Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
14. Erika8604 (válaszként erre: 13. - Dyus33)
2016. ápr. 27. 12:00

Szia, Jaydess Tesó, ez nagyon jó :) :D

Ezzel én is így vagyok, annyi különbséggel, hogy azóta minden nap van kevés vérzésem(most a mensim tolódott pár napot),mert nekem 1 héttel előtte tette fel az orvos. Ha máshol jár az eszem én se "veszem" észre a fájdalmat annyira. :) Nekem május végén van az első ellenőrzésem, lehet azért mert külföldön élünk, és itt másképp működik ez a rész.A felhelyezés is másabb volt, de ezt inkább nem részletezném(nem akarok senkit sem riogatni), mert az itteni körülmények jóval fejletlenebbek ezen a téren mint otthon.Angliában élünk több éve, és itt más a rendszer mint Magyarországon, otthon sokkal jobb, hidd el....

13. Dyus33 (válaszként erre: 12. - Erika8604)
2016. ápr. 25. 20:51
Helló Jaydess Tesó :) Jelenleg a 21. napja vagyunk mi együtt, igazából, azt sem tudom, meg van-e a kütyüm, mert semmit sem érzek (pasim sem) :) Nincs köztivérzésem sem. Most kezdenek el mensielőtti tüneteim lenni. 1 hét múlvára várom /várja a fene/ az első spirálos menzeszt. A cicim kicsit fáj, a derekam az első naptól kezdve érzem, ez most egy kicsit erősödött, néha nyilall a petefészkem környékén, de ez semmi :) Amint nem figyelek oda, el is felejtek mindent :) Nekem csak 3 hónap múlva kell ellenőrzésre mennem, érdekes...
2016. ápr. 25. 11:03

Sziasztok! Április 14-én tették fel a Jaydess spirált nekem, előtte 8 évig gyógyszert szedtem. A gyógyszer okozott az utóbbi 4-5 hónapban spontán vérzéseket, amit nem tudtam mire vélni, a kivizsgálás során kiderült hogy a fogamzásgátlótól van ez.

Menstruáció előtt egy héttel tették fel a spirált, előtte már 1 hónapja nem szedtem a gyógyszert.

A felhelyezés kellemetlen volt, nem volt vészes, de ez persze mindenkinél más. Ami viszont nem gyakori, de sajnos nálam jelentkezett 5 perccel a felhelyezés után, hogy a vérnyomás leesik, emiatt nagyon gyenge, erőtlen lesz az ember, csak feküdni bírtam a rendelőben, kaptam inni, és csokis kekszet :) de sajnos a hányinger miatt nem bírtam megenni, csak mikor kicsit elmúlt. Fél óra múlva haza indultunk, de még ekkor is nagyon gyenge voltam(mégse lehetek egész este a rendelőben). Itthon lepihentem, pár óra múlva jobban lettem. A spiráltól a felhelyezés pillanatától menstruációs görcsök jelentkeztek, de ehhez már "hozzászoktam" ,mivel előtte is a havi vérzések előtt erősen görcsöltem. Pár nap múlva a görcsök már "csak" késő délután jelentkeztek, illetve este, a nap többi részében semmi fájdalom. Derék fájásom is volt/van a hasi görcsök mellett, szintén a spiráltól. Egy hónap múlva kell mennem ellenőrzésre. Remélem minden rendben lesz addig is, és azután is. Attól féltem a felhelyezés előtt én is, mint az előttem lévő hozzászóló, hogy idegen test érzésem lesz, de nincs, ennek örülök nagyon. :) Ha valakinek valami kérdése van, nyugodtan írjon nekem :)

11. Dyus33
2016. ápr. 5. 20:30

Sziasztok! 38 éves vagyok, nem szültem. 21 évig szedtem fogamzásgátló tablettát, nulla mellékhatással, egy ideig nem is mensiztem. Az utolsó 4-5 évben Volinát szedtem. 2015. szeptemberétől fél évet tisztultam, védekezés óvszerrel megoldva. A menzeszem rögtön beállt, nincsenek vérzészavaraim, 3-5 nap mensi, 2 nap erőseb, többi pötty-pötty. Fél év letelte után visszamentem a nőgyógyászomhoz, hogy újra szeretnék fogamzásgátlót alkalmazni, mert állandó partnerem van. Átrágtuk az egészségügyi kockázatokat (amiből van jó sok). A dokim a "kórtörténetem" alapján a mircsi kishúgát, A Jaydess-t ajánlotta. Semmi rendkívüli nincs az előzményeimben, 27 éves koromban volt egy lézeres méhszájconizációm seb miatt, és talán egyszer-kétszer volt gombám antibiotikum szedése után és még egy, Dunában való fürdés miatt. Van egy meggy nagyságú kocsányos miómám a méhfal elülső oldalán, panaszt nem okoz, viszont emiatt nem ajánlott az ösztrogén alapú bármilyen fogamzásgátlás.

2016.04.04-én a mensim első napján felkerült a kis Jaydess-em. A feltevésről nem írok, a conizáció miatt pontszerű volt a méhszájam, úgyhogy elég, ha annyi mondok, hogy majdnem megharaptam a saját könyököm, de csak egy pillanat volt az egész... A legjobban egy áramütéshez tudnám hasonlítani a méhszájtágítást, vagy darázscsípésre. Pedig még érzéstelenítőt is kaptam. Tegnap 2-3 óra hasfeszülésem volt, pici görcsök, délelőtt és este vettem be egy-egy no-spát. Hazavonatoztam saját lábamon. Estém nyugodt volt, éjszakát végig aludtam. Ma mentem dolgozni, mintha mi sem történt volna. Lépcsőztem, vonatoztam, kicsit cipekedtem, néha picit befeszül a hasam, de ez gyengébb, mint a mensifájdalom. Óriási reményeket fűzök a kis kütyümhöz :)

Semmilyen idegentestérzésem nincsen, pedig ettől féltem a legjobban! A klotyózás még kicsit furcsa, de ma délután már csak egy vastagabb tisztasági betéttel ellézengtem.

Utókezelésként 2 szem Aleve tablettát javasolt a gyógyszertárosnéni fájdalom és gyulladáscsökkentésre, valamint a doki napi 1000 C-vitamint kúraszerűen.

Azzal engedett el, hogy a következő 3 hónapban bármi, de tényleg bármi lehet, míg összeszokunk. 3 hónap múlva nőgyógy. vizsgálat és ultrahang, amennyiben panaszmentes vagyok.

Fogok Nektek írni a fejleményekről később.


Akit érdekel, a Jaydess-t több gyógyszertárban is megérdeklődtem, 47 és 54 ezer Ft között minden variációban kaptam árajánlatokat. A felrakásért pedig 15zezret fizettem az állandó budapesti magánorvosomnak (nagyon korszerű egészségcentrum). Végeredményében 1,5-2 év alatt megtérül a kis kütyü, amennyiben (és így lesz!!!) minden rendben zajlik.

2016. jan. 14. 11:49
Sziasztok!Nekem jaydess sprialom van kb fel eve! Szamomra a gyogyszerszedes nem valt be,sot,regeteg egeszsegugyi bajt okozott. Pcos-em van illetve Ir,fogigatlot pedig kb bo 2 eve nem szedek. Allando migrenem volt mellette,hizas,hajhullas,depresszio a vegen mar...ami a csovon kifer minden.Kepzelhetitek mennyire feltem egy hormonalis modszertol ujra. valamit viszont muszaj volt kitalalni.Amit elmondhatok:roppant kenyelmes,hosszu tavon gazdasagos,picit megjon mellette,nekem ez jo erzes. Amugy olyan mintha nem is lenne,:) talan jobban faj amikor megvan,illetve pici fejfajas megjelent,de minimalis. Neha faj a derekam tole,a libidora nincs hatassal,nem hiztam egy picit sem. ( ir 160 ch etrenden vagyok az igaz ) Ami fura mellekhatas hogy gyakrabban kell jarnom pisilni miota fennvan,nem felfazas vagy ilyesmi,hanem egyszeruen hamarabb jon a holyagbol az inger,ez igazabol nem zavaro csak erdekes. Meg nem szultem,itthon kevesen ajanljak ezt a modszert ilyeneknek,de szerencsere talaltam egy kedves,segitokesz dokit,mindent elmondott, majd ram bizta a dontest. Raadasul biztonsagban ereztem magam,ha esetleg baj lenne....engem ez megnyugtatott,hogy jo orvos,ha ne adj'isten beavatkozas kell.En nem bantam meg. A hatranyok: a felhelyezes nalam extrakellemetlen volt. Nem kertelek...szerintem a szulesi fajdalom lehet hasonlo,en legalabbis igy kepzelem, amit a kovetkezo 3-4 oraban ateltem,de ez abszolut egyeni. Ezen kivul azert a pms tunetek sajna picit ujra megvannak mint irtam,aprankent kusztak vissza,honappk alatt..kis hangulatvaltozas,pici fejfajas,mellfeszules :/.Mondjuk hiszek benne hogy ha kicsit rakapcsolok az etrend es mozgas teren ez is javulni fog,es rendezodom hormonalisan. Amugy mintha nem is lenne ott. :) En ajanlom szeritem jobb mint a tablettak es megbizhatobb hosszu tavon mint az ovszer,emiatt jobb a szex is,sokkal!
2015. júl. 12. 07:55
sziasztok! Sajnos én megvettem a Jaydess-t, de mint kiderült, endometriózisom van és nem ez lenne a legjobb módszer most. :( Egyszerűen nem tudom, mit kezdjek vele. Van ötletetek?
2015. júl. 7. 16:09
Sziasztok. Nekem május 26 tette fel a doki. Kicsit félős vagyok ezért rá egy hétre megnezettem másik orvossal.minden rendben volt. Meg jött ahogy szokott. Viszont amit érzek hogy néha fáj a hasam és a derekam is.Néha szoktam ellenőrizni ahogy a tájékoztató írja. Bízom benne jó lesz. Libidó csökkenés miatt váltottam gyogyszerrol , de nem érzek változást.
7. hvnkr (válaszként erre: 6. - Night Angel)
2015. jún. 8. 12:54
Szia, nekem fél éve van bent, egy grammot sem híztam!
2015. ápr. 9. 07:38

Sziasztok!


Hízást tapasztalt valaki a Jaydess mellett?

2015. febr. 14. 08:50
Sziasztok! Valakit nem èrdekel Jaydess spirál. Nekem sajnos nem lehet. :(
2014. dec. 16. 17:57
Szia. nekem ma rakták fel. tudnál róla mondani valamit?
2014. nov. 9. 16:40
szia gina küldtem neked privát üzenetet és örülnék ha válaszonál:)
2014. nov. 9. 08:45
Senkinek nincs ilyen???
2014. nov. 2. 12:36

Sziasztok!


Szeretnék olyan lányokkal beszélgetni, akiknek ez van. NEM olyanokkal, akik hallottak róla...


Szóval: mióta van nektek / van-e menstruációtok / 100%-ban hatékony terhesség ellen?


Várom a válaszokat :)


ui.: nekem egy hónapja van, most megyek majd kontrollra.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook