Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsony? Én nem várlak... fórum

Karácsony? Én nem várlak... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsony? Én nem várlak...

1 2 3 4 5
53. globus (válaszként erre: 50. - Piroska52)
2019. dec. 7. 20:03

[link]

"Édes embernek epéje se keserű".

52. simple (válaszként erre: 25. - Lávli)
2019. dec. 7. 20:03
Mi a társadalmi nyomás? Furcsa, hogy még nem találkoztál vele, de emiatt nagyon szerencsés ember vagy. Az én életem minden apró szegmensében jelen van, óriási mértékben. Társadalmi nyomásnak azt nevezzük, hogy a társadalomnak vannak felénk elvárásai, hogy mit hogyan mikor "kell" csinálni. Na most én ettől a "kelltől" egész életemben rosszul voltam, nincs ilyen szó a fogalomtáramban. Sosem voltam hajlandó más kénye kedve szerint élni. Most karácsonykor is előjön ez, mivel nekem az egésztől borsódzik a hátam, nem veszek fát, nem főzök, nem díszítek, nem veszek ajándékot stb. csak várom, hogy elteljen az a 3 pokoli, unalmas nap. De persze mindenki megkérdezi, hogy mit főzöl, milyen fát veszel, kinek mit veszel ajándékba? És amikor mondom hogy semmit, semmilyet, nem tartok karácsonyt, na akkor vége a világnak. Én vagyok a kívülálló, a fekete bárány, a számkivetett. Megvetnek, úgy néznek rám, mint a véres rongyra. Csak mert nem teszem amit "kell". Hát ez a társadalmi nyomás. És igenis fárasztó ezen végigmenni újra meg újra, századszor is. Anyósomnak minden évben újra el kell mondanom, hogy nincs fánk, mert nem tartjuk a karácsonyt. És minden évben ugyanúgy forognak a szemei, és nem érti. És hiába nem érdekel a véleménye, meg hogy mit gondol, muszáj válaszolnom a kérdésre. És hiába szeretném elkerülni a stresszt, nem megy, mert ha csak egy zsemlét szeretnék is venni, be kell mennem valahova ami zsúfolásig van tülekedő, már most az idegösszeomlás szélén táncoló emberekkel. Teljes mértékben megértem azokat, akik utálják az egészet, itt az oldalon is rengetegen vannak. Rosszul vagyok, hogy azonnal téríteni akarják őket, hogy ők a hülyék, és márpedig a karácsony milyen szép és jó. Legszívesebben hibernálnám magam november elsején, és csak január másodikán ébrednék fel.
2019. dec. 7. 19:56

Őszintén megmondom én sem vártam eddig. Lányunk halála óta (12 éve) számunkra ugyanolyan nap volt, mint a többi nap. Különösebben nem is készültünk rá. Talán egy kicsit jobban odafigyeltünk a főzésre. Mi sem vagyunk már fiatalok, szüleink egyikőnknek sem élnek már. Nekem is és a férjemnek is van egy-egy testvére, akikkel különösebben nem tartjuk a kapcsolatot, de ez egy más téma!

Nos, az idén én valahogy másképp gondoltam a karácsonyt. Vettem egy 1 méteres műfenyőt, világítást rá meg mindent, ami csak kell egy kidíszített fenyőfára. Most valahogy várom, hogy felállítsuk a fát és hangulatot csináljon a lakásban. Főzni megint csak elterveztük, hogy mikor mi legyen? csakis csupa finomság. Mivel én nem vagyok egy jó sütő, így a Spárból veszünk majd bejglit, mint tavaly, ami nagyon bejött. Van egy kis havanese kutyánk, így hárman töltjük a karácsonyt és a szilvesztert is. Szóval összességében eddig nem vártam, de most várom, lehet a fa miatt. A lányunk születésnapja lesz a jövő héten szerdán úgy, hogy kimegyünk hozzá a temetőbe. Amikor látom, hogy minden rendben van a sírral megnyugszik a lelkem. Nem vagyunk vallásosak, de a temetőben beszélgetni szoktunk vele, elmondjuk, hogy mi történt itthon?!

Puszi mindenkinek és kívánom, hogy mindenki találja meg a maga örömét a karácsonyban is!

50. Piroska52 (válaszként erre: 49. - Globus)
2019. dec. 7. 18:33
ezt még nem hallottam,
49. globus (válaszként erre: 48. - Piroska52)
2019. dec. 7. 18:29
Piroska, rád mondják népiesen, hogy "még az epéd se keserű" :))
48. Piroska52 (válaszként erre: 47. - Orsi2017)
2019. dec. 7. 18:07

hát igen,könnyű nyafogni,hogy igy nyűg,meg úgy nyűg,de bizony manapság is van ilyen,hogy nincs ez,meg nincs az,meg nincs semmi,mert az apjuknak fontosabb a kocsma,


már alig várom hogy 25-ike legyen,és jó nagy felfordulást csináljanak a gyerkőcök,ami után legalább egy órahosszat pakolok mikor elmennek,

47. Orsi2017 (válaszként erre: 44. - Piroska52)
2019. dec. 7. 17:49
Nagyon szomorú..
46. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 7. 17:34

"A legszebb ünnep nem mindenkinek szép. Nem mindenkinek van olyan család, testvér vagy szülő, aki széppé teszi."


Ne mástól várd, hogy széppé tegye.

A te szívedben, lelkedben kell lennie szeretetnek, örömnek, kedvességnek. Te öltöztesd ünneplőbe a lelkedet, és tanuld meg a jót észrevenni, ne a rosszat. És akkor szép lesz a hétköznap is, nem csak az ünnep.


De ma nagy divat lett már ezen is fanyalogni, nyafogni. Pedig mennyivel jobb örülni!

45. 55Judit (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2019. dec. 7. 17:30
Így igen. Az enyémek már nem élnek.
44. Piroska52 (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2019. dec. 7. 17:28

ilyenkor eszembe jut,amikor én voltam gyerek,

bizony volt amikor nem hogy ajándékot nem kaptunk,fenyőfánk nem volt,de még tüzelőnk sem,mert a ,,,drágajóédesapánk,,,vagy elitta vagy el lóversenyezte,

2019. dec. 7. 17:28
Várom, és már november elejétől szervezkedünk.:)
42. Amaunet (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2019. dec. 7. 17:27
Sosem éltem meg nyűgként. Számomra minden alkalom élmény, mikor a családot egy asztal körül látom, együtt töltünk néhány napot.
41. Amaunet (válaszként erre: 36. - Sárkánytűz)
2019. dec. 7. 17:24

Nagy család esetében nehéz ezt a hagyományt ilyen okokkal megtagadni.

Elmagyarázhatod egy gyermeknek, hogy milyen okokból nincs fa a nappaliban, mint másoknál, hogy ő miért nem tud majd olyan szép fogalmazást írni a Karácsonyról.

40. 55Judit (válaszként erre: 39. - Lily012)
2019. dec. 7. 17:23
Én már nem vagyok fiatal, de életem során a legtöbb embertől azt hallottam eddig hogy a karácsony egy határozott nyűg. Addig élvezhető míg kicsik a gyerekek. Felnőtteknek hasznosabb a nyugi mint a kötelező ünnep. Kipihenni a munkahelyi feszkót, és ilyeneket.
2019. dec. 7. 17:20
Én sem várom. Szerintem most először egyedül fogom tölteni.☹️ Amúgy a cikkre visszatérve talán még mindig ez a jobb mint egy boldogtalan kapcsolatban "eljátszani a boldogat" mert karácsony van. Meg persze szilveszterkor is. Sajnos volt ilyenben is részem.
38. 55Judit (válaszként erre: 36. - Sárkánytűz)
2019. dec. 7. 17:17
Nagyon finom házi szaloncukrokat is lehet ám készíteni, de ami legegyszerűbb a külömböző golyók. Dió, mandula, mák, kókusz. Én év közben is gyakran csinálok.
37. 55Judit (válaszként erre: 35. - Atari)
2019. dec. 7. 17:15

"Én azt gondolom, hogy mindenki saját magának csinálja a problémát."

Na ezzel mondtad meg a nagy igazságot. Vannak akik karácsonykor belelovalják magukat abba a gondolatba hogy jaj, egyedül vagyok, milyen szörnyű, és szakadatlan hívogatják a lelki segélyt.

Szerintem egy örömteli elfoglaltság ugyanannyi energiába kerül, mint egy mély depresszióba zuhanás. Én is egyedül vagyok, de mindig feltalálom magam, soha nem unatkozok és nem érek rá magamba zuhanni se. Minden jóvan! :)

2019. dec. 7. 17:13
Nem szeretem, különösebben nem is tartom. Van átlagos vasárnapi ebéd, sütemény. A szaloncukrot szeretem, ha lenne, év közben is vennék. Szomorú hogy az emberek megveszik a kivágott halott fákat, felcicomázzák és ez jelenti a boldogságot. A szeretet ünnepére leölnek egy csomó állatot, mert az jelenti az ünnepet sok helyen, ha betegre eszik magukat különféle húsokkal.
35. atari
2019. dec. 7. 17:06

Én nem nézek TV-t több, mint 10 éve, mert már régóta agymosásnak tartom, így nem hatnak rám (ránk) a reklámok.

Nálunk sem lesz ajándékozás, mindenki becsomagol egy tábla csokit, a csomagba beletesz valami kis aranyosságot (fotót, verset, idézetet) és a fa alá tesszük. Mindenki elvesz egy csokit a fa alól, megvitatjuk a benne levő aranyosságot. És megesszük a csokit. A múlt évben sós csokit húztam magamnak... Brrr... :-) A főzést pedig úgy oldjuk meg, hogy közösen főzünk valamit. (Azaz... én nem, mert csak a krumpli pucolást lehet rám bízni.) Így együtt vagyunk, jól érezzük magunkat. Ez csak egy példa, mindenki úgy alakítja az ünnepeket, ahogy akarja. Csak ne érezze senki kötelezőnek. Én azt gondolom, hogy mindenki saját magának csinálja a problémát. Lehet, hogy senkinek nem tetszik ez a "készülődés", ezt meg kellene beszélni a családdal. Nálunk is így történt ez a változtatás. Azonban ha kisgyerek van a családban, akkor igenis kötelező a csillogós-villogós ünneplés.

34. Piroska52 (válaszként erre: 33. - Orsi2017)
2019. dec. 7. 16:54

én főzök mindenkire,mindig ugyan azt amit minden karácsonykor,

a menyeim mindig hoznak valami sütit,igy már nem sütök hat félét,

egyik évben,mást főztem mint szoktam,mert kaptunk vadat,Levente unokám megkérdezte,,,,mama mákos tésztát lehet kérni?,,,

már hogy a viharba ne lehetne,na erre az összes gyereknek az kellett,ilyen is van,

33. Orsi2017 (válaszként erre: 29. - Piroska52)
2019. dec. 7. 16:45
De te főzöl mindenkire vagy együtt közösen nálad főztök vagy esetleg felosztjátok hogy ki mit visz mit főz.
32. Lávli (válaszként erre: 29. - Piroska52)
2019. dec. 7. 16:26

Az a stresszes, aki a "társadalmi nyomás"-nak akar megfelelni, izgul, hogy a lehető legjobban sikerüljön ez a megfelelés. Már a rutinosabbak.

A kezdő asszonykákban lehet némi természetes izgalom, hisz nagyon oda akarják tenni magukat, de ők nem társadalmi nyomásra, hanem a szeretteik öröméért.

Emlékszem, azért voltak nekem is olyan éveim, mikor 6 félét sütöttem, meg vacsorára 4 féle húst, mert nem tudtam eldönteni, mi lenne a legfinomabb, ezért megcsináltam az összeset 😀 Hát az tagadhatatlanul fárasztó volt, és tényleg mi sem ettünk többet annál, mint máskor.

Az is igaz, hogy igényel a karácsony némi szervezőkeszséget, ehhez is kell kis rutin.

Megtervezni, mikor mit vegyünk meg a boltban, mit fagyasszunk le, vagy mi süthető 2 héttel előbb is .. A kis ajándékokat mikor csomagoljuk, mikor és milyen apróságokkal díszítsük a házat; a tennivalókba bevonva a családot is, hogy így legyen közös örömteli készülődés, és ne az utolsó 2-3 napra hagyott ideges kapkodás. Mi már vén rókák vagyunk, a fiatalok meg majd belerázódnak 😊

31. Channa* (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2019. dec. 7. 16:24

Nekem 11:DDD

Nagyon ritkán van ilyen és én nagyon szeretem ezt az időszakot, mert sokat tudunk együtt lenni.


Mivel különböző munkaidő beosztásunk van, sokszor csak futtában találkozunk, ilyenkor viszont, együtt kelünk, kávézunk, eszünk, filmezünk, megyünk vendégségbe vagy jönnek hozzánk, stb.

Szuper!:D

30. Channa* (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2019. dec. 7. 16:18
Teljesen egyetértek veled!
29. Piroska52 (válaszként erre: 20. - Lávli)
2019. dec. 7. 16:10

mért kellene srteszesnek lenni?

nekem itthon lesz az összes gyerekem unokám,18-an leszünk,

mégsem izgulom túl a dolgot,nincs nagy ajándékozás,meg hatálmas zabálás,minek akkor sem vagyunk éhesebbek mint máskor,mindenki hoz egy kis sütit,a gyerekek randaliroznak,hiszen ritkán van mind a 7-együtt,

a karácsony első napja a miénk,

azt hogy a tv-ben miket reklámoznak,hidegen hagy,

2019. dec. 7. 15:57
Én várom, 6 munkaszüneti nap egyben👍
27. Lávli
2019. dec. 7. 15:43

Amúgy ebbe a cikkbe kár volt a végén belekeverni az egyházat meg Krisztus születését, a "bánatában neki állítani fát", mert így csak süketelés az egész.

Aki valóban vallásos, az nem bánatos karácsonykor, hanem ünnepi fényességben él a szíve.

26. Orsi2017 (válaszként erre: 25. - Lávli)
2019. dec. 7. 15:25
😂😂😂😂
25. Lávli (válaszként erre: 22. - Simple)
2019. dec. 7. 15:20

Az mi, hogy "társadalmi nyomás"?

A tévéreklámok meg a szomszéd Józsi a fényszarvasával? 😀

24. Lávli (válaszként erre: 21. - Orsi2017)
2019. dec. 7. 15:18
Hát persze. Mindenki olyanná teszi, amilyennek akarja.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook