Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsony? Én nem várlak... fórum

Karácsony? Én nem várlak... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsony? Én nem várlak...

1 2 3 4 5
83. semleges (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 8. 08:14

Ne csináld, csináld, ahogy akarod. De ettől ne kapjon már senki idegösszeomlást. Aki tartja, tartja, aki nem, nem. Nincs ezzel baj.

A "kell" más tekintetben is előjön, társadalom ide vagy oda, fel kell kelni, el kell menni dolgozni, meg kell főzni, ki kell takarítani, a gyerekeket iskolába kell indítani...stb.

Szerintem a karácsony, a szilveszter nem tartozik a "kell" táborába. Kinek, hogy és mi esik jól.

Azért kellemes ünnepeket neked:)

82. Piroska52 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2019. dec. 8. 07:55

Teljesen igazad van,elmehetnék ha akarnék,de nem akarok.

És igenis gyűlölöm, mikor az én kertemben landol az a k,rva petárda,

És igazad van alvással is tölthetnem,ha nem ugatna frászban az összes kutya,nem csak az enyém,hanem az összes a környéken.

De igazad van,ez az én egyéni szociális problémám,aki akar az bulizzon.

Akkor is gyülölöm.

81. semleges (válaszként erre: 79. - Channa*)
2019. dec. 8. 07:29
Jogos.
80. Lávli (válaszként erre: 79. - Channa*)
2019. dec. 8. 06:45

Nagyon egyet értek veled!

Annyi csak talán a mentség, hogy talán megkönnyebbülés kiadni magukból a terhet ilyen módon, hogy mi az, ami nyomasztja őket.

Persze nem a vallomásos unatkozós polgárpukkasztásra gondolok, amire azt is mondják, hogy az csak hecc, meg nem arra, mikor valaki szerint csak az az üdvözítő, ahogy ő él.

Végülis minden véleménynek helye van, ahogy írod is.

79. Channa* (válaszként erre: 78. - Lávli)
2019. dec. 8. 00:08

Pontosan!

Ezért nem értem a picsogást, az utálatot, stb.

Elég nagylány vagyok ahhoz, hogy eldöntsem, hogy érzem jól magam az ünnepek alatt, illetve a TV nézés sem okoz gondot.

Miért kell idejönni és utálkozni a karácsony és szilveszter miatt? Senki fejéhez nem tartanak fegyvert, hogy már pedig dekorálj, ajándékozz, fogadd a vendégeket, menj vendégségbe, bulizz.

Mindenki csinálja azt, amit akar és ne azon munkálkodjon, hogy mások hangulatát is földbe döngölje, mert neki ilyen véleménye van.

Én se mondom senkinek hogy ne csináljon romantikus, gyertyafényes vacsit, ne vegyen fel szexisnek vélt fehérneműt. Pedig, szerintem meg ezek a baromságok, klisék. Nehogy már a páromnak ne kelljek csak harisnyakötőbe! Nehogy már csak úgy kívánjon a párom, ha gyertyafénynél eszegetünk együtt! Röhej! Az ilyen pár nem ér semmit. Lapátra az ilyennel!

Gáz ez az egész amit ilyenkor a megsavanyodott emberek előadnak....

78. Lávli (válaszként erre: 75. - Channa*)
2019. dec. 7. 23:50

Annyira egyéni, hogy ki hogy, hol, kivel, mikor érzi jól magát! Nem hiszem, hogy fejlágy kérdése 😀

Én fiatalon is a spontán összejöveteleket szerettem jobban, munka után beülni a kollégákkal egy sörre, hirtelen elhatározásból, kicsit dumálni, de max 1 óra, és elég.

Nekem örültek nagyon a kollégák, mert elvállaltam a szilveszteri műszakot, a sors fintora, hogy a férjemet épp egy szilveszteri buliban ismertem meg 😀

Mi társasozunk, iszogatunk éjfélig, koccintás, virsli, szundi. Jó kettesben. Mi így szeretjük..😀

77. Channa* (válaszként erre: 63. - Globus)
2019. dec. 7. 23:41
Pontosan! Én is ezt mondom mindig a gyerekemnek:D
76. Channa* (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2019. dec. 7. 23:41

Nem értem, hogy neked pl. mi a problémád azzal, ha én lerészegedek ezen a napon?

Ha gáz vagyok, akkor csak az ismerőseimet zavarja esetleg, de elhiheted, hogy őket sem, hiszen ezer éve együtt bulizunk, így láttuk már egymást lerészegedve, félig lerészegedve, és józanon. Mi ezzel a probléma?

75. Channa* (válaszként erre: 60. - Lávli)
2019. dec. 7. 23:38

Nem, bulizni azért szoktunk, mert ilyenkor mindenképp igyekszünk összefutni valakinél/nálam/egy szórakozó helyen. És ha már összefutottunk (előre megfontolt szándékkal), akkor érezzük jól magunkat. Ha nincs kedvünk ehhez az egészhez, akkor szólunk a többieknek, vagy otthon sunnyogunk, majd szilveszter éjjel egy kis sült malac/1 pár virsli után, elmegyünk aludni.


31 éve vagyok férjnél még sosem volt az utóbbihoz kedvem. Lehet, hogy egyszer benő a fejemklágya:DDDD

74. Channa* (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2019. dec. 7. 23:34

És ha elmennél egy jó buliba?

Nem kötelező, lehet máshogy is tölteni (pl. alvással), de miért kell utálni?

Ezt sosem fogom megérteni....

73. Channa* (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2019. dec. 7. 23:19
Egyet értek!
72. Channa* (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2019. dec. 7. 23:17
Ez mekkora hülyeség!
71. Channa* (válaszként erre: 38. - 55Judit)
2019. dec. 7. 23:17

"de ami legegyszerűbb a külömböző golyók. Dió, mandula, mák, kókusz."

ez viszont nem szaloncukor:S

70. Channa* (válaszként erre: 35. - Atari)
2019. dec. 7. 23:14

És az agymosás csak úgy kerülhető el ha nem néztek tévét?


Szerintem egy felnőtt embertől elvárható, hogy szűrni tudja a rázúduló szemetet, azaz nem veszi magára a média által sulykolt baromságokat, akinek ehhez az kell, hogy rá se nézzen a tévére, az nem tud megfelelően gondolkodni....

69. af86a99684 (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 7. 22:53
Csak néznek? Nem vészes. Te ünnepelj mást, kamuzz valami hajmeresztőt, hogy még nagyobbat nézzenek! 🙂 🤣
68. Epresturmix (válaszként erre: 12. - 16b5d6ae34)
2019. dec. 7. 21:30
Nem rád gondoltam, a fórumokra.
67. Epresturmix (válaszként erre: 63. - Globus)
2019. dec. 7. 21:24

[link]


:(

66. globus (válaszként erre: 64. - Piroska52)
2019. dec. 7. 21:18
Január másodikán táppénz.
2019. dec. 7. 21:17
Én sem azt írtam hogy utálom, hanem hogy nincs akivel boldogan, szeretetben megünnepelhetném, mert ez lenne talán a lényege. Persze nem úgy mint az exemmel mert annál még az egyedüllét is jobb. Ha nem ünnepek se idegesít fel minden percben. Legalább a béke érzése megvan.😁
64. Piroska52 (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2019. dec. 7. 21:00
Aztán meg jön a macskajaj.
63. globus (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2019. dec. 7. 20:57

Sokan nem tudják felmérni, mennyi elég nekik.

Mindig azt mondtam a gyerekemnek, ha bárhol buliznak és ilyesmi megtörténne valamelyikükkel (szerencsére még soha), ne hagyják ott egyedül. Főleg kint az utcán.

62. Amaunet (válaszként erre: 61. - Piroska52)
2019. dec. 7. 20:54
Mulassanak,de a sárga földig lerészegedni...
61. Piroska52 (válaszként erre: 59. - Amaunet)
2019. dec. 7. 20:51

Mondjuk azokkal nem találkozok,mert már délután bekuckózok,ki sem megyek az ajtón kívül sem.

Gyűlölöm,de nem ítélek el senkit aki szeret ilyenkor mulatni.tegye,szíve joga.

60. Lávli (válaszként erre: 58. - Orsi2017)
2019. dec. 7. 20:49
Meg eleve, hogy nekem most bulizni kell meg alkoholt fogyasztani, mert egy év utolsó napja van. . 😳
59. Amaunet (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2019. dec. 7. 20:47
És az a sok részeg ember...:(
58. Orsi2017 (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2019. dec. 7. 20:39
Én is utálom . Szerencsétlen kutyák...betiltanám a durrogtatást.
57. Orsi2017 (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 7. 20:38
3 unalmas nap? Mert egymáshoz sem szóltok? Az emberi törödés nem mindig pénzben mérhető. Lehet társasozni jó nagyokat beszélgetni, sétálni egy nagyot , kézműveskerni.
56. Lávli (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2019. dec. 7. 20:33
Kezet foghatunk. 😆
55. Lávli (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 7. 20:32

Hátttő ... Továbbra sem tudom, mi a társadalmi nyomás a karácsonyt illetően, ha nem a szomszéd Józsi fényszarvasa vagy a kolléganők utánozhatatlan zserbó golyója.

Mindaz, amit írtál, az egyéni szoc.problema, ne haragudj.

Hát mi köze a társadalomnak ahhoz, hogy te a karácsonyt úgy éled meg, mint "3 pokoli, unalmas napot"?

A férjed is ennyire nihilista, vagy ő is szenved karácsonykor, de miattad?

Drámai a leírásod a "már most az idegösszeomlas szélén álló" emberekről, én nem látom őket. Hol, merre vannak?

És hogy itt rengetegen vannak, akiket mások hülyének néznek, és téríteni akarják őket? 😳 Én azt láttam/látom, hogy néhány (egy kezemen megszámolható) bejegyzés született a vallomásokban jajongóknak, az is udvariasan, csak annyi, hogy ha valaki nem karacsonyozik, akkor ne karacsonyozzon, az ő dolga, de ne vegye el mások kedvét az örömteli várakozástól az utálkozásával.


Annak örülnék a legjobban, ha ez a szélsőséges véleményed csak vicc lenne, de tartok tőle, hogy nem így van. Sajnálom.

54. Piroska52 (válaszként erre: 52. - Simple)
2019. dec. 7. 20:31

Na,nekem ilyen érzések Szilveszterkor jönnek,gyűlölöm,

Hol van az megírva,hogy nekem Szilveszterkor hapynek kell lennem,gyűlölöm a durrogtatást,a szerencsétlen kutyák,egész nap ugatnak.

Gyűlölóm.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook