Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


133. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 132. - Barbie1018)
2017. aug. 27. 21:46
Szia! Megkérdezhetem mikor múlt el a vérzésed és meddig volt esetleg pecsetelő vérzésed előtte? Gyógyszerről álltál át? Nekem 2 hónapja van fent, ebből az első hónapban 7, a második hónapban 11 olyan nap volt, amikor nem véreztem és pecseteltem, és már nagyon bosszant és aggaszt.
2017. aug. 27. 21:08

Sziasztok!

Nekem január óta van fent a spirál. Nagyon szeretem. Kényelmes, nem érzek semmit. A migrénem gyakorlatilag elmúlt. Vérzésem nincs, aminek nagyon örülök. :)

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a megoldást.

131. jennyfer13 (válaszként erre: 130. - D5cb1c7ec0)
2017. aug. 21. 21:15

Köszönöm szépen tudok angolul, mindenképp utána is olvasok. Végre valami tartalmas anyag róla. Én is tudom, hogy jobb levetetni, csak azért húzom halasztom mert félek a procedúrától, de tudom túl kell esni rajta, ez van :) Durva, hogy már az első évtől lecsökken 6mikrogramm/24órára a 14-ről..

Köszi szépen a segítséget!!

130. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 129. - Jennyfer13)
2017. aug. 21. 19:33

A nap végén persze Te tudod, hogy milyen rizikót vállalsz be. Fórumokat nem tekintenék hiteles forrásnak a helyedben.


Ez a jaydess.com hivatalos oldalról van:


"Removal of Jaydess


Jaydess should be removed no later than the end of the third year of use."

Forrás:

[link]


Illetve a magyar felhasználói útmutatón is még az van, hogy 3 év lejárta előtt el kell távolítani.


Ez a pdf filet pedig a kanadai buyer rakta össze, mert ott is Jaydess néven fut.

[link]


Nem tudom tudsz-e angolul, de érdemes megnézni a 4. táblázatot a 16. oldalon a hormonkibocsátás mértékéről az évek alatt.


Illetve az alábbi mondatot a 23. oldalon:

"A JAYDESS system should not remain in the uterus longer than 3 years." ami azt jelenti, hogy nem szabadna 3 évnél tovább a méhben hagyni.

129. jennyfer13 (válaszként erre: 128. - D5cb1c7ec0)
2017. aug. 21. 17:17

Köszönöm a választ! Ezt találtam egy nőgyógyászati oldalon, illetve a mirena fórumon is esett erről szó, ezért kérdeztem :)

" A Jaydess kibocsájtása 6 microgram naponta 3 évig, majd 3 mikrogram/nap 2 további éven át. A hatása kettős:hagyományos méhen belüli eszköz idegentest – beágyazódást gátló hatása mellett a hormonális hatása során a méh belső rétegének, az úgynevezett endometriumnak (méhnyálkahártya) a havonta történő kifejlődését szabályozza, ennek a rétegnek a vastagsága nem elegendő ahhoz, hogy a teherbe esés bekövetkezzen, a méhnyak csatornában ahol a spermiumoknak a nyákon keresztül kell jutniuk a normál nyák sűrű ragasztószerű .átjárhatatlan lesz a spermium számára. A hatás tehát többszörös és nagyon effektív."

128. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 127. - Jennyfer13)
2017. aug. 21. 15:41

Szia! Nem teljesen értem mit értesz "sima spirál" alatt. A Jaydessben csak a hormon az, ami miatt nem leszel terhes, nem pedig a műanyagtól, amiből készült. Szóval ha nincs már hormonkibocsátás a 3. év után, akkor nem vagy védve. A rézspirál az más kategória, mert ott maga a réz molekulák, amik megakadályozzák a terhességet, szóval ott a spirál anyaga. De még azt is 10 évente cserélik.


Szóval én kb 99,9%-ra mondom, hogy a 3. év után cseréltesd, és ne hagyd csak úgy bent.

2017. aug. 19. 20:34
Sziasztok! Tudtok valamit arról, hogy a 3.év végéig le kell vetetni vagy maradhat fönn tovább is, sima spirálként működve? Sokat írják, hogy a Miréna akár 7 évig is fenn van...
126. Barbie1018 (válaszként erre: 125. - Jennyfer13)
2017. aug. 15. 07:31
Először a Meder utcán voltam nála, kontrollon a Mamutban. Írtam üzit. Bocsi nemrég vettem észre hogy írtál. :(
125. jennyfer13 (válaszként erre: 116. - Barbie1018)
2017. aug. 9. 11:24
A Mammutban lévő magánrendelőjében voltál a doktornőnek? Írtam üzit :)
124. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 122. - D5cb1c7ec0)
2017. aug. 4. 00:48

1 hónapos beszámoló

Az első Jaydess mensim 2 nappal korábban jött meg. Felhelyezés és a mensi között összesen 7! olyan nap volt csak, amikor nem pecseteltem. :( Viszont egyszer sem volt fájdalmam, nem görcsöltem.


Az első menszeszem 5 napig tartott, ahogy általában, talán azt mondanám, hogy kb fele volt egy normális mensinek intenzitásban.


Viszont a mensit megelőző 4-5 napban annyira depressziós voltam, hogy eret tudtam volna vágni, és kivágtam a pasit, aki miatt feltetettem a Jaydess-t :D De most már legalább kevésbé fog idegesíteni, ha még mindig pecsetelni fogok továbbra is.


A szálakat azt mondta, hogy nem érezte szex közben. Az első együttlét után már a szálak fel is kunkorodtak vagy nem tudom mit csináltak, de már nem érzem őket olyan könnyen. :)

123. Viki097 (válaszként erre: 122. - D5cb1c7ec0)
2017. aug. 1. 09:52
nekem lassan 1 éve van fönt és még mindig szúrós a szál, ujjal néha én is érzem. viszont szex közben nem okoz semmi gondot, eddig azt mondták a srácok, hogy nem érződik számukra
122. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 121. - Barbie1018)
2017. júl. 7. 23:19

Igen, egészen biztos, hogy ez is közre játszott mikor pánikrohamot kaptam. Nagyon sok a negatív tapasztalat az interneten, de muszáj észben tartani, hogy legtöbbször az ír értékelést, akinek valami problémája volt. Azok, akinek minden rendben volt csak ritkán írnak véleményt, ezért is akartam megírni az én tapasztalataimat.


És ha tapasztalatokról van szó, akkor egy kis helyzetjelentés. Ma volt a 3. napja, hogy bent van. Nagyon jól aludtam az első éjjel, a 2. naptól már semmilyen gyógyszert nem kellett bevennem és nem is görcsöltem.

Talán annyi, ami zavar, hogy mintha lelassította volna a menszeszemet. Pont az ellenkezőjére számítottam, hogy ha felrakják, akkor majd nagyon megindul a vérzés, de ma van az 5. napom és nagyon erős vérzésem még nem volt. Néha előfordul 1-1 ilyen ciklus nálam, szóval lehet most is erről van szó.


Ami viszont kérdésem lenne hozzátok: ellenőriztem már másnap a szálakat, és alig kellett benyúlnom és éreztem is. (a méhszájamat is, szóval nem a zsinór van szerintem túl lent, hanem lehet ilyen az anatómiám).

Viszont nagyon keménynek és szúrósnak éreztem a szálakat. Nektek milyen élményetek volt vele? Okozott gondot szex közben? Olyanokat olvastam, hogy majd puhább lesz vagy feltekeredik szépen a méjnyak közé idővel. Nektek ez hogy volt? Köszi

121. Barbie1018 (válaszként erre: 120. - D5cb1c7ec0)
2017. júl. 6. 21:14
Örülök, hogy a pozitív tapasztalatot is megosztottad. Sokszor csak a rossz jut el másokhoz, pedig egy remek dolog a Jaydess. :)
120. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 112. - D5cb1c7ec0)
2017. júl. 5. 21:44

Sziasztok!

Ma tették fel a Jaydesst.


Huh, de nehéz volt idáig eljutni...


Még május végén voltam citológián. Ezt még egy nagyon nagyon rossz nőgyógyásznő végezte a Nőgyógyászati klinikán. (erről az előző kommentembe lehet olvasni) Mikor visszamentem, hogy a Jaydesst szeretném inkább, akkor azt mondta, hogy Ő azt biztos nem teszi fel nekem, mert 2x is próbálta már szült nőknek, és iszonyatosan fájt nekik. Szóval ha ezt akarom, akkor menjek be a kórházba és kérjem, hogy találjanak ott orvost, aki majd altatásban kell, hogy feltegye Nekem....

haza mentem és kaptam egy pánikrohamot.


Értelemszerűen egy másik orvost akartam találni, ezért kezdtem el itt kérdezősködni és privátban levelet küldeni, mert kb volt 3-4 napom a menzeszemig egy új orvost találni.


Aztán megjött a citológiám eredménye, ami nem negatív, hanem ASC-US lett. Ezt akkora örömmel közölte az a sintér doktornő, hogy én ilyet még életemben nem éltem. Azt mondta, hogy nem biztos benne, hogy megértettem-e miért van ennyire az ellen, hogy feltegyenek nekem ezt a spirált... "mert hogy én még abban a korban vagyok, amikor az embernek gyakori a párcseréje és nincs tartós kapcsolata". 30!!!! éves leszek pár hónap múlva. A párkapcsolati helyzetemről soha egy szó sem esett, szóval ezen a ponton majdnem leestem a székről.


Szóval ebben a ciklusban biztos nem rakják fel a spirált, de helyette nyertem egy HPV tipizálást.


Természetesen ahhoz már egy másik orvoshoz mentem el. Újabb 2 hét várakozás.... és az sem lett negatív :D Jó, 16 és 18-ra igen, de "egyéb kórokozó jelenlétére utaló DNS kimutatható volt".

Itt egy nap kálvária kezdődött mire elértem az orvost, hogy magyarázza már el Nekem az emailben küldött leletet, hogy ez mégis mit jelent.

Ezen a ponton már több, mint 100 ezer forintom volt a dologban (citológia, GoldLily, Jaydess, HPV tipizálás).

Végül megnyugtatott az orvos, hogy nincs semmi baj, csak 6 havonta kell mennem citológiára mostantól.


A nagy kérdés: spirált fel lehet tenni? IGEN :D


Másnak kb csak itt kezdődik a sztori, hogy a felhelyezés fájni fog-e és utána milyen mellékhatások várhatóak. Én kb 10 évet öregedtem mire eddig a pontig eljutottam.


Szóval ma reggel elmentem a Swiss klinikára, ahol a JÓ orvosom dolgozik. Sokat kérdezgetett, végzett ultrahangot (már kezdtem aggódni, hogy valamit talál, ami miatt mégse lehet feltenni).


Mondtam neki, hogy 3 órája bevettem 1 cataflamot, vizsgálat előtti 1 órával még egyet, meg egy no-spa-t és hoztam valamit, amire rá tudok harapni, ha nagyon fog fájni. Nagyon viccesnek találta.


Mondta, hogy majd narrálja, hogy mi történik és mikor kell ráharapni, hogyha fájni fog. Matatott lent, éreztem egy hirtelen kis szúró érzést, kivette a kacsát, majd újra ultrahang. Azon már mutatta, hogy nézzem... az ott már bent a spirál.


Kívánom mindenkinek, hogy annyira fájjon csak, mint Nekem. Talán az 1-t ha elérte a 10-es skálán. A fogászaton az injekció beadása hosszabb és fájdalmasabb volt.


A behelyezéskor és a délelőtt folyamán nem görcsöltem. Inkább a pszichés tudat, hogy ott már van valami bent. Délben és késő délután még bevettem 1-1 no-spat. Most este kicsit kezdett görcsölgetni, de nem jobban, mint mikor megvan. Azért bevettem még egy cataflamot. Nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, de ami ennél is rosszabb, hogy nagyon lassan hatnak a fájdalomcsillapítók, szóval ma biztosra mentem inkább, de általában nem gyógyszerezem magam.


Néhány adat: nem szült, 30 közeli nő vagyok. Menszesz 3. napján, de még az erősebb vérzés előtt tették fel (csak ma rendelt az orvosom). Kontroll 3 hónap múlva.


Nagyon bízom benne, hogy innentől már nem lesznek gondok és hamar barátok leszünk Jaydess-vel.



Végül a Swiss klinikán Dr. Ambrus Zoltánhoz mentem, és Ő tette fel.

2017. jún. 30. 13:58

Helló lányok.

Kicsit buta a kérdés ,tudom ezért bocsássatok is meg nekem, kérlek.

Tavaly május eleje óta vagyok Jaydess viselő.

Semmi problémám nem volt vele.

Áprilisban rutinvizsgálaton kiderült ,hogy a bal petefészkemben több ciszta is van.

A dokim azt mondta, nem nyúl hozzá,(tumormarkeres vérvizsgálat eredménye jó lett) majd felszívódik, kilökődik, következő menstruáció után menjek vissza. Ezt májusban mondta, azóta maximum pecsételő vérzésem volt.

Picit aggódom ,hogy ez vajon normális e? Összefüggésbe hozható e a Jaydess ezzel?

Illetve ugye biztosan nem eshetem teherbe?? (Májusban az ellenőrzőszál, meg minden rendben volt az UH-szerint )

118. Barbie1018 (válaszként erre: 117. - Szuzi91)
2017. jún. 21. 10:12
Biztosan használhatsz! Nekem azt mondta a dokim, hogy bármi lehet, amit egyébként előtte csináltam: kondi, futás, .... szóval a masszírozó simán mehet.
117. Szuzi91
2017. jún. 18. 13:30

Sziasztok! Nekem március óta van Jaydess spirálom, lassan minden rendeződik köztünk. :)

Viszont szeretnék kicsit fogyni, formásodni is. Tornázok rendszeresen, emellett szeretnék masszírozó gépet használni a problémás területekre. Azt tudom, hogy a Flabelos-t nem lehet használni, de kézi masszírozó készüléket használhatok a hasamon? (Nekem a Relax & Tone készülékem van.)

Előre is köszönöm!

116. Barbie1018 (válaszként erre: 113. - D5cb1c7ec0)
2017. jún. 9. 20:30

Bocsi, most vettem észre hogy kérdeztél. Írtam üzit is. dr. Szalóki Alíz tette fel a spirált, sőt ő maga javasolta.

Magánrendelésén kerestem meg és a Sote 2.-n tette fel.

Tündér dokinő egyébként!

115. Lovas84 (válaszként erre: 114. - D5cb1c7ec0)
2017. jún. 7. 15:26
Szia! Nekem Fülöp Viktor ajánlotta és rakta is fel Egerben, Pesten is dolgozik az Istenhegyi Géndiagnosztika Centrumban.
114. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 100. - Erika8604)
2017. jún. 6. 20:22
Szia! Megkérdezhetem ki tette fel Neked a Jaydess-t? Köszi
113. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 105. - Barbie1018)
2017. jún. 6. 20:21
Megkérdezhetem ki helyezte fel Neked a Jaydess-t? Köszönöm
2017. jún. 5. 21:53

Sziasztok! Tudna valaki ajánlani nőgyógyászt Budapesten, aki ügyesen tette fel a Jaydess-t még nem szült nőnek?


Múlt héten voltam rákszűrésen magán klinikán, de nagyon negatív véleményeim lettek arról az orvosról. Eleve Goldlily-t ajánlott (amit már meg is vettem :( ), a hormonálist nem is említette. Most saját úton próbálom a legmegfelelőbben megtalálni, mert a réz spirálnál az erős és elhúzódó vérzést nagyon nem szeretném. Meg ez a doktor nagyon IUD felhelyezése ellen van (nem értem akkor miért nem mondta a telefonba, mielőtt időpontot foglaltam, mert akkor nem hozzá megyek). Olyanokat mondott, hogy hát megpróbálhatjuk felrakni, de ha nem sikerül elveszik a spirál. Közel 30000 ft-ot fizettem csak ezért a vizsgálatért, szóval ilyenkor nem "lehet" és "majd megpróbáljuk" mondatokat szeretnék az orvos szájából hallani. Előre is köszönöm

111. Barbie1018 (válaszként erre: 110. - Ev**)
2017. márc. 17. 21:35

Szerintem mindenképpen várj, légy türelmes. Nekem 11 napja van fent. Az első napokban görcsöltem, véreztem, de ma már nem volt semmi. Kopp-kopp-kopp.Én is a fogigátlóról váltottam, szintén migrén miatt. Is. Meg a korom miatt is.

Nálam csak 6 nap volt a fogigátló és a Jaydess között. Ha neked eltelt 2,5 hónap, akkor kicsit hosszabb lesz a folyamat,de ne add fel. A vérzés addig marad amíg a méhnyálkahártya el nem vékonyodik. Ha előtte gyógyszert szedtél hamar el fog vékonyodni. Kitartás. Semmiképpen ne szedesd le!

110. Ev**
2017. márc. 17. 11:30

Sziasztok!

Január 16-án rakták fel a jaydesst. Előtte 8 évig szedtem a gyógyszert,mire rájöttem,h attól volt állandóan migrénem.

A Jaydess felrakása óta kb 3olyan hét volt,amikor nem véreztem és nem is fájt semmi. Most ez a 11.napom zsinórban,hogy össze-vissza vérezgetek,egyik nap igen,másik nap nem. És az alhasam is fáj. A gyógyszer és a spirál között volt kb 2,5 olyan hónap,amikor nem volt bennem semmilyen hormon és tök jó volt. A spirál óta pattanásos lettem,holott nem voltam az,többször is fájt a fejem,ami a gyógyszer elhagyása után egyszer sem fordult elő és ugye szinte állandóan vérzek. A nőgyógyász szerint a spirál jó helyen van. Mik a tapasztalatok,szerintetek érdemes még várnom,vagy szedessem le?

109. Barbie1018 (válaszként erre: 108. - Erika8604)
2017. márc. 14. 10:40

Nekem hála az égnem nem volt fejfájásom mióta fent van a spirál, igaz az még csak egy hét, de máskor már ilyenkor tuti van egy roham.

Nagyon bizakodom. Még mindig vérzek, sőt egyre erősebben, kicsit görcsölök is de ez gondolom belefér. A jövő héten lenne a rendes mensi. olyankor iszonyú migrénem szokott lenni, hát most kíváncsi leszek.

108. Erika8604 (válaszként erre: 104. - Barbie1018)
2017. márc. 13. 21:29
Szia. Én is nagyon migrénes vagyok, plusz az időjárás változást is rendesen megérzem. Remélem beválik a spirál Neked 😊
107. Barbie1018 (válaszként erre: 106. - Viki097)
2017. márc. 9. 17:04
Köszönöm. Megnyugtattál. Még nagyon friss a dolog barátkoznom kell vele. De igy nem aggódom.
106. Viki097 (válaszként erre: 105. - Barbie1018)
2017. márc. 9. 16:41
szerintem semmi gond nincs :) nem egyfolytában véreztem én se. volt olyan, hogy 16-20 óráig semmi, aztán megint...
2017. márc. 9. 16:21
Lányok beijedtem. :) Hétfőn tette fel a doki a spirált egy pici vérzés volt aznap. aztán elmúlt, de ma görcs közepette megint vérzek. Normális ez?
104. Barbie1018 (válaszként erre: 103. - Erika8604)
2017. márc. 7. 16:25
A fogigatlot a korom miatt nem szedhettem tovabb. Plusz rettenetesen migrenes is vagyok. Talan azon i segit a kis kütyü.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook