Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. márc. 30. 14:51

Sziasztok!

Holnap lesz egy hete, hogy lecserélték a spirálomat újra 3,5 év után. Vissza olvastam az akkori első felhelyezésről szóló kommentemet és hát eléggé könnyed hangnemben írtam róla, annak ellenére, hogy pontosan emlékszem mennyire fájt, szóval ezúttal is rettegtem, immár tudva mire számítsak. Annyira, hogy mire odaértem már remegett a kezem... A dokim valamelyest mindig meg tud nyugtatni, rendkívül profi és jófej, az elsőt is ő rakta fel. Előtte és utána is ultrahangozott, hogy minden rendben van e. A régi levétele egy pillanat alatt megvolt, felszisszentem ugyan a meglepő hirtelen pillanatnyi fájdalomtól, de az még nem volt vészes. Aztán jött a fertőtlenítés. Végül az új felhelyezése. Lényegében pikkpakk megvolt az is, de hát nah fájt. A korábbi posztomban azt írtam, hogy "kellemetlen volt" az első felhelyezés... Utólag szerintem enyhén fogalmaztam. Másodjára kevésbé fájt, de még ez is túlmutat a szimpla "kellemetlenen". Aztán utána is megvolt az ultahang és kész is voltunk. Mivel már az elején mondtam a dokimnak, hogy legutóbb is milyen rosszul lettem a leesett vérnyomásomtól, amin a mostani izgalom csak tudott volna, ezért ezúttal előrálátóan ott maradtam a székben fekve pár percig amíg megcsinálta a papírozást. Addigra éreztem is, hogy visszaáll a vérnyomásom, úgyhogy ezt a rosszullevős kellemetlenséget ezúttal sikeresen kiküszöböltük. Ami viszont a lábadozást illeti, most vagy rosszabbul viselem és tovább tart, vagy mégsem emlékeztem olyan jól rá utólag, hogy mennyire is fáj ez. 3-4 napig tényleg alig tudtam ülni, guggolni, előre hajolni. 3 napig csak feküdtem, minden felkelés, megmoccanás fájt. Még ma is fáj az ülés hosszabb távon/bizonyos helyzetekben. Tüsszentés/köhögés/khmmm...nagy wc-zés az első 2-3 napban felejtős. A röhögős vígjátékok, valamint a hirtelen ijesztgetős, gyomor összerándítós horrorok nézése szintén. Minden nap jobb egy kicsit, de nem tudom mennyi idő lesz, mire minden ugyanúgy fog menni. Lassan egy hét eltelt, néha kicsit aggódom, hogy biztos minden oké e, de hát erre volt az ultrahang utána, amin minden rendben volt. A csere miatt pecsételős vérzésem volt az első nap, nagyon minimális. Ha sokat ültem még 3 napra rá is előfordult, de azóta az sincs. Remélem tényleg minden rendben van és hamarosan minden kis fájdalom elmúlik, mert egyébként a legjobb, legkényelmesebb döntés volt. Mivel én sem menstruálok tőle még kényelmesebb és költségben is megéri szerintem. Elvileg az az új infó, hogy a gyártó szerint nem csak 3,hanem 4 évig is fent lehet. Így aztán végképp megéri. Én 61.500 Ft-ért vettem a mostanit győri Szimpatika gyógyszertárban.

252. Kex2
2022. márc. 4. 17:59
Nekem csalódás volt ez az eszköz, bejegyzésemmel csatlakoznék a jónéhány előttem szólóhoz. Csaknem fél év elteltével sem fogadta be a szervezetem, folyton véreztem tőle és belefáradtam. Szîvem szerint senkinek nem ajánlanám, csak remélni merem, hogy immáron az eltávolítása után már csak egyszer fogok menstruálni egy hónapban.
2022. febr. 25. 08:17

Sziasztok!

Van esetleg olyan köztetek, aki nem kizárólag fogamzásgátlás céljából rakatta fel a Jaydesst, hanem rendkívül erős, fájdalmas menstruációja volt tabletta mellett is ès ez segített a problémán?

250. Vera027 (válaszként erre: 249. - Zsozso02)
2022. febr. 18. 20:19
Igen, normális.
2022. febr. 17. 08:25

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni hogy az alábbiak normálisak e ?

Február 7.én raktak fel jaydess spirált azóta barna “folyásom” van ilyen nyálkás, illetve párom a múltkor érezte a jelzőszálakat és amikor felnyúltam magamnak akkor én is ki tudtam tapintani azonban a mai napon egyikünk se érezte. Kicsit megijedtem. Más is járt már így vagy normális ?

248. Gy.
2021. nov. 17. 19:28

Sziasztok!


Azért regisztráltam, hogy megosszam veletek a tapasztalataimat jaydessel kapcsolatban.


Mielőtt belevágtam itt olvastam a legtöbb hozzászólást ezzel kapcsolatban és kicsit megijesztett, mert nagyon sok rossz tapasztalatot olvastam.

Ennek ellenére belevágtam, mert egyik szervezet sem egyforma, én bíztam abban, hogy semmi problémám nem lesz, nővéremnek is volt más fajta és neki sem volt semmilyen problémája; szóval bíztam a genetikában :)

Szerencsére így is lett :)


De kezdem az elejéről:

Fogamzásgátlót szedtem már nagyon régóta, viszont a kor előrehaladtával a trombózis veszély kialakulásának nagyobb volt az esélye, így váltanom kellett egy másik alternatívára és még nem szültem.


Első körben pár héttel a felhelyezés előtt megvizsgált az orvos, hogy minden rendben van-e, felhelyezhető-e a méhen belüli fogamzásgátló. Ezután beszéltünk meg egy időpontot, mégpedig akkorra, amikor éppen meg van, mert ilyenkor a méhszáj ki van tágulva és könnyebb a beavatkozás.

A felhelyezés számomra sem volt kellemes, ki lehetett bírni, viszont mivel hátra hajló méhem van, így először az orvosnak előre kellet húznia, hogy rendesen be tudja helyezni a megfelelő helyre a jaydesst, olyan érzés volt, mintha tűkkel szurkáltak volna belül. Kb 5 percig tartott. Közben az aszisztensnő aranyos volt, mert mondta, hogy nyugodtan káromkodjak :D, persze inkább csak pár "aúú" jött ki a számon. Aztán behelyezés után ultrahanggal megnézték, hogy jó helyen van-e, kell-e esetleg még igazítani rajta, tehát alaposak voltak és kedvesek.

Tesómat kértem, hogy kísérjen el és jól is tettem, mert görcsöltem kicsit a beavatkozás miatt, jó volt a támogatás és így könnyebb volt autóval haza menni.


Aznap még görcsöltem, mintha akkor jött volna meg, erre vettem be gyógyszert, akkor jobb volt.

Következő nap (2.nap) enyhébb volt a görcsölés, a gyógyszer ismét segített.

Harmadik nap pedig már csak egy érzés volt bal oldalt a méhemnél, csöppet sem fájt, csak amolyan érzés, nehéz leírni.

A menstruációm a felhelyezés után még olyan 4 napig volt meg, nem volt vészes, enyhe volt. Ezután még olyan másfél hétig enyhén barnás folyásom, pecsetelésem volt. Tehát olyan 2 hét után mondhatni megszűnt ez is.

A felhelyezést követő napokban én sokat pihentem, mert azért tartottam az elmozdulástól, meg úgy voltam vele, hogy mivel home office-ban tudtam dolgozni, akkor miért ne használnám ki a helyzetet és itthonról dolgozok, pihentetem, hagyom regenerálódni, hozzászokni a szervezetemet, hiszen egy idegen tárgy került belém.

A párommal az első együttlétre 2 hét után került sor, semmi probléma nem volt, sem én, sem ő nem érezte a jelzőszálat, nem fájt közben semmim. Másnap volt enyhe, picike vérzés, harmad nap barnás, majd utána ez is megszűnt.

37 napra jött meg a menstruációm minimális görccsel (36.nap enyhe barnás folyás jelezte, hogy lesz valami), hívtam is az orvost időpontért kontrollra; megvizsgált és mutatta is ultrahangon, hogy jó helyen van a jaydess és minden rendben van, kérdezte, hogy a jelzőszálat éreztük-e párommal, mondtam, hogy nem. Kérdezte, hogy volt-e pecsételő vérzés, mondtam, hogy az sem; viszont jelezte, hogy ha lenne, akkor gyógyszert tud felírni, ami amolyan enyhe hormonális gyógyszer, ami segít ennek orvoslásában. Elmondta, hogy a vérzésem még 3 hónapig lehet rendszertelen, de ez normális.


Szóval most itt tartok kb 1 hónap távlatában. Nem bántam meg. Remélem a továbbiakban sem lesz semmi problémám vele. Egyelőre a hátránya számomra annyi, hogy a felhelyezés nem kellemes.


Valószínűleg amúgy szervezet függő, hogy kinek hogy reagálja le, fogadja el az idegen testet; és a tapasztalatokat olvasva elgondolkodtam, hogy általában az ember a negatív élményeket osztja meg inkább, mint a pozitívakat, ezért olvasni sok rossz élményt, így gondoltam, hogy én is leírom az enyémet.


Remélem tudtam segíteni az élménybeszámolómmal kicsit azoknak, akik fontolgatják :)

247. D.Deveraux (válaszként erre: 246. - Cili.Angel)
2021. szept. 20. 17:24

Szia! Engem érdekelne, tudnál adni kontaktot, ahol megbeszélhetjük?

Köszi :)

2021. szept. 20. 13:31

Sziasztok!

2021.09.16. an váltottam ki a Jaydess nevü spirált,de meggondoltam magam így megválnék tőle. 59.000 ft ért vettem 55.000 ft ért postával együtt szívesen továbbadnám.

245. Zsffer
2021. szept. 15. 10:08

Sziasztok!

19 éves vagyok, és fél éve tetettem fel a jaydess spirálom. Előtte ezen a fórumon néztem véleményeket róla sajnos csak negatívat láttam. (Gondolom azért mert a pozitívval kevesen jönnek ide vissza megosztani a véleményüket.) Sajnos az enyém sem pozitív. Az elsö 2 honap brutális fájdalmak között telt szinte folyamatosan, azt hittem el is mozdult de 3x is vissza mentem orvoshoz,de azt mondta minden rendben maja el múlik. Ígyis lett rá kb.1 hónappal. Viszont azóta se tudom, mikor menstruálok, mert random vérzek. Tampont el is kellett felejtenem mert az továbbra is fájdalmakat okozott. Úgy egy hónapban legalább 1,5 hétig menstruálok a mai napig! Ha még ez nem lenne elég párommal fájdalmas a szex, és utána vérzek, ha nem közben. A libidómról ne is beszèljünk, mert a felhelyezés pillanatában eltűnt és azóta sem jött vissza. Most fèl éve van felnt, és eljött a pillanat, hogy elegem lett a szenvedéből, az orvoshoz járásból, és abból, hogy ráment az azelőtti fantasztikus szexuális életem.Kicsit sajnálom azt az 50 ezer forintot amit erre sajnos kidobtam.Remélem hasznos a tapasztalat, aki hasonlòkat tapasztalt, kérem írjon.

244. Vera027
2021. szept. 6. 14:06

Sziasztok!


Jelentkezem az első 4 hónap észrevételeivel a jaydess spirál felhelyezését követően.

Nekem azóta is van barna folyásom (de minden árnyalatában kb.), hol véres pecsételés. Néha pár napig kimarad, viszont szex után mindig van. Együttlétkor a párom eddig talán kétszer ha érezte.


Amióta felhelyezték nem tudom, hogy mikor menstruáltam. Tehát a menstruációs görcsök és egyéb tünetek szinte teljesen elmúltak. Tisztasági betét egyébként a "barnázásra" és a véresebb folyásra is elegendő.

Strandra/nyaralásra pl. úszáshoz való tampont használtam, amin a vazelinréteg gátolja a víz bejutását (dm-ben kapható).


Ma voltam kontroll vizsgálaton, ahol az orvosom mindent rendben talált. Ha 2 hónap múlvára sem múlik el a pecsételés és a barna folyás akkor kicsit lejjebb húzza az eszközt.


Ezen kívül valójában semmilyen mellékhatása nincs (nálam) a jaydessnek. Személy szerint én nem bántam meg azt, hogy ezt választottam még annak ellenére sem, hogy szinte állandóan van valamiféle folyásom és emiatt még nyaraláskor/strandon is tampont raktam fel, a napi tisztasági betét rutinról nem beszélve.. De valamit valamiért.

243. Nusss
2021. júl. 19. 21:31
Sziasztok! Akik levetették, lekerült már a jaydessük, az a plusz 4-5kiló és a vizesedés mennyi idő után indult el lefele? Annyira bosstantó már, hogy bármit csinálok meg sem mozdul, fel vagyok ugyanúgy ödémásodva.. Mint egy michelin baba, néha úgy érzem magam:D
242. Nusss (válaszként erre: 241. - Lamano)
2021. júl. 19. 21:27
Nekem a menstruáció kb 3.napján vette le a doki, és utána elég sokáig pecsételtem. Nekem 9hónapig volt fent, épp elmúlt már a pecsételés, inkább más gondok voltak. És baromira örültem, hogy újra ugyanaz a lemez, mint mikor felkerült:D
241. Lamano
2021. júl. 6. 08:24
Sziasztok, Nekem tavaly májusban helyezték fel a jaydess spirált, mert fél időtől szinte folyamatos pecsételésem volt, túl voltam már egy mióma műtéten. Szerencsére a spriál szuper jól helyrerakta a ciklusom. Azonban szeretnénk babát, így levetettem, 4 napja, és azóta folyamatosan vérezgetek. Kinek hány napig volt levétel után vérzése?
240. nrszk (válaszként erre: 237. - Szilvi1110)
2021. jún. 27. 04:21

Szia Szilvi!


Megosztom itt az egesz vizsgalat tapasztalatait, hatha valakinek hasznos lehet ez.


Eloszor a doktorno perceken at leteremtett, hogy miert van spiralom, ha meg sosem szultem. Mikor probaltam elmondani az okat, tobbszor felbe lettem szakitva - ez mar megalapozta az egesz latogatas hangulatat. Egyetlen mondatot nem tudtam vegigmondani, mert mindenhez volt valamilyen kommentje a dokinak.


Tobbszor celozgatott arra, hogy ezzel a spiralozassal csak a jovobeli teherbeesesem eselyeit rontom?!?!? Ezt nem tudtam hova tenni. Azert dontottem a doktorno mellett, mert allitolag IUD eszkozokben igencsak jartas.


Megvizsgalt, eloszor azt mondta, latja a veget, igen, majd fel perccel kesobb azt mondta, hat nem latja, ezt csak muteti uton tudja eltavolitani. Persze privat rendeles volt, szoval megkaptam a telefonszamat, hogy hivjam fel a mutet reszleteivel kapcsolatban, hogy ne az ott levo klinikan keresztul tortenjen ez? Ezt mar csak o tudja.


Mindekozben egy hormonalis injekcio kurara akart rabeszelni, mert a sulyfeleslegem leadasaban szerinte csak ez segithet. Papirra mar azt irta, hogy dieta es rendszeres testmozgas (amit mondtam neki, hogy csinalok, de a honapok ota valo otthonules home office miatt nem volt jo hatassal a rutinomra - ezt sem sikerult egyebkent egyben kijelentenem).


A sok hablatyot probaltam lezarni azzal, hogy megkerdeztem “ha ennyire rossz otlet volt ez a Jaydess spiral, akkor mi lehetne a jo megoldas a jovobeni fogamzasgatlasra?”, na erre azt a valaszt kaptam, hat hogy akkor visszarakjuk a Jaydess-t. Na itt dontottem el, hogy oda nem megyek vissza tobbet.


Rettentoen felzaklatott, draga mulatsag volt, ami meg dragabb lehetett volna, ha visszamegyek hozza, hogy megmutson teljesen feleslegesen.


Azota el tudtam erni az orvosomat, aki par masodperc alatt eltavolitotta a spiralt es 5 perc alatt lebeszeltuk, hogy hogy es mikor esedekes a kovetkezo spiral feltetele.


Nem szeretek senkirol rosszat irni, ezert nem is irtam ertekelest a doktornorol, aki 4.5 feletti ertekelessel van jelen egy nepszeru magandoki oldalon, de ez nagyon sok(k) volt. :/

239. Lilylen
2021. jún. 4. 16:21
Sziasztok! Én még nem szültem (nem is fogok sosem) és emellett a spirál mellett döntöttem, mint fogamzásgátló. Esetleg tudnátok ajánlani nőgyógyászt, aki nem szült nőknek is felhelyezi ezt a spirált Budapest vagy Miskolc közelében? Előre is köszi!
238. KDqt
2021. máj. 27. 10:30

Sziasztok!

Én orvosi tanácsra döntöttem a Jaydess mellett. Felhelyezés előtt meg is jegyezte,hogy jó választás volt. Anyukám szerint is inkább a spirál,de megmondom őszintén én a tablettát el is vetettem mint ötletet. Szóval így kiváltottam a Jaydesst ami kerek 50 ezer forintba került. Ez így hirtelen nagyon magas összeg,de ha hónapra leszámolva nézem akkor mindjárt barátságosabb az ára. (Egyes országokban egyébként kicsit drágábban mint ingyen dobálnak meg vele.)


Egy hónapra rá el is mentem felhelyeztettni. Nagyon izgultam,mert kb. csak rosszat olvastam róla a neten. (Utólag egy kis okosság amire ennek kapcsán kellett rádöbbennem: kommentet nagy százalékban olyanok írnak,akiknek problémájuk/komplikációjuk volt és stb.) A felhelyezés nem vett igénybe 5 percnél többet. Nekem nagyon jó fej orvosom van. Előtte elviccelődött velem és persze bemutatta a kis spirált is szépen elmagyarázva mindent. Az asszisztensek előtt is le a kalappal,ők is remekül eloszlatták bennem a félelmet és az idegességet. A felhelyezéssel kapcsolatban is csak negatívakat olvastam. El kell ismernem nem a legkellemesebb érzés volt,de nem is modernkori inkvizició ahogy páran itt leírták. Kb egy pillanatig éreztem egy erősebb szúró érzést. Éppen csak annyi időre tényleg,hogy fel tudjak szisszenni aztán el is múlt. Ezután menstruációs görcs érzést éreztem. (Hozzátenném én erős görcsölős fajta vagyok) Kész is voltam. Ez a görcs maradt csak utána,az én esetemhez mérten ez sem volt annyira erős. Egy szem gyógyszert be kellett kapnom utána,de azt is inkább a fejfájásomra mert pont akkor jött időjárás változás és ilyenkor nekem szörnyen tud fájni a fejem. Egy óra után így a görcs is enyhült. Engem inkább az idegentest érzés idegesített jobban,de nyilván ez is el fog múlni. Éjszaka 1-2x ébredtem arra,hogy érzek egy kis görcsölést,de annyira elhanyagolható volt,hogy egyből vissza is tudtam aludni. Ébredéskor semmi bajom nem volt. Max egy nagyon minimális,de tényleg alig érezhető feszülést éreztem a méhem környékén. A menstruációm tart még,igaz már elmúló félben van inkább. Így észrevehető,hogy vérzek a felhelyezés miatt.


5 nap telt el azóta,hogy feltettek. A helyzetem változatlan. Görcsölést nem tapasztaltam. Vérzés még mindig van,de elég hozzá tisztasági betét. Erős fejfájásom volt,viszont kijelenteni nem tudom,hogy a Jaydess miatt mert pont nagy hőingadozások voltak a héten. A második nap körül kipróbáltuk a párommal. Izgultam egy kicsit mert az emberem meg van áldva rendesen,de azt mondta,hogy ő nem érzett semmit amit nem kellett volna. Én sem éreztem. Viszont nagyon óvatos menet volt pont emiatt.


Reménykedtem benne,hogy megúszom annyival amit fentebb leírtam de sajnos nem így lett. Egy hét után pár nappal erős görcsök jelentkeztek. 3 napig gyógyszeren éltem. Flector,dolgit és ezek is csak bő egy óran belül fejtették ki hatásukat,miközben nekem a Flector alapjáraton egy 15-30 perc alatt elmulasztja bármilyen fájdalmam. Gyógyszer után volt kb. 3 óta nyugtom, majd kezdődött ismét a szinte elviselhetetlen görcs. Mondanom sem kell,megijesztett. Főleg,hogy ilyen “későn” jelentkezett nálam a görcsölés. Erősen gondolkodtam rajta,hogy meglátogatom az ügyeletet,de mivel vérzés nem párosult hozzá így inkább itthon szenvedtem szépen csendben. Hétfőn felhívtam a dokim. Elmondtam neki mi történik: erős görcsök,jelzőszálat nem éreztem,viszont vérzés nincs,szerintem késői tünetek. Megnyugtatott,hogy ez teljesen normális. Mindenki teste más és más. Hétfőre (4.nap) egész elviselhetővé csillapodtak fájdalmaim. Kevesebb és gyengébb gyógyszereket is elégnek érzem. Estére kicsit felerősödtek a görcsök,de az is sokkal gyorsabban múlt el. Praktika,ami nekem bevált: sót melegítettem,azt beleöntöttem egy konyharuhába. Összekötve a hasamra helyeztem. Sokat segített nagyon. Plusz a meleg vizes fürdő is hatásos.

Remélem lassan túl leszek ezeken a görcsös fájdalmakon.


Elmúlt a görcsölés kezdődött az újabb probléma. Egyik nap észrevettem,hogy beszúrt az oldalam (mint mikor beszorul a levegő). 5. Nap után sem múlt el,gondoltam ez mar nem levegő beszorulás. Házi orvos írt antibiot első körben,mert ha csak egy idegbecsípődés akkor el fogja mulasztani. Nem így lett. Elküldött az orvosom laborba és hasi uhra és röngenre. A labor gyulladást mutatott ki a szervezetemben. A hasi uhn meg kiderült,hogy van egy 4 cm cisztám. A háziorvos szerint a gyulladás a spirál felhelyezésével kerülhetett a szervezetemben. A ciszta is nagy valószinűséggel,hiszen előtte nem volt,masképp fel sem tették volna. A nőgyógyászomhoz viszonylag későn kaptam időpontot,közben meg is jött. A vérzés elmúlásával kezdődött egy újabb rögös,alvadt vérzés. Gondoltam a ciszta kilökődött. Így is lett. A vizsgálaton minden rendben volt már,kaptam gyógyszert mert látott egy kis gombásodást de ez valszeg az antibiotól jött ki. A borda tájon érzett szúrás is elmúlt a ciszta kilökődésével hálistennek.


Most járok a második hónapon túl. Remélem már túl vagyok az összes komplikáción ami adódhat. Orvosról orvosra járós volt a hónapom,de szerintem ez nem akkora probléma,hiszen csak egy idegen kütyü került a testembe. A foltozás is múlik szépen,már csak nagyon ritkán tapasztalom. A nő doki szerint a 3 hónap pecsételés szinte szabályszerű és be is tartja a spirál a legtöbb esetben. Megmondom őszintén én nagyon izgultam,hogy le kell-e venni vagy sem. Oké,egészség az első de igen csak húztam volna a számat az 50 ezer forint miatt. Szexnél akkor volt érezhető számomra amikor még ott volt az a nagy ciszta,persze nem volt nagyon-nagyon kellemetlen,csak éreztem na. Párom viszont soha nem panaszkodott rá,pedig gyakran kérdeztem tőle.


Lassan az 5. hónapnál járok. Ahogy a nődoki is mondta,szinte szabályszerűnek mondható a 3 hónapos pecsételés: és így is lett! Ahogy túlléptem a harmadik hónapot elmúlt a pecsételés. Írják sokan,hogy nem menstruálnak a felhelyezés után, nekem hálistennek a vérzésem is megmaradt. Viszont sokkal-sokkal enyhébb és nincsennek úgymomd erős tünetei sem (hasfájás,hátfájás). Mondhatom,hogy mostmár befogadta a testem a kis készüléket és hálistennek’ már komplikációm sem volt. A szex sokkal kellemesedett,már csak nagyon-nagyon ritkán érzek feszülő vagy szúró fájdalmat és az sem elviselhetetlen és nyílván csak bizonyos pózokban!

Remélem tudtam segíteni a kis beszámolommal azoknak,akik most készülnek a Jaydesst használatba venni! Készüljetek csajok: sok türelemmel és sok betéttel!

237. szilvi1110 (válaszként erre: 236. - Nrszk)
2021. máj. 26. 21:26

Szia!


Orvost ugyan sajnos nem tudok ajánlani, mert vidéki vagyok.

De mivel ilyesztett meg ennyire az doki??

236. nrszk
2021. máj. 5. 15:28

Sziasztok!


Spiral levetel elott allok, de sajnos az orvost mar nem erem el, aki anno felrakta.


Most voltam egy uj nogyogyasznal, aki rettentoen megijesztett az egesszel kapcsolatban, ezert most egy masodvelemeny miatt olyan orvost keresek, akinek van tapasztalata Jaydess leveteleben es cserejeben.


Tudnatok esetleg ajanlani ilyen orvost Budapesten? Nagyon ketsegbe vagyok esve. :(


Email: greeenbunnny@gmail.com

Koszonettel,


Nori

235. Vera027
2021. máj. 3. 20:37

Sziasztok!


Ma nekem is elérkezett a nap, hogy felhelyezték a jaydesst.

Az összes kommentet elolvastam a fórumban, így egy kisebb parával indultam el reggel az orvoshoz.

A felhelyezés valóban nem egy leány álom, de sokkal rosszabbra számítottam. Az orvosom már előre felkészített, hogy kellemetlen lesz de mindent megtesz azért, hogy minél elviselhetőbb legyen. Nekem leginkább az fájt, amikor a méhszájat fogta. A jaydess "helyre rakása" szinte aligha fájt.

Utána nem voltam rosszul, nem szédültem, valójában semmit nem éreztem minimális görcsön kívül. A görcsölés ellen vettem be gyógyszert és ennyi.

A menstruációm utolsó napjain vagyok, de ha 3-4 nappal kitolódik az normális.

Szerintem orvosa is válogatja, hogy kinek mennyire fáj. Persze a szervezeten is sok múlik.

Az orvosom szempontjából nagyon szerencsés vagyok. Lassan 10 éve járok hozzá és eddig minden úgy történt az évek alatt, ahogy ő azt megmondta bármilyen problémával is fordultam hozzá.


A puding próbálja az evés.. tehát a későbbiekben még biztos megírom a tapasztalatokat.

234. SzMoncsi2 (válaszként erre: 226. - SzMoncsi2)
2021. ápr. 26. 11:40

Sziasztok!

Volt egy posztom a Jeydess spirállal kapcsolatban, melyben felajanlottam hogy tovább adnám ha valaki éppen ebben gondolkodna.

Szeretném jelezni azóta sikerült eladnom, de nem tudtam módosítani, törölni.

Ezért Elnézést Kérek azoktól akik feleslegesen írtak ez ügyben!!

Köszönöm hogy el olvastad!!

Szép Napot!!

233. szilvi1110 (válaszként erre: 232. - SzMoncsi2)
2021. ápr. 14. 22:23

Szia!


Köszi neked is 😊

232. SzMoncsi2 (válaszként erre: 227. - Szilvi1110)
2021. márc. 22. 09:53

Szia!

Ne haragudj hogy most írok de nem vettem észre az üzit.

Láttam kaptál választ közben de én is azt mondom ha megbízol az orvosodban és semmi kellemetlen érzésed nincs, nyugodtan várhatsz még.

2021. márc. 17. 15:51

Sziasztok!


Megosztanám Veletek én is a tapasztalataimat a Jaydessel kapcsolatban. Annak idején, mikor én is a feltétel előtt álltam, elolvastam mindent, amit neten találtam ezzel kapcsolatban. Így megfogadtam, hogy majd ha túl vagyok rajta, én is leírom, hátha hasznos lesz Valakinek. 😊

Nekem kb. 1,5 éve van fent, 31 éves vagyok és még szülés előtt állok. Akkoriban az orvosom javasolta, mert már régóta -12 éve- szedtem gyógyszert (kisebb- nagyobb szünetekkel), és nem akartam tovább folytatni, nehogy később gondot okozzon.

Így a Jaydess mellett döntöttem. A feltétel nekem sem volt kellemes és már a gondolattól is sokkot kaptam, hogy mindezt menstruáció alatt kell csinálni. (Persze a Barátnőim, akik már korábban szültek próbáltak nyugtatni, hogy ezen csak én vagyok fent akadva, a doki látott már ennél sokkal durvábbat is… :D)

Szóval nem volt túl kellemes a feltétel, de ki lehetett bírni. Közvetlen utána nekem erős görcsöm lett és szédültem picit. (Hasznos, ha nem egyedül mentek, hanem van ott valaki, aki hazakísér, esetleg haza visz.) Nekem utána napokig erős görcseim voltak, amik hullámokban törtek rám, de ahogy teltek a napok, egyre elviselhetőbbek voltak. Talán 1-2 napig szedtem csak fájdalomcsillapítót. (Nem vagyok az a szenvedős típus, de azért az első pár nap fájt rendesen.) Utána viszonylag hamar helyreállt a dolog.

Az első együttlétnél annyi észrevételünk volt, hogy Párom érezte a jelzőszálat, így visszamentem a dokihoz és egy picit rövidebbre vette. Az tényleg csak 2 perc volt és pénzt sem kért érte. Azóta ezen a téren minden rendben. Ami nekem „problémás”, hogy a menstruációm nehezen akar beállni/eltűnni. Volt mikor erősebb volt, volt hogy alig volt vmi, de vagy 10 napig tartott, volt 1 olyan hónap, amikor teljesen ki is maradt. Voltam dokinál is, de mondta, hogy ez normális, ne izguljak. (Szerencsére nagyon lelkiismeretes a dokim és bármivel lehet hozzá fordulni.) Most tartok ott, hogy kicsi görcsölés, kb. 5 nap a menzi és alig van vmi.

Ami negatív élmény még nekem a Jaydessel kapcsolatban, hogy kb. 2 hónappal a felrakás után lett az egyik mellemben egy pici csomó, ami azelőtt nem volt ott. Azonnal mentem a dokihoz, onnan Mammográfia, szövetvétel, stb… szerencsére semmi komoly, viszont mondták, hogy ez hormonálisan alakulhatott ki a spirál miatt. (Elméletileg terhesség alatt jó eséllyel felszívódik majd. Reméljük így lesz, addig is fél évente kontroll.)

Én itt tartok jelenleg. Kb. 1,5 év kellett ahhoz, hogy „összebarátkozzunk”, ami nem volt zökkenőmentes, és sok türelem kellett hozzá, viszont tényleg nagyon kényelemes az, hogy nem kell gyógyszert szedni, biztonságos, és ha úgy döntünk, hogy gyereket szeretnénk vállalni akkor sem lehet ezzel gond. Remélem tudtam hasznos dolgot is írni. Szép napot Nektek! 😊

230. Kriszti0803 (válaszként erre: 217. - Hivatal1)
2021. márc. 17. 14:19

Szia!


Nagyon jók, amiket írtál, ezúton is köszönöm. Főleg amit a levételről, mert a közeljövőben nekem is aktuális lesz és már előre rá vagyok parázva. :D

Valóban óriási türelem kell hozzá, sajnos az én szervezetem sem az a hirtelen megszokós fajta. Nekem is lassan 1,5 éve van fent és a mai napig tud meglepetéseket okozni ez a kis kütyü.

Nekem személy szerint egyelőre vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert okoz(ott) némi kellemetlenséget, viszont az tény, hogy nagyon kényelmes és biztonságos módszer a védekezésre.

229. szilvi1110 (válaszként erre: 228. - Ani0601)
2021. márc. 14. 15:41
Akkor megnyugodtam kicsit, hogy nem kell kapkodni. Köszi, hogy leírtad :)
228. Ani0601
2021. márc. 14. 09:12
Nekem 4 évig volt fent. Az orvos azt mondta, onnan fogom tudni, h cserélni kell, h erősödni fog a menstruációm. Úgy is volt.
227. szilvi1110 (válaszként erre: 226. - SzMoncsi2)
2021. márc. 12. 16:34

Szia!

Akkor ha jól értem, három helyett bő öt évig volt fent neked a Jaydess? Nekem is az van, októberben volt 3 éves, de semmi változást nem észlelek vele kapcsolatban. Ugyanúgy működik minden mint eddig, 28 naponta enyhe öt napos mensi. (nekem nem múlt el tőle, de jelentősen csökkent a vérzés mennyisége és hossza) KB 3 hónap múlva lesz esedékes a rendszeres nőgyógyászati vizsgálatom , és most tanácstalan vagyok, hogy várhatok e addig, vagy menjek hamarabb...

2021. márc. 9. 20:54

Sziasztok!

A Jaydess spirállal kapcsolatos félelmek miatt gondoltam,hogy megosztom veletek az én tapasztalatomat.

Én nem szültem azért javasolta az orvosom a Jaydess-t, már 42 voltam és pajzsmirigy műtét miatt a gyógyszert el kellett hagynom, de nem tudtam megbirkózni az állandó bőséges,rengeteg,(1 óra 1 super tampon) és kiszámíthatatlanul össze-vissza érkező mensivel.

A felrakás nem indult egyszerűen mert nem tudta megoldani, és mivel nem akart fájdalmat okozni úgy döntött, hogy bódításban fogja felrakni így abból én nem éreztem semmit. A levételt pedig a rendelésen történt és egyáltalán nem éreztem semmit. ( Persze ehhez kellett egy jó doki is!!)

Nekem pár napig volt egy kis nyomás szerű érzésem és picit görcsöltem is de nem volt vészes. Az első évben voltak pecsételő vérzéseim, utána megszűnt teljesen a mensim. Már megérte hogy nem kellett tampont és egyebeket vásárolni. 

2015. februárban rakta fel és 2020. májusban vette le.

Az dokim javaslatára maradt fenn ennyi ideig, mivel bevált és nem volt semmi problémám vele, persze az éves kontrollt, rákszűrést soha nem hagytam ki.


Fel is írattam vele a következőt, sőt meg is vettem de a Covid miatt a kórházi ismételt bódításos felrakásra sajnos nem került sor, és mivel azóta sem mensizek és a változókor is beköszönt, ezért abban maradtunk egyenlőre nem rakjuk fel.

Ezért ha valaki Jeydess-ben gondolkodna, szívesen átadom azon az áron amin megvettem, mert úgy néz ki nem lesz már rá szükségem. Keressetek bátran privát e-mailben is: moncsi73.sz@gmail.com

225. Nusss (válaszként erre: 198. - Niki1978)
2021. febr. 18. 14:49
Szia, esetleg használod még a fórumot? Nekem hasonló tüneteim lettek, de még csak 8hónapja van fent. Leszedetted végül?
224. esztex (válaszként erre: 223. - Zsffer)
2021. jan. 27. 16:21
Szia!Novemberben én is végig hívogattam minden gyógyszertárat, és kb 50-55 ezer az ára mindenhol. Én végül egy alma gyógyszertárban vettem 53-ért. Sok helyen nincs készleten, így rendelniük kell és elsőre régi árat mondanak, de a végére mindig ez az 50 és 55 közötti végösszeg jött ki.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook