Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi szakvizsgára készülök - sorstársaim csatlakozzatok fórum

Jogi szakvizsgára készülök - sorstársaim csatlakozzatok (beszélgetős fórum)


17. rinike (válaszként erre: 12. - 8c8f9343f6)
2009. nov. 12. 21:42
Polgári jog, családjog, gazdasági (cég) jog és munkajog amikkel foglalkozunk. Most a babaprojekt miatt kímélő üzemmódban dolgozom, semmit nem vállalok, amitől ideges leszek, így most csak cégmódosítások és adásvételi szerződések vannak napirenden. Az élsportoló fiamra tekintettel most sportjogi szakjogász képzésre tanulok, november 25-én államvizsgázok, ezért addig csak néha-néha tudok benézni.
2009. nov. 10. 21:41
rinike nagyon jóképű a "kis"fiad...most néztem az adatlapod, kevesen vágnak neki 38 évesen a szakvizsgán és most is tanulsz, büszke lehetsz magadra. én megígértem magamnak, hogy a szakvizsga lesz az utolsó hajrá...jááj ráz a hideg ha rágondolok, hogy megint hány napfelkeltét nézek végig...én éjszakai bagoly vagyok tanulás idején...babó meg majd gondoskodik napközben rólam :-DDDD
15. Diandra (válaszként erre: 13. - 8c8f9343f6)
2009. nov. 10. 21:37
közigazgatás, uniós jogterület, agrárjog, közigjog fronton vagyok leginkább, de érintőlegesen kell btk, ptk mikor mi...de nekem is gáz lesz...túl akarok lenni rajta, az összes barátnőm megcsinálta 2-3 éve, engem nem tudtak rávenni akkor, a francba.
14. Diandra (válaszként erre: 11. - Rinike)
2009. nov. 10. 21:35
na ilyen méltányosságit lehet még kérni??? kb nekem is ilyen rohamban kéne, hogy mire visszamegyek melózni túl legyek rajta...én azt gondoltam simán lehet így jelentkezni...ne már, hogy nem???!!!
2009. nov. 10. 08:53

És Diandra, Te milyen területen dolgozol egyébként?


Mert engem az is riaszt, hogy egyetem óta nem foglalkoztam a tananyag 95 %-ával...

12. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 11. - Rinike)
2009. nov. 10. 08:53

Huhhh, rinike!!! Minden, minden tiszteletem a Tiéd, ez nagyon durva, én 2 éve halogatom, hogy belekezdjek a tanulásba, akkor fejeztem be egy szakjogász képzést, amit közvetlenül egyetem után kezdtem, és eldöntöttem, nem akarok, nem bírok többet tanulni, na, ehhez tartom magam azóta is. :) Persze nyomaszt is, hogy nem haladok semmire.

Megkérdezhetem, mit tanulsz most?

És hogy volt-e szélesebb körű jogi gyakorlatod? Úgy értem, én rt-nél dolgozom 5 éve, és csak a társasági és cégjogra jogra van szűk körű rálátásom, semmi más jogterülettel nem foglalkoztam... Neked ennél szélesebb körű gyakorlatod volt?

11. rinike (válaszként erre: 1. - Diandra)
2009. nov. 10. 06:23

Én 2006-ban szakvizsgáztam, de még élénken él bennem. "Idős" koromra, családi állapotomra és anyagi okokra tekintettel méltányosságból kértem (és hála Istennek megkaptam), hogy rövid időközönként vizsgázhassak, így február 6, április 10. és június 15. időzítésben egy időszak alatt lenyomtam a három szakvizsgát. Abban az évben júliusban vettem először észre, hogy már 2006. van. Kemény volt, de jó túl lenni rajta. Akkor megfogadtam, soha többet nem tanulok, de nem tudtam tartani sajnos, most éppen államvizsgákra készülök, november 25-én leszek túl rajt, és meghagytam a családomnak, üssenek agyon, ha még egyszer tanulásra adnám a fejem. (Persze ennek az államvizsgának a nehézsége tizede sincs a szakvizsgáénak.)

Szorítok majd nektek, ha lesz már vizsgaidőpont, és lehet tudni, hogy mikorra kell küldeni a pozitív energiákat.

2009. nov. 9. 11:52

:-DDD

Lehet... :)

2009. nov. 8. 23:03
ne már, hogy senki más nem szakvizsgázik??????? holdcsillag úgy tűnik, hogy hoxa fronton csak mi szívunk :-DDD
8. Diandra (válaszként erre: 5. - 8c8f9343f6)
2009. nov. 8. 17:44
köszi az infókat, megnézek mindent (már anno nézegettem...) és akkor elvileg februárban tudnék is menni. na intézem a papírokat.
7. Diandra (válaszként erre: 6. - Gyöngyi)
2009. nov. 8. 17:42
nem kötelező a felkészítő. és nem mellesleg qrva drága :-D
2009. nov. 8. 16:42
fiam készül rá, ha jól tudom van valami kötelező felkészítő vizsga...?
2009. nov. 8. 09:01

Ja, hát a lényeget elfelejtettem. :)

A vizsgadíj befizetéséről szóló igazolást is el kell küldeni. A vizsgadíj tudtommal 18.000.- Ft. Befizetheted csekken és banki átutalással is. Nekem eddig mindig elfogadták, ha elektronikus átutalásnál a tranzakció végén az átutalás végrehajtásáról szóló igazolást kinyomtattam és elküldtem. A számlaszámot a rendelet tartalmazza.

2009. nov. 8. 08:43

Az irm.gov.hu-n megtalálod a közérdekű infok alatt, ott utal az 5/1991.(IV. 4.) IM rendeletre is, ami tartalmazza a jelentkezési feltételeket.

Én már lassan 2 éve küldtem el az első jelentkezésemet, és nem szeretnék hülyeségeket írni, de kellett a diploma közjegyző által hitelesített másolata, az igazolás arról, mikor hol dolgoztál jogi munkakörben teljes munkaidőben, és végül a kérelem, milyen hónapban szeretnél menni az első vizsgára, és azon belül is miből írásbeliznél. Az IRM honlapján fenn vannak a vizsgakérdések is.

A szakvizsgaidőszak febr-tól jún. közepéig és szept-től dec. közepéig tart, és megpróbálnak a kért hónapra tenni, de legalább előtte 2 hónappal be kell adnod a jelentkezésedet.

Értesítőt írásban 3-4 héttel vizsga előtt kapsz a pontos időpontokról.

Érdemes megadni telszámodat is, mert én pl. most dec-re kértem halasztást, nem fértem már be, és felhívtak a céges számomon (amit meg se adtam, csak a borítékon szerepelt)! A régi mobilom már nem élt, pedig azon is kerestek, hogy tájékoztassanak arról, áttesznek febr-ra, ha az megfelel.

Na, hirtelen ennyi.

A vonatkozó rendeletet a kormányzati portálon megtalálod (magyarorszag.hu).

3. Diandra (válaszként erre: 2. - 8c8f9343f6)
2009. nov. 8. 00:31
én két éve akarok menni, de közbe jött babó, előtte meg egy nagy meló DE most neki kezdek. még nem is jelentkeztem igazolásom sincs a 3 évről (ami már bőven nem 3). köziggel akarok kezdeni, aztán polgár és büntető a végén. a gazdasági jogot utáltam egyedül az 5 év alatt az veszi el a polgártól a kedvem:-) most lépek mert az uram lázad, ha lesz időd írd meg légyszi, hogy megy a jelentkezés. köszi
2009. nov. 8. 00:10

Helló, én az örök halogatásomról vagyok híres.

Februárban megyek polgáriból (gazdasági jogból írom az írásbelit), másfél éve jelentkeztem be először, azóta halogatom.


És Te mivel kezdesz?

2009. nov. 8. 00:05

sziasztok!


most kezdek szakvizsgára készülni, meg jelentkezni, meg minden finomság ami ezzel jár....sorstársaimat keresem, együtt könnyebb alapon, illetve tapasztalat-és anyagcsere céljából:-) Azokat is várom akik túl vannak rajta (mázlisták) és sok okos tanáccsal rendelkeznek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook