Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldre készülök dolgozni, sorstársakkal beszélgetnék... fórum

Külföldre készülök dolgozni, sorstársakkal beszélgetnék... (beszélgetős fórum)


2018. júl. 17. 11:00
En Ausztriában élek. Konkrétan mi érdekelne? Mert amit irtal azert elég tág, igy nehéz bármit írni. :)
2018. júl. 11. 13:13
12 eve Angliaban elunk. Itt van munka, csak a lakhatas, ami kisse nehezkes, ha nincs ismeros, akihez betudnal koltozni es egy szobat kivenni, amig sajat labra nem tudsz allni. Meg lehet jonni, amig a Brexit nem ut be teljesen, szabad a palya. Szoval ha ide akarsz jonni, most erdemes meg, mert fel ev mulva mar lehet nem lesz olyan egyszer, ki tudja?! A lenyeg, hogy legyen legalabb 3 havi tartalekpenzed, mert amig talalsz munkat, plusz az elso fizetesig az ido meglehet 2-3 honapba is beletelik. Nem art ha beszeled a nyelvet.
13. Smirnoff (válaszként erre: 12. - 344135e130)
2018. júl. 11. 01:23
Tulajdonképpen miről beszelgetnel? Mert érdekel a téma.
12. 344135e130 (válaszként erre: 2. - Kristo_f)
2018. júl. 11. 00:29

Tájékozódom pár hónapja, az indulás időpontja volt kétséges eddig. Gondoltam, hátha kapok még hasznos információt itt.


Tervem is van és nem, nem vagyok bátor, ha az lennék, eleve nem kérdeznék, csak elindulnék.

11. 344135e130 (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2018. júl. 11. 00:26
Ez sem hasznos... De örülök, hogy volt valaki, akivel tudtál együtt hőbörögni :)
10. 344135e130 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. júl. 11. 00:25

Miért is?!

Őszintén sajnállak, hogy nincs jobb dolgod, mint idehányni valamit.

Szar lehet így élni, hogy tele vagy rosszindulattal :)

2018. júl. 10. 21:17
A lakhatás olcsóbb, ha egy lakóközösségbe keresel szállást. Egy ismerősőm egy szobát vett ki egy lakásban, majd hozta a családját és amikor egy másik szoba megüresedett azt is kivették. Évkig így spóroltak össze egy kis pénzt. A munkásszállások sem rosszak. Ismertem két fiatal lányt akik onnan jártak be dolgozni. ( csinos fiatal diáklányok voltak nálunk nyári munkán )
8. 5c48cd2533 (válaszként erre: 1. - 344135e130)
2018. júl. 10. 19:01
Először is legyen elegendő tartalékpénzed, amivel elindulsz. Anélkül neki se kezdj. Pont ezért nem tudom elképzelni, hogy valaki csak úgy pár héten belül eldönti és nekivág. Tapasztalatból mondom, hogy ha az ember biztosra akar menni, akkor pár hónappal a kiköltözés előtt érdemes elkezdeni szállást, lakást keresni és persze az itthoni hivatalos dolgokat is elintézni. Különben csúnya meglepetés érhet és ugyanúgy tengődni fogsz, mint otthon, csak egy idegen országban, külföldiként. Nem azt mondom, hogy lehetetlen hirtelen ötletből jót kihozni, de rizikós. Persze lehet, hogy csak én vagyok ennyire óvatos. Nem tudom a körülményeidet, de a kommentedből ítélve még semmi sem fix. A legnagyobb problémát a lakhatás jelenti, mert az árak magasak, a kiadó szobák és lakások száma pedig alacsony, konkrét harc megy a legvacakabb helyekért is. Bejelentett lakcím nélkül pedig szinte minden hivatalból elzavarnak, bankszámlát nyitni sem tudsz. A fizetést pedig csak helyi számlára utalják. (Kivéve, ha a pénzt készpénzben kapod, ami ugye már nem annyira tiszta dolog.) Szóval az első hónapban szinte biztos, hogy saját magadnak kell finanszíroznod mindent. Ha mondjuk német árakkal számolunk, manapság már egy szoba is belekerül 400 euróba (nyilván a várostól is függ az ár), kauciót legtöbb helyen két havit kérnek. Tehát az első hónap elején le kell perkálnod 1200 eurót és még csak a lakásnál tartasz. Ebből a szempontból jobb, ha társulsz. Nekem könnyebb volt, mert a párommal vágtam neki, így feleződtek a lakhatási költségek, egyedül nem tudom, hogy kapartam volna össze a pénzt az otthoni minimális fizetésemből. Egy biztos, hogy megéri kimenni, de nem olyan egyszerű, mint azt sokan gondolják.
7. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. júl. 10. 18:53
hjah:)
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 344135e130)
2018. júl. 10. 18:47
Ez olyan "gyere velem, én se megyek sehova"
2018. júl. 10. 18:38
Milyen munkára gondoltál külföldön?
2018. júl. 10. 18:37
Én Németországban dolgozom. 6 éve jöttem ki. Van már valami terved? Van valahol ismerősöd? Ha kicsit beavatsz a részletekbe, akkor talán tudok segíteni kicsit információval.
3. Smirnoff (válaszként erre: 1. - 344135e130)
2018. júl. 10. 18:25
Én csak hasra utesre mondom, de Angliába sztem nem olyan egyszerű kimenni most dolgozni, h beállítok és ennyi. Egy régi angol barátom évek óta mondogata, menjek ki hozza, keressek ott melót, most még úgy adódott, h a volt pasimmal szakítottunk nemrég, a közös nyaralásunk előtt 2 nappal kirúgták, itt még mi szejottunk. És most szarja le az eg, nem köt ide semmi. Ha azido alatt amíg előtte nála leszek (pár hét), akkor kimegyek. Szóval tök friss ötlet, és ha hazamegyek nézek csak utána mi kell a munka vállalási lehetőséghez, de nem olyan szabadon megy, mintha N.o. v Ausztria lenne a cél. Nekem ott a megelhetessel nem lesz gondom amíg melót találok (ha megyek), de ilyen találomra az 99% sztem, nem megy.
2. kristo_f (válaszként erre: 1. - 344135e130)
2018. júl. 10. 17:27

Vannak itt is akik külföldön dolgoznak, de

pár hét és csak most tájékozódsz, még a célország sem biztos

Bátor vagy!

Javaslom addig is

[link]

[link]

2018. júl. 10. 14:58

Szervusztok!


Pár héten belül szeretnék elindulni külföldre. A célország lehet Ausztria, Németország, vagy akár Anglia.


Szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik már elindultak, illetve olyanokkal, akik egyelőre csak tervezik.


Minden érdekel, hogyan érdemes nekiállni, mire kell figyelni, társulna-e valaki...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook