Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


103. Erika8604 (válaszként erre: 101. - Barbie1018)
2017. márc. 7. 16:13

Akkor értem 

Amúgy én is fog. Gátlót szedtem előtte, jó pár évig, ami nem vált be, egészségügyi gondjaim voltak miatta, azért kellett a spirál.

102. Erika8604 (válaszként erre: 78. - Hajni1989)
2017. márc. 7. 16:10
Szia! Én is jobban görcsölök mikor megjön, bár spirál előtt is nagyon nagy fájdalmaim voltak vérzéseknél, mostanában a nagyon erős fájdalom csillapító is alig használt. Áprilisban lesz egy éve hogy fent van.
2017. márc. 7. 16:07
A méhnyálkahártyám nagyon vékony,mert fogigátlóról váltottam erre. Ezért mondta a dokinő, hogy így nem valószínű hogy lesz vérzés, ha eleinte lesz is, később el fog maradni.
100. Erika8604 (válaszként erre: 94. - Barbie1018)
2017. márc. 7. 16:02
Én ilyet nem hallottam róla, hogy nem lesz egyáltalán vérzés. Lassan egy éve van fent nekem, de minden hónapban volt /van vérzésem, az első pár nap minden hónapban erős görcsölés, persze nem olyan intenzív a vérzés, inkább közepes. Sajnos előfordult hogy a legerősebb fájdalom csillapító nem használt......
2017. márc. 7. 15:29
Altatni kellett, mert évekkel ezelőtt volt egy műtétem, amikor kivették az egyik petefészkem és a petevezetéket is. Így sajnos volt egy csomó összenövés, és a méhem is ferdén állt, így nem tudta rendesen feltenni a doktornő, csak altatásban. Valszeg majd így is kell levenni, cserélni. 10 perc volt csak. Ma még nem merek edzeni, de holnap már csak elkezdem. :)
2017. márc. 7. 12:34

Altatásban? Nekem ambulánsan,semmi altatás, kicsit méhszájon nyitni, vágni kellett, egy kis csípést éreztem, az vérzett, nekem nem a vérzés első napján tette fel.

A levétel az lesz szerintem fájdalmas.

2017. márc. 7. 09:30

Tegnap feltették nekem is altatásban. Semmit nem érzek, kicsi vérzés volt, de nem vészes.

1 hónap múlva kontroll.

Fura, hogy nem is érzem, hogy bármi történt volna. :)

2017. márc. 6. 08:09
Nem mindenki szervezete egyforma, van akinek teljesen megszűnik a menzesz, van akinek csökken a mennyisége, én nem bántam meg h felrakattam,
95. Indy19
2017. márc. 5. 20:46
Sziasztok!2016. Szeptember 30- óta van fent a Jaydess. 3 db elhúzódó mensim volt vele , 15-20 nap közötti vèrzèssekkel.35-40 napos ciklusok voltak. Most vártam volna a 4.mensimet, de nem jött meg. Mostanra állt be a kütyü. Terhességi teszt negativ, és én nagyon boldog vagyok , vègre havaj van:) kitartást mindenkinek!
94. Barbie1018 (válaszként erre: 93. - Erika8604)
2017. márc. 3. 12:57

Kösziiii.

Bár engem a dokinő azzal kecsegtetett, hogy nem nagyon lesz vérzésem. Jó lenne. :)

93. Erika8604 (válaszként erre: 89. - Barbie1018)
2017. márc. 3. 10:57
Szia, én azt olvastam, hogy vérzés alatt nem lehet intenzív mozgást végezni, vigyázni kell, mert elmozdulhat.A többi napon persze akármilyen mozgás lehetséges.
2017. márc. 2. 11:11

Vigyázok, nem lett semmi bajom.

Van akinél már a spirál levétel megtörtént, milyen volt, és ha babát terveztek összejött utána könnyen?

Lehet ez a spirál még nem nagyon terjedt el, használata, ismerete még gyerekcipőben járhat itt MO-on.

91. Barbie1018 (válaszként erre: 90. - Lovas84)
2017. márc. 1. 14:20
:D :) Vigyázz magadra azért!
2017. márc. 1. 13:15
Én pl lovagolok, és sajnos le is estem egyszer, csak nem mozdult el.
89. Barbie1018 (válaszként erre: 88. - Viki097)
2017. febr. 28. 09:00
Köszönöm a megnyugtatást, én is intenzíven sportok,: insanity, futás, kondi... De akkor így nem aggódom...:)
88. Viki097 (válaszként erre: 87. - Barbie1018)
2017. febr. 27. 23:53
igen, abszolút :) ha lejjebb görgetsz, írtam már róla egy picit :) kezdetben annyora furcsa volt, hogy aggódtam, hogy el fog mozdulni sport, meg úgy egyáltalán akár csak séta közben, de ez alaptalannak bizonyult szerencsére :) én futottam is, ugráltam is, emeltem is, semmi gond nem volt vele :)
87. Barbie1018 (válaszként erre: 86. - Barbie1018)
2017. febr. 27. 10:13

Szia Viki!

Meg vagy elégedve a Jaydess-el egyébként?

86. Barbie1018 (válaszként erre: 85. - Viki097)
2017. febr. 27. 08:20
Köszönöm. Bármilyen tornát lehet vele csinálni, futni, ugrálni, emelni - nem mozdul el?
85. Viki097 (válaszként erre: 84. - Barbie1018)
2017. febr. 27. 01:55
Én a fájdalom, illetve a kellemetlen érzés megszűnése után már sportoltam, szerintem olyan 5-7 nappal a felhelyezés után.
2017. febr. 26. 16:18

Sziasztok Lányok.

Egy hét múlva teszik fel a Jaydesst, altatásban, mert még nem szültem és a méhszájam nagyon zárt, ezért a doktornő nem akart kínozni. Örülök is neki, meg nem is.

Kérdezném tőletek, hogy sportolni lehet ezzel a spirállal, mennyi ideig kell várni a felhelyezés után a sporttal?

2017. febr. 23. 12:10

Sziasztok. Nekem a jaydess már 3 évéhez közeledik, (júniusban). Erős vérzészavar miatt tették fel, nem használt már semmilyen bogyó (sem alacsony, sem magas hormontartalmú nem volt jó). Fogigátló nélkül meg túl erős és hosszú vérzésem volt (két hét bő vérzés, két hét szünet, és volt h hónapokig véreztem, ezért volt gyógykaparásom is). Sokat szenvedtem, sajnos nem igazán van értelmes válasz, h mi a bajom, annyi a lényeg h a nyálkahártyám nagyon felvastagszik, nem lehetett vékonyra csökkenteni. Most spirál mellett is van vérzésem de sokkal kevesebb mennyiségben, igaz nem ritka h 8 naposra elhúzza, a menzesz utólsó napokban csak barnás pecsételő, meg az első napon görcsölök.

Az orvos mondta h tényleg van olyan akinél a spirál teljesen megszünteti a vérzését, vagyis amig hat a spirál nincs vérzése. Milyen jó is lett volna annyi vérzős hónapok után h nekem sem lett volna vérzésem.

Azt nem tudom h mi fog történni 3 év után, levegyem, v legyen addig amíg nem érzem teljesen hatástalan a spirál, igaz már félek a levételtől, biztos nagyon fáj.

82. Erika8604 (válaszként erre: 76. - Bridget*)
2017. febr. 16. 18:36
Szia! Nekem áprilisban lesz az első év. Közepes, van, hogy gyenge havi vérzés minden hónapban,ami nem 3 napig tart, inkább egy hétig. Ez normális? Hogy érted, hogy "megszoktam már, hogy nem jön meg?"
2017. febr. 13. 21:43

Sziasztok! Van egy eladó Jaydess spirálom, 2018.11.hóig felhasználható. Én 43000 Ft,-ért vettem, természetesen olcsóbban odaadnám.

Ha valakit érdekel,a zimaandi86@gmail.com e-mail címre írjon.

80. Viki097 (válaszként erre: 79. - NomNom)
2017. jan. 21. 22:55

köszi, nincs sok tapasztalatom repülés terén, azért kérdeztem :)

nagyobb hormontartalmú módszert (tabletta) semmiképp nem akartam (+ha itt rámjön valami hányós-hasmenéses betegség, akkor lehet izgulni, hogy fog-e így is működni), viszont a gumival és a spermicid hüvelykúppal megvannak a negatív tapasztalatok, így döntöttem e mellett. persze a kényelem sem volt utolsó szempont :)

79. NomNom (válaszként erre: 77. - Viki097)
2017. jan. 19. 08:13

Repülés előtt még az ezüst ékszerek sem csipognak be, én nem szoktam levenni.

Ha úgy lenne kalibrálva akkor minden egyes embernél csipogna vmiért.

Ennyi idősen hh az orvos spirált rakott fel? Szerintem kár ezzel terhelni a szervezetedet.

78. hajni1989 (válaszként erre: 75. - Krausz10)
2017. jan. 19. 08:05
Szia ! Nekem a felhelyezés napján őrülten görcsölt, eszméletlenül fájt, másnap már csak tompán, aztán el is múlt. Viszont mióta felhelyezték (május) azóta sokkal jobban görcsölök ha megjön!
2017. jan. 17. 17:07

sziasztok! 19 éves vagyok, nekem augusztus végén rakták föl a Jaydess-t :)

Aznap és másnap is görcsölt a hasam, de az algoflex M azért könnyített rajta valamit. Harmadnapra már nem fájt egyáltalán, de egy furcsa, szúró érzés még kb egy hétig megmaradt.

Nagyjából 2 hónapig pecsételő vérzésem volt, azóta szerencsére semmi :)

Lehet, hogy másnak is hasznos tanács lehet: nekem a doktornő ajánlotta még a felhelyezést követően, hogy szedjek Rutascorbint, mert csökkenti a vérzés mennyiségét. Én úgy vettem észre, hogy bevált, bár lehet, hogy a nélkül se lett volna vészes :)


A spirál ezüst tartalmából kiindulva lenne néhány kérdésem:

Van olyan diagnosztikai módszer, amit Jaydess-el nem lehet igénybe venni, pl MRI?

Illetve egy kevésbé fontos: Repülés előtti check-olásnál becsipog? :D

Előre is köszi a válaszokat! :)

2017. jan. 14. 22:17
Sziasztok! Nekem októberben telt el a második év a Jaydess felrakása óta. Jár errefelé valaki, akinek már cserélték a 3 éves " lejárat" miatt? Érdekelne, hogy esetleg tapasztalt e változást a 3. évben, amikor a hormontartalom kezd benne csökkenni. Számítsak valami meglepetésre? Úgy megszoktam már, hogy nem jön meg...
2017. jan. 13. 22:43
Sziasztok! Nekem csütörtök reggel raktak fel jaydess-t. Ájulás megvolt. Azóta is borzasztóan görcsölök, meg jobb oldalon szúró fájást érzek. Se ülni nem jó, meg már állni sem. Ez így normális? Első spirálom, sose voltam terhes. Arról nem írtok, hogy a felhelyezés után meddig fájt nektek. Valaki valami hasonló tapasztalat? Kösz előre is...
74. Erika8604 (válaszként erre: 73. - Indy19)
2016. dec. 10. 22:00
Ez természetes, ne aggódj. Pár hónapig ez elofordulhat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook