, az borzasztó lehet. Ha nincs családod, rossz kapcsolatban élsz, ahonnan tudod, hogy már rég lépni kellett volna, de nincs hova...elég reménytelen helyzet, de muszáj megoldani, mert mindenkinek egy élete van, jó lenne lehetőség szerint boldogságra törekedni. Amióta meghaltak a szüleim - akik nem éltek jó házasságban - nekem is hiányzik az illúzió, pedig ha visszagondolok, bizony az a meghitt boldogság nálunk sem volt soha. De mégis volt hová menni, kicsit összejönni. Azóta a testvéremékkel sem járunk össze, egyszerűen nem hívnak, én meg nem könyörgöm. A lányom egyedül van, még velünk él, nem érdekli a karácsony, mint olyan. A párom ingázik az előző családja és köztünk, pláne a gyerekei külföldön élnek. Ennek ellenére nem vagyok elkeseredve, de a hangulatot próbálom megteremteni otthon és főleg magamban.
102. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 9. 22:11

Oly nagyon én sem várom. Évek óta nagy vágyam, hogy eltűnhessek valahova és a saját tempómban és stílusban ünnepeljek, akár magamban is, de sajnos nem engedhetem magamnak. Én nem vagyok olyan típus, aki novemberben girlandokkal aggatja körbe a házat, 2 méter a fenyőfája, ádáz harcot vív a fát körbezakatoló budget kis vonatért a pennyben, vagy hat fogásos vacsival várja a vendégeket a la Martha Stewart. Nem szeretek ajándékot kapni, mert vagy nem olyan, aminek örülnék, és/vagy értékében több, mint amit viszonozni tudnék, és persze nem szívesen gatyásodom le és tipródok azért, hogy a nyomásnak eleget téve mindenki kapjon valamit. Lehet, hogy a hat fogást még bevállalnám, mert alapvetően szeretek főzni, de mivel mindig hozzám jönnek (nem Szenteste, mikor jó lenne, hanem utána) és segítség nélkül nekem kell mindenkire főzni, annyira nem buli.

Mióta csak ketten üljük körbe az asztal anyuval Szenteste, és ott figyel a szekrény tetején apám urnája, meg az elmúlt karácsonyok kísértetei a sarkokban, azóta a legkarácsonyibb érzésem akkor van, ha eljutok a templomba 24-én. Ezt viszont általában nagyon élvezem.

A fórum indítónak őszinte részvétem. Rossz társaságban és kötelezettségek nyomása alatt végig csinálni a karácsonyt, nem igazán ünnep. Viszont magunkban ünnepelni a karácsonyt, mások által ránk erőltetett szabályok nélkül, korántsem rossz. Jó néhány ilyen karácsonyom volt külhonban és egyik sem rossz emlék, míg azokat, amin kitört a családi perpatvar (és ebből is volt sok), szívesen törölném az emlékeim közül.

Ettől függetlenül idén is lesz karácsony, főleg a keresztlányom miatt, de hála Istennek, a kölcsönös ajándékozásról már sikerült lebeszélni a családot - csak a kicsinek veszünk-csinálunk ajándékot - és a menüben is lett kompromisszum, úgyhogy valamelyest teljesíthetőbb karácsonynak nézek elébe. Ez haladás. Nekem legalábbis.

Különben szerintem jó, hogy ilyen fórum is van, mert nem mindenki karácsony rajongó. Akinek nem tetszik, az nyugodtan kihagyhatja, v. nyithat egyet a Már csak x-et alszunk karácsonyig, hurrá! címmel, és örömködhet ott.

101. Linda111 (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 9. 10:16

Úgy látom, egy embertől vagy kapcsolattól várod azt, hogy széppé tegye számodra a karácsonyt. Pedig először a saját lelkedben kéne a békét és az örömöt megtalálni, mert addig nem fogsz tudni teljesen boldog lenni, bárkivel és bárhol is vagy. Ne egy kapcsolattól várd, hogy örülni tudj a karácsonynak, ne attól tedd függővé, hanem az öröm forrását magadban találd meg.

Nekem eléggé depressziv életszemlélet jön át az irásodon, pl. "Nem tudtunk semminek örülni." - hidd el, sokan már ennyitól boldogok lennének karácsonykor, volt tető a fejetek felett és volt mit ennetek,fagyhalál sem fenyegetett (legalábbis ezek ellenkezője nem derült ki a cikkből), szóval ugy tűnik, egy állandó negativ életérzés uralkodik rajtad, amiről nem a karácsony tehet. Először ettől kéne megszabaditanod magad, akár szakember segitségével is, mert tény, hogy aki egyébként is depressziv időszakban van, az fokozottan depressziósan érzi magát Karácsony közeledtével. (volt egy ismerősöm, aki már november elején azt mondta, rajta van a karácsonyi depresszió,pedig akkor nekem pl. még eszem ágában sem vlt karácsonnyal foglalkozni)

Próbálj arra gondolni,hogy nagyon sok embernek ettől sokkal rosszabb a karácsonya, sőt az egész élete, aki éhezik, fázik stb.

Vagy menj el önkénteskedni, segiteni a rászorulókon, meglátod hogy mennyivel jobban fogod érezni magad attól, hogy segitesz másokon, és átértékeled majd a saját életed is.

Irtad, hogy attól is rosszul érezted magad, hogy készitetted a sok embernek az ajándékot, de nem tudod valójában miért- ezt akár ugy is fel lehet fogni, hogy igaz hogy nem érzed annyira közel magadhoz őket, de mégis megpróbálni a lehető legkedvesebb ajándékot elkésziteni neki, és várni hogy örülni fog-e, én imádok ajándékozni, szerintem nagyon pozitiv érzés!

Ja és az utolsó, irtad hogy a vallásos részével rendben vagy. Akkor viszont, ha tényleg semmi más nem okoz örömet, próbálj erre koncentrálni, és vonatkoztass el attól, hogy a világban hogy elanyagiasodott és elgiccsesedett az egész, ez mégis Jézus születése, a Fény születése! Menj el éjféli misére, vagy imádkozz és énekelj otthon...meglátod, mennyire más lesz az egész, ha a Lényeget meglátod az egészben!

Az egyébként nem derült ki számomra, hogy most teljesen egyedül töltöd-e és azért nem várod, vagy pedig valakikkel, akikkel nem érzed jól magad igazán?

Próbálj valami pozitivra koncentrálni, hiszen ahogy már irták, ugyanannyi ideig tart valami pozitiv töltetű dolgot megtenni, mint önsajnálkozni (bár remélem, attól hogy kiirtad magadból az érzéseidet, kicsit megkönnyebbültél és jobban érzed magad).

Ha szeretnél akár privátban is beszélgetni, irj nyugodtan!

100. 0adc8842b1 (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 9. 09:53
Ez nem társadalmi nyomás! Ez a Te hülyeséged lehet. Azért mert te ideges vagy mindentől azért nem a karácsony a hibás. Akkor senki ne köszöntsön fel születésnapodon sem, névnapodon sem, észre se vegyenek, mert eleve ideges vagy mindentől. Annak társadalmi nyomás, akinél a suliban az egyik gyerek henceg hogy megint új biciklit kapott, meg új TV, meg új ruhaköltemény. A másik gyerek meg hazamegy és elmondja, hogy mit kapott ez, meg az. Sok szülőnek ez a társadalmi nyomás, hogy hat rá a másik szülő költekezése, és ő nem engedheti meg. Na ezeket kell le....ni. Gondolj arra, mennyi gyerek csak párizsit eszik, vagy rántottát kap karácsonykor és boldogok ha a szobájukban van egy faág, rajta masni, vagy két-három gyertya, mert fára sem telik. De boldogok, mert otthon vannak és legalább van fűtés a lakásban. Mert az sem mindenhol természetes. Nem kellene a társadalmat figyelembe venni, inkább valóban addig nyújtózkodni amíg a takaró ér, és akkor nem leszel fárasztó másoknak.
99. 0adc8842b1 (válaszként erre: 51. - Maruszja)
2019. dec. 9. 09:44
Nagyon szép Karácsonyt kívánok és a lányod nyugodjon békében. Sajnálom ha az élet tragédiát is adott. Viszont az idő megy, az életeteket nem besötétíteni kell, borús napokba, hanem a fény jusson el hozzátok és legyen szebb minden perc, amíg lehet!
2019. dec. 8. 14:11

Karácsony nálunk évek óta egy emberről szól Nővérem kislányáról. Leginkább neki öröm meglepetést szerezni a kötelező ebéd vagy vacsora túl élhető akármilyen a viszony. Sajnos nincsnenek már apám szülei azaz apám apja a kis öreget nagyon szerettem hozzájuk is menni nagyon. Mamám otthonba van nálunk még mindig anyám tartja a Karácsonyt lassan viszont tudom le kellene ezt róla venni ezt a terhet. Maga az ünnep szép eszembe jutnak azok akik nincsennek már nekem eszembe jutnak azok akik fontosak voltak nekem, hogy vajon megtalálták-e a számításukat az életben.

Adni is nagyon szeretek. Karácsony én várlak akkor is ha sokan nem. 😊😉

97. Lávli (válaszként erre: 94. - New(l))
2019. dec. 8. 12:04
Lehet, hogy "csak" tömény önsajnálat (ezekben a modern kócsos időkben ... ).
96. af86a99684 (válaszként erre: 95. - New(l))
2019. dec. 8. 11:59
Átérzem.
95. New(l) (válaszként erre: 93. - Af86a99684)
2019. dec. 8. 11:58
Na nekem tették "olyanná"...:(
94. New(l) (válaszként erre: 91. - Lávli)
2019. dec. 8. 11:54
Pont ezen gondolkodtam, hogy vajon milyen fordított életérzés ez az alapvetően jó dolog lehúzása. Mondom ezt úgy, hogy én sem szeretem kifejezetten a karácsonyt, nagyon negatív élmények kötődnek sajnos hozzá. De senki örömét nem rombolom, részt veszek a családi programokon és a magam módján meg is ünneplem.
93. af86a99684 (válaszként erre: 92. - C1053eb731)
2019. dec. 8. 11:52
Olyan, amilyenné tesszük? Ez nem teljesen igaz.
92. c1053eb731 (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 8. 11:49
Hisztis vagy. Nem kicsit ráadásul. Az ünnep mindig olyan, amilyennek mi tesszük. Ha te mélabúban, önsajnáltatva teszed, akkor nyomorultul fogod érezni magad. Ha neked ez jó, és nem teszel ellene, akkor meg is érdemled.
91. Lávli (válaszként erre: 89. - New(l))
2019. dec. 8. 11:49

Tudom, hogy nem rám írtad, csak azért írtam, hogy ilyen is van, és gondolom, nem egyedül vagyok ezzel így.

Mindenesetre a jelenséggel egyet értek, hogy divat lett funnyogni. Vagy nem is tudom, milyen szót használjak a divat helyett, de hogy ragadós az életérzés, az biztos.

90. Epresturmix (válaszként erre: 39. - Lily012)
2019. dec. 8. 11:46
Életem legjobb szilveszterêt egyedül töltöttem. Vagyis a kutyámmal. Reggel értem haza melóból, bevásároltam minden finomságot, pihentem, tévêztem, zenét hallgattam, gyújtottam egy illatos gyertyát, este megittam egy üveg pezsgőt, ettem, ittam. Isteni volt. :) Soha rosszabbat.
89. New(l) (válaszként erre: 88. - Lávli)
2019. dec. 8. 11:46

Nem is rád írtam. :)

Mi is nézünk tv-t, de valóban nem kereskedelmi csatornákat. Viszont filmet inkább letöltjük, mert megőrülök a csillió reklámtól.

88. Lávli (válaszként erre: 87. - New(l))
2019. dec. 8. 11:44

Nálunk valóban csak 3 csatorna villog az akárhányból, én a N.G. Wild-ot nézem, a férjem meg 3 sportcsatornát. És nem azért, mert kultúrsznobok lennénk, hanem mert más nem érdekel minket (lehet, hogy erre majd akkor azt mondják mások, hogy nahát, milyen igénytelenek vagytok!)

Harsogni nem szoktam, de undorodom a cigarettafüst szagától, mióta 4 éve nem dohányzom.

87. New(l) (válaszként erre: 86. - Ikonok)
2019. dec. 8. 11:29
Ez a kultúrsznobok dumája, hogy ők aztán nem néznek tv-t. Kb. mint a leszokott dohányosok. Azoknál nagyobb harsogót meg finnyogót nem hallani a füstre.
86. ikonok (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2019. dec. 8. 11:24

Nem tudom hol nőttél fel, de gyerekkoromban 14 éves koromtól emlékszem vissza, minden családtagom, szomszédok, ismerősök örömmel készülődtek karácsonyra, szilveszterre, húsvétra.

Ezek a nyafogások 15-18 éve kezdődtek, most ez a divat, kész.


A tv ellen irányuló ellenszenv is kb. ekkor kezdődtek. Legjobban azt utálom, hogy mikor rákérdezek; akkor csak moziban néztek filmeket? -Nem, a laptopon-

Fel nem fogom, miért jobb a kisebb képernyőt bámulni...sok a reklám?

Én olyankor felállok, járok egyet, iszom valamit, szerintem kifejezetten káros pl. másfél-kétórás filmet egyhuzamban végignézni, akár ülve, akár fekve./ez utóbbi nem Judit 55-nek szól, csak nem akartam már 2x hozzászólni./

85. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 83. - Semleges)
2019. dec. 8. 10:18
Túl "kell" élni. És ez nem mindenkinek kellemes. Tapasztalatból mondom.
84. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 8. 10:12

Én megértelek teljes szívemből. Borzalmas Karácsonyokat éltem át gyerekként, aztán egyedül, vagy társas magányban.

Azóta ünnep ez nekem is, mióta gyerekem van.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook