Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
223. Zsffer
2021. jan. 19. 16:59
Sziasztok. Két hét múlva helyezik fel nekem a Jaydesst viszont nem tudom hol kéne megvennem. Az internet 65.000ft ot ír de ugy hallottam vannak akik sokkal olcsobban megszerezték. Aki vett Budapesten vagy ahhoz közel olcsóbban segitsen, hogy hol és mennyiért vette jaydess-ét és nem tul régen. Nagyon megköszönném ha segítenétek.
222. nanirod (válaszként erre: 221. - Marica 86)
2021. jan. 14. 14:11
Én a héten vettem a budapesti Corvin Plazában (UniPatika) 52 ezerért.
2021. jan. 12. 14:29
Sziasztok! Én ma voltam orvosnál, Ő ajánlotta ezt a spirált, azt mondta alaposan nézzek szét, mert az ára változó. Nézegettem itt a neten, de 63.000 alatt nincsen :( Nektek mennyiért sikerült beszerezni, és melyik gyógyszertárban?
220. erika81
2021. jan. 5. 10:51
Ja es nekem bejott. Ok ha az ember "szult",terhes volt mar mas dimenzioban latja az altesti fajdalmakat(nem vicc)
219. erika81
2021. jan. 5. 10:50
Sziasztok!Harom terhessegbol harom gyerek, mindegyik csaszaros. Harom eve van fenn de sajna eltunt a jelzoszal es most esedekes a csere....persze miert is ne a covidra esne... Ma megyek dokihoz rakszures miegymas uj receptet kerni. Kicsit feszulok azon h az asszisztens beharangozta h lehet altatasban kell csinalni ha nincs jelzoszal.Remelem ugyes kis keze lesz a dokinak es megoldja 😝van neki uhja mindene ugyeskedjen csak! De nemtom mi lesz. Ha tudtok ajanljatok legyszi ugyesen iud applikalo dokit! Mar ez is kulon szakvizsga lesz 😄🤭
218. Sandraa
2020. dec. 23. 09:44
Sziasztok, én is megosztanám a tapasztalatomat. Tegnapelőtt tette fel egy tapasztalt, kedves orvos, úgy, hogy még nem szültem, és nem is menstruáltam éppen (ami ugye előnyös lett volna, mert akkor van kitágulva és felpuhulva a méhszáj). Ehhez képest ki lehetett bírni, nagyon gyorsan történt, kb. mint egy rákszűrés (kitágította a méhszájat és következő mozdulattal már be is helyezte). Erős szúrást éreztem, nem igazán görcsszerűséget és fájt, de fura lett volna, ha nem :) Utána picit görcsölt vagy 5 percig, majd szépen elcsendesedett. Azóta van, hogy semmit nem érzek és néha nagyon kicsi görcs vagy feszülés van, de 2 napja lett feltéve. Semmi vérzés vagy színezés nincs. Nekem segített, hogy nagyon türelmes volt az orvos (mert féltem), megnyugtatóan beszélt a művelet közben is és nagyon gyors volt. És imádom, hogy nem kell tablettán élnem ezután :) Mindenkinek jobbulást kívánok, akinek kialakultak problémái vagy fájdalmai emiatt!
217. hivatal1 (válaszként erre: 215. - Alexaaa2)
2020. okt. 20. 09:36

Szia,

Óriási türelem kell hozzá, mire az ember szervezete megszokja. Nekem kb. másfél év volt mire rendesen beállt minden és már semmi problémám nem volt vele. Az orvos azt mondja minden rendben van, akkor higgy neki, mert úgy van. A szervezetednek és neked is meg kell szokni, hogy van benned egy idegen tárgy.

2020. okt. 20. 09:16

Sziasztok,


Tegnap voltam Jaydess spriál cserén, aki félne a levételtől annak írom, hogy semmi, annyi mint egy rákszűrés. Én nem szültem, de így sem volt még kellemetlen sem. Ellenben a feltevéssel, ami egy modern kori inkvizíció :)

2020. okt. 16. 00:02

Sziasztok!:)


Szeretnek tapasztalatot megosztani a Jaydessrol illetve egy kis segítséget kérni.


1 hónapja van fent. A felrakas borzalmas volt, de arra felkészítettek hogy nem lesz kellemes.

Felrakas után szörnyen rosszul voltam, meg vagy fel óráig ültem (már majdnem fekve) kint a rendelő előtt, aztán eltotyogtam a legközelebbi gyógyszertárba Cataflamért, mert kértem az orvosom hogy írjon fel vmit mindenképp. Aztán még szerencse, hogy a párom haza tudott vinni, mert úgy fájtam hogy már potyogtak a könnyeim és amint hazaértem (estefele volt már) meg is próbáltam aludni.

Azt el szeretnem mondani, hogy az orvosom nagyon kis cuki volt, nem győzött elnezest kérni hogy így faj nekem. Természetesen orvosilag minden rendben történt, szimplán szerintem csak az én szervezetem nem fogadja be jól ezt a kis valamit. :)

22 éves vagyok, nem szültem még....

Mióta fentvan szinte minden nap görcsölök. Van hogy elviselhetetlenül. Az első 1,5-2 hét volt az amire így utólag azt mondanám ott még annyira nem is volt vészes a görcs. Megpróbáltunk szexelni... Talán utána jöttek jobban a bajok....

A görcs mellé társult barnázás, random vérzés... Ilyesmit eddig még életemben nem tapasztaltam.

Természetesen azonnal hívtam az orvost, megnézett, minden rendben.

Azóta is ez van. Nem tudom mitévő legyek.

Ezelőtt tablettát szedtem, de azt már kb januárban ráhagytam, majd az orvosommal közösen emellett döntöttünk..... hát nemtudom...

Várjak még hátha? Nézessem meg másik orvossal is? (Bár nagyon szeretem és nagyon bízom a sajátomban) Már azon gondolkodtam, hogy levetetem, de akkor meg mi értelme volt?! Ááá...


Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad és igazán jól esne pár bátorító szó.

Akinek hasonló problémája van kitartást kívánok, mert én tudom.......


Puszi,

Alexa

2020. márc. 29. 19:21

Sziasztok


Január közepén helyezték fel a Jaydesst. A felhelyezés kényelmetlen volt utána görcsölem. Ez tudom normális. Azóta már egyszer visszamentem a nőgyogyászomhoz, mert nekem eddig szinte menstruációm előtt sose volt fájdalmam. De amióta fent van, menstruáció előtt már egy héttel elkezd görcsölni a hasam, de nagyon. A menstruációm erősebb, de rövidebb is és sokszor előfordul folyás is köztes időszakban A dokim azt mondja MINDIG fél év kell, hogy a szervezetem megszokja. Valaki járt már így?

213. medeia
2020. márc. 10. 19:02

Sziasztok!

Szeretnem veletek a tapasztalataimat megosztani a spirallal.

25 eves vagyok, soha az eletben nem szedtem semmilyen fogamzasgatlot, illetve csak ovszerrel vagy megszakitasosan vedekeztem, ugyanis leiden homozigota/heterozigota (elnezest, de sosem tudom megjegyezni) vagyok.

Januarban voltam nogyogyasznal, ahol megkerdeztem, mit javasolna az en szamomra. O ajanlotta a spiralt, mert bar sosem kerultem rizikos helyzetbe, megsem szeretnek mindig stresszben elni, hiszen egy babat nem tudnek elvetetni, parom viszont meg nem all keszen ra. Igy sok gondolkodas, erveles utan ugy dontottem, felrakatom. Az ara huzos, de harom evre lebontva sokkal hazdasagosabb, mint a hagyomanyos tabletta, nem kell figyelni sem ra.

Igen am, az itt olvasott kommentek miatt rettenetesen beparaztam, mar azt sem tudtam, akarom e vagy sem, mikor is az orvosom ma szolt, hogy itt az ido, ha tenyleg szeretnem. Na, hat legyen, gondoltam, egy eletem, egy halalom, sokkal rosszabb dolgokat is tuleltem mar. Feltem, hogy nagyon fog fajni, rettegtem, raadasul nagyon ra tudok stresszelni mindenre. Elkisert a baratom, bar nem volt bent kozben, megis sokat segitett, hogy kint vart ram.

Az orvos nagyon kedves volt, elmondott mindent, hogyan fog tortenni a felhelyezes, az asszisztens is nagyon kedves volt.

Szoval eloszor megvizsgalt, hogy valoban minden rendben van e, ezutan fertotlenitett. Aztan egy szuro fajdalmat ereztem ugy korulbelul fel percig, amig felhelyezte, majd elvagta a biztosito szalat. Kellemetlen volt, fajt, de egyaltalan nem kibirhatatlan. Meg utana korulbelul egy ora hosszaig fajt a hasam, olyan erzes, mint mikor megjon elso nap es gorcsolok. Vettem be fajdalomcsillapitot, ami sokat segitett, enyhitette a fajdalmat, majd teljesen el is mult. Jelenleg meg menstrualok, igy egy furdes utan tampont tettem be. A spiralt egyaltalan nem erzem, a tampont inkabb, de azt is csak a szokasos modon. Termeszetesen meg nem voltam egyutt a parommal azota, csak remelni tudom, hogy ezutan is minden rendben lesz aktus kozben is.

Ha bevalik, persze tobb het kell ahhoz, hogy ezt biztosan kijelentsem, de ha bevalik, en ajanlani fogom csak tudni mindenkinek!

Jobban feltem a kommentek olvasasa utan, mint elotte. Nyilvan kulonbozoek vagyunk, mindenki mashogy reagal ra, mas a teste, nekem egyaltalan nem volt olyan borzalmas, mint ahogy kepzeltem, es utana sem gorcsoltem nagyon durvan. Hozzateszem, hogy a menzesz alatt brutalisan gorcsolos tipus vagyok, sajnos cukorkakent kapkodom olyankor a gyogyszert, viszont erre eleg volt ket algoflex es egy ora utan szinte mar semmi. Nem erzem jelenleg, hogy egyaltalan ott lenne.

Remelem, tudtam segiteni azoknak, akik hasonlo cipoben jarnak, esetleg ugyanugy rettegnek, mint en rettegtem.

Tovabbi szep napot nektek :)

Meg jelentkezek a tovabbiakban, hogy valoban bevalt e vagy sem. Viszont ha barmi elviselhetetlen negativ erzesem lesz, en azonnal le fogom vetetni

2019. dec. 16. 14:25

Sziasztok!


Nekem 2014 szeptemberében raktár fel a Jaydess-t, és idén november 12.-én vették le, szóval bő 5 évig volt fent.

Éves kontrollra mindig jártam vele, plusz rákszűrés természetesen.


Orvosom tanácsára maradt fenn ilyen sokáig, mondván ha ennyire bevált akkor még maradhat egy ideig.

A felrakás és levétel valóban kellemetlen, de szerintem megéri vállalni.

Első évben, főleg a felrakás után még egyszer-egyszer előfordult pecsételő vérzésem, viszont utána megszűnt teljesen a menzesem.

Rengeteget spóroltam, hogy nem kellett tampont, betét vásárolni. :)

Illetve még egy pozitív hatása volt, hogy nem gyötörtek PMS tünetek, pattanások, stb.


Fogamzásgátló tabletták, kevésbé megbízható kúpok, krémek helyett csak ajánlani tudom.

2019. dec. 9. 12:21

Nos úgy döntöttem megosztom a tapasztalataimat. Ma rakták fel a Jaydesst és azt kell hogy mondjam nagyon rövid ideig tartott és borzalmas volt. 🙂 Lefertőtlenítettek nagyon kedvesek és figyelmesek voltak. A legrosszabb rész a méhszáj kitágítása volt, mintha kést szúrtak volna be többször egymás után. Ezután maga a berakás volt nagyon rossz. De az egy pillanat alatt megvolt. Utána kaptam vizet és rengeteg figyelmet megnézték és megmutatták ultrahangon hogy hol van az új védelmi eszköz, majd még kb 50 percet ücsörögtem, volt egy enyhe ájulás érzetem aztán utána elmúlt a görcsöléssel eggyütt. Picit görcsölget még de nem vészes. Javaslom h vegyél be előtte Nospa vagy valamilyen görcsoldó gyógyszert és akkor kevésbé fáj.Én Advil Nospa kombót toltam. Illetve szőlőcukor csoki víz legyen nálad ha leesik a vérnyomásod sokat segít.

Gondoljatok arra hogy ez csak egy pillanatig fáj viszont a gyerek kihordása és a nemkívánt terhesség sokkal kellemetlenebb dolog.

210. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 209. - Viki097)
2019. dec. 1. 17:16
Köszönöm szépen, bizakodásra adnak okot ezek a jó hírek.:)
209. Viki097 (válaszként erre: 208. - 8f1ddc2679)
2019. nov. 30. 22:19

Szia! :) semmi gond, az infócseréért vagyunk itt :)

Hát nem kaptam időpontot a nőgyógyászhoz, szóval 1 hónappal később lett cserélve.

Az elsőnél nekem is ilyen volt, viszont most a második felrakása sokkal elvisehetőbb volt :D Lehet, hogy azért, mert más orvos csinálta, de elképzelhető, hogy annyira hozzászokott már a méhnyálkahártya. Az volt a legrosszabb része, amikor kereste a jelzőszálat, utána már minden simán ment. Pici szúró érzés volt, utána pedig csak fél napig minimális görcsölés. Ég és föld az előzőhöz képest :D

Most sincs menzeszem, se görcsölés :)

208. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 207. - Viki097)
2019. nov. 24. 17:42

Szia!

Az elmúlt pár hónapodról szeretnék kérdezni. Ahogy letelt a 3 év mentél cserére? Nekem még csak az első spirálom van fent, amikor felrakták az nagyon fájt és még szinte egész hónapban végig vérezgetek de bízom benne, hogy majd nekem is elmúlik. A csere is fáj, a levétel és a felrakás is? A csere után megjött, vagy tovàbbra sincs menzeszed? Görcsölés? Bocsi a sok kérdésért, köszönöm ha vàlaszolsz!

207. Viki097 (válaszként erre: 206. - Blankaaa)
2019. nov. 20. 21:58
Nekem pár hónapja lett feltéve a második spirál, mert lejárt az első 3 év. Anno kb 1 év után múlt el teljesen a menzeszem, most is probléma nélkül levette a régit a doki, majd ferakta az újat. Szerintem ezt orvosa válogatja, ki mikor hajlandó megcsinálni.
2019. nov. 17. 22:15

Sziasztok!

3 éve van fent a spirálom. Amikor felhelyezték eléggé fájt és görcsölt a hasam. De később kényelmes megoldásnak bizonyult.


Megismerkedtem a párommal és egyre gyakrabban fajt az alhasam ezért elmentünk nőgyógyászhoz. ( nem ahhoz aki felhelyezte ). Nagyon meglepődött hogy nekem 22 évesen spiralom van de gyerekem még nincsen. Valamint nagyon rövid a zsinórja és nehéz lesz a levétel..

Sajnos sokszor volt folyasom 😞 .. az orvos mondta hogy kis medence gyulladasom van és összeszedtem valami fertőzést és ettől felborult az intim PH-m, amit kikezelt de felhívta a figyelmem, hogy ez nem lesz tartós megoldás amíg le nem vesszük a spirált. Akartam időpontot kérni a levételre de 3 hónapja nem jött meg.. ( csak menstruacionál veszik le) és már lejárt a 3 év is ....


Eléggé aggódok.. volt már valakinek hogy teljesen elmúlt hónapokra a menstruacioja ? Nekem a 3 évben egész eddig pontos volt és soha nem késett.


Aki ezen a spiralon gondolkozik, én abszolút nem ajánlom!!!

Remelem tudtam segíteni másoknak azzal, hogy leírtam az én történetem. ☺️

205. Sunshine3 (válaszként erre: 201. - Siman03)
2019. aug. 14. 09:40
Szia! En csak az első honapban éreztem,azota nem. Fogalmam sincs hova lett a jelzőszál. Ki majdcsak nem esett...
2019. aug. 14. 09:34

Nekem is nagyon hullik pár hónapja a hajam. En inkább a ferdén kinőtt bölcsis fogamra gondoltam,nem a spirálja,de sose lehet tudni...

Nekem is megjött mostmár 5hónap alatt 4x, szabályosan 28napra,1hétig tartó tisztasági betétezéssel.

Én Szegeden vettem a spirált tavasszal,itt meg tudom mondani h hol a legolcsóbb,máshol sajnos nem. Endometriózisom azért nem mult el mellette nyomtalanul,de kibírhatóbb lett. Görcsölés továbbra is van,de azért nem az az elájulós féle. Reméljük neked is beválik Eraliza.

2019. aug. 12. 11:57

Sziasztok!

A nőgyógyászom ajánlotta a Jaydess-t az endometriózisom miatt.

A orvosom szerint érdeme több patikát is megkérdezni az ára miatt, mert, hogy mindenhol más.

Tudtok ajánlani nekem olyan patikát ahol olcsón ki lehet váltani?

Előre is köszönöm a segítséget.

202. and_190 (válaszként erre: 200. - Sunshine3)
2019. aug. 7. 21:28

Szia Sunshine3!


Hála az égnek lent minden oké, sajnos a spirál széle a petefészkemhez csúszott, ezért voltak fájdalmaim. Felhelyezésnél valószínüleg megmozdultam (mert nagyon durván fájt) és kicsit elcsúszott. A vérzésem nekem megjött, igaz sokáig tart, de tisztasági betét bőven elég. Ehhez amúgy hozzá vagyok szokva, mert spirál előtt is minimum két hétig tartott a menzeszem :D Viszont! kb 4 hete olyan durván hullik a hajam, hogy sírás kerülget minden fésülködésnél. A doki szerint nem emiatt van, de a 29 évem alatt még egyszer sem hullott és érdekes, hogy pont most. Holnap kezdem a vérvétel procedúrát...

201. Siman03
2019. máj. 23. 20:12

Sziasztok!


Nekem OKtóberben tették fel a spirált, az 1 hónapos és a 6 hónapos vizsgálatnál minden rendben volt. Viszont most a párom is és én is érezzük a jelzőszálat, ez mitől lehet? Eddig nem érezte egyikünk sem.

2019. máj. 23. 11:07

Szia And 190!

Jobban vagy már? Én sem vagyok még túl tapasztalt spirálos,3 hónapja van fenn a Jaydess, úgyszintén endometriózis miatt. Én fogamzásgátló tablettáról váltottam erre.

Nekem is durva volt az első hónap, sokat fájt a hasam. Nem állandóan,de naponta többször,pár órán át. Aztán a 2.hónaptól egyre ritkább lett ez. Pecsételésem nem volt egyáltalán.

Nekem az az érdekes,hogy 3hónap alatt csak egyszer jött meg eddig,6nap gyenge vérzéssel,de a jol ismert endós,falat kaparós görcsökkel. Ez nem igazán javult a spiráltól. Max annyiban jobb,hogy ha ritkábban jön meg,akkor ritkábban kell szenvedni. Aztán talán hátha egyszercsak teljesen elmúlik a mensi...

199. and_190
2019. máj. 4. 12:11
sziasztok! egy hete rakták fel a spirált, már a felrakás is nagyon durva fájdalmakkal járt. azóta is folyamatosan tompa fájdalom van az alhasamban és hozzá nyilalló fájdalom is társul. azóta enyhén, de vérzek, a színe pedig világos, szinte rózsaszínes és nyálkás állagú. fájdalomcsillapítón élek, de az se nagyon segít. a spirált az adenomiózisom miatt kellett felhelyezni. nyugtassatok meg, hogy másnak is voltak ilyen fájdalmai! már hétfőre bejelentkeztem a dokihoz, de már nem bírom idegekkel...
2019. febr. 19. 07:22
Sziasztok.Sok fórumot és cikket olvasok a Jaydess spirálról.Nekem most lesz másfél éve,hogy felrakta az orvos.Felmerült bennem,hogy a spiráltól vannak depresszió szerű tüneteim,iszonyú hangulatvàltozásaim.Nem tudom ezt egyértelműen kijelenteni,mert nagyjából pont ez az időszakom iszonyú problémás volt,mégis úgy érzem,hogy nem feltétlen azok okozzák a kialakult"depressziós" hangulatomat.Az orvos azzal érvel,hogy annyira minimális a hormon tartalma,hogy nem lehetek tőle deperessziós.Ha vannak ez irányú tapasztalataitok kérlek,hogy osszàtok meg velem,mert tanácstalan vagyok és a levételèn gondolkozom.Köszönöm.
2019. jan. 29. 20:06
Sziasztok! Most lesz két hete hogy felrakattam a Jaydess spirált, ami iszonyatosan fájt, azóta is fáj nagyon az alhasamnál. 3x mentem vissza eddig sírva hogy ez tuti hogy normalis-e?? Mondtak hogy igen jo helyen is van nyugodjak meg. Mivel a munkamat sem tudtam mar ellatni elmentem magan nogyogyaszhoz aki mondta h petefeszek gyulladasom van a spiraltol es hogy ket het tappenz illetve antibiotikumok.... a gatyam is rament arra az eszozre ami betegge is tett... szoval en ezek utan senkinek nem ajanlom plusz ha kigyogyultam ebbol tuti hogy rogton leszedetem... hat ennyi az en sztorim a Jaydessel...
2019. jan. 28. 13:52

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e itt olyan tag, aki a 3 év lejárat után nem tudta egyből levetetni a spirált? Nekem február 11-én lesz 3 éve, hogy feltették, de lehet csak márciusban jutok el a dokihoz.

Semmi változást nem érzékelek, nincs pecsételés, vérzés, hasfájás se. Nyár elején volt meg utoljára, azóta néha 1-1 nap pecsételés volt csak.

2018. dec. 17. 12:37

Sziasztok!


Szeretném elmondani a tapasztalataimat a jaydess 13.5 spirálról.

Október 31.-én rakták fel. Egyedül mentem mert nem volt ki elkísérjen. Picit fájt a felhejezése de teljesen elviselhető. Utána még fél óráig kellemetlen volt de nem fájt különösebben csak szokatlan volt. Még aznap délután véget ért a menstruációm és el is mentem plazmát adni. Este már szórakozni is el tudtam menni mert egyáltalán nem éreztem hogy fent lenne e. Az utána következő napokban már tudtam biciklizni is és párommal sem panaszkodott. Egyikünknek sem fájt semmi baj nem volt vele. Majd elkezdtem pecsételnj. Nagyon nem örültem neki de nem volt mit tenni. Volt mikor erősebb volt a pecsételés volt mikor enyhébb és olyan is volt mikor egy két napot kihagyott. Egyre ritkábbam fordult elő és aminek nagyon örültem utána három nap csúszással de időben megérkezett a menszeszem. Mindenki azt mondta nagyon fog fájni stb, de semmi baj nem volt. 4-5 napig tartott és nagyon enyhe volt a vérzés. Majd elmentem az egy hónapos kontrollra és minden rendben volt. Majd a napokban volt egy kevés sárgás folyásom de semmi komoly és nem is zavaró kifejezettebben. Amióta belevágtam ebbe nagyon aggasztott mert szinte csak rosszatt hallottam róla. Megfogadtam hogy ha belevágok akkor én is elmesélem a történetem és ha nálam minden rendben lesz megnyugtatlak titeket hogy nyugodtan vágjatok bele. Nekem fantasztikusan bevált. Sosem éreztem magamat ennyire szabadnak. Nagyon jó érzés hogy biztonságosan szabadan lehetünk együtt a párommal. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az első egy-két hónapban a pecsételés teljesen normális szóval ne tartson tőle senki sem mert rövid időn belül elmúlik. Nekem ez a történetem remélem tudtam valakinek segíteni :)

194. mercedeszd (válaszként erre: 192. - Mgyrgyngy)
2018. nov. 20. 14:06

Szia!


Nekem ennyire durva dolgok nincsenek.. de kicsit sem vagyok elegedett, es mar a 2.orvos mondja azt, hogy jo helyen van semmi baja..


A pattanasaim nem ettol vannak.. de a pattanasok es a huvelyi folyas osszefugg.. (?)

Kaptam huvely tablettat amit szedjek be es minden helyre all majd ettol.. az persze nem szamit, hogy a 28.-at szedem.


Konyorgom mondj egy orvost aki belatja, hogy ettol van bajom es hajlando leszedni!🙏🏻

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook