Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


73. Indy19
2016. nov. 11. 18:29
Sziasztok! végre megjött a havi lavina, viszont most már 9 napja tart....normális ez?? Volt valakinek , hogy ilyen hosszúra nyúlt az első menstruációja? :( Hétfőn megyek dokihoz 6 hetes kontrollra, remélem minden oké, és ez még beéefér. Olyan mintha napok óta a normális menstruációs ciklust nézve a 3. napon beragadtam volna vérzésintenzítás szempontjából :'( már nagyon elegem van ebből....
2016. nov. 10. 11:05
Sziasztok! Lassan két hónapja rakta fel a doki a Jaydess. Az első egy két hétbe alig volt vérzés. Aztán egyszer csak elkezdtem verezni, barnazni. Lassan két hete pedig gorcsolgetek is, ami most nagyon erős gorccse vált. Egy hete voltam kontroll on, helyen van a spiral. 2 napja használtam Lactinellet , természetes készítmény hüvelyflora helyreállítására használtam . Azt mondta a doki hogy menzesz ideje alatt ne használjak olyat, nem volt meg, csak barnaztam, nagyon meg vagyok ijedve hogy attól gorcsol most a hasam. Szerintetek mitől lehet a görcs? Köszönöm előre is a válaszokat.
71. Erika8604 (válaszként erre: 70. - Indy19)
2016. nov. 5. 21:24
Szia! Ez teljesen normális, ne aggódj, az első pár hónapban elofordulhat ez.
70. Indy19
2016. nov. 2. 18:06
Sziasztok! Én is boldog tulajdonosa vagyok egy Jaydess spirálnak. rakattam fel szeptember 30-án. Problémám nincs vele, viszont még mindig nem jött meg a menstruációm. elvégeztem terhességi tesztet is, negatív lett. Létezik az hogy teljesen megszűnik a menstruáció már az első hónaptól? Vagy csak felborult egy kicsit ez a hónap és várjam türelemmel a havi vérzést. egy kis görcsölés van, de semmi más. Dokihoz 1 hét múlva megyek. Válaszokat előre is köszönöm.
2016. okt. 2. 10:21

Sziasztok!

Akit érdekel egy Jaydess spirál, bontatlan csomagolásban,(2017. februárig felhasználható) az írjon rám!

Sajnos felírta a doki, ki is váltottam, de el sem jutottam odáig h feljelyezhesse betegség miatt. 43.000 Ft-ért vettem (áron alul jóval, a blokkja is megvan), természetesen olcsóbban odaadom, csak nem akarom, hogy ennyi pénzem kidobott legyen az ablakon.

2016. aug. 30. 14:01

Sziasztok!

Gondoltam leírom én is a tapasztalataimat ezzel a kis kütyüvel kapcsolatban.

Nekem február 11-én tette fel a dokim. Tavaly januárban szültem meg a kislányomat, után elkezdtem szedni szoptatás mellett egy gyógyszert, amit 10 nap után abbahagytam, mert majdnem elment a tejem. A 6 hónapos kontrollon megkaptam ugyanazt a gyógyszert, amit szülés előtt, de szó szerint befordultam tőle (állandóan sírtam, hőhullámaim voltak, rengeteget véreztem tőle, darabos is volt, nem mentem emberek közé stb.), így 1,5 levél után abbahagytam és erre a spirálra döntöttünk. Februárban váltottam ki, 46800 ft volt. Nekem úgy tette fel, hogy nem volt meg, mert 4 hónapja már akkor se jött meg, negatív terhességi teszttel mentem. Semmit nem éreztem a feltevésből, mire elkezdhettem izgulni, már vége is volt. Az első pár hónapban pecsételgettem, viszont már 3 hónapja 28-30 napra jön meg pontosan, alig vérzek, 5 napig tart. Mellékhatásként én csalánkiütéses lettem, igaz senki nem tudta megmondani, hogy tényleg ettől voltak-e, mert kiskoromtól kezdve szoktak rajtam lenni ilyen kiütése. De már azok is elmúltak.

Én nagyon örülök, hogy erre döntöttünk, remélem a 3 évet kibírjuk együtt. Majd jövő hónapban megyek 6 hónapos kontrollra.

2016. aug. 15. 07:49

SZiasztok! Nekem május 26-án tették fel, két hónapos kontrollon minden rendben volt. :D Semmi kellemetlenséget nem érzek, pecsételő vérzés kb 2 hónapos kontrollig volt. Azóta pedig nem jött meg.

Kizárt eset, hogy terhes lennék, mert párkapcsolatom ,sőt semmilyen kapcsolatom.

Csak azért írom ezt le, hogy a folyamatos vérzés ellentéte is előfordulhat. Nagyon kényelmesnek találom, aki bizonytalan annak csak ajánlani tudom.

66. Krisz2000 (válaszként erre: 65. - Erika8604)
2016. aug. 10. 22:38
Szia.Mindenképpen segített a válaszod. Köszönöm hogy írtál,jo tudni hogy ez "normális"..megnyugtattal, mégegyszer köszönöm. Neked is minden jót és kitartást kívánok!!!
65. Erika8604 (válaszként erre: 64. - Krisz2000)
2016. aug. 10. 20:51
Szia! Ne aggódj, nekem április 14-én tették fel a Jaydess-t, és még mindig ugyanazokat tapasztalom mint te. Van hogy fél év után áll be rendesen a vérzés. Nálam is minden rendben van a spirállal az ultrahang alapján. Remélem tudtam segíteni neked. Minden jót kívánok!
2016. aug. 10. 18:35

Sziasztok!

Érdeklődnek járt e mar igy valaki???Nekem június 16-án helyezték fel a spirált és azota pár nap kivételével minden nap van vérzésem.van amikor nagyon sok, van amikor kevesebb.neha gorcsol az alhasam,van amikor semmi nincs. Az ultrahang szerint minden oke. De en azert nem vagyok nyugodt, es kellemetlen is higy minden nap verzem.megköszönöm az észrevételeket.minden jót mindenkinek.

63. Erika8604 (válaszként erre: 60. - LindaZ)
2016. aug. 5. 21:39

Szia!

Mint utólag kiderült, sajnos én csak a felhelyezés után tudtam meg, hogy legjobb a menstruáció első napjaiban. Félre lettem informálva, azt mondta a recepción a nő hogy vérzésnél nem teszik fel..... Miután fel lett helyezve nálam, mondta a doktornő hogy lehet vérzés alatt is, sőt leginkább akkor szokták csinálni.

Remélem segítettem. Minden jót neked! 😊

2016. aug. 3. 13:21

Sziasztok :)

Augusztus végére van betervezve a Jaydess feltétele. Tegnap vettem meg, de csak itthon néztem meg a dobozt, amire szavatossági időnek 2017 február van írva. Nem tudjátok esetleg, hogy ez a feltétel idejét határozza-e meg, vagy pedig azt, hogy meddig lehet fenn? A netes betejtájékoztatóban azt írják, hogy "addig alkalmazható".

Előre is köszi!

61. LindaZ
2016. júl. 27. 08:19
Ha esetleg van olyan bontatlan Jaydess spirálotok, amit nem használtatok fel, átvenném. Köszi
60. LindaZ
2016. júl. 25. 14:35

Sziasztok! Köszi, hogy megosztottátok a tapasztalatokat.

AZ eszköz felhelyezés előtt ajánlotta nektek a nőgyógyász valamilyen gyógyszer szedését? (azi sandoz-t vagy effélét)

Egyébként menstruáció alatt tehető fel? Ha igen, az számít, hogy hányadik nap? Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 23. 22:03
Helló. Én ma voltam a 2 hónapos kontrollon. Minden a legnagyobb rendben van, azt mondta. :-D
58. Katy07
2016. júl. 5. 17:21
Köszönöm lányok az együttérzést, rám fér nagyon. A doki elment 2 hét szabira, addig simán hülyét kapok :( Remélem minden rendben lesz. Kívánok nektek soksoksok kitartást!
57. A.Vackor (válaszként erre: 54. - Katy07)
2016. júl. 3. 22:29

Szia Katy!

Rettenetesen sajnálom!

Nem hangzik vidáman, de túl leszel rajta, ès elfelejtheted az egèsz szívást. A mirena- fórumos barátnőmnek nemrég vették ki a méhét. Te is ismered őt. Beszélgess majd vele.

A mirena után nekem is jaydesst akart adni az orvosom, de én nem szerettem volna újabb spirált. Szívtam eleget a mirenával. Persze most sem tökéletes a helyzetem. :-s

Mihamarabbi felépülést neked!

56. hajni1989 (válaszként erre: 54. - Katy07)
2016. júl. 3. 12:01

Ez borzalmas.....Jézusom. Na

gyon sajnálom így ismeretlenül is sok sikert és kitartást kívánok. Mielőbbi gyógyulást Neked:(

55. Erika8604 (válaszként erre: 54. - Katy07)
2016. júl. 2. 17:52
Nagyon sajnálom, remélem minden rendben lesz veled minél hamarabb! Drukkolok!
54. Katy07 (válaszként erre: 50. - Dyus33)
2016. júl. 1. 15:06
Sajnos a Jaydess levétele után a szövettanom nem lett jó, ezért át kell pártoljak a "méheltávolítós" fórumba :((((( Minden spirálosnak kitartást, és több szerencsét kívánok, mint ami nekem volt!
53. Erika8604 (válaszként erre: 52. - Hajni1989)
2016. jún. 30. 16:16
Szia Hajni! Ne aggódj, az első 3 hónapban ez gyakori. Nekem "csak " görcsölt a hasam 3-4napig az első mensim "helyett", aztán jött a vérzés a következő napokban. Az nagyon jó ha nem fáj a hasad. Nem lesz gond, nyugi. :-)
2016. jún. 29. 11:50
Helló. Lányok...első menstruáció jeydessel?? Kinek mi a tapasztalata??? Mert nekem konkrétan 4 napja késik. ÉS kb 4 napja nem is pecsétel...előtte meg folyamatosan. Bedilizek. :D Görcsöm ,semmi panaszom nincsen.
51. Katy07 (válaszként erre: 50. - Dyus33)
2016. jún. 24. 18:39
Köszi, a műtéten túl vagyok, már csak kicsit vérzek, a többi a szövettanon múlik :(
50. Dyus33 (válaszként erre: 49. - Katy07)
2016. jún. 24. 17:11
Remélem túl vagy már a nehezén, és jól vagy. Jó egészséget kívánok!
49. Katy07
2016. jún. 19. 13:34
Sziasztok! Holnap egy műtéttel búcsút intek a spiráloknak. Ahogy már írtam, vacakoltam 1 évig a Mirenaval, aztán a doki javaslatára a Jaydessel. Egy hónapja visszamentem hozzá, hogy elegem van a görcsökből és a sok vérzésből. Csak kézzel vizsgált meg, és azt mondta, a spirál a helyén van, de le kell venni, mert sajnos ez se jött be. Mivel babát nem tervezek mostanában, megkérdeztem, hogy de mi lesz, ha leveszi. A válasz meglepett. Magának már statisztikailag nagyon kevés esélye van a teherbe esésre (45 éves vagyok), semmi. Ha mégis, azt majd lerendezi. Megjegyzem, ez a doki a Megyei Kórházunk szülészeti osztály vezetője, a kórház orvosigazgatója. Itt döntöttem el, hogy orvost váltok. Csütörtökön elmentem egy barátnőm dokijához, akinek elmeséltem a történteket. Azt mondta, hogy a Mirena után nem lett volna szabad a másikat felrakni, felesleges költségekbe vert, és azon is ki volt akadva, hogy ultrahangot évek óta nem láttam. Ez a doki alaposan megvizsgált és megállapította, a spirálom le van csúszva, alig hogy kapaszkodik, így már semmi funkciót nem lát el, a nyálkahártyám extra vastag és van két miómám a méh falán. Hétfőn műt. Leveszi a spirált, lekaparja a nyálkahártyát, a miómákkal valószínű most nem foglalkozik, azt majd kezeljük, ha ezen túl leszek. Remélem hamar túl leszek ezen az egészen, de azért egyszer-kétszer eszembe jut a "lelkiismeretes" doktor úr, hogy az ilyen inkább hentesnek menjen. :(((( Szurkoljatok nekem!
48. Erika8604 (válaszként erre: 47. - Dyus33)
2016. jún. 10. 20:40

Természetesen 😊😉

Remélem nálatok minden rendben van lányok. 😊

47. Dyus33 (válaszként erre: 46. - Erika8604)
2016. jún. 7. 22:23
Szuper! Remélem most már párod is élvezi :)))
2016. jún. 5. 17:31
Sziasztok! Elmúlt a barnás cucc pár napja nálam, a napokban kell jönnie a 3. Jaydess mensimnek. Nagyon meg vagyok elégedve a Jaydess - el. 😊
45. hajni1989 (válaszként erre: 44. - Dyus33)
2016. jún. 4. 16:56

Na, nemhogy elmúlt de most erősen vérzek. :(

A libidóm meg az egekben. Remek. :( :)

44. Dyus33 (válaszként erre: 43. - Hajni1989)
2016. jún. 3. 19:42
Persze, mindenkinél változó, hogy mennyi ideig tart, de elmúlik :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook