Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsony? Én nem várlak... fórum

Karácsony? Én nem várlak... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsony? Én nem várlak...

1 2 3 4 5
23. Orsi2017 (válaszként erre: 22. - Simple)
2019. dec. 7. 15:15
Mert nem veszel egy 23. Csetreszt ?? Vagy hitelre amit jővő karácsonykor is nyögsz?
22. simple (válaszként erre: 20. - Lávli)
2019. dec. 7. 15:11
Azért ez nem teljesen így van. Óriási a társadalmi nyomás, és annak ellenállni már önmagában óriási stressz.
21. Orsi2017 (válaszként erre: 20. - Lávli)
2019. dec. 7. 15:05
Attól hogy egy üzletággá vált attól még nem kell minden szart összevásárolni és lehet nagyon bensőséges.
20. Lávli (válaszként erre: 18. - Piroska52)
2019. dec. 7. 14:56

Egyet értek.


Amúgy a karácsony már egy üzletággá nőtte ki magát, persze csak annak, aki úgy akarja.

Most láttam a tévében, hogy arra is jó, hogy gyógyszert lehessen vele reklámozni: mitől lesz stresszmentes a karácsony. Ettől sokan elhiszik, hogy annak valóban stresszesnek kell lenni, hát igyekeznek is megfelelni az elvárásoknak.

Mindenkinek annyi és olyan, amilyennek ő maga teszi.

🎄

2019. dec. 7. 13:47
Megértelek, és most én sem várom. Válságban a házasságunk, a lányunk kamaszkor csúcsán, pszichológus, pszichiáter között ingázunk. A testvéremék elutaznak telelni, hogy ne kelljen készülnie, a férjem testvéréékhez pedig én nem megyek szívesen, nem érzem jól magam velük. Valaki azt mondta nekem, a karácsony rólam kell szóljon, ami 20 éve nincs így, talán idén...? Mindenesetre szuper könyvekkel, kényelmes párnákkal és egy új meleg pléddal leptem meg magam, eddig ígéretes. :)
2019. dec. 7. 13:42

nekem az az érzésem,önmagával nincs kibékülve,


és erről nem a karácsony tehet,

17. globus
2019. dec. 7. 13:39
Nekem az jött le,hogy nem karácsonnyal van probléma, hanem magánéleti válságban szenved a cikkíró. Sajnálom, de ezen csak ő maga tud segíteni. Ilyenkor legjobb, amit tehet, hogy soha ne minősítsen. Értem ez alatt, hogy ne hasonlítsa saját életét másokéhoz, főleg kívülről nézve sikeresebbnek, boldogabbnak tűnőhöz, mert a látszat néha csal. Ha picit jobb kedvre derül, pozitívabb lesz az ünnephez hozzáállása is.
2019. dec. 7. 13:34
azért a sok munkaszüneti nap nem elvetendő...
15. atari
2019. dec. 7. 13:26
Én megértem a problémádat (valamilyen szinten át is érzem), de meg lehet találni a sok rosszban a jót. Nem tudom hol laksz, de menj el a karácsonyi forgatagba, szimatolj bele a levegőbe, érezni fogod a karácsony illatát. Igyál meg egy pohár forralt bort, és nézd az embereket. Hidd el, mindegyiknek van problémája. Sok közülük a háta közepére kívánja az ünnepeket. Talán még jobban, mint Te! Mégis ott vannak, esznek, isznak, vásárolnak, vigyorognak. Nem azért, mert kötelező és nem azért, mert ide menekülnek a problémák elől. Próbáld meg jól érezni magad ebben a helyzetben, mint ahogy ők. (Ez nem a cikk írójának szól: Halkan megjegyzem; nem illik belerúgni egy földön fekvő emberbe)
14. simple
2019. dec. 7. 12:59
Én sem várom, hiányzik mint púp a hátamra. Tulajdonképpen nem is tartom, de emiatt mindig furcsán néznek rám.
2019. dec. 7. 12:49
Az a baj hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítanak az emberek a karácsonynak. Nem jön el a világvége ha valamiért egyedül kell tölteni ezeket a napokat. Volt hogy én is egyedül voltam karácsonykor, de annak is megvolt az előnye. Aztán férjhez mentem, jöttek a gyerekek jött vele a karácsonyi teljes őrület, aztán kirepültek a gyerekek és végre megint csendesen nyugiba töltöm az ünnepeket. Jönnek, persze hogy jönnek a gyerekek szenteste vacsorára, de aztán mennek is tovább és így van ez jól.
12. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2019. dec. 7. 12:47

Soha nem voltam még egyedül, most sem vagyok. Férjem,fiam,menyem itt van ♥:)

Teljesen más okból írtam... nem az egyedüllét és nem a csóróság miatt :)

Lehet kár volt ennyit is leírni, mert könnyen kiforgatják itt az ember szavait:)

2019. dec. 7. 12:37

Szerintem meg van annak az oka, hogy valaki miért kényszerül egyedül tölteni az ünnepeket.

Családi viszály, családtagok közti harag... viszont ehhez két ember kell, ahogyan a béküléshez is.


Ilyenkor ráébredni, hogy "senki nem szeret, nem gondol rám" késő, de talán egy kölcsönös invitálás a karácsonyi vacsorára még nem.

10. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2019. dec. 7. 12:29
Én panaszkodtam talán? ..nem, nem is szoktam ... csak írtam, hogy nem várom :)
2019. dec. 7. 12:09
Én sem.
8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Andilaci)
2019. dec. 7. 11:42
Pont így teszek, tettem! Ez az oka annak, hogy még itt vagyok. :)))))
7. andilaci (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2019. dec. 7. 11:23
👍Mindig igyekezni kell mindenböl a jót kihozni!!!
6. Epresturmix (válaszként erre: 5. - 16b5d6ae34)
2019. dec. 7. 11:18
Hozott már sok szart és sokszor töltöttem ég, egyedül az ünnepeket. De soha nem panaszkodtam senkinek. Soha nem éreztem magam rosszul emiatt. Mindig próbáltam kihozni belőle a jót! Sikerült. De az utóbbi időben ez a sok hiszti ami itt megy, hihetetlen.
5. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2019. dec. 7. 10:31

Ne ítélj, hogy ne ítéltess!


Nem tudhatod, mit hoz még neked is az élet!

4. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 7. 10:29
...már én sem :(
2019. dec. 7. 10:22
Hiszti!
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - 270ab6ba7a)
2019. dec. 7. 09:57
💖
2019. dec. 7. 09:35
A karácsony a legszebb ünnep.
Minden szépen díszítve, csillog-villog, sült gesztenye és kürtöskalács illat száll, de én mégis sok sok éve mással azonosítom. A kényszer szóval...

Ugrás a teljes írásra: Karácsony? Én nem várlak...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook