Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
tegnapelőtt 21:01
Sziasztok! Én leírnám a teljes tapasztalatom,az elsők között voltam,akiknek felhelyezték 3 éve. Nekem a felhelyezés eléggé kellemetlen volt,utána néhány hónapig erős görcseim voltak, viszont utána több,mint két évre szinte minden tünetem megszűnt,nem is menstruáltam, én szerettem. Néhány hónapja úgy döntöttünk,hogy belevágunk a gyerek projektbe, leszedettem, ami amúgy egyáltalán nem fájt. A dokim azt mondta,két menstruáció után lehet próbálkozni, elvileg ugye ezután nem nagyon kell kihagyás. Hát valóban nem okozott gondot a teherbe esés, azonnal sikerült, sőt ikerterhességem van. Több angol nyelvű oldalon találtunk leírásokat,hogy iud leszedése után sok női test hiperovulációba kezd néhány hónapig akár, ami a kétpetéjű ikerterhesség okozója. Ezt csak azért írom le ,mert tudom,hogy sok nőnek ez az álma ugyan, de azért szerintem ez annyira nem jó dolog, és nekem nem ártott volna,ha erre valaki felkészít előtte,hogy emiatt megvan erre az esélyem. Aki esetleg már leszedette,járt hasonlóan?
tegnapelőtt 15:36

Sziasztok sziasztok! Beállok én is a sorba, most pár hete május 30.-án tették fel nekem. Az egész úgy történt hogy előtte fogamzásgátlót szedtem több éve de attól állandóan kb 0-án volt a libidóm ráadásul volt olyan hogy el-el felejtettem bevenni és utánna pedig állandóan jött a nagy izgulások stresszelések. Meguntam és elkezdtem nézgelődni más megoldások után. A hormonális spirálokat találtam a legoptimálisabb megoldásoknak illetve az injekciót. Ennyibe is maradt a dolog és amikor mentem a nőgyógyászhoz éves ellenörzésre előadtam neki a dolgokat, hogy mire jutottam ő mit mond ezekre (hormonális spirál/injekció). Ő rögtön mondta lelkesen, hogy persze van a jaydess amit ő ajánl és megbízható talán mensim sem lesz tőle, viszont az injekciónál húzta a száját azt mondta az elavult, egy hónapig nem ürül ki a szervezetből nem lehet akármikor megszakítani illetve mellette szinte garantált a pecsételgetés. Rám bízta a döntést de felírta a jaydess-t. Nekem is szimpatikus lett. Akkor még volt a fogamzásgátlómból (jangee) és kb 2 hét gondolkozás után arra jutottunk párommal hogy megvesszük (47.000) és bejelentkeztem 30. (szerda)-ra a nógyógyászhoz, mert a gyógyszer mellett mindig hétfőn jött meg és tudtam hogy most is így lesz és a doki mondta hogy olyan időpontra jelentkezzek be mikor megvan. Hétfőn megjött szerdán elmentem a kis jaydess-emmel és fel is tette. A legkellemetlenebb érzés az volt mikor felhelyezte és szerintem akkor nyitotta ki meg igazgatta, illetve amikor megfogta a méhszájam. Nem mondanám borzalmas fájdalomnak de kellemetlen volt ez tény. Ahogy máskor is, 2 napra rá elállt a vérzés, és állítom azóta se vérzés se fájdalom nem volt. Felhelyezés után 2 napig éreztem idegentest érzést, de el is múlt. jelenleg hétfőre várom hogy megjön e vagy mi lesz vele, ez lenne az első mensim vele. Hát kíváncsi vagyok. Még annyi h mikor kérdeztem a dokit mikor kell menjek kontrollra annyit mondott h majd egy év múlva a szokásos ellenörzésre. Amúgy rendszeresen szoktam ellenőrizni a szálat ami elég fent van de szoktam érezni.

Az én eddigi tapasztalatom vele ennyi lenne. Nem tudom csak szerencsés vagyok e vagy ennyit jelent h előtte fogigamit szedtem több évig.

Puszi nektek! <3 Vikachan

176. mercedeszd (válaszként erre: 175. - Bella94)
jún. 10. 07:25

Köszönöm a választ!

Mintha én is kissé kipattognék tőle. Holott tiniként nekem sem volt vészes az arcom, illetve gyógyszert is szedtem én is!

Persze megértem az okaidat, hiszen más ilyen módszer nincs. ☹️

Esetleg nézz utána az injekciónak.

175. Bella94 (válaszként erre: 174. - Mercedeszd)
jún. 8. 13:03

Nem tudom, hogy attól lettem e pattanásos. A bőrgyógyasz szerint tini koromban nem tudtam kipattogni a tabletta miatt és most pórolja a szervezetem.. (Későn érő vagyok.. xDxD)

Igen a leszedetés megoldás lenne, de ebben az esetben:

?? Tud ajánlani valaki olyan fogamzásgátló módszert amit nem kell haponta szedni, vagy havonta cserélni (gyűrű semmiképp..) ??

Egyszerűen úgy vagyok vele, hogy ha leszedetném, egy hónap múlva úgyis vissza tetetem és semmi garancia nincs rá, hogy nem lesz ugyan ez :/

jún. 8. 10:00

Bella94!

A spiráltól lettél pattanásos?

Mert mióta fent van nekem is kicsit csúnyább a böröm!

Egyébként én a helyedben leszedetném.. megértem, hogy nem volt olcsó mulatság, de így is az igazitások +10e-be fájnak, ahogy írtad.

Én egyébként egy hete voltam a kontrollon mindent rendben talált a dokim, szerencsére.

173. Bella94
jún. 8. 01:05

Sziasztok!

Több hasznos hozzászólást is találtam, de inkább leírom a történetemet. Hátha valakinek hasznos lesz, vagy valaki tud konkrét tanácsot adni.

2016 júliusban meguntam, hogy 10 éve (14 éves korom óta), fogamzásgátló tablettát szedek és elkezdtem új módszerek után kutatni. Akkoriban kezdtem el egy új nődokihoz járni (előző szülni ment), és ő ajánlotta a jaydesst. Tetszett, hogy nem kell vele foglalkozni és bár nekem alapból csak 3-4 nap mensim volt, örültem, hogy a doki azt mondta kevesebb lesz vagy teljesen megszűnik.

2016 szeptemberében fel is helyeztettem. A felhelyezés után napokig elviselhetetlenül fájt, majd olyan 4-5nap után kicsit jobb lett (fel tudtam állni..), de még így is gyógyszert kellett bevennem minden nap többször. 2 és fél hétig bírtam, utána vissza mentem a dokimhoz, aki közölte, hogy VAKBÉLGYULLADÁSOM VAN. Próbáltam hadakozni, hogy azóta h felrakta, de mondta, hogy vitának nincs helye, egyből kórház. 3-4óra várakozás, több vizsgálat. Végül persze a nőgyógyászaton kötöttem ki, mert természetesen nem volt vakbél gyulladásom...

Ott az ügyeletes doktornő megnézett UH-val, mindent rendben talált, de mondta, hogy "megigazítja".. Benyúlt egy hosszú olló szerű valamivel, kicsit fájt, amit csinált, de amint felálltam, 1000x jobb volt. Kb alig éreztem. Pár nap múlva semmi bajom nem volt.

Azután mikor eljött a következő mensim, akkor ért a SOKK.. 7!! HÉT!!!!!! napig volt meg a mensim és AZÓTA IS 7!!! HÉT!!! napig van meg!!!

Ja ÉÉÉÉÉÉÉSSSSS!! Jaydess előtt 1 nap erős, a többi "épp hogy..", MOST!? 4 nap CUNAMI!!

A következő 2 hónapban minden rendben volt a fájdalommal kapcsolatban. Utána egyik este párommal szeretkeztük és egyszer csak egy éles szúrás kb vakbél tájékon. Felordítottam párom persze egyből megijedt, próbált segíteni de csak összegömbölyödve tudtam feküdni.. Kerestem egy új dokit (az előzőben már nem bíztam) és pár nap múlva elmentem. Addig nagyon fájt, gyógyszert kellet szednem, hogy dolgozni tudjak.

Elmeséltem neki, hogy mi történt anno, megnézett UH, tapi, minden rendben.. Mondta, hogy sok mindent nem tud tenni, picit "megforgatja". Megtette, nem sokkal utána minden rendben, napokon belül minden elmúlt.

Ez a helyzet azóta még 3x ismétlődött. Mindig dokihoz SOS időpont kérés, 10ezer ft vizsálati díj.. A dokim le akarta szedni, de hát mégis csak 50ezer volt.. :/

Nemrég egy fb csoportban összeakadtam egy nőgyógyász nővel. Elmeséltem neki, hogy mi van velem felajánlotta, hogy menjek el hozzá ingyen, de pont az ország másik felén dolgozik :( 400km..

Azért a véleményét leírta, de mondta, hogy így ne vegyem készpénznek.

Ő úgy gondolja, hogy amikor felhelyezte az első nődoki, akkor kialakult egy mikro-seb és amikor pl szeretkezek picikét elmozdul a spirál és hozzá ér a sebhez. Emiatt fáj. Mikor nődoki megmozdítja újra azzal az olló szerű valamivel, újra nem ér hozzá, megint nem fáj.

Megoldásnak csak azt tudta javasolni, hogy el kell távolítani és várni minimum 1 hónapot és antibiotikumot szedni. :(

Arra egyik nődoki se tud mit mondani, hogy mirét lett hosszabb a mensim.

Illetve még egy negatívum: Leszedés után 3 hónappal elkezdtem "tinisedni" 24 évesen!!

Másfél-1 éve tiszta pattanás és miteszer az arcom. Kozmetikus, bőrgyógyász nem tud mit mondani, csak, hogy várjak. (Először, hogy addig várjak amíg a fogamzásgátló bogyó kiürül a szervezetemből, utána meg csak, hogy "majd elmúlik..")

Még másfél évem van hátra a leszedésig.. Addig egyenlőre nem tudom mi legyen.. Most pont jó, holnap passz…

Járt valaki hasonló cipőben bármilyen téren?

Előre is köszi a válaszokat! :)

máj. 13. 15:55

Szia!

Én 4 napig cataflan-nal kezdtem a reggeleimet. Volt, hogy delutanra meg 1et be kellett vennem.

Meg most is neha-neha begorcsol pedig mar 1 honapja, hogy felraktak.

29.-en megyek vissza a dokihoz, kivancsi vagyok mit mond!

máj. 9. 15:27

Sziasztok.

Most helyeztettem fel a spirált és pecsételő vérzésem van a doki mondta hogy arra számoljak egy 3 hónapot, de engem inkább a görcsök nyugtalanítanak, ma olyan erős volt hogy gyógyszert kellet be vennem. Ez meddig normális?

170. muciana
ápr. 30. 00:03
Sziasztok! Dokit tudnátok ajánlani Budapesten? 26 vagyok, még nem szültem és lehet sosem fogok, de az ösztrogéntol sajna fáj a lábam, így ez tűnik jó megoldásnak és biztonságosnak. Az én dokinőm nem vállal nem szült nőt sajna.
ápr. 27. 11:57

Köszönöm a valaszod!😊

Szerencsere mar nem erzi!

Meg egy olyan kerdesem lenne, hpgy van ra esely, hogy valamilyen szinten ‘nyomja’ a hugyjolyagomat es tobbet kelljen miatta vizelnem?!

168. Phoeniix (válaszként erre: 167. - Mercedeszd)
ápr. 19. 15:04
Ha nagyon zavarja a párodat, én visszamennék a dokihoz hogy vágja kicsit rövidebbre. Az enyém például eltűnt az első együttlét után.
ápr. 16. 15:30

Sziasztok!

Nekem mult het csutortokon raktak fel.

Maga a felrakas kibirhato volt, de utana elajultam, hanytam.. minden bajom volt.

Azota folyamatosan faj a hasam. Cataflaint szedek, így bírom csak ki!

Szex kozben a baratom erzi a veget, szurja. Ra adasul mikor engem is ugy ‘talalt’ el akkor fajt ereztem.

Meg most is olyan erzesem, mintha ereznem magamba, hogy hol van!

Masfel napig barnas verzesem volt, majd elenk piros..

A dokim 6 hetet mondott a kontrollra.

166. hivatal1 (válaszként erre: 165. - Phoeniix)
márc. 28. 10:50

Szia, köszi, hogy megírtad, akkor nem aggódom, semmi problémám nincs vele és ebben a hónapban már szinte nem is volt mensturációm.

Nekem a vérzésem fél év után kezd normalizálódni, ne add fel :)

165. Phoeniix (válaszként erre: 163. - Hivatal1)
márc. 27. 11:41
Megvolt az első vizsgálatom. Azt mondta az orvosom, hogy nem probléma hogy nincs meg a jelzőszál, a jaydess a helyén van meg is mutatta. A vérzéssel kapcsolatban pedig felírt egy vérzéscsillapítót de nem találta kórosnak azt sem.
márc. 22. 21:19

Sziasztok! Hátha valakinek hasznos lehet ezért leírom, nyugodtan kérdezzetek akár privátban is. :)

3 év leteltével ma került levételre a jaydess spirálom.

A felhelyezés nem fájt, inkább kellemetlen érzés volt mint egy erősebb mensi görcs. Nekem a 3 év alatt nem maradt el a menstruációm, sőt kb 2,5 hetente jött meg 2-5 napokra. Ezt leszámítva minden oké volt, a helyén maradt és a párom sem érezte. Az első havi kontrollon ha jól emlékszem a szárat egy picit rövidebbre vágattam, de ennyi. A levétel meg semmi a felhelyezéshez képest, szinte meg sem éreztem. Esedékes volt a rák szűréshez a minta vétel is, de ezt mindenképp a levétel előtt kell megtenni! Utána kicsi tompa hasfájás volt, de ez normális. Egyébként nuvaring-re váltottam, de csak a mensis probléma miatt, ha ez nem lett volna akkor új spirált rakatok. Ja és még én sem szültem.

163. hivatal1 (válaszként erre: 162. - Phoeniix)
márc. 22. 15:47
Kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani az orvos.
162. Phoeniix (válaszként erre: 158. - Hivatal1)
márc. 22. 13:57
Nem még nem voltam most telt le az egy hónapos idő a kontroll előtt valószínűleg jövőhéten megyek csak, addig is jó lett volna tudni hogy volt-e hasonló eset.
161. 314reni (válaszként erre: 160. - Nagykatica)
márc. 19. 16:23
Köszönöm szépen!
160. Nagykatica (válaszként erre: 159. - 314reni)
márc. 19. 16:22

Szia!

57 ezer Ft.

159. 314reni
márc. 19. 16:02

Sziasztok!

Abban tudna segíteni valaki, aki mostanában szerezte be, hogy kb. milyen áron érhető el?

Előre is nagyon szépen köszönöm!

158. hivatal1 (válaszként erre: 157. - Phoeniix)
márc. 19. 14:29
Szia, nekem ugyan ez a problémám, hogy egyszer csak eltűnt a jelzőszál. Voltál-e orvosnál azóta?
márc. 11. 22:57

Sziasztok! Végigolvastam a fórumot így néhány kérdésemre már választ kaptam, de maradt még egy-kettő amiben szeretnék segítséget kérni.

Egy hónapja van fenn a Jaydess spirálom, 26éves vagyok, nem szültem még, a felrakás elsőre a rendelőben sikertelen volt, így végül altatásban tették fel. Azóta folyamatos pecsételő barnás vérzésem van, amit olvastam, hogy sokaknál előfordult. Néha több néha kevesebb. két napja azt hiszem megvan vele az első havi vérzésem, és amitől igazán megijedtem, az a színe. Konkrétan annyira sötétbarna a vér, hogy jóformán fekete. Ez mennyire normális? Illetve mikor felrakták, pár nappal rá felnyúlva még éreztem a vezetőszálat, ám az első együttlét után már nem érzem, pedig előtte rendesen kitapintható volt elég hosszan hagyva, de azóta egyáltalán nem találom sehol. A jövőhét folyamán lesz időm elmenni az első havi kontrollra de addig is szeretném megnyugtatni magamat, hogy hátha csak túlgondolom és nincs egyébként semmi rendellenesség. Segítenétek? :)

156. vicucicu0022 (válaszként erre: 155. - Trekna)
márc. 11. 09:27
Szia semmi bajom nincs vérvétel nekem 3 havonta van a spirállal semmi problémám nincs a leiden mutációra nincs hatása. 😊
155. Trekna
márc. 8. 07:53

Sziasztok! 28 éves vagyok, 2 gyermekem van. 17 évesen trombózisom volt 3 hónap fogamzásgátló szedéstől. A legtöbb orvos semmilyen hormontartalmú fogmzásgátlót nem ajánl. Azonban a nőgyógyászom ebbe nem nyugodott bele, szerencsére és ő ajánlotta a Jaydesst! Én is nagyon sokat olvastam utána és most itt is láttam,h más is van itt hasonló problémával. Nagyon gondolkozom rajta,h megpróbálom. Most úgy érzem,h nem szeretném több gyereket, ez persze pár év múlva változhat 😊 Így szeretnék valamilyen biztonságos fogamzásgátlást, nálam csak ez jöhet szóba.

Vicucicu0022, neked a spirál használata alatt nem volt semmilyen problémát a leiden mutációval kapcsoltban? Jársz vérvételre, ahol néha ellenőrzik,h minden rendben van-e? Kicsit azért félek kipróbálni a spirált a trombózis miatt. Arra gondoltam,h ha kipróbálom, akkor magán úton eljárok vérvételte 1-2 havonta,h tuti ne legyen semmi baj. Vélemény?

154. Bettiiyy (válaszként erre: 141. - Szippani)
márc. 6. 09:05

Nekem tegnap rakták fel. Azt mondta a professzor úr, hogy akár már aznap este is lehet, nem kell védekezni.

Természetesen eszem ágában sem volt. Annyira nem éreztem jól magam. Na, meg ugye a menzeszem még mindig meg van.

A témához hozzászólva. A menzeszem negyedik napján mentem el felrakatni az eszközt. Kellemetlen érzés volt, de nem fájt. A pillanatot nem tudnám belőni, amikor a Jaydess felkerült.

A fertőtlenítés miatt a jód csípett, égetett miután felálltam a székből, de az is egy percen belül elmúlt.

Miután végeztünk, elsétáltam még a postára és a papírírószerbe is. Kicsit gyengébbnek éreztem magam, de az adrenalinra fogom. :D

Én elég merevnek éreztem magam végig, még ma is. Lassan ülök le, lassabban mozgok.

Tegnap mire hazaértem már azért fájdogált, bele-bele nyilalt egy erősebb fájdalom, és éreztem, hogy hol van az eszköz. Nem is nagyon mozogtam, csak feküdtem egész este.

Vezetés közben viszont elég kellemetlen, mivel minden bukkanót megéreztem/megérzek.

Ami még most így eszembe jut, hogy ugye a negyedik napban volt a menzeszem, tehát már épp csak véreztem. Most viszont a felrakás után megerősödött. Nem nagyon, de azért erősebb.

Most másnapra a fájdalom, és a kellemetlen érzés enyhült. Remélem, pár nap múlva még jobb lesz. :)

márc. 3. 16:06
Sziasztok! Mindjárt két hete hogy felrakták a Jaydesst. 27 vagyok sosem szedtem gyógyszert. Felhelyezést hagyjuk... két nap enyhe menszi görcs pecsételés oké... utána két napig semmi, pici idegen test érzése de inkább csak a gondolat. Utána mikor három napja elkezdődött a peteérésem brutális görcsöléseim lettek, azóta is vérzek fél napig, tisztasági nem elég, de betét meg sok neki és átmegy barnásba végül nap végére a vérzés ez megy három napja nagyon fáj a méhem ezeknél a görcsöknél. Hétfőn lesz két hete h felrakták a dokim azt mondta hogy ez belefér. Valaki járt már hasonlóan? Fogalmam sincs miért fájok ennyire sokszor lekaparnám a falat... elmúlik ez?
152. Viki097 (válaszként erre: 149. - Muciana)
jan. 26. 12:28

Szia :) Én most vagyok 20, annó még a 19-et se töltöttem be, amikor fölrakták. A doki szerint a Jaydess pont a "nem szülteknek" ajánlott :)

Illetve update az előzőekhez:

Két hónapja újra van menstruációm, amikor kb fél éve volt vérzés, azt mondta a doki, hogy teljesen természetes néha. A mostaniban viszont szerintem közre játszhatott a vizsgák miatti stressz. Valakinek van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata?

151. vicucicu0022 (válaszként erre: 150. - Vicucicu0022)
jan. 11. 21:39
23 éves vagyok most elfelejtettem leírni :)
jan. 11. 14:40
Sziasztok  Most találtam rá erre a csoportra. Nekem 2014.junius.9.-En tették fel. Leiden mutaciom miatt ( Trombózisra való hajlam). Sajnos nekem más lehetőség nem jöhetett szóba. Tavaly mikor a 3 év lejárta előtt elmentem nőgyógyászhoz és azt mondta hogy ha a párommal nem tervezünk babát akkor meg nyugodtan maradhat akár plusz 2 évig is. Mivel kettős hatása van. Ma voltam ultrahangon teljesen jo helyen van a spirál és minden rendben van a spirál teljesen jól működik. Ha bármi kérdésetek van nyugodtan írjatok😁
149. muciana
jan. 7. 13:42

Sziasztok!

Én majdnem 26 éves, nem szült nő vagyok és sajna az ösztrogénes tabletták stb. Nálam is kilőve a vénáim miatt... Az óvszerben nem bízom, sajnos sok rossz tapasztalatom van, pár esemény utáni tabletta is volt már, hazardírozni pedig nem szeretnék, nem szeretném remegve várni a menzeszem minden hónapban . Nagyon szemezek a Jaydessel. Van közületek hozzam hasonlókorban, aki gyermektelen és egyebek? Egyszer a peterfyben egy dokinál érdeklődtem aki annyit mondott, hogy 30 alatt nem ajánlja. Viszont számos külföldi fórumon olvasom hogy akár 17-18 éves lányok is használják. A nőgyógyászom sem teszi fel, szóval ehhez kell egy másik dokit kéresnem. Köszi a segitseget!

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook